2017-10-23   18:56:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Masters 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    44.29        1:33.92   
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub    44.95        1:35.89   
Inge-Lise Damberg  1957  Ishøj Svømme Klub    47.02        1:39.37   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    36.99        1:18.37   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    42.24        1:31.48   
Helene Bendiksen  1967  Ishøj Svømme Klub    44.89        1:35.35   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb    32.70        1:12.82   
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.56        1:16.09   
Line Rønn Shakoor  1974  Hillerød Svømmeklub    39.62        1:21.00   
Henriette Svankjær  1974  Swim Team Tåstrup    39.13        1:24.02   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pia Brandt Danborg  1976  Swim Team Tåstrup    39.37        1:20.21   
Charlotte Them  1976  Køge Svømmeklub    37.50        1:20.47   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub    29.71        1:05.02   
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb    32.92        1:10.60   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub    38.04        1:24.22   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub    36.37        1:20.37   
Trine Gudnitz  1987  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub    32.34        1:10.72   
Pernille Hansen  1991  U.S.G    32.81        1:11.05   
Louise Uglebjerg  1994  U.S.G    36.76        1:21.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:02 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hovedstadens Svømmeklub    36.89        1:19.00   
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    57.35        1:57.71   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup    39.77        1:26.38   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub    33.00        1:13.00   
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    36.69        1:14.38   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub    36.24        1:18.76   
Jørn Birch  1959  Korsør Sv & Livr. Klub    46.84        1:38.50   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød    46.66        1:38.56   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub    37.35        1:18.06   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    37.37        1:18.46   
Frederik Bøving  1965  Sigma Swim Birkerød    44.14        1:31.99   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars Lindskoug  1968  Malmö Kappsimningsklubb    33.12        1:10.41   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub    34.22        1:12.36   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød    39.15        1:21.45   
Morten Harning  1966  U.S.G    39.55        1:23.57   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub    28.83        1:04.30   
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød    29.91        1:07.18   
Thomas Müllertz  1971  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.86        1:07.37   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub    32.41        1:09.65   
Thomas Dessau  1972  Gentofte Svømme Klub    31.81        1:10.21   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Falk  1979  Malmö Kappsimningsklubb    30.38        1:06.32   
Jan Erik Revsbech  1978  Sigma Swim Allerød    39.63        1:25.97   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Michael Nissen  1983  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            DSQ  1 hånd v/25m 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tim Olsen  1986  U.S.G    30.46        1:05.40   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Vang  1994  Næstved IF    29.00        1:03.27   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub    31.67        1:05.28   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.19        1:07.58   
Christian Christensen  1991  U.S.G            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb    31.63        1:09.45   
Lene Dyrbak  1971  Ringsted Svømme Klub    41.22        1:31.17   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Castengren  1985  Malmö Kappsimningsklubb    33.72        1:15.10   
                     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G    34.31        1:13.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød    41.32        1:30.89   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub    31.40        1:10.54   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    29.55        1:03.75   
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    33.39        1:11.33   
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim Birkerød    33.27        1:12.22   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.40        1:04.14   
Henrik Behrendorff  1975  Malmö Kappsimningsklubb    31.08        1:05.73   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub    34.52        1:14.21   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rune Solvang  1980  U.S.G    30.96        1:06.95   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub    31.56        1:10.70   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andrea Tino  1987  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Madsen  1995  Køge Svømmeklub    28.46        1:00.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Else Marie Hjortkjær  1934  Swim Team Tåstrup            1:14.41   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            41.49   
Kirsten Strange  1944  Vordingborg Svømme Klub            48.69   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            49.14   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            51.55   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub            44.92   
Anne-Mette L. Pedersen  1960  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            48.14   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF            39.44   
Connie Tue Christensen  1961  Ringsted Svømme Klub            53.95   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            33.63   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            35.29   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sylvia Yang  1986  U.S.G            35.94   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub            33.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            58.95   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            57.26   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            34.36   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Robert Ek  1961  Malmö Kappsimningsklubb            35.14   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub            30.66   
Lars Lindskoug  1968  Malmö Kappsimningsklubb            33.06   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Klaus Hjorth  1977  Swim Team Tåstrup            30.22   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød            33.64   
Peter Schmidt  1979  Glostrup Svømme Klub            34.60   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Skov  1989  Hillerød Svømmeklub            29.77   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub            29.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub    57.60        2:00.26   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    39.84        1:24.27   
Kirsten Haugaard  1965  Korsør Sv & Livr. Klub    55.71        1:55.20   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    38.78        1:20.98   
Line Rønn Shakoor  1974  Hillerød Svømmeklub    41.57        1:25.59   
Tine Broksø  1971  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Charlotte Them  1976  Køge Svømmeklub    40.13        1:25.71   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Castengren  1985  Malmö Kappsimningsklubb    39.02        1:22.08   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G    40.08        1:23.65   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    1:01.73        2:11.97   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G    44.52        1:30.63   
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Løbner Hansen  1960  Hillerød Svømmeklub    42.74        1:31.18   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bjørn Starcke  1963  Hillerød Svømmeklub    39.02        1:23.84   
Gerhard Deneken  1963  Korsør Sv & Livr. Klub    39.81        1:24.08   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub    37.74        1:20.36   
Morten Harning  1966  U.S.G    41.91        1:30.32   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub    37.81        1:19.19   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    34.20        1:11.08   
Alexander Sparre-Ulrich  1984  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tim Olsen  1986  U.S.G    34.70        1:13.77   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub    33.70        1:11.86   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.70        1:12.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            37.78   
Kirsten Strange  1944  Vordingborg Svømme Klub            46.79   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            41.40   
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            45.43   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            40.84   
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub            35.31   
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            36.02   
Inge-Lise Damberg  1957  Ishøj Svømme Klub            36.60   
Anne-Mette L. Pedersen  1960  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            36.96   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Connie Tue Christensen  1961  Ringsted Svømme Klub            43.00   
Kirsten Haugaard  1965  Korsør Sv & Livr. Klub            47.33   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            35.06   
Helene Bendiksen  1967  Ishøj Svømme Klub            36.05   
Tina Rasmussen  1966  Hillerød Svømmeklub            42.93   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.64   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub            26.88   
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            30.80   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub            33.00   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            30.73   
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G            30.85   
Sylvia Yang  1986  U.S.G            30.93   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            31.10   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Juel  1994  Albertslund IF            26.40   
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub            29.18   
Pernille Hansen  1991  U.S.G            29.49   
Caroline Lindgreen  1995  Hillerød Svømmeklub            30.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Otto Christensen  1938  Vordingborg Svømme Klub            40.51   
Mogens Jensen  1939  Korsør Sv & Livr. Klub            52.72   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helge Hasselby  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            44.37   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            30.97   
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF            31.57   
Flemmning Jensen  1952  Hillerød Svømmeklub            53.24   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            26.69   
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            28.43   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            29.84   
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød            32.35   
Peter Løbner Hansen  1960  Hillerød Svømmeklub            33.14   
Rolf Jensen  1959  Hillerød Svømmeklub            37.36   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub            26.51   
Hans Østergaard  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.63   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            28.02   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup            29.46   
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub            30.95   
Frederik Bøving  1965  Sigma Swim Birkerød            33.66   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim Birkerød            27.26   
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup            28.03   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            29.58   
Jesus Vasquez  1970  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub            24.87   
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            25.20   
Henrik Behrendorff  1975  Malmö Kappsimningsklubb            26.61   
Thomas Müllertz  1971  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.00   
Thomas Dessau  1972  Gentofte Svømme Klub            27.24   
Thomas Munksgaard  1972  Næstved IF            28.45   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Falk  1979  Malmö Kappsimningsklubb            25.81   
Klaus Hjorth  1977  Swim Team Tåstrup            26.50   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød            28.14   
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub            28.22   
Jan Erik Revsbech  1978  Sigma Swim Allerød            33.05   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Nissen  1983  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            29.51   
Alexander Sparre-Ulrich  1984  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Casper Skov  1989  Hillerød Svømmeklub            26.14   
Rémi Maguet  1986  Hovedstadens Svømmeklub            26.17   
Troels Nandrup-Bus  1987  U.S.G            28.27   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Vang  1994  Næstved IF            24.91   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            25.46   
Christian Christensen  1991  U.S.G            25.96   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 11, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Malmö KK B  151  Malmö Kappsimningsklubb            4:43.73   
  Caroline Lindborg  1966      35.03  1:13.39      1:13.39   
  Annelie Jönsson  1983      36.14  1:17.95      2:31.34   
  Anna Lohmann  1975      31.03  1:08.12      3:39.46   
  Linda Castengren  1985      30.79  1:04.27      4:43.73   
                     
