Resultater for Arena Lyngby Open Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Sigma Swim Birkerød | 38.01 | 1:20.41 | 2:02.30 | 2:43.51 | |||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.84 | 1:19.99 | 2:02.95 | 2:45.14 | |||
3 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 38.40 | 1:20.18 | 2:03.39 | 2:45.47 | |||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 38.96 | 1:22.11 | 2:04.61 | 2:47.17 | |||
5 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 39.02 | 1:21.75 | 2:04.98 | 2:49.07 | |||
6 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 39.08 | 1:22.75 | 2:06.82 | 2:51.15 | |||
7 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 40.32 | 1:25.26 | 2:11.00 | 2:56.29 | |||
8 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 41.69 | 1:28.16 | 2:15.98 | 3:01.36 | |||
9 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 40.72 | 1:26.90 | 2:13.11 | 3:01.43 | |||
10 | Laura Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 43.21 | 1:30.92 | 2:18.70 | 3:04.91 | |||
11 | Isabella Ringbæk | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 43.13 | 1:32.04 | 2:22.85 | 3:13.99 | |||
- | Isabel Mass | 1998 | A6 | DSQ | 2 fly ben v 50m | |||||
- | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | DSQ | db flybenspark v/50m | |||||
- | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v 50m | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.47 | 1:20.09 | 2:02.30 | 2:43.54 | |||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.47 | 1:19.83 | 2:01.80 | 2:44.53 | |||
3 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 39.26 | 1:21.71 | 2:04.05 | 2:44.87 | |||
4 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 38.51 | 1:21.39 | 2:04.62 | 2:48.62 | |||
5 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.39 | 1:23.38 | 2:06.98 | 2:50.47 | |||
6 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.29 | 1:22.63 | 2:07.25 | 2:51.62 | |||
7 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 40.83 | 1:24.65 | 2:08.41 | 2:53.25 | |||
8 | Johanne Carr | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.45 | 1:24.75 | 2:09.40 | 2:53.79 | |||
9 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 39.56 | 1:24.12 | 2:08.85 | 2:54.26 | |||
10 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg Sim | 40.82 | 1:25.17 | 2:09.07 | 2:54.28 | |||
11 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 39.93 | 1:25.00 | 2:11.63 | 2:58.12 | |||
12 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.61 | 1:29.45 | 2:14.69 | 2:59.45 | |||
13 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 41.47 | 1:27.38 | 2:13.19 | 2:59.73 | |||
14 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.93 | 1:26.57 | 2:13.70 | 3:00.15 | |||
15 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.74 | 1:26.35 | 2:12.95 | 3:01.06 | |||
16 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.80 | 1:27.75 | 2:15.21 | 3:03.25 | |||
17 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 41.68 | 1:27.87 | 2:15.82 | 3:04.20 | |||
18 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 43.09 | 1:30.18 | 2:18.47 | 3:06.64 | |||
19 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.57 | 1:31.59 | 2:19.68 | 3:07.84 | |||
20 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.96 | 1:29.07 | 2:19.03 | 3:08.57 | |||
21 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 43.71 | 1:32.25 | 2:20.83 | 3:10.22 | |||
22 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 42.53 | 1:31.79 | 2:22.29 | 3:10.61 | |||
23 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 44.05 | 1:33.11 | 2:23.64 | 3:12.06 | |||
24 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.10 | 1:32.85 | 2:24.21 | 3:15.46 | |||
25 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 44.54 | 1:35.04 | 2:25.95 | 3:16.05 | |||
26 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 45.91 | 1:36.18 | 2:28.46 | 3:21.55 | |||
27 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.75 | 1:40.15 | 2:34.55 | 3:28.48 | |||
- | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej samt berør v 100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |