Results for Arena Lyngby Open Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Stadion | Udskriftsdato | 23 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:00 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:04.53 | 2:11.26 | 3:18.70 | 4:25.85 | |||
2 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.32 | 2:14.48 | 3:23.12 | 4:30.08 | |||
3 | Lisa Steen Duus | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.72 | 2:14.57 | 3:23.87 | 4:31.31 | |||
4 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 1:04.11 | 2:12.83 | 3:24.29 | 4:35.70 | |||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.58 | 2:17.63 | 3:29.04 | 4:36.26 | |||
6 | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 1:06.75 | 2:16.72 | 3:26.88 | 4:36.68 | |||
7 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.90 | 2:18.28 | 3:30.01 | 4:40.45 | |||
8 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.74 | 2:19.81 | 3:32.11 | 4:43.44 | |||
9 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.74 | 2:18.90 | 3:31.98 | 4:45.03 | |||
10 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.96 | 2:22.53 | 3:35.51 | 4:46.03 | |||
11 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.65 | 2:19.89 | 3:33.18 | 4:47.11 | |||
12 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.59 | 2:20.36 | 3:33.97 | 4:47.24 | |||
13 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.24 | 2:20.15 | 3:35.70 | 4:50.10 | |||
14 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.65 | 2:24.83 | 3:39.31 | 4:51.46 | |||
15 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.48 | 2:24.44 | 3:38.92 | 4:52.09 | |||
16 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.82 | 2:26.09 | 3:42.78 | 4:58.78 | |||
17 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:10.82 | 2:26.60 | 3:44.32 | 5:00.83 | |||
18 | Rikke Knudsen | 1998 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:11.26 | 2:29.26 | 3:48.08 | 5:01.38 | |||
19 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:12.52 | 2:29.72 | 3:47.80 | 5:05.92 | |||
20 | Linnea Kobel | 1996 | Varberg Sim | 1:12.36 | 2:30.35 | 3:50.05 | 5:08.97 | |||
21 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.76 | 2:31.77 | 3:51.62 | 5:11.25 | |||
22 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:17.48 | 2:41.03 | 4:05.38 | 5:28.66 | |||
- | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.98 | 2:15.57 | 3:25.21 | 4:33.94 | |||
2 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.87 | 2:17.07 | 3:27.23 | 4:35.33 | |||
3 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.57 | 2:17.35 | 3:27.07 | 4:35.38 | |||
4 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.34 | 2:18.78 | 3:29.35 | 4:38.55 | |||
5 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.14 | 2:19.13 | 3:29.60 | 4:40.87 | |||
6 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.85 | 2:16.89 | 3:28.23 | 4:41.41 | |||
7 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.88 | 2:16.95 | 3:29.45 | 4:41.77 | |||
8 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.25 | 2:21.37 | 3:34.66 | 4:46.38 | |||
9 | Alberte M Hansen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:08.96 | 2:22.80 | 3:36.17 | 4:48.28 | |||
10 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.97 | 2:23.32 | 3:37.26 | 4:49.94 | |||
11 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.51 | 2:23.19 | 3:37.23 | 4:50.89 | |||
12 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:08.93 | 2:23.09 | 3:38.82 | 4:51.57 | |||
13 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.40 | 2:24.82 | 3:38.86 | 4:51.59 | |||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.12 | 2:24.95 | 3:39.13 | 4:51.72 | |||
15 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.00 | 2:26.07 | 3:40.34 | 4:53.34 | |||
16 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.94 | 2:25.76 | 3:40.52 | 4:53.47 | |||
17 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.25 | 2:22.48 | 3:38.65 | 4:54.35 | |||
18 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.68 | 2:25.36 | 3:39.59 | 4:54.59 | |||
19 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.78 | 2:25.66 | 3:41.22 | 4:55.41 | |||
20 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.23 | 2:27.09 | 3:42.55 | 4:55.52 | |||
21 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.45 | 2:27.19 | 3:43.50 | 4:58.64 | |||
22 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:11.75 | 2:28.11 | 3:44.85 | 4:59.86 | |||
23 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.52 | 2:27.60 | 3:43.62 | 4:59.90 | |||
24 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:11.01 | 2:27.45 | 3:44.89 | 5:00.18 | |||
25 | Josephine Olsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:12.05 | 2:29.87 | 3:45.78 | 5:00.74 | |||
26 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 1:11.80 | 2:29.52 | 3:47.02 | 5:00.95 | |||
27 | Natasja Kepp | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.13 | 2:28.12 | 3:45.72 | 5:01.37 | |||
28 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.08 | 2:28.80 | 3:45.72 | 5:01.82 | |||
29 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.29 | 2:28.73 | 3:45.60 | 5:02.48 | |||
30 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:13.75 | 2:30.89 | 3:47.40 | 5:03.02 | |||
31 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.52 | 2:30.73 | 3:48.19 | 5:04.32 | |||
32 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:13.59 | 2:31.27 | 3:49.72 | 5:07.49 | |||
33 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.62 | 2:32.83 | 3:53.08 | 5:09.74 | |||
34 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.78 | 2:32.75 | 3:51.97 | 5:12.32 | |||
35 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.95 | 2:37.46 | 3:59.43 | 5:19.71 | |||
36 | Katrine Bentin Riis | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:16.62 | 2:41.19 | 4:06.95 | 5:33.34 | |||
37 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:22.91 | 2:52.67 | 4:19.62 | 5:50.85 | |||
38 | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 1:21.84 | 2:57.10 | 4:32.91 | 6:08.64 | |||
39 | Ditte Petersen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:29.26 | 3:10.10 | 4:49.80 | 6:27.08 | |||
- | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:00 |