Masters Damer Næstved  204  Næstved IF            5:14.01   
  Vibeke Larsen  1961      41.47  1:27.19      1:27.19   
  Sanne Juel  1965      39.24  1:24.49      2:51.68   
  Jannie Aarkrogh Steen  1968      34.56  1:15.24      4:06.92   
  Tine Carstensen  1962      31.04  1:07.09      5:14.01   
                     
Usg Damer A  112  U.S.G            DNS   
  Sylvia Yang  1986                 
  Lærke Smidt Hansen  1988                 
  Trine Gudnitz  1987                 
  Louise Buhl Borg  1987              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  11:09 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 12, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1655 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Gentofte Masters C  176  Gentofte Svømme Klub            4:32.40   
  Mark Vogel  1970      30.90  1:02.90      1:02.90   
  Anders Lundt  1967      38.19  1:20.93      2:23.83   
  Thomas Dessau  1972      31.92  1:09.66      3:33.49   
  Thomas Eriksen  1975      28.12  58.91      4:32.40   
                     
Masters Herrer Næstved  162  Næstved IF            4:33.99   
  Kenneth Andersen  1974      34.59  1:12.51      1:12.51   
  Christian A. Frederiksen  1981      33.49  1:11.68      2:24.19   
  Christian Petersen  1971      32.72  1:09.51      3:33.70   
  Thomas Munksgaard  1972      28.51  1:00.29      4:33.99   
                     
Medley C Sigma Swim  199  Sigma Swim            5:11.50   
  Ole Garm Nissen  1978      39.24  1:20.80      1:20.80   
  Frederik Bøving  1965      45.18  1:37.06      2:57.86   
  Mads Gjerløv  1972      30.64  1:05.33      4:03.19   
  John Bøgehus Pedersen  1968      32.50  1:08.31      5:11.50   
                     
Medley D Sigma Swim  239  Sigma Swim            5:38.86   
  Steen Elborne  1957      49.85  1:42.54      1:42.54   
  Ulrik Schäfer  1962      39.85  1:26.81      3:09.35   
  Anders Dalsgaard  1970      34.00  1:14.33      4:23.68   
  Bjørn von Ryberg  1960      34.44  1:15.18      5:38.86   
                     
Stt Medley D  200  Swim Team Tåstrup            DSQ  ej maveligg. ef.275 
  Klaus Hjorth  1977      31.88  1:05.59      1:05.59   
  Dan Ole Johansen  1960              2:31.13   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 13, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    1:31.69  3:12.48  4:54.40  6:36.87  13:22.04   
          8:19.54  10:01.82  11:44.88       
                     
 
Løb 13, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            DNS   
                     
                     
 
Løb 13, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub    1:28.36  2:59.56  4:30.25  6:01.21  12:01.74   
          7:32.04  9:02.53  10:33.15       
Anne-Mette L. Pedersen  1960  Brønshøj Akademiske Svømmeklub    1:28.33  3:07.91  4:51.10  6:34.09  13:21.19   
          8:18.42  10:01.13  11:43.65       
                     
 
Løb 13, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ulla Olin  1963  Glostrup Svømme Klub    1:27.80  2:59.15  4:28.20  5:58.08  11:53.29   
          7:28.49  8:57.95  10:27.46       
                     
 
Løb 13, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    1:17.43  2:41.62  4:05.55  5:29.23  11:14.50   
          6:53.42  8:19.56  9:47.34       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 14, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G    1:23.11  2:49.63  4:15.70  5:42.17  11:20.42   
          7:07.59  8:33.20  9:57.57       
                     
 
Løb 14, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub    1:08.02  2:22.01  3:35.83  4:50.23  9:51.54   
          6:06.31  7:22.21  8:38.38       
Jan Nielsen  1963  Vordingborg Svømme Klub    1:18.84  2:43.84  4:10.16  5:36.60  11:15.94   
          7:02.70  8:27.70  9:53.33       
                     
 
Løb 14, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    1:14.49  2:36.04  3:58.41  5:21.40  10:59.32   
          6:45.86  8:11.03  9:36.56       
Jesus Vasquez  1970  Hovedstadens Svømmeklub    1:23.51  3:01.63  4:45.59  6:30.00  13:25.88   
          8:14.90  10:00.42  11:45.79       
                     
 
Løb 14, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Christian Petersen  1971  Næstved IF    1:08.46  2:21.78  3:36.24  4:51.01  9:50.09   
          6:05.71  7:20.70  8:35.33       
                     
 
Løb 14, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Kristian Munk Nielsen  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:16.28  2:39.60  4:05.14  5:30.28  11:13.42   
          6:57.02  8:23.11  9:49.66       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 15, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-1655 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Køge Mix Masters  171  Køge Svømmeklub            4:08.27   
  Peter Christensen  1965      27.91  58.57      58.57   
  Linda Lund Tietze  1984      27.51  58.19      1:56.76   
  Mads Bo Larsen  1964      28.80  1:00.30      2:57.06   
  Charlotte Them  1976      33.06  1:11.21      4:08.27   
                     
Malmö KK B  129  Malmö Kappsimningsklubb            4:13.45   
  Henrik Behrendorff  1975      29.07  59.38      59.38   
  Magnus Wahlberg  1966      29.57  1:03.43      2:02.81   
  Linda Castengren  1985      31.59  1:05.84      3:08.65   
  Annelie Jönsson  1983      31.09  1:04.80      4:13.45   
                     
Malmö KK C  172  Malmö Kappsimningsklubb            4:44.79   
  Anna Lohmann  1975      30.93  1:06.47      1:06.47   
  Jonas Falk  1979      30.03  1:05.05      2:11.52   
  Lars Lindskoug  1968      34.52  1:12.23      3:23.75   
  Caroline Lindborg  1966      37.53  1:21.04      4:44.79   
                     
Stt Fri D  200  Swim Team Tåstrup            5:15.04   
  Jan Råsø Rasmussen  1962      32.14  1:08.56      1:08.56   
  Henriette Svankjær  1974      35.16  1:13.09      2:21.65   
  Berit Marx Pedersen  1950      46.18  1:40.36      4:02.01   
  Finn Bækgaard  1955      33.01  1:13.03      5:15.04   
                     
Ksl Mix D  230  Korsør Sv & Livr. Klub            5:48.82   
  Gerhard Deneken  1963      34.26  1:10.26      1:10.26   
  Kirsten Haugaard  1965      51.37  1:46.85      2:57.11   
  Jørn Birch  1959      41.79  1:28.30      4:25.41   
  Hanne Klausen  1960      39.97  1:23.41      5:48.82   
                     
Ksl Mix F  285  Korsør Sv & Livr. Klub            7:56.40   
  Marianne Friis-Olsen  1952      43.15  1:30.46      1:30.46   
  Bente Sørensen  1947      45.78  1:37.41      3:07.87   
  Holger Keinicke  1936      1:16.76  2:38.67      5:46.54   
  Mogens Jensen  1939      1:02.73  2:09.86      7:56.40   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 16, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 0-1655 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Malmö KK C  172  Malmö Kappsimningsklubb            4:34.36   
  Caroline Lindborg  1966      34.23  1:12.28      1:12.28   
  Lars Lindskoug  1968      36.80  1:18.26      2:30.54   
  Anna Lohmann  1975      30.91  1:07.56      3:38.10   
  Jonas Falk  1979      27.02  56.26      4:34.36   
                     
Triton B Sprint Grp C  199  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:46.84   
  Margit Andersen  1970      37.48  1:16.69      1:16.69   
  Katja Kousgard  1974      40.38  1:25.16      2:41.85   
  Jesper Waterval  1975      29.71  1:05.00      3:46.85   
  Thomas Müllertz  1971      28.89  59.99      4:46.84   
                     
Hermes Young Mix B  120  Hovedstadens Svømmeklub            4:59.90   
  Anne Roslyng  1983      37.39  1:16.89      1:16.89   
  Mark André Kohnagel  1972      38.73  1:23.87      2:40.76   
  Carola Pedersen  1989      35.58  1:19.43      4:00.19   
  Rémi Maguet  1986      28.09  59.71      4:59.90   
                     
Stt Medley D  200  Swim Team Tåstrup            5:09.48   
  Klaus Hjorth  1977      32.71  1:06.87      1:06.87   
  Dan Ole Johansen  1960      40.32  1:25.62      2:32.49   
  Pia Thulstrup  1961      36.36  1:16.37      3:48.86   
  Elisabeth Ketelsen  1943      38.93  1:20.62      5:09.48   
                     
Usg Mix A-  92  U.S.G            DNS   
  Pernille Hansen  1991                 
  Christian Christensen  1991                 
  Louise Uglebjerg  1994                 
  Jeppe Jensen  1992              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:19 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    1:29.93  3:03.96  4:53.30    6:18.59   
                     
 
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub    1:20.40  2:46.03  4:26.26    5:46.31   
                     
 
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    1:16.29  2:47.58  4:21.31    5:41.09   
                     
 
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Linda Castengren  1985  Malmö Kappsimningsklubb    1:16.32  2:43.10  4:17.01    5:35.79   
                     
 
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G    1:23.97  2:55.66  4:35.20    5:58.00   
Trine Gudnitz  1987  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Emma Vilstrup  1994  Næstved IF    1:15.28  2:40.98  4:08.78    5:23.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G    1:50.32  3:32.66  5:18.79    6:42.35   
                     
 
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød            DSQ  afslut ryg på maven 
                     
 
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:07.32  2:23.65  3:53.25    5:05.37   
Christian Petersen  1971  Næstved IF    1:11.16  2:38.20  4:15.67    5:31.24   
                     
 
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Rune Solvang  1980  U.S.G    1:10.90  2:30.86  4:07.78    5:20.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:49 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1931-1935 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Else Marie Hjortkjær  1934  Swim Team Tåstrup            1:18.53   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            53.65   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            49.11   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            38.68   
Kirsten Haugaard  1965  Korsør Sv & Livr. Klub            52.69   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tina Rasmussen  1966  Hillerød Svømmeklub            52.78   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.41   
Line Rønn Shakoor  1974  Hillerød Svømmeklub            40.86   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Charlotte Them  1976  Køge Svømmeklub            39.06   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub            33.14   
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb            36.14   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sylvia Yang  1986  U.S.G            38.40   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Uglebjerg  1994  U.S.G            42.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            59.53   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flemmning Jensen  1952  Hillerød Svømmeklub            DSQ  ej samt berør v/25m 
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            37.07   
Peter Løbner Hansen  1960  Hillerød Svømmeklub            39.99   
Rolf Jensen  1959  Hillerød Svømmeklub            41.95   
Jørn Birch  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            45.19   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød            47.15   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bjørn Starcke  1963  Hillerød Svømmeklub            36.87   
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub            38.72   
Frederik Bøving  1965  Sigma Swim Birkerød            43.82   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Lindskoug  1968  Malmö Kappsimningsklubb            34.76   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub            35.78   
Morten Harning  1966  U.S.G            40.18   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Tjørnhøj  1978  Ishøj Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF            31.74   
Michael Nissen  1983  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            38.21   
Alexander Sparre-Ulrich  1984  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub            29.93   
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub            31.67   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:54 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    45.54        1:32.24   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    51.34        1:44.92   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    48.38        1:38.97   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulla Olin  1963  Glostrup Svømme Klub    45.82        1:33.42   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    34.29        1:12.35   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    37.93        1:16.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:55 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    1:01.84        2:09.43   
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub    38.77        1:19.92   
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    39.03        1:20.95   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup    42.00        1:28.19   
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    35.73        1:12.14   
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Müllertz  1971  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.06        1:06.54   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub    34.87        1:12.14   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub    36.84        1:15.97   
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Schmidt  1979  Glostrup Svømme Klub    35.80        1:16.56   
Jan Erik Revsbech  1978  Sigma Swim Allerød    41.21        1:23.81   
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub    32.84        1:07.19   
Anders Madsen  1995  Køge Svømmeklub    32.69        1:07.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:02 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            54.18   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            54.87   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            43.53   
Inge-Lise Damberg  1957  Ishøj Svømme Klub            46.03   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            34.04   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            38.66   
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            41.60   
Helene Bendiksen  1967  Ishøj Svømme Klub            42.01   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb            29.62   
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød            31.96   
Lene Dyrbak  1971  Ringsted Svømme Klub            36.99   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Brandt Danborg  1976  Swim Team Tåstrup            31.97   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb            31.59   
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            35.75   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub            36.17   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            33.93   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Juel  1994  Albertslund IF            27.97   
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub            30.35   
Louise Uglebjerg  1994  U.S.G            34.18   
Tenna Olin  1991  U.S.G            35.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Grønlund  1951  Næstved IF            34.75   
                     
 
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            31.66   
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim Birkerød            39.53   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hans Østergaard  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.52   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            32.31   
                     
 
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim Birkerød            30.41   
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup            30.78   
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            32.06   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub            32.20   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            35.71   
                     
 
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub            26.88   
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            28.27   
Henrik Behrendorff  1975  Malmö Kappsimningsklubb            28.84   
Thomas Dessau  1972  Gentofte Svømme Klub            29.90   
                     
 
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub            30.15   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød            30.23   
Peter Tjørnhøj  1978  Ishøj Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Troels Nandrup-Bus  1987  U.S.G            30.55   
Andrea Tino  1987  U.S.G            DNS   
Tim Olsen  1986  U.S.G            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jeppe Jensen  1992  U.S.G            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:18 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    39.97        1:23.30   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub    46.07        1:36.36   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanne Klausen  1960  Korsør Sv & Livr. Klub    38.63        1:18.24   
Inge-Lise Damberg  1957  Ishøj Svømme Klub    39.69        1:24.12   
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub    46.64        1:37.78   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tine Carstensen  1962  Næstved IF    32.69        1:08.26   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tina Rasmussen  1966  Hillerød Svømmeklub    44.78        1:36.96   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    32.13        1:07.08   
Henriette Svankjær  1974  Swim Team Tåstrup    34.06        1:10.71   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub    28.56        59.73   
Linda Castengren  1985  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub    30.24        1:02.87   
Pernille Hansen  1991  U.S.G    30.91        1:03.86   
Pernille Juel  1994  Albertslund IF            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:35 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G    35.77        1:12.05   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Flemmning Jensen  1952  Hillerød Svømmeklub    1:01.37        2:28.30   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    30.31        1:00.99   
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub    30.31        1:04.00   
Peter Løbner Hansen  1960  Hillerød Svømmeklub    35.61        1:15.82   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub    28.42        58.17   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub    30.00        1:02.18   
Gerhard Deneken  1963  Korsør Sv & Livr. Klub    33.83        1:09.95   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim Birkerød    31.20        1:05.37   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kenneth Andersen  1974  Næstved IF    28.73        1:00.87   
Thomas Munksgaard  1972  Næstved IF    30.26        1:02.24   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub    30.27        1:03.14   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tue Vestergaard Nielsen  1976  Glostrup Svømme Klub    30.21        1:05.00   
Jonas Falk  1979  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rémi Maguet  1986  Hovedstadens Svømmeklub    27.49        57.56   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Warm  1992  Køge Svømmeklub    26.98        56.34   
Oliver Vang  1994  Næstved IF    27.24        56.78   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.71        59.95   
Jeppe Jensen  1992  U.S.G            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:22 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Helle Rasmussen  1960  Vordingborg Svømme Klub    46.96  1:36.41  2:25.97    3:14.67   
                     
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub    41.15  1:24.06  2:08.26    2:52.29   
Ulla Olin  1963  Glostrup Svømme Klub    47.21  1:37.66  2:28.29    3:17.03   
                     
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub    36.39  1:15.71  1:55.89    2:36.52   
                     
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Charlotte Them  1976  Køge Svømmeklub    43.37  1:31.01  2:20.45    3:10.77   
                     
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub    39.03  1:21.48  2:04.58    2:46.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:27 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    32.54  1:07.56  1:42.15    2:17.98   
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.06  1:08.16  1:44.83    2:21.43   
Rune Solvang  1980  U.S.G    34.30  1:12.17  1:51.01    2:28.63   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    41.40  1:28.06  2:14.38    2:59.04   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub    1:03.80  2:13.56  3:25.21    4:33.24   
Christian Christensen  1991  U.S.G            DNS   
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:37 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1655 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Ksl Damer - D  200  Korsør Sv & Livr. Klub            6:13.56   
  Kirsten Haugaard  1965      52.66  1:48.29      1:48.29   
  Bente Sørensen  1947      46.01  1:36.17      3:24.46   
  Marianne Friis-Olsen  1952      42.44  1:29.27      4:53.73   
  Hanne Klausen  1960      38.71  1:19.83      6:13.56   
                     
Malmö KK B  151  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
  Anna Lohmann  1975                 
  Annelie Jönsson  1983                 
  Linda Castengren  1985                 
  Caroline Lindborg  1966              DNS   
                     
Usg Damer A  112  U.S.G            DNS   
  Louise Buhl Borg  1987                 
  Sylvia Yang  1986                 
  Trine Gudnitz  1987                 
  Lærke Smidt Hansen  1988              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:55 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1655 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Fri C Sigma Swim  199  Sigma Swim            4:03.74   
  Mads Gjerløv  1972      26.95  55.28      55.28   
  John Bøgehus Pedersen  1968      32.03  1:07.09      2:02.37   
  Anders Dalsgaard  1970      28.92  59.88      3:02.25   
  Ole Garm Nissen  1978      29.12  1:01.49      4:03.74   
                     
Masters Herrer Næstved  162  Næstved IF            4:10.09   
  Kenneth Andersen  1974      29.27  1:01.82      1:01.82   
  Christian A. Frederiksen  1981      31.30  1:04.17      2:05.99   
  Thomas Munksgaard  1972      29.45  1:01.42      3:07.41   
  Christian Petersen  1971      29.22  1:02.68      4:10.09   
                     
Hermes Old Boys C  160  Hovedstadens Svømmeklub            4:29.66   
  Bo Hyllested  1949      33.48  1:10.25      1:10.25   
  Mark André Kohnagel  1972      29.94  1:02.99      2:13.24   
  Jesus Vasquez  1970      35.74  1:14.75      3:27.99   
  Rémi Maguet  1986      29.57  1:01.67      4:29.66   
                     
Fri D Sigma Swim  239  Sigma Swim            5:02.96   
  Bjørn von Ryberg  1960      35.16  1:17.48      1:17.48   
  Jan Erik Revsbech  1978      35.16  1:14.14      2:31.62   
  Steen Elborne  1957      38.85  1:23.16      3:54.78   
  Ulrik Schäfer  1962      31.19  1:08.18      5:02.96   
                     
Ksl Herer - E  279  Korsør Sv & Livr. Klub            7:58.05   
  Holger Keinicke  1936      1:13.18  2:35.11      2:35.11   
  Jørn Birch  1959      44.37  1:34.44      4:09.55   
  Mogens Jensen  1939      59.94  2:07.03      6:16.58   
  Helge Hasselby  1947      46.28  1:41.47      7:58.05   
                     
Malmö KK C  172  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
  Jonas Falk  1979                 
  Lars Lindskoug  1968                 
  Henrik Behrendorff  1975                 
  Magnus Wahlberg  1966              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare