2020-04-09   00:18:33
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open Trongaarden

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:02   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 1, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte SvÝmme Klub            28.15   
Karoline Barrett  2002  GTI            28.22   
Cassandra HammershÝj  2001  Lyngby SvÝmmeklub            28.70   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum SvÝmmeklub            28.78   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            29.04   
Emilie Larsen  2001  GTI            29.30   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            29.45   
Nicoline Fejer  2001  GTI            30.56   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            30.60   
10  Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte SvÝmme Klub            30.62   
11  Sarah Daly  2001  Lyngby SvÝmmeklub            30.72   
12  Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI            30.78   
13  Sofia Qvade Rasmusen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            31.38   
14  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            31.69   
15  Emma Bśkgaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            31.74   
16  Olivia Olivarius VÝlund  2002  Lyngby SvÝmmeklub            31.99   
17  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI            32.01   
18  Ulrikke Veje  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            32.07   
19  Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            32.16   
20  Cecilie HjarsÝ  2001  VAT Copenhagen/MK31            32.28   
21  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            32.33   
22  Clara Qvade Rasmusen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            32.34   
23  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby SvÝmmeklub            32.40   
24  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            33.99   
25  Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31            34.16   
26  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            34.52   
27  Minna Juul  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            35.67   
28  Emma Bodum  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            36.15   
29  Freja Makienok  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            36.32   
30  Emma Lhjungmann Hansen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            36.97   
31  Marie Lunding Nielsen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            37.55   
32  Sofia Hansen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            40.21   
                     
 
LÝb 1, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            31.34   
Thea F. Johansen  2003  Herlev SvÝmning            31.58   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            31.59   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            32.50   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            32.59   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            32.66   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            32.75   
Maria Hagen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            33.69   
Sif SÝgaard Fester  2003  Lyngby SvÝmmeklub            33.71   
10  Signe DyrskjÝt Boesen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            33.88   
11  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            34.01   
12  Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            34.75   
13  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            34.76   
14  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            34.79   
15  Johanne Baes Aaholst  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            34.90   
16  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            34.92   
17  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            35.04   
18  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen/MK31            35.22   
19  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            35.25   
20  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            35.55   
21  Anna Mabeck  2003  Gentofte SvÝmme Klub            35.75   
22  Helene Jensen  2003  Herlev SvÝmning            35.86   
23  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte SvÝmme Klub            36.00   
24  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte SvÝmme Klub            36.22   
25  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby SvÝmmeklub            37.18   
26  Karoline Kortbśk  2003  Lyngby SvÝmmeklub            37.24   
27  Asta Andersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            37.58   
28  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby SvÝmmeklub            38.06   
29  Ida Zeiler Terkildsen  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            38.48   
30  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            39.17   
31  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            40.53   
32  Laura MÝller SÝrensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            40.57   
33  Cecilie Pihl  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            40.65   
34  NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            41.54   
35  Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            42.77   
36  Maya Nielsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            42.98   
37  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby SvÝmmeklub            43.47   
38  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            44.62   
39  Maya Fenger  2004  Lyngby SvÝmmeklub            45.10   
40  Frida Moestrup Jensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            45.30   
41  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub            46.19   
42  Anna Storkfelt  2005  Lyngby SvÝmmeklub            46.35   
43  Alberte B. Andersen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            46.90   
44  Ida Olivarius  2004  Lyngby SvÝmmeklub            49.80   
Jenni Dinh  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Josephine Gribsvad  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            DNS   
Maria Voss Winkler  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            DNS   
Mathilde K. SÝrensen  2003  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:02 
 
Resultat LÝb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:21   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 2, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            24.78   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby SvÝmmeklub            24.95   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            26.15   
Mads Ejdrup Hansen  1999  HelsingÝr SvÝmmeklub            26.22   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            26.59   
Jacob Funch JÝrgensen  1999  GTI            26.83   
Lukas Sieben  1999  Lyngby SvÝmmeklub            27.12   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            27.23   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            27.93   
10  Casper Pissenberger  1999  SvÝmmeklubben OpnÝr            27.97   
11  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby SvÝmmeklub            28.01   
11  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            28.01   
13  Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            28.29   
14  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby SvÝmmeklub            28.83   
15  Magnus Havemann  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            28.85   
16  Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            29.00   
17  Johan Feld SÝrensen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            29.50   
18  Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            29.67   
19  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            29.74   
20  Frederik Lund  2000  Gentofte SvÝmme Klub            29.91   
21  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            31.02   
22  Frederik L. Hansen  1999  SvÝmmeklubben OpnÝr            31.50   
23  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            34.99   
24  Nicolai S Christensen  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            38.23   
Emil Johansen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            DNS   
William Simonsen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Frederik Otte  2000  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
Kristoffer Kortbśk  1999  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 2, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
William Textor Broch  2001  Lyngby SvÝmmeklub            26.81   
Felix Lund  2001  Herlev SvÝmning            27.09   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev SvÝmning            27.40   
Leo Badaker  2002  Gentofte SvÝmme Klub            28.84   
Pedja Kuzmanovic  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            29.18   
Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            29.36   
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            29.53   
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            29.54   
Lucas StrÝbśk  2001  Gentofte SvÝmme Klub            29.72   
10  Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            29.74   
11  Frederik Bojesen  2002  A6            29.85   
12  Albert Frydensberg  2001  Lyngby SvÝmmeklub            30.08   
13  Jannick Hagensen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            30.54   
14  Mads MÝller BjÝrnskov  2001  Lyngby SvÝmmeklub            30.71   
15  Mads BjÝrn Andersen  2001  Gentofte SvÝmme Klub            30.73   
16  August Becktor  2001  Gentofte SvÝmme Klub            30.80   
17  Christian Ong Hansen  2001  Farum SvÝmmeklub            30.81   
17  Mikkel Quaade  2003  Lyngby SvÝmmeklub            30.81   
19  Sebastian Ejdesgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            30.87   
20  Mads Enghave  2002  GTI            30.92   
21  Jens Jakob E. Petersen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            31.02   
22  Christian SkinhÝj  2001  Gentofte SvÝmme Klub            31.07   
22  Nicolai Wiuff  2002  Herlev SvÝmning            31.07   
24  Philip Hansen  2001  Herlev SvÝmning            31.28   
25  Nicklas Andersen  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            31.53   
26  Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            31.54   
27  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            31.79   
28  Oliver Salby  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            32.15   
29  Benjamin NÝrgaard Eriksen  2002  GTI            32.19   
30  Sebastian Pissenberger  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            32.35   
31  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            33.27   
32  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            33.67   
33  Altin Misimi  2002  Herlev SvÝmning            33.80   
34  Rasmus LÝwenstein  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            33.91   
35  Simon Blidarevic  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            34.05   
36  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby SvÝmmeklub            34.24   
37  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            34.47   
38  Hjalte Andersen  2002  SvÝmmeklubben OpnÝr            34.64   
39  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            34.71   
40  Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            34.72   
41  Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            34.90   
42  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            35.39   
43  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen/MK31            35.42   
44  Oscar Lykke Fischer  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            36.08   
45  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby SvÝmmeklub            36.09   
46  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby SvÝmmeklub            36.36   
47  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            37.30   
48  Vitus Birck  2003  Lyngby SvÝmmeklub            37.88   
49  Gustav Larsen  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            38.08   
50  Niels DÝssing  2003  SvÝmmeklubben OpnÝr            38.23   
51  Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            38.54   
52  Nicholas Kornerup  2004  Lyngby SvÝmmeklub            38.86   
53  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            40.60   
54  Magnus Denker  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            40.67   
55  Andreas Rasmussen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            41.00   
56  Sofus Olivarius VÝlund  2004  Lyngby SvÝmmeklub            41.04   
57  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            42.88   
58  Mikkel Hoffmann  2004  Lyngby SvÝmmeklub            43.43   
59  Andreas Rex Olsen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            43.70   
60  Marco MŲnkemŲller  2004  Lyngby SvÝmmeklub            44.23   
61  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby SvÝmmeklub            46.65   
62  Malte A. Sch. JÝrgensen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            46.88   
63  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            48.44   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Arthur Dalťn Ellegaard  2001  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:21 
 
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:52   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            29.02   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte SvÝmme Klub            31.55   
Emilie Larsen  2001  GTI            31.63   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            32.05   
Lśrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen/MK31            32.44   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            32.87   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            32.89   
Cassandra HammershÝj  2001  Lyngby SvÝmmeklub            33.40   
Matilde Weibel  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            33.41   
10  Emma Brogaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            33.43   
11  Alberte Kjśrsgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            33.46   
11  Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            33.46   
13  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI            34.30   
14  Emma Bśkgaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            34.55   
15  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby SvÝmmeklub            34.86   
16  Clara Qvade Rasmusen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            35.08   
17  Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI            35.10   
18  Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte SvÝmme Klub            35.70   
19  Cecilie Berg Jensen  2001  Herlev SvÝmning            36.71   
20  Sofia Qvade Rasmusen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            37.19   
21  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            39.23   
22  Anne Marie S. Hansen  2002  SvÝmmeklubben OpnÝr            39.45   
23  Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31            39.48   
Sofie Mosegaard  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
LÝb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Luna Emilie Olsen  2003  A6            34.10   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            36.06   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte SvÝmme Klub            36.13   
Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            36.51   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            37.99  Deltager ikke i finalen 
Barbara Blicher  2003  Gentofte SvÝmme Klub            38.44   
Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            39.41   
Julie Danfred JÝrgensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            39.49   
Frida Uldall  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            40.47   
10  Sara S. Karmark  2003  Gentofte SvÝmme Klub            40.58   
11  Johanne Baes Aaholst  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            40.73   
12  Helene Jensen  2003  Herlev SvÝmning            41.58   
13  Thea Jacobsen  2003  Herlev SvÝmning            42.09   
14  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            42.26   
15  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            43.43   
16  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            44.09   
17  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte SvÝmme Klub            45.10   
18  Lucca Piel HÝybye  2003  Lyngby SvÝmmeklub            46.06   
19  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby SvÝmmeklub            47.39   
20  Mille BjÝrn  2003  VAT Copenhagen/MK31            52.56   
21  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            53.82   
22  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby SvÝmmeklub            59.16   
23  Asta HÝjberg  2005  Lyngby SvÝmmeklub            59.71   
Liva SÝby  2004  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:52 
 
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:56   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby SvÝmmeklub            26.68   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            27.41   
Lukas Sieben  1999  Lyngby SvÝmmeklub            29.66   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby SvÝmmeklub            30.47   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            30.66   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            30.66   
August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            32.24   
Jonathan Forsberg MÝller  2000  GTI            32.57   
Halfdan H. MÝrch  2000  VAT Copenhagen/MK31            32.78   
10  Daniel Johansen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            33.73   
William Simonsen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Arthur Dalťn Ellegaard  2001  Lyngby SvÝmmeklub            27.98   
Hans MÝlbak Petersen  2001  GTI            28.47   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            29.83   
Nicklas ÷stman Pedersen  2002  Herlev SvÝmning            29.88   
Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            31.49   
Malthe Letting  2001  Farum SvÝmmeklub            31.72   
Leo Badaker  2002  Gentofte SvÝmme Klub            32.21   
Benjamin NÝrgaard Eriksen  2002  GTI            32.57   
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            32.82   
10  Frederik Bojesen  2002  A6            32.83   
10  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            32.83   
12  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev SvÝmning            33.15   
13  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            33.56   
14  Lucas StrÝbśk  2001  Gentofte SvÝmme Klub            33.57   
15  Mads BjÝrn Andersen  2001  Gentofte SvÝmme Klub            33.74   
16  Christoffer Weiss  2001  Gentofte SvÝmme Klub            33.92   
17  Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            33.98   
18  Carl-Emil LÝnborg  2002  Gentofte SvÝmme Klub            34.08   
19  Nicolai Wiuff  2002  Herlev SvÝmning            34.52   
20  Adar Benli  2001  Herlev SvÝmning            35.63   
21  Christoffer D. Petersen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            35.75   
22  Frederik Clausen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            36.10   
23  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte SvÝmme Klub            36.25   
24  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby SvÝmmeklub            36.34   
25  Marcus Dessau  2002  Gentofte SvÝmme Klub            36.99   
26  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            37.15   
27  Peter Eskjśr-KÝppen  2002  Herlev SvÝmning            37.28   
28  Hans Christian L. Thomsen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            37.29   
29  Albert Frydensberg  2001  Lyngby SvÝmmeklub            38.38   
30  Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte SvÝmme Klub            38.46   
31  Linus Lindquist  2002  Gentofte SvÝmme Klub            38.84   
32  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            39.62   
33  Villads Kruse  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            39.86   
34  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            41.95   
35  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen/MK31            42.91   
36  Noel Willem Pihl  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            44.31   
37  Oscar Lykke Fischer  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            45.91   
38  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby SvÝmmeklub            45.97   
39  Gustav Larsen  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            46.30   
40  Nicholas Kornerup  2004  Lyngby SvÝmmeklub            49.77   
41  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            51.85   
42  Andreas Rasmussen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            52.57   
43  Rasmus Hammer Dohnn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            59.57   
44  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:04.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:56 
 
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:16   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 5, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Emma Brogaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            32.91   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            33.85   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte SvÝmme Klub            34.68   
Mette S. KÝhler  2001  GTI            34.79   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby SvÝmmeklub            34.85   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            35.89   
Olivia Olivarius VÝlund  2002  Lyngby SvÝmmeklub            36.16   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte SvÝmme Klub            37.28   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            38.27   
10  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            39.06   
11  Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31            40.23   
12  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            40.25   
13  Freja Makienok  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            42.39   
14  Emma Lhjungmann Hansen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            43.67   
15  Sofia Hansen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            50.16   
                     
 
LÝb 5, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Thea F. Johansen  2003  Herlev SvÝmning            34.59   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            36.30   
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            36.81   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            37.42   
Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            38.11   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            38.30   
Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            39.55   
Karoline Kortbśk  2003  Lyngby SvÝmmeklub            40.40   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            41.23   
10  Asta Poulsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            41.47   
11  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte SvÝmme Klub            43.29   
12  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            43.67   
13  Emily Maack  2004  Lyngby SvÝmmeklub            43.84   
14  Julie Danfred JÝrgensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            43.89   
15  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby SvÝmmeklub            43.99   
16  Cecilie Pihl  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            46.03   
17  Laura MÝller SÝrensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            46.07   
18  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby SvÝmmeklub            46.59   
19  Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            47.26   
20  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            52.88   
21  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen/MK31            53.17   
22  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub            53.77   
23  Alberte B. Andersen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            53.86   
24  Anna Storkfelt  2005  Lyngby SvÝmmeklub            54.07   
25  Maya Nielsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            54.55   
Jenni Dinh  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Maria Voss Winkler  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:16 
 
Resultat LÝb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:25   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 6, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            28.04   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby SvÝmmeklub            28.62   
Mads Ejdrup Hansen  1999  HelsingÝr SvÝmmeklub            29.10   
Jacob Funch JÝrgensen  1999  GTI            30.04   
Lukas Sieben  1999  Lyngby SvÝmmeklub            30.56   
Johan Feld SÝrensen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            32.07   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            32.21   
Kristoffer Kortbśk  1999  Lyngby SvÝmmeklub            32.46   
Magnus Havemann  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            32.77   
10  Halfdan H. MÝrch  2000  VAT Copenhagen/MK31            34.23   
11  Jonathan Forsberg MÝller  2000  GTI            34.49   
12  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            35.60   
13  Casper Pissenberger  1999  SvÝmmeklubben OpnÝr            35.90   
14  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            41.79   
15  Nicolai S Christensen  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            44.99   
Emil Johansen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 6, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nicklas ÷stman Pedersen  2002  Herlev SvÝmning            29.81   
Arthur Dalťn Ellegaard  2001  Lyngby SvÝmmeklub            29.89   
Hans MÝlbak Petersen  2001  GTI            30.82   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            30.87   
Felix Lund  2001  Herlev SvÝmning            32.28   
Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            32.61   
Lucas StrÝbśk  2001  Gentofte SvÝmme Klub            33.79   
Carl-Emil LÝnborg  2002  Gentofte SvÝmme Klub            34.40   
August Becktor  2001  Gentofte SvÝmme Klub            34.51   
10  Leo Badaker  2002  Gentofte SvÝmme Klub            34.80   
10  Mads MÝller BjÝrnskov  2001  Lyngby SvÝmmeklub            34.80   
12  Mads BjÝrn Andersen  2001  Gentofte SvÝmme Klub            35.03   
13  Mads Enghave  2002  GTI            35.87   
14  Pedja Kuzmanovic  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            36.36   
15  Peter Eskjśr-KÝppen  2002  Herlev SvÝmning            36.50   
16  Christian Ong Hansen  2001  Farum SvÝmmeklub            36.62   
17  Christian SkinhÝj  2001  Gentofte SvÝmme Klub            37.43   
18  Jens Jakob E. Petersen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            37.53   
19  Adar Benli  2001  Herlev SvÝmning            37.63   
20  Christian GalsÝe  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            37.87   
21  Frederik Clausen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            38.51   
22  Sebastian Pissenberger  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            38.66   
23  Nicklas Andersen  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            38.68   
24  Philip Hansen  2001  Herlev SvÝmning            39.23   
25  Villads Kruse  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            39.87   
26  Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            40.03   
27  Linus Lindquist  2002  Gentofte SvÝmme Klub            40.08   
28  Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            40.53   
29  Altin Misimi  2002  Herlev SvÝmning            40.59   
30  Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte SvÝmme Klub            40.64   
31  Hjalte Andersen  2002  SvÝmmeklubben OpnÝr            40.88   
32  Noel Willem Pihl  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            41.35   
33  Simon Blidarevic  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            41.72   
34  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            42.22   
35  Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            45.60   
36  Vitus Birck  2003  Lyngby SvÝmmeklub            49.50   
37  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            51.06   
38  Marco MŲnkemŲller  2004  Lyngby SvÝmmeklub            52.91   
39  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby SvÝmmeklub            55.06   
40  Mikkel Hoffmann  2004  Lyngby SvÝmmeklub            55.28   
41  Rasmus Hammer Dohnn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            55.31   
42  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            57.40   
43  Malte A. Sch. JÝrgensen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:00.31   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Rasmus LÝwenstein  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            DSQ  2 armtag ved vending 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:25 
 
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:36   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 7, 50m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Alberte Kjśrsgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            35.86   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            36.36   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte SvÝmme Klub            36.86   
Sarah Daly  2001  Lyngby SvÝmmeklub            37.73   
Mille Bruun HÝvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            38.22   
Mette S. KÝhler  2001  GTI            38.38   
Nicoline Fejer  2001  GTI            38.98   
Cecilie HjarsÝ  2001  VAT Copenhagen/MK31            39.33   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby SvÝmmeklub            39.60   
10  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            39.91   
11  Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            40.77   
12  Stine Saaby Schmidt  2002  Farum SvÝmmeklub            40.95   
13  Matilde Weibel  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            41.23   
14  Emma Brogaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            42.46   
15  Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31            42.69   
16  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte SvÝmme Klub            42.77   
17  Marie Lunding Nielsen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            46.93   
18  Anne Marie S. Hansen  2002  SvÝmmeklubben OpnÝr            46.94   
19  Ulrikke Veje  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            46.96   
20  Minna Juul  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            48.23   
Emma Bodum  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            DSQ  2 armtag under vand 
                     
 
LÝb 7, 50m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Barbara Blicher  2003  Gentofte SvÝmme Klub            38.20   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            38.40   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            38.96   
Sif SÝgaard Fester  2003  Lyngby SvÝmmeklub            43.32   
Frida Uldall  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            45.03   
Maria Hagen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            45.17   
Signe DyrskjÝt Boesen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            45.63   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte SvÝmme Klub            45.93   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            46.19   
10  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            46.46   
11  Sara S. Karmark  2003  Gentofte SvÝmme Klub            47.00   
12  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen/MK31            47.18   
13  Thea Jacobsen  2003  Herlev SvÝmning            48.02   
14  Asta Andersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            48.55   
15  Asta Poulsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            48.66   
16  Emily Maack  2004  Lyngby SvÝmmeklub            48.90   
17  Helene Jensen  2003  Herlev SvÝmning            48.91   
18  Anna Mabeck  2003  Gentofte SvÝmme Klub            50.30   
19  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            50.34   
20  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            50.45   
21  NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            51.14   
22  Lucca Piel HÝybye  2003  Lyngby SvÝmmeklub            51.43   
23  Ida Zeiler Terkildsen  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            53.23   
24  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            53.93   
25  Frida Moestrup Jensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            54.68   
26  Maya Fenger  2004  Lyngby SvÝmmeklub            55.55   
27  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby SvÝmmeklub            55.92   
28  Asta HÝjberg  2005  Lyngby SvÝmmeklub            57.44   
29  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            59.36   
30  Ida Olivarius  2004  Lyngby SvÝmmeklub            59.53   
31  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:01.22   
32  Mille BjÝrn  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:04.34   
Josephine Gribsvad  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            DNS   
Liva SÝby  2004  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
Mathilde K. SÝrensen  2003  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:36 
 
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:44   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 8, 50m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            31.62   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            32.84   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            33.07   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby SvÝmmeklub            33.59   
Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            35.11   
Lukas Sieben  1999  Lyngby SvÝmmeklub            36.41   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            36.44   
Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            37.03   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby SvÝmmeklub            37.26   
10  Frederik Otte  2000  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            39.84   
11  Frederik Lund  2000  Gentofte SvÝmme Klub            40.57   
12  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            40.71   
13  Frederik L. Hansen  1999  SvÝmmeklubben OpnÝr            41.30   
                     
 
LÝb 8, 50m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev SvÝmning            35.10   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte SvÝmme Klub            37.10   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            37.13   
Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            37.14   
Lucas StrÝbśk  2001  Gentofte SvÝmme Klub            37.17   
William Textor Broch  2001  Lyngby SvÝmmeklub            37.63   
Mads BjÝrn Andersen  2001  Gentofte SvÝmme Klub            38.51   
Malthe Letting  2001  Farum SvÝmmeklub            38.71   
Carl Martin Lundin  2001  Gentofte SvÝmme Klub            39.81   
10  Oliver Salby  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            40.55   
11  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            40.81   
12  Leo Badaker  2002  Gentofte SvÝmme Klub            40.95   
12  Nicolai Wiuff  2002  Herlev SvÝmning            40.95   
14  Hans Christian L. Thomsen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            41.86   
15  Christoffer D. Petersen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            42.14   
16  Marcus Dessau  2002  Gentofte SvÝmme Klub            42.66   
17  Sebastian Ejdesgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            42.72   
18  Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            43.54   
19  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            43.67   
20  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            43.72   
21  Mikkel Quaade  2003  Lyngby SvÝmmeklub            43.74   
22  Jannick Hagensen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            43.95   
23  Christian GalsÝe  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            46.63   
24  Magnus Denker  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            47.96   
25  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            49.38   
26  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby SvÝmmeklub            49.63   
27  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            55.10   
28  Niels DÝssing  2003  SvÝmmeklubben OpnÝr            56.12   
28  Sofus Olivarius VÝlund  2004  Lyngby SvÝmmeklub            56.12   
30  Andreas Rex Olsen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            58.80   
31  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 
Resultat LÝb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:05   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:09.96   
Lśrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:11.33   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum SvÝmmeklub            1:13.45   
Mette S. KÝhler  2001  GTI            1:13.47   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.38   
Alberte Kjśrsgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:15.83   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:15.84   
Emma Bśkgaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:16.82   
Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI            1:17.01   
10  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:17.04   
11  Matilde Weibel  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:18.29   
12  Cassandra HammershÝj  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:18.69   
13  Olivia Olivarius VÝlund  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:19.12   
14  Cecilie HjarsÝ  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:19.82   
15  Clara Qvade Rasmusen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:20.32   
16  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:21.74   
17  Nicoline Fejer  2001  GTI            1:22.44   
18  Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:23.63   
19  Anne Marie S. Hansen  2002  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:24.83   
20  Ulrikke Veje  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:27.75   
21  Emma Lhjungmann Hansen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:34.77   
22  Ida RishÝj  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:34.84   
23  Marie Lunding Nielsen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:35.23   
24  Minna Juul  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            1:40.84   
25  Sofia Hansen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:47.81   
26  Emma Bodum  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:47.99   
Freja Makienok  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            DSQ  ej forts.bev. v 25m 
                     
 
LÝb 11, 100m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:16.18   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:19.55   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:21.25   
Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:23.37   
Maria Hagen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:23.92   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            1:24.41  Deltager ikke i finalen 
Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:24.93   
Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:25.15   
Karoline Kortbśk  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:25.36   
10  Olivia Mammen  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:26.57   
11  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:27.43   
12  Asta Poulsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:28.69   
13  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:28.77   
14  Clara Toft  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:28.96   
15  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:29.02   
16  Sia Nikoline SchrÝder  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:29.14   
17  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:29.29   
18  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:31.65   
19  Liva Stjernholm  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:31.86   
20  Emily Maack  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:32.65   
21  Asta Andersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:34.20   
22  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:35.38   
23  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:35.97   
24  Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:37.48   
25  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:38.15   
26  Laura MÝller SÝrensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:39.34   
27  Kathrine Bang Rubak  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:39.42   
28  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:39.61   
29  Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:40.55   
30  Josephine Gribsvad  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            1:41.51   
31  Frida Moestrup Jensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:49.10   
32  Asta HÝjberg  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:49.85   
33  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:50.75   
34  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:52.17   
35  Maya Fenger  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:53.27   
36  Mille BjÝrn  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:53.30   
37  Anna Storkfelt  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:53.44   
38  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:53.76   
39  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:53.97   
40  Ida Olivarius  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:55.67   
41  Alberte B. Andersen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:55.75   
42  Sille Sondt-Marcussen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:57.02   
43  Jenni Dinh  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:57.14   
44  Maya Nielsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:58.39   
45  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:01.54   
46  Amalie-Victoria Kaae  2005  Lyngby SvÝmmeklub            2:01.77   
47  Lucca Piel HÝybye  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:03.42   
Mathilde K. SÝrensen  2003  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
Erika Nicole Smith  2003  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  ej fortsat bev.v.25m 
Wilma Anker  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            DSQ  ej forts.bev. v.25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:05 
 
Resultat LÝb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:51   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 12, 100m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            59.87   
Mads Ejdrup Hansen  1999  HelsingÝr SvÝmmeklub            1:00.81   
Jacob Funch JÝrgensen  1999  GTI            1:03.22   
Filip Bśkgaard  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:04.12   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            1:04.54   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            1:06.65   
Lukas Sieben  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.24   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.60   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:08.33   
10  Johan Feld SÝrensen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:08.64   
11  Magnus Havemann  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:09.12   
12  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:10.35   
13  Daniel Johansen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:12.63   
14  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:12.68   
15  Halfdan H. MÝrch  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:12.77   
16  Jonathan Forsberg MÝller  2000  GTI            1:14.98   
17  Casper Pissenberger  1999  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:15.33   
18  Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:16.77   
19  Anders Christian Damgaard  2000  Farum SvÝmmeklub            1:20.68   
20  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:26.72   
21  Nicolai S Christensen  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:38.08   
Emil Johansen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 12, 100m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nicklas ÷stman Pedersen  2002  Herlev SvÝmning            1:02.85   
Arthur Dalťn Ellegaard  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:03.40   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            1:07.21   
William Textor Broch  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:08.92   
Felix Lund  2001  Herlev SvÝmning            1:09.32   
Lucas StrÝbśk  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:10.85   
Kasper Bonnichsen  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:11.62   
Gustav Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:11.97   
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:12.21   
10  Leo Badaker  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:13.10   
11  Christoffer D. Petersen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:13.11   
12  Benjamin NÝrgaard Eriksen  2002  GTI            1:13.45   
13  Mads BjÝrn Andersen  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:13.76   
14  Mads MÝller BjÝrnskov  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:13.78   
15  August Becktor  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:14.29   
16  Peter Eskjśr-KÝppen  2002  Herlev SvÝmning            1:15.54   
17  Christian Ong Hansen  2001  Farum SvÝmmeklub            1:16.34   
18  Pedja Kuzmanovic  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:16.46   
19  Mads Enghave  2002  GTI            1:16.54   
20  Mikkel Hjelm  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:17.40   
21  Marcus Dessau  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:17.57   
22  Nicklas Andersen  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            1:18.02   
23  Christian SkinhÝj  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:18.05   
24  Mikkel Quaade  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:18.81   
25  Adar Benli  2001  Herlev SvÝmning            1:19.61   
26  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:19.77   
27  Sebastian Pissenberger  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:20.80   
28  Magnus Aasberg  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:20.91   
29  Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:22.06   
30  Philip Hansen  2001  Herlev SvÝmning            1:22.20   
31  Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:22.22   
32  Christian GalsÝe  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:22.25   
33  Hans Christian L. Thomsen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:22.63   
34  Kasper Francke Johannesen  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:23.12   
35  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:23.45   
36  Oliver Salby  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:23.71   
37  Rasmus LÝwenstein  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:24.39   
38  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:25.84   
39  Hjalte Andersen  2002  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:26.33   
40  Altin Misimi  2002  Herlev SvÝmning            1:27.24   
41  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:27.83   
42  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:29.05   
43  Simon Blidarevic  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:30.09   
44  Christian Lund Bie  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:30.72   
45  Oscar Lykke Fischer  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:30.94   
46  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:31.38   
47  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:32.35   
48  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:33.07   
49  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:34.42   
50  Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:35.49   
51  Gustav Pedersen  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:39.66   
52  Nicholas Kornerup  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:40.60   
53  Andreas Rex Olsen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:42.80   
54  Sofus Olivarius VÝlund  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:47.26   
55  Vitus Birck  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:47.46   
56  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:49.05   
57  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:51.40   
58  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:53.65   
59  Rasmus Hammer Dohnn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:54.72   
60  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:54.81   
61  Mikkel Hoffmann  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:59.67   
62  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            2:03.11   
63  Malte A. Sch. JÝrgensen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:05.29   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Marco MŲnkemŲller  2004  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  ej forts. bev. v50m 
Lukas Christensen  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            DSQ  ej forts.bev.v 50m 
Niels DÝssing  2003  SvÝmmeklubben OpnÝr            DSQ  ej forts.bev. v 75 m 
Villads Kruse  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            DSQ  Ej forts.bev v50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:51 
 
Resultat LÝb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:26   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI    1:04.97        1:04.97   
Emma Brogaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub    1:13.71        1:13.71   
Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI    1:13.86        1:13.86   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby SvÝmmeklub    1:15.69        1:15.69   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub    1:21.06        1:21.06   
Cecilie Berg Jensen  2001  Herlev SvÝmning    1:21.51        1:21.51   
Cassandra HammershÝj  2001  Lyngby SvÝmmeklub    1:21.60        1:21.60   
Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby SvÝmmeklub    1:22.46        1:22.46   
Olivia Olivarius VÝlund  2002  Lyngby SvÝmmeklub    1:23.27        1:23.27   
10  Sofie Mosegaard  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup    1:26.78        1:26.78   
11  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub    1:31.00        1:31.00   
12  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub    1:36.95        1:36.95   
13  Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31    1:37.55        1:37.55   
Emilie Larsen  2001  GTI            DSQ  ej samt.ber.v.25m 
                     
 
LÝb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:19.50        1:19.50   
Luna Emilie Olsen  2003  A6    1:19.95        1:19.95   
Thea F. Johansen  2003  Herlev SvÝmning    1:20.09        1:20.09   
Pernille Elm Jensen  2003  A6    1:22.68        1:22.68   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte SvÝmme Klub    1:24.00        1:24.00  Deltager ikke i finalen 
Asta Poulsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub    1:26.40        1:26.40   
Liva Stjernholm  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup    1:33.49        1:33.49   
Julie Danfred JÝrgensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub    1:33.83        1:33.83   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub    1:33.87        1:33.87   
10  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub    1:34.39        1:34.39   
11  Frida Uldall  2003  HillerÝd SvÝmmeklub    1:34.53        1:34.53   
12  Liva SÝby  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:51.03        1:51.03   
Olivia Mammen  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  1 brystag v 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat LÝb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:02   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby SvÝmmeklub            58.01   
Kristoffer Kortbśk  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:05.72   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.86   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            1:09.11   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            1:12.17   
Karl Bryde  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:14.32   
Villads Krarup  2000  Herlev SvÝmning            1:16.10   
                     
 
LÝb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Hans MÝlbak Petersen  2001  GTI            1:02.09   
Nicklas ÷stman Pedersen  2002  Herlev SvÝmning            1:04.87   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev SvÝmning            1:07.80   
Mads Raaby Jensen  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:09.85   
Malthe Letting  2001  Farum SvÝmmeklub            1:10.08  Deltager ikke i finalen 
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            1:10.52   
Magnus LÝhr  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:10.73   
Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            1:11.19   
Kasper Bonnichsen  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:11.52   
10  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:12.61   
11  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev SvÝmning            1:13.35   
12  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:14.14   
13  Frederik Bojesen  2002  A6            1:14.99   
14  Magnus Aasberg  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:15.03   
15  Christoffer Weiss  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:15.92   
16  Nicolai Wiuff  2002  Herlev SvÝmning            1:16.91   
17  Carl-Emil LÝnborg  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:19.74   
18  Mads MÝller BjÝrnskov  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:20.11   
19  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:20.89   
20  Frederik Clausen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:22.46   
21  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:24.59   
22  Mikkel Hjelm  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:25.42   
23  Linus Lindquist  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:27.88   
24  Jens Jakob E. Petersen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:29.10   
25  Lasse Darlem Brandt  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:29.56   
26  Jannick Hagensen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:31.69   
27  Kasper Francke Johannesen  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:35.32   
28  Silas Waterval  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:44.55   
29  Gustav Larsen  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            1:47.32   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            DNS   
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:25   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 15, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI    1:08.07        1:08.07   
Alberte Kjśrsgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub    1:10.27        1:10.27   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub    1:11.67        1:11.67   
Mille Bruun HÝvring  2001  VAT Copenhagen/MK31    1:11.86        1:11.86   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby SvÝmmeklub    1:13.75        1:13.75   
Sarah Daly  2001  Lyngby SvÝmmeklub    1:14.48        1:14.48   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum SvÝmmeklub    1:14.73        1:14.73   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby SvÝmmeklub    1:15.25        1:15.25   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby SvÝmmeklub    1:15.63        1:15.63   
10  Clara Qvade Rasmusen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub    1:17.47        1:17.47   
11  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby SvÝmmeklub    1:17.48        1:17.48   
12  Matilde Weibel  2002  HillerÝd SvÝmmeklub    1:17.85        1:17.85   
13  Sofia Qvade Rasmusen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub    1:19.07        1:19.07   
14  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub    1:19.22        1:19.22   
15  Emma Bśkgaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub    1:19.47        1:19.47   
16  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby SvÝmmeklub    1:20.33        1:20.33   
17  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub    1:25.61        1:25.61   
18  Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31    1:28.19        1:28.19   
19  Freja Makienok  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub    1:33.31        1:33.31   
20  Ida RishÝj  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup    1:37.83        1:37.83   
21  Clara Nyborg-Vedsted  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup    1:38.81        1:38.81   
22  Sofia Hansen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub    1:42.59        1:42.59   
Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
                     
 
LÝb 15, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            1:18.68   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:20.54   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:20.87   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:21.51   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte SvÝmme Klub    1:25.24        1:25.24   
Maria Hagen  2003  Lyngby SvÝmmeklub    1:25.47        1:25.47   
Sif SÝgaard Fester  2003  Lyngby SvÝmmeklub    1:25.47        1:25.47   
Sara S. Karmark  2003  Gentofte SvÝmme Klub    1:25.97        1:25.97   
Signe DyrskjÝt Boesen  2003  Gentofte SvÝmme Klub    1:25.99        1:25.99   
10  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:27.08   
11  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub    1:27.30        1:27.30   
12  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub    1:28.15        1:28.15   
13  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen/MK31    1:28.23        1:28.23   
14  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31    1:29.21        1:29.21   
15  Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:29.36        1:29.36   
16  Johanne Baes Aaholst  2004  HillerÝd SvÝmmeklub    1:29.49        1:29.49   
17  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub    1:30.19        1:30.19   
18  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub    1:31.50        1:31.50   
19  Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub    1:33.68        1:33.68   
20  Anna Mabeck  2003  Gentofte SvÝmme Klub    1:34.37        1:34.37   
21  Asta Andersen  2003  VAT Copenhagen/MK31    1:35.79        1:35.79   
22  Ida Zeiler Terkildsen  2004  HillerÝd SvÝmmeklub    1:37.37        1:37.37   
23  Ida-Marie Frydenlund  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup    1:38.47        1:38.47   
24  Liva SÝby  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:38.72        1:38.72   
25  Erika Nicole Smith  2003  Lyngby SvÝmmeklub    1:39.68        1:39.68   
26  NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:43.64        1:43.64   
27  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:44.66        1:44.66   
28  Cecilie Pihl  2004  HillerÝd SvÝmmeklub    1:46.91        1:46.91   
29  Maya Fenger  2004  Lyngby SvÝmmeklub    1:49.37        1:49.37   
30  Josephine Gribsvad  2003  HillerÝd SvÝmmeklub    1:49.57        1:49.57   
31  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub    1:51.26        1:51.26   
32  Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub    1:51.40        1:51.40   
33  Kathrine Bang Rubak  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup    1:52.02        1:52.02   
34  Frida Moestrup Jensen  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:52.92        1:52.92   
35  Asta HÝjberg  2005  Lyngby SvÝmmeklub    1:53.37        1:53.37   
36  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen/MK31    1:54.62        1:54.62   
37  Anna Storkfelt  2005  Lyngby SvÝmmeklub    1:58.10        1:58.10   
38  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby SvÝmmeklub    1:58.68        1:58.68   
39  Amalie-Victoria Kaae  2005  Lyngby SvÝmmeklub    1:59.22        1:59.22   
40  Mille BjÝrn  2003  VAT Copenhagen/MK31    1:59.77        1:59.77   
41  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub    2:00.74        2:00.74   
42  Ida Olivarius  2004  Lyngby SvÝmmeklub    2:03.11        2:03.11   
Helene Jensen  2003  Herlev SvÝmning            DNS   
Maria Voss Winkler  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            DNS   
Mathilde K. SÝrensen  2003  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
Thea Jacobsen  2003  Herlev SvÝmning            DNS   
Alberte B. Andersen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  afsl. pŚ maven v 50m 
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  afsl. pŚ mave v 50 m 
Jenni Dinh  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  ej samt. ber. v. 75m 
Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            DSQ  sv. pŚ maven v. 50 m 
Sille Sondt-Marcussen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  afsl. pŚ mave v. 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:25 
 
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:17   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            58.62   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby SvÝmmeklub            59.67   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            1:04.10   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            1:05.26   
Lukas Sieben  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.21   
Johan Feld SÝrensen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.48   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.82   
Filip Bśkgaard  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:08.50   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            1:09.18   
10  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:09.47   
11  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:09.89   
12  Jonathan Forsberg MÝller  2000  GTI            1:12.62   
13  Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:13.17   
14  Daniel Johansen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:14.42   
15  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:14.46   
16  Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            1:14.74   
17  Halfdan H. MÝrch  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:16.69   
18  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:16.99   
19  Frederik Otte  2000  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            1:18.16   
20  Anders Christian Damgaard  2000  Farum SvÝmmeklub            1:18.90   
21  Frederik L. Hansen  1999  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:21.53   
                     
 
LÝb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Hans MÝlbak Petersen  2001  GTI            1:05.37   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev SvÝmning            1:05.61   
Felix Lund  2001  Herlev SvÝmning            1:06.98   
William Textor Broch  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:08.07   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            1:09.44   
Malthe Letting  2001  Farum SvÝmmeklub            1:11.03   
Lucas StrÝbśk  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:11.58   
Leo Badaker  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:11.84   
Mads BjÝrn Andersen  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:12.99   
10  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.71   
11  Benjamin NÝrgaard Eriksen  2002  GTI            1:14.96   
12  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:15.15   
13  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:15.42   
14  August Becktor  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:15.96   
15  Frederik Bojesen  2002  A6            1:16.21   
16  Christian Ong Hansen  2001  Farum SvÝmmeklub            1:16.39   
17  Nicolai Wiuff  2002  Herlev SvÝmning            1:16.95   
18  Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:17.16   
19  Albert Frydensberg  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:17.38   
20  Christoffer D. Petersen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:17.49   
21  Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            1:17.71   
22  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:20.28   
23  Mikkel Quaade  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:20.38   
24  Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:22.07   
25  Sebastian Ejdesgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:22.79   
26  Christian GalsÝe  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:23.00   
27  Peter Eskjśr-KÝppen  2002  Herlev SvÝmning            1:23.90   
28  Frederik Clausen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:24.18   
29  Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:25.35   
30  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:25.68   
31  Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:27.83   
32  Sebastian Pissenberger  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:28.24   
33  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:30.40   
34  Villads Kruse  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            1:30.46   
35  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:30.80   
36  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:30.84   
37  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:31.65   
38  Christian Lund Bie  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:33.09   
38  Noel Willem Pihl  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:33.09   
40  Silas Waterval  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:35.86   
41  Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:36.72   
42  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:41.66   
43  Gustav Pedersen  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:43.60   
44  Andreas Rasmussen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:44.73   
45  Vitus Birck  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:46.75   
46  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:46.78   
47  Mikkel Hoffmann  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:55.51   
48  Rasmus Hammer Dohnn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:59.30   
49  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:02.21   
50  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby SvÝmmeklub            2:09.86   
51  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            2:11.80   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            DNS   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
Marco MŲnkemŲller  2004  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  svÝm p maven v 50m 
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            DSQ  crawl arm v start 
Nicholas Kornerup  2004  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  afslut pŚ maven v50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:35   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 17, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Emma Brogaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            2:17.22   
Alberte Kjśrsgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            2:18.20   
Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI            2:21.38   
Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI            2:25.68   
Emilie Larsen  2001  GTI            2:25.96   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            2:26.68   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            2:27.59   
Ulrikke Veje  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            2:36.87   
Anne Marie S. Hansen  2002  SvÝmmeklubben OpnÝr            2:43.32   
10  Sofie Mosegaard  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:44.32   
11  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            2:51.50   
12  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            2:53.28   
13  Emma Bodum  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            3:00.86   
14  Emma Lhjungmann Hansen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            3:09.16   
                     
 
LÝb 17, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:30.98   
Anna Haugsted Pihl  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            2:33.82   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            2:36.19   
Thea F. Johansen  2003  Herlev SvÝmning            2:36.32   
Johanne Baes Aaholst  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            2:43.27   
Sara S. Karmark  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:45.83   
Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:49.86   
Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:49.94   
Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:51.41   
10  Clara Toft  2004  Gentofte SvÝmme Klub            2:52.23   
11  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            2:52.89   
12  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:52.91   
13  Norah Szczepanski  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:55.13   
14  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte SvÝmme Klub            2:56.35   
15  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:56.91   
16  Asta Poulsen  2004  Gentofte SvÝmme Klub            2:57.22   
17  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte SvÝmme Klub            2:58.84   
18  Anna Mabeck  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:59.51   
19  Karoline Kortbśk  2003  Lyngby SvÝmmeklub            3:00.68   
20  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:01.59   
21  Ida Zeiler Terkildsen  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            3:03.35   
22  Sia Nikoline SchrÝder  2003  Gentofte SvÝmme Klub            3:05.01   
23  Emily Maack  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:13.24   
24  Cecilie Pihl  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            3:14.46   
25  Laura MÝller SÝrensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:20.33   
26  Lucca Piel HÝybye  2003  Lyngby SvÝmmeklub            3:21.27   
27  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:37.64   
28  Maya Nielsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:46.24   
Maria Voss Winkler  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:02   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 18, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:56.49   
Jacob Funch JÝrgensen  1999  GTI            2:04.59   
Mads Ejdrup Hansen  1999  HelsingÝr SvÝmmeklub            2:04.70   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby SvÝmmeklub            2:07.57   
Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            2:14.57   
Magnus Havemann  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            2:16.12   
Casper Pissenberger  1999  SvÝmmeklubben OpnÝr            2:17.62   
Frederik Lund  2000  Gentofte SvÝmme Klub            2:18.51   
Villads Krarup  2000  Herlev SvÝmning            2:18.78   
10  Karl Bryde  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            2:19.68   
11  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            2:22.37   
12  Nicolai S Christensen  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            3:22.35   
                     
 
LÝb 18, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Arthur Dalťn Ellegaard  2001  Lyngby SvÝmmeklub            2:02.86   
Magnus LÝhr  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            2:13.23   
Leo Badaker  2002  Gentofte SvÝmme Klub            2:15.25   
Mads Raaby Jensen  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:15.36   
Magnus Aasberg  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:15.90   
Mads BjÝrn Andersen  2001  Gentofte SvÝmme Klub            2:20.52   
Pedja Kuzmanovic  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            2:20.85   
Carl-Emil LÝnborg  2002  Gentofte SvÝmme Klub            2:20.95   
Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            2:21.08   
10  Kasper Bonnichsen  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:21.39   
11  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev SvÝmning            2:21.61   
12  Albert Frydensberg  2001  Lyngby SvÝmmeklub            2:22.25   
13  Marcus Dessau  2002  Gentofte SvÝmme Klub            2:24.71   
14  Mikkel Hjelm  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:26.39   
15  Gustav Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:27.27   
16  Christian SkinhÝj  2001  Gentofte SvÝmme Klub            2:27.38   
17  August Becktor  2001  Gentofte SvÝmme Klub            2:27.57   
18  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte SvÝmme Klub            2:28.04   
19  Nicklas Andersen  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            2:28.40   
20  Philip Hansen  2001  Herlev SvÝmning            2:29.24   
21  Lukas Christensen  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            2:29.83   
22  Christoffer D. Petersen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            2:29.85   
23  Jens Jakob E. Petersen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            2:31.21   
24  Lasse Darlem Brandt  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:34.34   
25  Jannick Hagensen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            2:34.88   
26  Rasmus LÝwenstein  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            2:38.27   
27  Kasper Francke Johannesen  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:39.07   
28  Linus Lindquist  2002  Gentofte SvÝmme Klub            2:42.07   
29  Simon Blidarevic  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            2:42.46   
30  Christian Lund Bie  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:44.15   
31  Hjalte Andersen  2002  SvÝmmeklubben OpnÝr            2:46.91   
32  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:47.89   
33  Oscar Lykke Fischer  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            2:49.48   
34  Gustav Larsen  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            2:54.15   
35  Noel Willem Pihl  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            2:55.34   
36  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:56.12   
37  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:57.92   
38  Magnus Denker  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            3:03.96   
39  Andreas Rasmussen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            3:13.50   
40  Andreas Rex Olsen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            3:37.54   
41  Sofus Olivarius VÝlund  2004  Lyngby SvÝmmeklub            3:39.73   
42  Malte A. Sch. JÝrgensen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            3:54.95   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat LÝb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:26   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 19, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            2:47.07   
Mille Bruun HÝvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            2:47.60   
Mette S. KÝhler  2001  GTI            2:58.28   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            3:03.38   
Nicoline Fejer  2001  GTI            3:04.45   
Cecilie HjarsÝ  2001  VAT Copenhagen/MK31            3:05.77   
Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31            3:27.25   
Cecilie Berg Jensen  2001  Herlev SvÝmning            3:27.83   
Sofie Mosegaard  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            3:28.19   
10  Clara Nyborg-Vedsted  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            3:36.99   
11  Minna Juul  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            3:37.02   
12  Marie Lunding Nielsen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            3:37.68   
13  Ida RishÝj  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            4:07.21   
                     
 
LÝb 19, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            3:00.95   
Olivia Mammen  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            3:14.42   
Liva Stjernholm  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            3:18.50   
Sif SÝgaard Fester  2003  Lyngby SvÝmmeklub            3:23.25   
Ida-Marie Frydenlund  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            3:29.53   
Signe DyrskjÝt Boesen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            3:29.78   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            3:30.96   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen/MK31            3:31.44   
Frida Uldall  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            3:39.73   
10  Clara Toft  2004  Gentofte SvÝmme Klub            3:43.69   
11  NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            3:50.49   
12  Kathrine Bang Rubak  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            4:22.94   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:26 
 
Resultat LÝb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:53   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 20, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            2:27.39   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            2:34.66   
Frederik Otte  2000  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            3:00.84   
Daniel Johansen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            3:02.01   
Frederik L. Hansen  1999  SvÝmmeklubben OpnÝr            3:02.57   
Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            3:03.19   
Frederik Lund  2000  Gentofte SvÝmme Klub            3:08.66   
Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            3:26.86   
Anders Christian Damgaard  2000  Farum SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 20, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lucas StrÝbśk  2001  Gentofte SvÝmme Klub            2:47.90   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte SvÝmme Klub            2:48.01   
Mads Raaby Jensen  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:56.50   
Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            3:00.04   
Gustav Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            3:02.81   
Nicolai Wiuff  2002  Herlev SvÝmning            3:03.40   
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            3:04.16   
Oliver Salby  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            3:12.53   
Christian Ong Hansen  2001  Farum SvÝmmeklub            3:13.90   
10  Adar Benli  2001  Herlev SvÝmning            3:16.99   
11  Sebastian Ejdesgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            3:17.92   
12  Mads Enghave  2002  GTI            3:19.88   
13  Hans Christian L. Thomsen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            3:20.04   
14  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            3:21.10   
15  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            3:31.43   
16  Lasse Darlem Brandt  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            3:39.69   
Magnus Denker  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            DSQ  ť hŚnd i vend v 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:53 
 
Resultat LÝb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:29   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 21, 100m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            1:01.59   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:03.22   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:03.54   
Cassandra HammershÝj  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:03.98   
Emilie Larsen  2001  GTI            1:04.76  Deltager ikke i finalen 
Lśrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:05.38   
Alberte Kjśrsgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:05.64   
Emma Brogaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:05.83   
Vilde Schulze Matthisen  2001  GTI            1:06.41   
10  Sarah Daly  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:06.43   
11  Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:06.46   
11  Sofia Qvade Rasmusen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:06.46   
13  Matilde Weibel  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:07.12   
14  Nicoline Fejer  2001  GTI            1:07.60   
15  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:08.54   
16  Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:08.59   
17  Clara Qvade Rasmusen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:09.18   
18  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:09.39   
19  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI            1:09.43   
20  Ulrikke Veje  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:09.76   
21  Olivia Olivarius VÝlund  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:10.63   
22  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:10.98   
23  Anne Marie S. Hansen  2002  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:13.20   
24  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:14.13   
25  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:15.26   
26  Sofie Mosegaard  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:16.13   
27  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:17.83   
28  Ida RishÝj  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:20.97   
29  Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:21.01   
30  Minna Juul  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            1:21.87   
31  Emma Lhjungmann Hansen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:23.16   
                     
 
LÝb 21, 100m FrisvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Luna Emilie Olsen  2003  A6            1:08.04   
Liva Buchholt Johansen  2003  A6            1:08.38   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:10.54   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:10.78   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:11.45   
Thea F. Johansen  2003  Herlev SvÝmning            1:11.55   
Barbara Blicher  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:12.29   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:13.18   
Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:14.98   
10  Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:15.29   
11  Frida Uldall  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            1:15.51   
12  Olivia Mammen  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:15.63   
13  Johanne Baes Aaholst  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            1:15.72   
14  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:16.01   
15  Maria Hagen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:16.09   
16  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:16.33   
17  Sif SÝgaard Fester  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:16.34   
18  Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:16.64   
19  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:16.74   
20  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:16.76   
21  Clara Toft  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:17.99   
22  Viola Demuth Andersen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:18.02   
23  Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:18.41   
24  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:19.09   
25  Liva Stjernholm  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:19.48   
26  Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:20.32   
27  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:20.39   
28  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:21.13   
29  Karoline Kortbśk  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:22.54   
30  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:22.61   
31  Anna Mabeck  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:22.74   
32  Lotte Dyndgaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:23.13   
33  Asta Andersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:23.69   
34  Liva SÝby  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:24.49   
35  Ida Zeiler Terkildsen  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            1:25.02   
36  Emily Maack  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:30.03   
37  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:32.92   
38  Anna Refsgaard  2005  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:35.29   
39  NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:35.34   
40  Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:35.81   
41  Kathrine Bang Rubak  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:36.44   
42  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:38.78   
43  Sophie Lśrke Sandell  2005  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:39.01   
44  Liv Salhauge  2005  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:40.28   
45  Bolette Nimskov  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:41.12   
46  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:42.70   
47  Smila Mathilda Reiter  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:43.96   
48  Amalie-Victoria Kaae  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:45.15   
49  Anna Storkfelt  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:45.64   
50  Frida Moestrup Jensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:46.69   
51  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:47.90   
52  Ida Olivarius  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:48.74   
53  Jenni Dinh  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:49.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:29 
 
Resultat LÝb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:30   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 22, 100m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby SvÝmmeklub            54.31   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            56.58   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            56.77   
Mads Ejdrup Hansen  1999  HelsingÝr SvÝmmeklub            57.57   
Jacob Funch JÝrgensen  1999  GTI            58.08   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            58.79   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            58.95   
Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            59.18   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby SvÝmmeklub            59.49   
10  Lukas Sieben  1999  Lyngby SvÝmmeklub            59.88   
11  Johan Feld SÝrensen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            59.98   
12  Kristoffer Kortbśk  1999  Lyngby SvÝmmeklub            59.99   
13  Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            1:00.18   
14  Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:01.10   
15  Casper Pissenberger  1999  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:01.18  OD1 
16  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:01.38   
17  Magnus Havemann  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:02.23   
18  Laurits MÝller Petersen  1999  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:03.04   
19  Karl Bryde  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:04.72   
20  Jonathan Forsberg MÝller  2000  GTI            1:05.13   
21  Villads Krarup  2000  Herlev SvÝmning            1:05.37   
22  Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            1:05.53   
23  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:06.50   
24  Daniel Johansen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:07.42   
25  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:08.01   
26  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:17.46   
27  Nicolai S Christensen  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:28.97   
Emil Johansen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
LÝb 22, 100m FrisvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Arthur Dalťn Ellegaard  2001  Lyngby SvÝmmeklub            57.98   
Hans MÝlbak Petersen  2001  GTI            58.11   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev SvÝmning            59.58   
Felix Lund  2001  Herlev SvÝmning            59.59   
William Textor Broch  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:00.23   
Mads Raaby Jensen  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:00.28   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            1:01.18   
Magnus Aasberg  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:01.18  OD2 
Magnus LÝhr  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:02.00   
10  Leo Badaker  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:02.25   
11  Pedja Kuzmanovic  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:03.67   
12  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:04.29   
13  Frederik Bojesen  2002  A6            1:04.88   
14  Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            1:04.93   
15  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:05.09   
16  Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:05.10   
17  Mads BjÝrn Andersen  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:05.57   
18  Carl-Emil LÝnborg  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:05.59   
19  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev SvÝmning            1:05.70   
20  Albert Frydensberg  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:05.85   
21  Kasper Bonnichsen  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:05.91   
22  Gustav Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:06.75   
23  Mikkel Quaade  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:06.99   
24  Mads Enghave  2002  GTI            1:07.43   
25  Christian SkinhÝj  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:07.59   
26  Jens Jakob E. Petersen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:07.65   
27  Mads MÝller BjÝrnskov  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.90   
28  Jannick Hagensen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:08.33   
29  Christoffer D. Petersen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:08.36   
30  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:08.55   
31  Philip Hansen  2001  Herlev SvÝmning            1:08.56   
32  Sebastian Pissenberger  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:08.69   
33  Mikkel Hjelm  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:08.89   
34  Nicklas Andersen  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            1:09.00   
35  Oscar ThinghÝjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:09.98   
36  Oliver Salby  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:10.51   
37  Frederik Clausen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:10.52   
38  Adar Benli  2001  Herlev SvÝmning            1:10.69   
39  Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:11.33   
40  Hans Christian L. Thomsen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:11.40   
41  Lasse Darlem Brandt  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:11.89   
42  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:13.28   
43  Kasper Francke Johannesen  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:13.90   
44  Altin Misimi  2002  Herlev SvÝmning            1:13.92   
45  Christian Lund Bie  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:13.97   
46  Simon Blidarevic  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:14.10   
47  Linus Lindquist  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:14.43   
48  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:14.70   
49  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.85   
50  Hjalte Andersen  2002  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:14.97   
51  Rasmus LÝwenstein  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:15.35   
52  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:16.56   
53  Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:16.93   
54  Noel Willem Pihl  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:18.10   
55  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:18.41   
56  Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:19.01   
57  Oscar Lykke Fischer  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:19.64   
58  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:19.72   
59  Gustav Larsen  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            1:19.94   
60  Silas Waterval  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:20.96   
61  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:21.64   
62  Villads Kruse  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            1:22.10   
63  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:22.82   
64  Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:23.34   
65  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:26.19   
66  Gustav Pedersen  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:26.55   
67  Magnus Denker  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:26.74   
68  Niels DÝssing  2003  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:28.33   
69  Andreas Rasmussen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            1:29.26   
70  Mathias Toft NÝrskov  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:34.23   
71  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:35.72   
72  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:36.28   
73  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:44.86   
74  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:45.22   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            DNS   
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte SvÝmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:30 
 
Resultat LÝb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:43   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 23, 100m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:18.76   
Mille Bruun HÝvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:20.87   
Sarah Daly  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:22.13   
Mette S. KÝhler  2001  GTI            1:22.40   
Nicoline Fejer  2001  GTI            1:24.95   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:25.11   
Cecilie HjarsÝ  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:26.34   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:27.16   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:27.50   
10  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:28.44   
11  Cecilie Berg Jensen  2001  Herlev SvÝmning            1:35.06   
12  Olivia Olivarius VÝlund  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:36.11   
13  Sofie Mosegaard  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:40.99   
14  Marie Lunding Nielsen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:43.53   
15  Minna Juul  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            1:44.14   
16  Emma Bodum  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:46.39   
17  Ida RishÝj  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:59.62   
Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 23, 100m BrystsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:25.16   
Barbara Blicher  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:26.74   
Anna Haugsted Pihl  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            1:33.32   
Olivia Mammen  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:33.59   
Sif SÝgaard Fester  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:33.70   
Liva Stjernholm  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:35.25   
Signe DyrskjÝt Boesen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:38.52   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:38.88   
Frida Uldall  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            1:39.31   
10  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:41.16   
11  Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:41.39   
12  Clara Toft  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:41.61   
13  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte SvÝmme Klub            1:44.54   
14  Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:44.59   
15  Emily Maack  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:45.01   
16  Lśrke Vinneck Hansen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:45.05   
17  Sara S. Karmark  2003  Gentofte SvÝmme Klub            1:45.74   
18  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:48.64   
19  NÝnne Christensen  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:50.85   
20  Karoline Kortbśk  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:52.45   
21  Anastasia Smirnov  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:53.07   
22  Ida Zeiler Terkildsen  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            1:54.51   
23  Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            2:00.64   
24  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:01.66   
25  Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            2:04.34   
26  Ida Lerche Sloth  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:04.53   
27  Kathrine Bang Rubak  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:04.69   
28  Liv Salhauge  2005  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:10.67   
29  Bolette Nimskov  2005  Lyngby SvÝmmeklub            2:13.39   
30  Mille BjÝrn  2003  VAT Copenhagen/MK31            2:15.23   
31  Ida Olivarius  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:15.80   
32  Jenni Dinh  2005  Lyngby SvÝmmeklub            2:16.34   
33  Sophie Lśrke Sandell  2005  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:16.61   
34  Amalie-Victoria Kaae  2005  Lyngby SvÝmmeklub            2:22.07   
35  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby SvÝmmeklub            2:22.37   
36  Anna Storkfelt  2005  Lyngby SvÝmmeklub            2:28.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat LÝb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:16   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 24, 100m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:11.25   
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            1:11.44   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            1:11.51   
Johan Feld SÝrensen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:16.99   
Lukas Sieben  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:17.25   
Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:18.28   
Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            1:19.21   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:20.59   
August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:22.18   
10  Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            1:23.69   
11  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby SvÝmmeklub            1:24.38   
12  Mathias Husted Rasmussen  1999  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            1:25.34   
13  Frederik L. Hansen  1999  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:25.68   
14  Daniel Johansen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:26.96   
15  Frederik Otte  2000  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            1:27.37   
16  Frederik Lund  2000  Gentofte SvÝmme Klub            1:28.02   
17  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:35.12   
                     
 
LÝb 24, 100m BrystsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev SvÝmning            1:17.36   
Lucas StrÝbśk  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:19.15   
Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:19.84   
Nicklas ÷stman Pedersen  2002  Herlev SvÝmning            1:21.16   
William Textor Broch  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:21.37   
Gustav Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:21.49   
Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:21.66   
Mads Raaby Jensen  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:21.95   
Carl Martin Lundin  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:25.70   
10  Kasper Bonnichsen  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:26.74   
11  Nicolai Wiuff  2002  Herlev SvÝmning            1:27.43   
12  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm SvÝmmeklub            1:27.64   
13  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:28.01   
14  Benjamin NÝrgaard Eriksen  2002  GTI            1:28.38   
15  August Becktor  2001  Gentofte SvÝmme Klub            1:28.75   
16  Oliver Salby  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:29.30   
17  Alfred HÝjberg  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:30.20   
18  Albert Frydensberg  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:30.29   
19  Magnus Aasberg  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:30.54   
20  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:31.53   
21  Marcus Dessau  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:33.56   
22  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:34.01   
23  Mikkel Quaade  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:34.30   
24  Sebastian Ejdesgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            1:34.63   
25  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:34.80   
26  Lucas ReŁter  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:36.13   
27  Mikkel Hjelm  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:36.93   
28  Peter Eskjśr-KÝppen  2002  Herlev SvÝmning            1:38.86   
29  Magnus Denker  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:40.97   
30  Christian Lund Bie  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:41.59   
31  Linus Lindquist  2002  Gentofte SvÝmme Klub            1:43.89   
32  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:44.66   
33  Lasse Darlem Brandt  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:45.16   
34  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:50.88   
35  Michael Halck  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:53.44   
36  Niels DÝssing  2003  SvÝmmeklubben OpnÝr            1:59.13   
37  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:00.66   
38  Mathias Toft NÝrskov  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:02.16   
39  Andreas Rasmussen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            2:05.40   
40  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            2:14.72   
41  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby SvÝmmeklub            3:02.63   
42  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby SvÝmmeklub            3:08.66   
Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd i vend 50 m 
Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            DSQ  1 hŚnd i afsl. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:16 
 
Resultat LÝb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:37   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 27, 200m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mette S. KÝhler  2001  GTI            2:37.14   
Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  GTI            2:43.92   
Marie Lunding Nielsen  2001  SvÝmmeklubben OpnÝr            3:24.05   
                     
 
LÝb 27, 200m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Thea F. Johansen  2003  Herlev SvÝmning            2:38.18   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            2:41.39   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            2:47.68   
Luna Emilie Olsen  2003  A6            2:50.76   
Emma Thorsen  2004  VAT Copenhagen/MK31            3:00.79   
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            3:02.43   
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte SvÝmme Klub            3:08.01   
Sia Nikoline SchrÝder  2003  Gentofte SvÝmme Klub            3:08.46   
Anne Sofie Evald  2004  Gentofte SvÝmme Klub            3:11.08   
10  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            3:12.25   
11  Kathrine Bang Rubak  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            3:31.84   
Johanne Baes Aaholst  2004  HillerÝd SvÝmmeklub            DSQ  ej forts bev v 100 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:37 
 
Resultat LÝb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:00   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 28, 200m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby SvÝmmeklub            2:07.71   
Mads Ejdrup Hansen  1999  HelsingÝr SvÝmmeklub            2:13.68   
Jacob Funch JÝrgensen  1999  GTI            2:18.68   
Magnus Havemann  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            2:29.24   
Halfdan H. MÝrch  2000  VAT Copenhagen/MK31            2:35.34   
Casper Pissenberger  1999  SvÝmmeklubben OpnÝr            2:40.86   
Jonathan Forsberg MÝller  2000  GTI            2:43.59   
Emil Johansen  2000  Herlufsholm SvÝmmeklub            DNS   
Nicolai S Christensen  2000  SvÝmmeklubben OpnÝr            DSQ  ej forts bev v 100 m 
                     
 
LÝb 28, 200m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Arthur Dalťn Ellegaard  2001  Lyngby SvÝmmeklub            2:15.36   
Nicklas ÷stman Pedersen  2002  Herlev SvÝmning            2:15.89   
Lucas StrÝbśk  2001  Gentofte SvÝmme Klub            2:29.16   
Carl-Emil LÝnborg  2002  Gentofte SvÝmme Klub            2:32.02   
Mads BjÝrn Andersen  2001  Gentofte SvÝmme Klub            2:36.58   
Mads MÝller BjÝrnskov  2001  Lyngby SvÝmmeklub            2:40.42   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte SvÝmme Klub            2:42.29   
Mads Enghave  2002  GTI            2:44.48   
Adar Benli  2001  Herlev SvÝmning            2:46.81   
10  Pedja Kuzmanovic  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            2:46.82   
11  Nicklas Andersen  2001  Frederiksvśrk SvÝmmeklub            2:49.17   
12  Frederik Clausen  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            2:55.21   
13  Kasper Francke Johannesen  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            2:55.48   
14  Christian GalsÝe  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            2:57.71   
15  Villads Kruse  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            3:01.14   
16  Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte SvÝmme Klub            3:06.56   
17  Noel Willem Pihl  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            3:07.71   
18  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm SvÝmmeklub            3:11.87   
19  Oscar Lykke Fischer  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            3:14.25   
20  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby SvÝmmeklub            3:15.85   
21  Gustav Larsen  2003  HillerÝd SvÝmmeklub            3:18.97   
Andreas Rex Olsen  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            DNS   
Emil KayerÝd-Rasmussen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            DNS   
Leo Badaker  2002  Gentofte SvÝmme Klub            DSQ  ej forts bev v 175 m 
Nicolai Wiuff  2002  Herlev SvÝmning            DSQ  ej forts bev v 75 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 januar 2015 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat LÝb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2015   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:35   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 januar 2015         
 
 
LÝb 29, 200m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            2:30.31   
Alberte Kjśrsgaard  2001  HillerÝd SvÝmmeklub