Resultater for Arena Lyngby Open Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Stadion | Udskriftsdato | 24 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1915-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | Vejle Svømmeklub Triton | 25.52 | ||||||
2 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 26.87 | ||||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.18 | ||||||
4 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Simsällskap | 27.44 | ||||||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.96 | ||||||
6 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 28.01 | ||||||
7 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.14 | ||||||
8 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 28.39 | ||||||
9 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.43 | ||||||
10 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.48 | ||||||
11 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 28.53 | ||||||
12 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 28.60 | ||||||
13 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 28.61 | ||||||
14 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 28.62 | ||||||
15 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 28.89 | ||||||
16 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.95 | ||||||
17 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 29.08 | ||||||
18 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 29.10 | ||||||
19 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.16 | ||||||
20 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.17 | ||||||
20 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 29.17 | ||||||
20 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 29.17 | ||||||
23 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 29.24 | ||||||
24 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 29.33 | ||||||
25 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Sigma Swim Allerød | 29.41 | ||||||
26 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.42 | ||||||
27 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 29.49 | ||||||
28 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.81 | ||||||
29 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 29.88 | ||||||
30 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 29.94 | ||||||
31 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.97 | ||||||
32 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.02 | ||||||
33 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.05 | ||||||
34 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 30.10 | ||||||
35 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.19 | ||||||
36 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.21 | ||||||
37 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.46 | ||||||
38 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 30.62 | ||||||
39 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.70 | ||||||
40 | Mathilde E Petersen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.73 | ||||||
41 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.75 | ||||||
41 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.75 | ||||||
43 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.19 | ||||||
44 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.26 | ||||||
45 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.67 | ||||||
46 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.80 | ||||||
47 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.45 | ||||||
48 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 33.24 | ||||||
- | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Zv Orca Leeuwarden | 27.58 | ||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 27.67 | ||||||
3 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 27.79 | ||||||
4 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.34 | ||||||
5 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 28.55 | ||||||
6 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 28.75 | ||||||
7 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.76 | ||||||
8 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.81 | ||||||
9 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.87 | ||||||
10 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.93 | ||||||
11 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.95 | ||||||
12 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.03 | ||||||
13 | Mira Mass | 2000 | A6 | 29.05 | ||||||
14 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.13 | ||||||
15 | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 29.19 | ||||||
16 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 29.28 | ||||||
17 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 29.38 | ||||||
18 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.41 | ||||||
18 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.41 | ||||||
20 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.56 | ||||||
21 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.62 | ||||||
22 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 29.65 | ||||||
23 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.68 | ||||||
24 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.71 | ||||||
24 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.71 | ||||||
26 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.76 | ||||||
27 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 29.87 | ||||||
28 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 29.89 | ||||||
29 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.95 | ||||||
30 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.99 | ||||||
31 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.00 | ||||||
32 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.03 | ||||||
32 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 30.03 | ||||||
34 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.06 | ||||||
35 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.07 | ||||||
36 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.17 | ||||||
37 | Alberte M Hansen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.40 | ||||||
38 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.42 | ||||||
39 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.44 | ||||||
40 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.45 | ||||||
41 | Clara Marott Schelde | 2000 | Farum Svømmeklub | 30.50 | ||||||
42 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.52 | ||||||
43 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.58 | ||||||
44 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 30.61 | ||||||
44 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.61 | ||||||
46 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.62 | ||||||
47 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.66 | ||||||
48 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.69 | ||||||
49 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.86 | ||||||
50 | Sara Krell Refn | 1999 | Farum Svømmeklub | 30.88 | ||||||
51 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 30.93 | ||||||
52 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 30.96 | ||||||
53 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.03 | ||||||
54 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.07 | ||||||
55 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.20 | ||||||
56 | Natasja Kepp | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.27 | ||||||
57 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 31.28 | ||||||
57 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.28 | ||||||
59 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.29 | ||||||
60 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.33 | ||||||
61 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 31.37 | ||||||
62 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.57 | ||||||
63 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.60 | ||||||
64 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 31.65 | ||||||
65 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.67 | ||||||
66 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.74 | ||||||
67 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 31.81 | ||||||
68 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.91 | ||||||
69 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.03 | ||||||
70 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 32.07 | ||||||
71 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.14 | ||||||
72 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 32.15 | ||||||
73 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.16 | ||||||
74 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.36 | ||||||
75 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 32.98 | ||||||
76 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.48 | ||||||
77 | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 33.60 | ||||||
78 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.75 | ||||||
79 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.94 | ||||||
80 | Ditte Petersen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 36.37 | ||||||
- | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.15 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 28.22 | ||||||
3 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.70 | ||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 28.78 | ||||||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.04 | ||||||
6 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 29.30 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.34 | ||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 31.58 | ||||||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 31.59 | ||||||
4 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.50 | ||||||
5 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 32.59 | ||||||
6 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |