2020-01-29   04:38:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open Trongaarden

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:02   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            28.15   
Karoline Barrett  2002  GTI            28.22   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            28.70   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            28.78   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            29.04   
Emilie Larsen  2001  GTI            29.30   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            29.45   
Nicoline Fejer  2001  GTI            30.56   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            30.60   
10  Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub            30.62   
11  Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            30.72   
12  Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI            30.78   
13  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            31.38   
14  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            31.69   
15  Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            31.74   
16  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            31.99   
17  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI            32.01   
18  Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            32.07   
19  Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            32.16   
20  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen/MK31            32.28   
21  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub            32.33   
22  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            32.34   
23  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            32.40   
24  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            33.99   
25  Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31            34.16   
26  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            34.52   
27  Minna Juul  2001  Frederiksværk Svømmeklub            35.67   
28  Emma Bodum  2001  Svømmeklubben Opnør            36.15   
29  Freja Makienok  2002  Herlufsholm Svømmeklub            36.32   
30  Emma Lhjungmann Hansen  2001  Svømmeklubben Opnør            36.97   
31  Marie Lunding Nielsen  2001  Svømmeklubben Opnør            37.55   
32  Sofia Hansen  2002  Hillerød Svømmeklub            40.21   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            31.34   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            31.58   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            31.59   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub            32.50   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            32.59   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            32.66   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            32.75   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            33.69   
Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            33.71   
10  Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            33.88   
11  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            34.01   
12  Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            34.75   
13  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            34.76   
14  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            34.79   
15  Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            34.90   
16  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            34.92   
17  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub            35.04   
18  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen/MK31            35.22   
19  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            35.25   
20  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            35.55   
21  Anna Mabeck  2003  Gentofte Svømme Klub            35.75   
22  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            35.86   
23  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            36.00   
24  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            36.22   
25  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            37.18   
26  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            37.24   
27  Asta Andersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            37.58   
28  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            38.06   
29  Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            38.48   
30  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            39.17   
31  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            40.53   
32  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            40.57   
33  Cecilie Pihl  2004  Hillerød Svømmeklub            40.65   
34  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            41.54   
35  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            42.77   
36  Maya Nielsen  2004  Lyngby Svømmeklub            42.98   
37  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub            43.47   
38  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            44.62   
39  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            45.10   
40  Frida Moestrup Jensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            45.30   
41  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            46.19   
42  Anna Storkfelt  2005  Lyngby Svømmeklub            46.35   
43  Alberte B. Andersen  2005  Lyngby Svømmeklub            46.90   
44  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            49.80   
Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Maria Voss Winkler  2003  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Mathilde K. Sørensen  2003  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:02 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:21   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            24.78   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            24.95   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            26.15   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Helsingør Svømmeklub            26.22   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            26.59   
Jacob Funch Jørgensen  1999  GTI            26.83   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            27.12   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            27.23   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            27.93   
10  Casper Pissenberger  1999  Svømmeklubben Opnør            27.97   
11  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            28.01   
11  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.01   
13  Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            28.29   
14  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            28.83   
15  Magnus Havemann  2000  Svømmeklubben Opnør            28.85   
16  Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            29.00   
17  Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            29.50   
18  Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            29.67   
19  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            29.74   
20  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            29.91   
21  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            31.02   
22  Frederik L. Hansen  1999  Svømmeklubben Opnør            31.50   
23  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            34.99   
24  Nicolai S Christensen  2000  Svømmeklubben Opnør            38.23   
Emil Johansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
William Simonsen  2000  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Kristoffer Kortbæk  1999  Lyngby Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            26.81   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            27.09   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            27.40   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            28.84   
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            29.18   
Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            29.36   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            29.53   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            29.54   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            29.72   
10  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            29.74   
11  Frederik Bojesen  2002  A6            29.85   
12  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            30.08   
13  Jannick Hagensen  2001  Svømmeklubben Opnør            30.54   
14  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            30.71   
15  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            30.73   
16  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            30.80   
17  Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            30.81   
17  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            30.81   
19  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            30.87   
20  Mads Enghave  2002  GTI            30.92   
21  Jens Jakob E. Petersen  2001  Svømmeklubben Opnør            31.02   
22  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            31.07   
22  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            31.07   
24  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            31.28   
25  Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            31.53   
26  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            31.54   
27  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            31.79   
28  Oliver Salby  2001  Svømmeklubben Opnør            32.15   
29  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  GTI            32.19   
30  Sebastian Pissenberger  2001  Svømmeklubben Opnør            32.35   
31  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            33.27   
32  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            33.67   
33  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            33.80   
34  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub            33.91   
35  Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            34.05   
36  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            34.24   
37  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            34.47   
38  Hjalte Andersen  2002  Svømmeklubben Opnør            34.64   
39  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            34.71   
40  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            34.72   
41  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            34.90   
42  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            35.39   
43  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen/MK31            35.42   
44  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            36.08   
45  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            36.09   
46  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            36.36   
47  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            37.30   
48  Vitus Birck  2003  Lyngby Svømmeklub            37.88   
49  Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            38.08   
50  Niels Døssing  2003  Svømmeklubben Opnør            38.23   
51  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            38.54   
52  Nicholas Kornerup  2004  Lyngby Svømmeklub            38.86   
53  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            40.60   
54  Magnus Denker  2001  Svømmeklubben Opnør            40.67   
55  Andreas Rasmussen  2002  Hillerød Svømmeklub            41.00   
56  Sofus Olivarius Vølund  2004  Lyngby Svømmeklub            41.04   
57  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            42.88   
58  Mikkel Hoffmann  2004  Lyngby Svømmeklub            43.43   
59  Andreas Rex Olsen  2002  Hillerød Svømmeklub            43.70   
60  Marco Mönkemöller  2004  Lyngby Svømmeklub            44.23   
61  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            46.65   
62  Malte A. Sch. Jørgensen  2003  Lyngby Svømmeklub            46.88   
63  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby Svømmeklub            48.44   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:21 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:52   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            29.02   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            31.55   
Emilie Larsen  2001  GTI            31.63   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            32.05   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen/MK31            32.44   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            32.87   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            32.89   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            33.40   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            33.41   
10  Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub            33.43   
11  Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            33.46   
11  Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            33.46   
13  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI            34.30   
14  Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            34.55   
15  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            34.86   
16  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            35.08   
17  Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI            35.10   
18  Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub            35.70   
19  Cecilie Berg Jensen  2001  Herlev Svømning            36.71   
20  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            37.19   
21  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            39.23   
22  Anne Marie S. Hansen  2002  Svømmeklubben Opnør            39.45   
23  Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31            39.48   
Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luna Emilie Olsen  2003  A6            34.10   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            36.06   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            36.13   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            36.51   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub            37.99  Deltager ikke i finalen 
Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            38.44   
Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            39.41   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            39.49   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            40.47   
10  Sara S. Karmark  2003  Gentofte Svømme Klub            40.58   
11  Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            40.73   
12  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            41.58   
13  Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning            42.09   
14  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub            42.26   
15  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            43.43   
16  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            44.09   
17  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            45.10   
18  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub            46.06   
19  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub            47.39   
20  Mille Bjørn  2003  VAT Copenhagen/MK31            52.56   
21  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            53.82   
22  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub            59.16   
23  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            59.71   
Liva Søby  2004  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:52 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            26.68   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            27.41   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            29.66   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            30.47   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            30.66   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            30.66   
August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            32.24   
Jonathan Forsberg Møller  2000  GTI            32.57   
Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen/MK31            32.78   
10  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.73   
William Simonsen  2000  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            27.98   
Hans Mølbak Petersen  2001  GTI            28.47   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            29.83   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            29.88   
Laurits Kenskov  2001  Herlev Svømning            31.49   
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            31.72   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            32.21   
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  GTI            32.57   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            32.82   
10  Frederik Bojesen  2002  A6            32.83   
10  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            32.83   
12  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            33.15   
13  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            33.56   
14  Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            33.57   
15  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            33.74   
16  Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            33.92   
17  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            33.98   
18  Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            34.08   
19  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            34.52   
20  Adar Benli  2001  Herlev Svømning            35.63   
21  Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            35.75   
22  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            36.10   
23  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            36.25   
24  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            36.34   
25  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            36.99   
26  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            37.15   
27  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            37.28   
28  Hans Christian L. Thomsen  2001  Svømmeklubben Opnør            37.29   
29  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            38.38   
30  Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte Svømme Klub            38.46   
31  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            38.84   
32  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            39.62   
33  Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            39.86   
34  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            41.95   
35  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen/MK31            42.91   
36  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            44.31   
37  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            45.91   
38  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            45.97   
39  Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            46.30   
40  Nicholas Kornerup  2004  Lyngby Svømmeklub            49.77   
41  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            51.85   
42  Andreas Rasmussen  2002  Hillerød Svømmeklub            52.57   
43  Rasmus Hammer Dohnn  2004  Lyngby Svømmeklub            59.57   
44  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub            1:04.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:56 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:16   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub            32.91   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            33.85   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            34.68   
Mette S. Køhler  2001  GTI            34.79   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            34.85   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            35.89   
Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            36.16   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub            37.28   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            38.27   
10  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub            39.06   
11  Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31            40.23   
12  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            40.25   
13  Freja Makienok  2002  Herlufsholm Svømmeklub            42.39   
14  Emma Lhjungmann Hansen  2001  Svømmeklubben Opnør            43.67   
15  Sofia Hansen  2002  Hillerød Svømmeklub            50.16   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            34.59   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            36.30   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            36.81   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            37.42   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            38.11   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            38.30   
Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            39.55   
Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            40.40   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            41.23   
10  Asta Poulsen  2004  Gentofte Svømme Klub            41.47   
11  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            43.29   
12  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            43.67   
13  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            43.84   
14  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            43.89   
15  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            43.99   
16  Cecilie Pihl  2004  Hillerød Svømmeklub            46.03   
17  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            46.07   
18  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            46.59   
19  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            47.26   
20  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            52.88   
21  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen/MK31            53.17   
22  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            53.77   
23  Alberte B. Andersen  2005  Lyngby Svømmeklub            53.86   
24  Anna Storkfelt  2005  Lyngby Svømmeklub            54.07   
25  Maya Nielsen  2004  Lyngby Svømmeklub            54.55   
Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Maria Voss Winkler  2003  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:16 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:25   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.04   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            28.62   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Helsingør Svømmeklub            29.10   
Jacob Funch Jørgensen  1999  GTI            30.04   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            30.56   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            32.07   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            32.21   
Kristoffer Kortbæk  1999  Lyngby Svømmeklub            32.46   
Magnus Havemann  2000  Svømmeklubben Opnør            32.77   
10  Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen/MK31            34.23   
11  Jonathan Forsberg Møller  2000  GTI            34.49   
12  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            35.60   
13  Casper Pissenberger  1999  Svømmeklubben Opnør            35.90   
14  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            41.79   
15  Nicolai S Christensen  2000  Svømmeklubben Opnør            44.99   
Emil Johansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            29.81   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            29.89   
Hans Mølbak Petersen  2001  GTI            30.82   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            30.87   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            32.28   
Laurits Kenskov  2001  Herlev Svømning            32.61   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            33.79   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            34.40   
August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            34.51   
10  Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            34.80   
10  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            34.80   
12  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            35.03   
13  Mads Enghave  2002  GTI            35.87   
14  Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            36.36   
15  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            36.50   
16  Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            36.62   
17  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            37.43   
18  Jens Jakob E. Petersen  2001  Svømmeklubben Opnør            37.53   
19  Adar Benli  2001  Herlev Svømning            37.63   
20  Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            37.87   
21  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            38.51   
22  Sebastian Pissenberger  2001  Svømmeklubben Opnør            38.66   
23  Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            38.68   
24  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            39.23   
25  Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            39.87   
26  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            40.03   
27  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            40.08   
28  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            40.53   
29  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            40.59   
30  Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte Svømme Klub            40.64   
31  Hjalte Andersen  2002  Svømmeklubben Opnør            40.88   
32  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            41.35   
33  Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            41.72   
34  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            42.22   
35  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            45.60   
36  Vitus Birck  2003  Lyngby Svømmeklub            49.50   
37  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            51.06   
38  Marco Mönkemöller  2004  Lyngby Svømmeklub            52.91   
39  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            55.06   
40  Mikkel Hoffmann  2004  Lyngby Svømmeklub            55.28   
41  Rasmus Hammer Dohnn  2004  Lyngby Svømmeklub            55.31   
42  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby Svømmeklub            57.40   
43  Malte A. Sch. Jørgensen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:00.31   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  2 armtag ved vending 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:25 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:36   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            35.86   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            36.36   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub            36.86   
Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            37.73   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            38.22   
Mette S. Køhler  2001  GTI            38.38   
Nicoline Fejer  2001  GTI            38.98   
Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen/MK31            39.33   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            39.60   
10  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            39.91   
11  Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            40.77   
12  Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            40.95   
13  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            41.23   
14  Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub            42.46   
15  Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31            42.69   
16  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            42.77   
17  Marie Lunding Nielsen  2001  Svømmeklubben Opnør            46.93   
18  Anne Marie S. Hansen  2002  Svømmeklubben Opnør            46.94   
19  Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            46.96   
20  Minna Juul  2001  Frederiksværk Svømmeklub            48.23   
Emma Bodum  2001  Svømmeklubben Opnør            DSQ  2 armtag under vand 
                     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            38.20   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            38.40   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            38.96   
Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            43.32   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            45.03   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            45.17   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            45.63   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            45.93   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            46.19   
10  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            46.46   
11  Sara S. Karmark  2003  Gentofte Svømme Klub            47.00   
12  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen/MK31            47.18   
13  Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning            48.02   
14  Asta Andersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            48.55   
15  Asta Poulsen  2004  Gentofte Svømme Klub            48.66   
16  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            48.90   
17  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            48.91   
18  Anna Mabeck  2003  Gentofte Svømme Klub            50.30   
19  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            50.34   
20  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            50.45   
21  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            51.14   
22  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub            51.43   
23  Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            53.23   
24  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            53.93   
25  Frida Moestrup Jensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            54.68   
26  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            55.55   
27  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub            55.92   
28  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            57.44   
29  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            59.36   
30  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            59.53   
31  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:01.22   
32  Mille Bjørn  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:04.34   
Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Liva Søby  2004  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
Mathilde K. Sørensen  2003  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:36 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            31.62   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            32.84   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            33.07   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            33.59   
Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            35.11   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            36.41   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            36.44   
Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            37.03   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            37.26   
10  Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub            39.84   
11  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            40.57   
12  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            40.71   
13  Frederik L. Hansen  1999  Svømmeklubben Opnør            41.30   
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            35.10   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            37.10   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            37.13   
Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            37.14   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            37.17   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            37.63   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            38.51   
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            38.71   
Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            39.81   
10  Oliver Salby  2001  Svømmeklubben Opnør            40.55   
11  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            40.81   
12  Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            40.95   
12  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            40.95   
14  Hans Christian L. Thomsen  2001  Svømmeklubben Opnør            41.86   
15  Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            42.14   
16  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            42.66   
17  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            42.72   
18  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            43.54   
19  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            43.67   
20  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            43.72   
21  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            43.74   
22  Jannick Hagensen  2001  Svømmeklubben Opnør            43.95   
23  Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            46.63   
24  Magnus Denker  2001  Svømmeklubben Opnør            47.96   
25  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            49.38   
26  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            49.63   
27  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            55.10   
28  Niels Døssing  2003  Svømmeklubben Opnør            56.12   
28  Sofus Olivarius Vølund  2004  Lyngby Svømmeklub            56.12   
30  Andreas Rex Olsen  2002  Hillerød Svømmeklub            58.80   
31  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub            1:07.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:05   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:09.96   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:11.33   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            1:13.45   
Mette S. Køhler  2001  GTI            1:13.47   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            1:14.38   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            1:15.83   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            1:15.84   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            1:16.82   
Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI            1:17.01   
10  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:17.04   
11  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            1:18.29   
12  Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            1:18.69   
13  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            1:19.12   
14  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:19.82   
15  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:20.32   
16  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub            1:21.74   
17  Nicoline Fejer  2001  GTI            1:22.44   
18  Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:23.63   
19  Anne Marie S. Hansen  2002  Svømmeklubben Opnør            1:24.83   
20  Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            1:27.75   
21  Emma Lhjungmann Hansen  2001  Svømmeklubben Opnør            1:34.77   
22  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:34.84   
23  Marie Lunding Nielsen  2001  Svømmeklubben Opnør            1:35.23   
24  Minna Juul  2001  Frederiksværk Svømmeklub            1:40.84   
25  Sofia Hansen  2002  Hillerød Svømmeklub            1:47.81   
26  Emma Bodum  2001  Svømmeklubben Opnør            1:47.99   
Freja Makienok  2002  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  ej forts.bev. v 25m 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:16.18   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:19.55   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            1:21.25   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:23.37   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:23.92   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            1:24.41  Deltager ikke i finalen 
Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:24.93   
Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:25.15   
Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            1:25.36   
10  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:26.57   
11  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:27.43   
12  Asta Poulsen  2004  Gentofte Svømme Klub            1:28.69   
13  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:28.77   
14  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:28.96   
15  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:29.02   
16  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            1:29.14   
17  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:29.29   
18  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:31.65   
19  Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:31.86   
20  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            1:32.65   
21  Asta Andersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:34.20   
22  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            1:35.38   
23  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:35.97   
24  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            1:37.48   
25  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            1:38.15   
26  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:39.34   
27  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:39.42   
28  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:39.61   
29  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            1:40.55   
30  Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub            1:41.51   
31  Frida Moestrup Jensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:49.10   
32  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            1:49.85   
33  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:50.75   
34  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:52.17   
35  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            1:53.27   
36  Mille Bjørn  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:53.30   
37  Anna Storkfelt  2005  Lyngby Svømmeklub            1:53.44   
38  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:53.76   
39  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            1:53.97   
40  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            1:55.67   
41  Alberte B. Andersen  2005  Lyngby Svømmeklub            1:55.75   
42  Sille Sondt-Marcussen  2005  Lyngby Svømmeklub            1:57.02   
43  Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            1:57.14   
44  Maya Nielsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:58.39   
45  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub            2:01.54   
46  Amalie-Victoria Kaae  2005  Lyngby Svømmeklub            2:01.77   
47  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub            2:03.42   
Mathilde K. Sørensen  2003  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev.v.25m 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  ej forts.bev. v.25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:05 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:51   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            59.87   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Helsingør Svømmeklub            1:00.81   
Jacob Funch Jørgensen  1999  GTI            1:03.22   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:04.12   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            1:04.54   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:06.65   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            1:07.24   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:07.60   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:08.33   
10  Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:08.64   
11  Magnus Havemann  2000  Svømmeklubben Opnør            1:09.12   
12  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            1:10.35   
13  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:12.63   
14  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:12.68   
15  Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:12.77   
16  Jonathan Forsberg Møller  2000  GTI            1:14.98   
17  Casper Pissenberger  1999  Svømmeklubben Opnør            1:15.33   
18  Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:16.77   
19  Anders Christian Damgaard  2000  Farum Svømmeklub            1:20.68   
20  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:26.72   
21  Nicolai S Christensen  2000  Svømmeklubben Opnør            1:38.08   
Emil Johansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            1:02.85   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            1:03.40   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            1:07.21   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            1:08.92   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            1:09.32   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            1:10.85   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:11.62   
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:11.97   
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            1:12.21   
10  Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            1:13.10   
11  Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:13.11   
12  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  GTI            1:13.45   
13  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            1:13.76   
14  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            1:13.78   
15  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            1:14.29   
16  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            1:15.54   
17  Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            1:16.34   
18  Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            1:16.46   
19  Mads Enghave  2002  GTI            1:16.54   
20  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:17.40   
21  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            1:17.57   
22  Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            1:18.02   
23  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            1:18.05   
24  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:18.81   
25  Adar Benli  2001  Herlev Svømning            1:19.61   
26  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:19.77   
27  Sebastian Pissenberger  2001  Svømmeklubben Opnør            1:20.80   
28  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:20.91   
29  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:22.06   
30  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            1:22.20   
31  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:22.22   
32  Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            1:22.25   
33  Hans Christian L. Thomsen  2001  Svømmeklubben Opnør            1:22.63   
34  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:23.12   
35  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            1:23.45   
36  Oliver Salby  2001  Svømmeklubben Opnør            1:23.71   
37  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:24.39   
38  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:25.84   
39  Hjalte Andersen  2002  Svømmeklubben Opnør            1:26.33   
40  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            1:27.24   
41  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:27.83   
42  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            1:29.05   
43  Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            1:30.09   
44  Christian Lund Bie  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:30.72   
45  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            1:30.94   
46  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            1:31.38   
47  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:32.35   
48  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:33.07   
49  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            1:34.42   
50  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:35.49   
51  Gustav Pedersen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:39.66   
52  Nicholas Kornerup  2004  Lyngby Svømmeklub            1:40.60   
53  Andreas Rex Olsen  2002  Hillerød Svømmeklub            1:42.80   
54  Sofus Olivarius Vølund  2004  Lyngby Svømmeklub            1:47.26   
55  Vitus Birck  2003  Lyngby Svømmeklub            1:47.46   
56  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:49.05   
57  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub            1:51.40   
58  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            1:53.65   
59  Rasmus Hammer Dohnn  2004  Lyngby Svømmeklub            1:54.72   
60  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            1:54.81   
61  Mikkel Hoffmann  2004  Lyngby Svømmeklub            1:59.67   
62  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby Svømmeklub            2:03.11   
63  Malte A. Sch. Jørgensen  2003  Lyngby Svømmeklub            2:05.29   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Marco Mönkemöller  2004  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ej forts. bev. v50m 
Lukas Christensen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  ej forts.bev.v 50m 
Niels Døssing  2003  Svømmeklubben Opnør            DSQ  ej forts.bev. v 75 m 
Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Ej forts.bev v50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:51 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI    1:04.97        1:04.97   
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub    1:13.71        1:13.71   
Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI    1:13.86        1:13.86   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub    1:15.69        1:15.69   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    1:21.06        1:21.06   
Cecilie Berg Jensen  2001  Herlev Svømning    1:21.51        1:21.51   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub    1:21.60        1:21.60   
Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub    1:22.46        1:22.46   
Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    1:23.27        1:23.27   
10  Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:26.78        1:26.78   
11  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    1:31.00        1:31.00   
12  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    1:36.95        1:36.95   
13  Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31    1:37.55        1:37.55   
Emilie Larsen  2001  GTI            DSQ  ej samt.ber.v.25m 
                     
 
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:19.50        1:19.50   
Luna Emilie Olsen  2003  A6    1:19.95        1:19.95   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning    1:20.09        1:20.09   
Pernille Elm Jensen  2003  A6    1:22.68        1:22.68   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    1:24.00        1:24.00  Deltager ikke i finalen 
Asta Poulsen  2004  Gentofte Svømme Klub    1:26.40        1:26.40   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:33.49        1:33.49   
Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:33.83        1:33.83   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    1:33.87        1:33.87   
10  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    1:34.39        1:34.39   
11  Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub    1:34.53        1:34.53   
12  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:51.03        1:51.03   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  1 brystag v 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            58.01   
Kristoffer Kortbæk  1999  Lyngby Svømmeklub            1:05.72   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            1:07.86   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            1:09.11   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:12.17   
Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:14.32   
Villads Krarup  2000  Herlev Svømning            1:16.10   
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hans Mølbak Petersen  2001  GTI            1:02.09   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            1:04.87   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            1:07.80   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:09.85   
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            1:10.08  Deltager ikke i finalen 
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            1:10.52   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:10.73   
Laurits Kenskov  2001  Herlev Svømning            1:11.19   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:11.52   
10  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:12.61   
11  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            1:13.35   
12  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:14.14   
13  Frederik Bojesen  2002  A6            1:14.99   
14  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:15.03   
15  Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            1:15.92   
16  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            1:16.91   
17  Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            1:19.74   
18  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            1:20.11   
19  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:20.89   
20  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:22.46   
21  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            1:24.59   
22  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:25.42   
23  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            1:27.88   
24  Jens Jakob E. Petersen  2001  Svømmeklubben Opnør            1:29.10   
25  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:29.56   
26  Jannick Hagensen  2001  Svømmeklubben Opnør            1:31.69   
27  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:35.32   
28  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:44.55   
29  Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            1:47.32   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:25   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI    1:08.07        1:08.07   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    1:10.27        1:10.27   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    1:11.67        1:11.67   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen/MK31    1:11.86        1:11.86   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub    1:13.75        1:13.75   
Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub    1:14.48        1:14.48   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub    1:14.73        1:14.73   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:15.25        1:15.25   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub    1:15.63        1:15.63   
10  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    1:17.47        1:17.47   
11  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    1:17.48        1:17.48   
12  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    1:17.85        1:17.85   
13  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    1:19.07        1:19.07   
14  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    1:19.22        1:19.22   
15  Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    1:19.47        1:19.47   
16  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub    1:20.33        1:20.33   
17  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub    1:25.61        1:25.61   
18  Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31    1:28.19        1:28.19   
19  Freja Makienok  2002  Herlufsholm Svømmeklub    1:33.31        1:33.31   
20  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:37.83        1:37.83   
21  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:38.81        1:38.81   
22  Sofia Hansen  2002  Hillerød Svømmeklub    1:42.59        1:42.59   
Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            1:18.68   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:20.54   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:20.87   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:21.51   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub    1:25.24        1:25.24   
Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub    1:25.47        1:25.47   
Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub    1:25.47        1:25.47   
Sara S. Karmark  2003  Gentofte Svømme Klub    1:25.97        1:25.97   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub    1:25.99        1:25.99   
10  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:27.08   
11  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    1:27.30        1:27.30   
12  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    1:28.15        1:28.15   
13  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen/MK31    1:28.23        1:28.23   
14  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31    1:29.21        1:29.21   
15  Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:29.36        1:29.36   
16  Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub    1:29.49        1:29.49   
17  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    1:30.19        1:30.19   
18  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub    1:31.50        1:31.50   
19  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub    1:33.68        1:33.68   
20  Anna Mabeck  2003  Gentofte Svømme Klub    1:34.37        1:34.37   
21  Asta Andersen  2003  VAT Copenhagen/MK31    1:35.79        1:35.79   
22  Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub    1:37.37        1:37.37   
23  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:38.47        1:38.47   
24  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:38.72        1:38.72   
25  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby Svømmeklub    1:39.68        1:39.68   
26  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:43.64        1:43.64   
27  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:44.66        1:44.66   
28  Cecilie Pihl  2004  Hillerød Svømmeklub    1:46.91        1:46.91   
29  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub    1:49.37        1:49.37   
30  Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub    1:49.57        1:49.57   
31  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:51.26        1:51.26   
32  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    1:51.40        1:51.40   
33  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:52.02        1:52.02   
34  Frida Moestrup Jensen  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:52.92        1:52.92   
35  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub    1:53.37        1:53.37   
36  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:54.62        1:54.62   
37  Anna Storkfelt  2005  Lyngby Svømmeklub    1:58.10        1:58.10   
38  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub    1:58.68        1:58.68   
39  Amalie-Victoria Kaae  2005  Lyngby Svømmeklub    1:59.22        1:59.22   
40  Mille Bjørn  2003  VAT Copenhagen/MK31    1:59.77        1:59.77   
41  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    2:00.74        2:00.74   
42  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub    2:03.11        2:03.11   
Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            DNS   
Maria Voss Winkler  2003  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Mathilde K. Sørensen  2003  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning            DNS   
Alberte B. Andersen  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ  afsl. på maven v 50m 
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            DSQ  afsl. på mave v 50 m 
Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ej samt. ber. v. 75m 
Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            DSQ  sv. på maven v. 50 m 
Sille Sondt-Marcussen  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ  afsl. på mave v. 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:25 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            58.62   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            59.67   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            1:04.10   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            1:05.26   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            1:07.21   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:07.48   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:07.82   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:08.50   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:09.18   
10  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:09.47   
11  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            1:09.89   
12  Jonathan Forsberg Møller  2000  GTI            1:12.62   
13  Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:13.17   
14  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:14.42   
15  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:14.46   
16  Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            1:14.74   
17  Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:16.69   
18  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:16.99   
19  Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub            1:18.16   
20  Anders Christian Damgaard  2000  Farum Svømmeklub            1:18.90   
21  Frederik L. Hansen  1999  Svømmeklubben Opnør            1:21.53   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hans Mølbak Petersen  2001  GTI            1:05.37   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            1:05.61   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            1:06.98   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            1:08.07   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            1:09.44   
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            1:11.03   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            1:11.58   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            1:11.84   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            1:12.99   
10  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:14.71   
11  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  GTI            1:14.96   
12  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:15.15   
13  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:15.42   
14  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            1:15.96   
15  Frederik Bojesen  2002  A6            1:16.21   
16  Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            1:16.39   
17  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            1:16.95   
18  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:17.16   
19  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            1:17.38   
20  Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:17.49   
21  Laurits Kenskov  2001  Herlev Svømning            1:17.71   
22  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:20.28   
23  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:20.38   
24  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:22.07   
25  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            1:22.79   
26  Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            1:23.00   
27  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            1:23.90   
28  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:24.18   
29  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:25.35   
30  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:25.68   
31  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:27.83   
32  Sebastian Pissenberger  2001  Svømmeklubben Opnør            1:28.24   
33  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:30.40   
34  Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            1:30.46   
35  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:30.80   
36  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            1:30.84   
37  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            1:31.65   
38  Christian Lund Bie  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:33.09   
38  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            1:33.09   
40  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:35.86   
41  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:36.72   
42  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:41.66   
43  Gustav Pedersen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:43.60   
44  Andreas Rasmussen  2002  Hillerød Svømmeklub            1:44.73   
45  Vitus Birck  2003  Lyngby Svømmeklub            1:46.75   
46  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            1:46.78   
47  Mikkel Hoffmann  2004  Lyngby Svømmeklub            1:55.51   
48  Rasmus Hammer Dohnn  2004  Lyngby Svømmeklub            1:59.30   
49  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub            2:02.21   
50  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            2:09.86   
51  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby Svømmeklub            2:11.80   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Marco Mönkemöller  2004  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  svøm p maven v 50m 
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  crawl arm v start 
Nicholas Kornerup  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  afslut på maven v50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub            2:17.22   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            2:18.20   
Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI            2:21.38   
Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI            2:25.68   
Emilie Larsen  2001  GTI            2:25.96   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            2:26.68   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            2:27.59   
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            2:36.87   
Anne Marie S. Hansen  2002  Svømmeklubben Opnør            2:43.32   
10  Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:44.32   
11  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            2:51.50   
12  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            2:53.28   
13  Emma Bodum  2001  Svømmeklubben Opnør            3:00.86   
14  Emma Lhjungmann Hansen  2001  Svømmeklubben Opnør            3:09.16   
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:30.98   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            2:33.82   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub            2:36.19   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            2:36.32   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            2:43.27   
Sara S. Karmark  2003  Gentofte Svømme Klub            2:45.83   
Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:49.86   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            2:49.94   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:51.41   
10  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            2:52.23   
11  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub            2:52.89   
12  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:52.91   
13  Norah Szczepanski  2003  Gentofte Svømme Klub            2:55.13   
14  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            2:56.35   
15  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:56.91   
16  Asta Poulsen  2004  Gentofte Svømme Klub            2:57.22   
17  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            2:58.84   
18  Anna Mabeck  2003  Gentofte Svømme Klub            2:59.51   
19  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            3:00.68   
20  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            3:01.59   
21  Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            3:03.35   
22  Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            3:05.01   
23  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            3:13.24   
24  Cecilie Pihl  2004  Hillerød Svømmeklub            3:14.46   
25  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            3:20.33   
26  Lucca Piel Høybye  2003  Lyngby Svømmeklub            3:21.27   
27  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            3:37.64   
28  Maya Nielsen  2004  Lyngby Svømmeklub            3:46.24   
Maria Voss Winkler  2003  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            1:56.49   
Jacob Funch Jørgensen  1999  GTI            2:04.59   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Helsingør Svømmeklub            2:04.70   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            2:07.57   
Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:14.57   
Magnus Havemann  2000  Svømmeklubben Opnør            2:16.12   
Casper Pissenberger  1999  Svømmeklubben Opnør            2:17.62   
Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            2:18.51   
Villads Krarup  2000  Herlev Svømning            2:18.78   
10  Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:19.68   
11  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            2:22.37   
12  Nicolai S Christensen  2000  Svømmeklubben Opnør            3:22.35   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            2:02.86   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub            2:13.23   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            2:15.25   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:15.36   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:15.90   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            2:20.52   
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            2:20.85   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            2:20.95   
Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            2:21.08   
10  Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:21.39   
11  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            2:21.61   
12  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            2:22.25   
13  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            2:24.71   
14  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:26.39   
15  Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:27.27   
16  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            2:27.38   
17  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            2:27.57   
18  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            2:28.04   
19  Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            2:28.40   
20  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            2:29.24   
21  Lukas Christensen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            2:29.83   
22  Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            2:29.85   
23  Jens Jakob E. Petersen  2001  Svømmeklubben Opnør            2:31.21   
24  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:34.34   
25  Jannick Hagensen  2001  Svømmeklubben Opnør            2:34.88   
26  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub            2:38.27   
27  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:39.07   
28  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            2:42.07   
29  Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            2:42.46   
30  Christian Lund Bie  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:44.15   
31  Hjalte Andersen  2002  Svømmeklubben Opnør            2:46.91   
32  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            2:47.89   
33  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            2:49.48   
34  Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            2:54.15   
35  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            2:55.34   
36  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            2:56.12   
37  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            2:57.92   
38  Magnus Denker  2001  Svømmeklubben Opnør            3:03.96   
39  Andreas Rasmussen  2002  Hillerød Svømmeklub            3:13.50   
40  Andreas Rex Olsen  2002  Hillerød Svømmeklub            3:37.54   
41  Sofus Olivarius Vølund  2004  Lyngby Svømmeklub            3:39.73   
42  Malte A. Sch. Jørgensen  2003  Lyngby Svømmeklub            3:54.95   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:26   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            2:47.07   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            2:47.60   
Mette S. Køhler  2001  GTI            2:58.28   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            3:03.38   
Nicoline Fejer  2001  GTI            3:04.45   
Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen/MK31            3:05.77   
Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31            3:27.25   
Cecilie Berg Jensen  2001  Herlev Svømning            3:27.83   
Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:28.19   
10  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:36.99   
11  Minna Juul  2001  Frederiksværk Svømmeklub            3:37.02   
12  Marie Lunding Nielsen  2001  Svømmeklubben Opnør            3:37.68   
13  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:07.21   
                     
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            3:00.95   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:14.42   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:18.50   
Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            3:23.25   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:29.53   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            3:29.78   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            3:30.96   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen/MK31            3:31.44   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            3:39.73   
10  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            3:43.69   
11  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            3:50.49   
12  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:22.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:26 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:53   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:27.39   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            2:34.66   
Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub            3:00.84   
Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:02.01   
Frederik L. Hansen  1999  Svømmeklubben Opnør            3:02.57   
Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            3:03.19   
Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            3:08.66   
Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            3:26.86   
Anders Christian Damgaard  2000  Farum Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            2:47.90   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            2:48.01   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:56.50   
Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            3:00.04   
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:02.81   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            3:03.40   
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            3:04.16   
Oliver Salby  2001  Svømmeklubben Opnør            3:12.53   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            3:13.90   
10  Adar Benli  2001  Herlev Svømning            3:16.99   
11  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            3:17.92   
12  Mads Enghave  2002  GTI            3:19.88   
13  Hans Christian L. Thomsen  2001  Svømmeklubben Opnør            3:20.04   
14  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            3:21.10   
15  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            3:31.43   
16  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:39.69   
Magnus Denker  2001  Svømmeklubben Opnør            DSQ  é hånd i vend v 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:53 
 
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            1:01.59   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            1:03.22   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:03.54   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            1:03.98   
Emilie Larsen  2001  GTI            1:04.76  Deltager ikke i finalen 
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:05.38   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            1:05.64   
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub            1:05.83   
Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI            1:06.41   
10  Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            1:06.43   
11  Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:06.46   
11  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:06.46   
13  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            1:07.12   
14  Nicoline Fejer  2001  GTI            1:07.60   
15  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:08.54   
16  Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:08.59   
17  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:09.18   
18  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            1:09.39   
19  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI            1:09.43   
20  Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            1:09.76   
21  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            1:10.63   
22  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            1:10.98   
23  Anne Marie S. Hansen  2002  Svømmeklubben Opnør            1:13.20   
24  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub            1:14.13   
25  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            1:15.26   
26  Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:16.13   
27  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            1:17.83   
28  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:20.97   
29  Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:21.01   
30  Minna Juul  2001  Frederiksværk Svømmeklub            1:21.87   
31  Emma Lhjungmann Hansen  2001  Svømmeklubben Opnør            1:23.16   
                     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Luna Emilie Olsen  2003  A6            1:08.04   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            1:08.38   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            1:10.54   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:10.78   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:11.45   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            1:11.55   
Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            1:12.29   
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:13.18   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:14.98   
10  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:15.29   
11  Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            1:15.51   
12  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:15.63   
13  Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            1:15.72   
14  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:16.01   
15  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:16.09   
16  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:16.33   
17  Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            1:16.34   
18  Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:16.64   
19  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub            1:16.74   
20  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            1:16.76   
21  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:17.99   
22  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:18.02   
23  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:18.41   
24  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            1:19.09   
25  Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:19.48   
26  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:20.32   
27  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:20.39   
28  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:21.13   
29  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            1:22.54   
30  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            1:22.61   
31  Anna Mabeck  2003  Gentofte Svømme Klub            1:22.74   
32  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:23.13   
33  Asta Andersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:23.69   
34  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:24.49   
35  Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            1:25.02   
36  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            1:30.03   
37  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:32.92   
38  Anna Refsgaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:35.29   
39  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:35.34   
40  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            1:35.81   
41  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:36.44   
42  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub            1:38.78   
43  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:39.01   
44  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:40.28   
45  Bolette Nimskov  2005  Lyngby Svømmeklub            1:41.12   
46  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:42.70   
47  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:43.96   
48  Amalie-Victoria Kaae  2005  Lyngby Svømmeklub            1:45.15   
49  Anna Storkfelt  2005  Lyngby Svømmeklub            1:45.64   
50  Frida Moestrup Jensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:46.69   
51  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            1:47.90   
52  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            1:48.74   
53  Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            1:49.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:29 
 
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:30   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            54.31   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            56.58   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            56.77   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Helsingør Svømmeklub            57.57   
Jacob Funch Jørgensen  1999  GTI            58.08   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            58.79   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            58.95   
Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            59.18   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            59.49   
10  Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            59.88   
11  Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            59.98   
12  Kristoffer Kortbæk  1999  Lyngby Svømmeklub            59.99   
13  Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:00.18   
14  Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:01.10   
15  Casper Pissenberger  1999  Svømmeklubben Opnør            1:01.18  OD1 
16  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            1:01.38   
17  Magnus Havemann  2000  Svømmeklubben Opnør            1:02.23   
18  Laurits Møller Petersen  1999  Herlufsholm Svømmeklub            1:03.04   
19  Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:04.72   
20  Jonathan Forsberg Møller  2000  GTI            1:05.13   
21  Villads Krarup  2000  Herlev Svømning            1:05.37   
22  Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            1:05.53   
23  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:06.50   
24  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:07.42   
25  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:08.01   
26  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:17.46   
27  Nicolai S Christensen  2000  Svømmeklubben Opnør            1:28.97   
Emil Johansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            57.98   
Hans Mølbak Petersen  2001  GTI            58.11   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            59.58   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            59.59   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            1:00.23   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:00.28   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            1:01.18   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:01.18  OD2 
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:02.00   
10  Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            1:02.25   
11  Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            1:03.67   
12  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:04.29   
13  Frederik Bojesen  2002  A6            1:04.88   
14  Laurits Kenskov  2001  Herlev Svømning            1:04.93   
15  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:05.09   
16  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            1:05.10   
17  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            1:05.57   
18  Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            1:05.59   
19  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            1:05.70   
20  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            1:05.85   
21  Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:05.91   
22  Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:06.75   
23  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:06.99   
24  Mads Enghave  2002  GTI            1:07.43   
25  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            1:07.59   
26  Jens Jakob E. Petersen  2001  Svømmeklubben Opnør            1:07.65   
27  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            1:07.90   
28  Jannick Hagensen  2001  Svømmeklubben Opnør            1:08.33   
29  Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:08.36   
30  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:08.55   
31  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            1:08.56   
32  Sebastian Pissenberger  2001  Svømmeklubben Opnør            1:08.69   
33  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:08.89   
34  Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            1:09.00   
35  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:09.98   
36  Oliver Salby  2001  Svømmeklubben Opnør            1:10.51   
37  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            1:10.52   
38  Adar Benli  2001  Herlev Svømning            1:10.69   
39  Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte Svømme Klub            1:11.33   
40  Hans Christian L. Thomsen  2001  Svømmeklubben Opnør            1:11.40   
41  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:11.89   
42  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:13.28   
43  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:13.90   
44  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            1:13.92   
45  Christian Lund Bie  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:13.97   
46  Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            1:14.10   
47  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            1:14.43   
48  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:14.70   
49  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:14.85   
50  Hjalte Andersen  2002  Svømmeklubben Opnør            1:14.97   
51  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:15.35   
52  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:16.56   
53  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:16.93   
54  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            1:18.10   
55  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:18.41   
56  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:19.01   
57  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            1:19.64   
58  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            1:19.72   
59  Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            1:19.94   
60  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:20.96   
61  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:21.64   
62  Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            1:22.10   
63  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            1:22.82   
64  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:23.34   
65  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            1:26.19   
66  Gustav Pedersen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:26.55   
67  Magnus Denker  2001  Svømmeklubben Opnør            1:26.74   
68  Niels Døssing  2003  Svømmeklubben Opnør            1:28.33   
69  Andreas Rasmussen  2002  Hillerød Svømmeklub            1:29.26   
70  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:34.23   
71  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            1:35.72   
72  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:36.28   
73  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby Svømmeklub            1:44.86   
74  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            1:45.22   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:30 
 
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:18.76   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:20.87   
Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            1:22.13   
Mette S. Køhler  2001  GTI            1:22.40   
Nicoline Fejer  2001  GTI            1:24.95   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:25.11   
Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:26.34   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            1:27.16   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:27.50   
10  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            1:28.44   
11  Cecilie Berg Jensen  2001  Herlev Svømning            1:35.06   
12  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            1:36.11   
13  Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:40.99   
14  Marie Lunding Nielsen  2001  Svømmeklubben Opnør            1:43.53   
15  Minna Juul  2001  Frederiksværk Svømmeklub            1:44.14   
16  Emma Bodum  2001  Svømmeklubben Opnør            1:46.39   
17  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:59.62   
Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:25.16   
Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            1:26.74   
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub            1:33.32   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:33.59   
Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            1:33.70   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:35.25   
Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            1:38.52   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            1:38.88   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            1:39.31   
10  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:41.16   
11  Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            1:41.39   
12  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub            1:41.61   
13  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            1:44.54   
14  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub            1:44.59   
15  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            1:45.01   
16  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:45.05   
17  Sara S. Karmark  2003  Gentofte Svømme Klub            1:45.74   
18  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:48.64   
19  Nønne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:50.85   
20  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            1:52.45   
21  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            1:53.07   
22  Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            1:54.51   
23  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            2:00.64   
24  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:01.66   
25  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            2:04.34   
26  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby Svømmeklub            2:04.53   
27  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:04.69   
28  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:10.67   
29  Bolette Nimskov  2005  Lyngby Svømmeklub            2:13.39   
30  Mille Bjørn  2003  VAT Copenhagen/MK31            2:15.23   
31  Ida Olivarius  2004  Lyngby Svømmeklub            2:15.80   
32  Jenni Dinh  2005  Lyngby Svømmeklub            2:16.34   
33  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:16.61   
34  Amalie-Victoria Kaae  2005  Lyngby Svømmeklub            2:22.07   
35  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            2:22.37   
36  Anna Storkfelt  2005  Lyngby Svømmeklub            2:28.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:16   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            1:11.25   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            1:11.44   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            1:11.51   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:16.99   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            1:17.25   
Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:18.28   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:19.21   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            1:20.59   
August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:22.18   
10  Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:23.69   
11  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            1:24.38   
12  Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            1:25.34   
13  Frederik L. Hansen  1999  Svømmeklubben Opnør            1:25.68   
14  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:26.96   
15  Frederik Otte  2000  Frederiksværk Svømmeklub            1:27.37   
16  Frederik Lund  2000  Gentofte Svømme Klub            1:28.02   
17  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:35.12   
                     
 
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            1:17.36   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            1:19.15   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:19.84   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            1:21.16   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            1:21.37   
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:21.49   
Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:21.66   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:21.95   
Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            1:25.70   
10  Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:26.74   
11  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            1:27.43   
12  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:27.64   
13  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:28.01   
14  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  GTI            1:28.38   
15  August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            1:28.75   
16  Oliver Salby  2001  Svømmeklubben Opnør            1:29.30   
17  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            1:30.20   
18  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            1:30.29   
19  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:30.54   
20  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            1:31.53   
21  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            1:33.56   
22  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:34.01   
23  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:34.30   
24  Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            1:34.63   
25  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:34.80   
26  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:36.13   
27  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:36.93   
28  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            1:38.86   
29  Magnus Denker  2001  Svømmeklubben Opnør            1:40.97   
30  Christian Lund Bie  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:41.59   
31  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            1:43.89   
32  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            1:44.66   
33  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:45.16   
34  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:50.88   
35  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:53.44   
36  Niels Døssing  2003  Svømmeklubben Opnør            1:59.13   
37  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            2:00.66   
38  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:02.16   
39  Andreas Rasmussen  2002  Hillerød Svømmeklub            2:05.40   
40  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            2:14.72   
41  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            3:02.63   
42  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby Svømmeklub            3:08.66   
Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  1 hånd i vend 50 m 
Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ  1 hånd i afsl. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:16 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette S. Køhler  2001  GTI            2:37.14   
Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI            2:43.92   
Marie Lunding Nielsen  2001  Svømmeklubben Opnør            3:24.05   
                     
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            2:38.18   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            2:41.39   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            2:47.68   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            2:50.76   
Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            3:00.79   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            3:02.43   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub            3:08.01   
Sia Nikoline Schrøder  2003  Gentofte Svømme Klub            3:08.46   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub            3:11.08   
10  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            3:12.25   
11  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:31.84   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            DSQ  ej forts bev v 100 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:37 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:07.71   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Helsingør Svømmeklub            2:13.68   
Jacob Funch Jørgensen  1999  GTI            2:18.68   
Magnus Havemann  2000  Svømmeklubben Opnør            2:29.24   
Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen/MK31            2:35.34   
Casper Pissenberger  1999  Svømmeklubben Opnør            2:40.86   
Jonathan Forsberg Møller  2000  GTI            2:43.59   
Emil Johansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
Nicolai S Christensen  2000  Svømmeklubben Opnør            DSQ  ej forts bev v 100 m 
                     
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            2:15.36   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            2:15.89   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            2:29.16   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            2:32.02   
Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            2:36.58   
Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            2:40.42   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            2:42.29   
Mads Enghave  2002  GTI            2:44.48   
Adar Benli  2001  Herlev Svømning            2:46.81   
10  Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            2:46.82   
11  Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            2:49.17   
12  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            2:55.21   
13  Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:55.48   
14  Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            2:57.71   
15  Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            3:01.14   
16  Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte Svømme Klub            3:06.56   
17  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            3:07.71   
18  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            3:11.87   
19  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            3:14.25   
20  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            3:15.85   
21  Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            3:18.97   
Andreas Rex Olsen  2002  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej forts bev v 175 m 
Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            DSQ  ej forts bev v 75 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002