2020-01-29   04:38:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open Trongaarden

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2015 Trongaarden    Udskriftsdato  23 januar 2015   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:25   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 januar 2015         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.04   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            28.62   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Helsingør Svømmeklub            29.10   
Jacob Funch Jørgensen  1999  GTI            30.04   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            30.56   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            32.07   
David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            32.21   
Kristoffer Kortbæk  1999  Lyngby Svømmeklub            32.46   
Magnus Havemann  2000  Svømmeklubben Opnør            32.77   
10  Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen/MK31            34.23   
11  Jonathan Forsberg Møller  2000  GTI            34.49   
12  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            35.60   
13  Casper Pissenberger  1999  Svømmeklubben Opnør            35.90   
14  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            41.79   
15  Nicolai S Christensen  2000  Svømmeklubben Opnør            44.99   
Emil Johansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            29.81   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            29.89   
Hans Mølbak Petersen  2001  GTI            30.82   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            30.87   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            32.28   
Laurits Kenskov  2001  Herlev Svømning            32.61   
Lucas Strøbæk  2001  Gentofte Svømme Klub            33.79   
Carl-Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub            34.40   
August Becktor  2001  Gentofte Svømme Klub            34.51   
10  Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            34.80   
10  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            34.80   
12  Mads Bjørn Andersen  2001  Gentofte Svømme Klub            35.03   
13  Mads Enghave  2002  GTI            35.87   
14  Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            36.36   
15  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            36.50   
16  Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            36.62   
17  Christian Skinhøj  2001  Gentofte Svømme Klub            37.43   
18  Jens Jakob E. Petersen  2001  Svømmeklubben Opnør            37.53   
19  Adar Benli  2001  Herlev Svømning            37.63   
20  Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            37.87   
21  Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            38.51   
22  Sebastian Pissenberger  2001  Svømmeklubben Opnør            38.66   
23  Nicklas Andersen  2001  Frederiksværk Svømmeklub            38.68   
24  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            39.23   
25  Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            39.87   
26  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            40.03   
27  Linus Lindquist  2002  Gentofte Svømme Klub            40.08   
28  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            40.53   
29  Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            40.59   
30  Gustav B. Thorndahl  2001  Gentofte Svømme Klub            40.64   
31  Hjalte Andersen  2002  Svømmeklubben Opnør            40.88   
32  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            41.35   
33  Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            41.72   
34  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            42.22   
35  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            45.60   
36  Vitus Birck  2003  Lyngby Svømmeklub            49.50   
37  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            51.06   
38  Marco Mönkemöller  2004  Lyngby Svømmeklub            52.91   
39  Asger Dahl Busch  2005  Lyngby Svømmeklub            55.06   
40  Mikkel Hoffmann  2004  Lyngby Svømmeklub            55.28   
41  Rasmus Hammer Dohnn  2004  Lyngby Svømmeklub            55.31   
42  Oskar Philbert Nielsen  2005  Lyngby Svømmeklub            57.40   
43  Malte A. Sch. Jørgensen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:00.31   
Hector Jakobsen  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  2 armtag ved vending 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  23 januar 2015 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark