2020-09-23   10:26:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open Trongaarden

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            26.68   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            27.41   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            29.66   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            30.47   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim            30.66   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            30.66   
August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            32.24   
Jonathan Forsberg Møller  2000  GTI            32.57   
Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen/MK31            32.78   
10  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.73   
William Simonsen  2000  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            27.98   
Hans Mølbak Petersen  2001  GTI            28.47   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            29.83   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            29.88   
Laurits Kenskov  2001  Herlev Svømning            31.49   
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub            31.72   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            32.21   
Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  GTI            32.57   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            32.82   
10  Frederik Bojesen  2002  A6            32.83   
10  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            32.83   
12  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            33.15   
13  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            33.56   
14  Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            33.57   
15  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            33.74   
16  Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub            33.92   
17  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            33.98   
18  Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            34.08   
19  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            34.52   
20  Adar Benli  2001  Herlev Svømning            35.63   
21  Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            35.75   
22  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            36.10   
23  Carl Martin Lundin  2001  Gentofte Svømme Klub            36.25   
24  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            36.34   
25  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            36.99   
26  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            37.15   
27  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            37.28   
28  Hans Christian L. Thomsen  2001  Svømmeklubben Opnør            37.29   
29  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            38.38   
30  Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte Svømme Klub            38.46   
31  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            38.84   
32  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            39.62   
33  Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            39.86   
34  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            41.95   
35  Michael Elliks  2002  VAT Copenhagen/MK31            42.91   
36  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            44.31   
37  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            45.91   
38  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            45.97   
39  Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            46.30   
40  Nicholas Kornerup  2004  Lyngby Svømmeklub            49.77   
41  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            51.85   
42  Andreas Rasmussen  2002  Hillerød Svømmeklub            52.57   
43  Rasmus Hammer Dohnn  2004  Lyngby Svømmeklub            59.57   
44  Ikaros Volianitis  2004  Lyngby Svømmeklub            1:04.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark