Results for Arena Lyngby Open Trongaarden
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 4
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2015 Trongaarden | Udskriftsdato | 25 januar 2015 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2015 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.93 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.80 | ||||||
3 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 2:22.28 | ||||||
4 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.43 | ||||||
5 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.43 | ||||||
6 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.81 | ||||||
7 | Laurits Møller Petersen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.85 | ||||||
8 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.49 | ||||||
9 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.01 | ||||||
10 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:41.42 | ||||||
11 | Halfdan H. Mørch | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:41.64 | ||||||
12 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 2:43.61 | ||||||
13 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:49.29 | ||||||
14 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 3:00.00 | ||||||
- | Daniel Brylov | 2000 | VAT Copenhagen/MK31 | DSQ | afslut på mav v 100m | |||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 2:19.75 | ||||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 2:24.13 | ||||||
3 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 2:27.27 | ||||||
4 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:29.60 | ||||||
5 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 2:29.64 | ||||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.18 | ||||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.50 | ||||||
8 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:33.68 | ||||||
9 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:34.00 | ||||||
10 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.93 | ||||||
11 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:35.87 | ||||||
12 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 2:40.50 | ||||||
13 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 2:40.78 | ||||||
14 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:41.09 | ||||||
15 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.06 | ||||||
16 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:43.26 | ||||||
17 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.37 | ||||||
18 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.52 | ||||||
19 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:46.07 | ||||||
20 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 2:46.43 | ||||||
21 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:50.60 | ||||||
22 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.25 | ||||||
23 | Lukas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:53.41 | ||||||
24 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.12 | ||||||
25 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 2:58.78 | ||||||
26 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 2:58.92 | ||||||
27 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 2:59.25 | MD1 | |||||
27 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:59.25 | MD2 | |||||
29 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 2:59.65 | ||||||
30 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:01.96 | ||||||
31 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:01.99 | ||||||
32 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.39 | ||||||
33 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:02.76 | ||||||
34 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:02.97 | ||||||
35 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen/MK31 | 3:06.63 | ||||||
36 | Sebastian Pissenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 3:07.12 | ||||||
37 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.97 | ||||||
38 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 3:11.72 | ||||||
39 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:16.57 | ||||||
40 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:21.38 | ||||||
41 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:22.57 | ||||||
42 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 3:26.62 | ||||||
43 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:38.92 | ||||||
44 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:54.65 | ||||||
- | Andreas Rex Olsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | DNF | ||||||
- | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ej forts bev v 75m | |||||
- | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | afslut på mav v100m | |||||
- | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen/MK31 | DSQ | afslut på mav v 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 januar 2015 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:20 |