Results for Falu Skins Games 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Skins Games 2015 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Falun |
|
Utskriftstid |
18:03 |
|
|
Arrangör |
Falu SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Sterling |
2004 |
|
200 |
41.93 |
1:28.74 |
2:15.81 |
|
3:01.42 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Ruijs |
2004 |
|
155 |
47.57 |
1:38.60 |
2:28.59 |
|
3:17.16 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Walldén |
2003 |
|
157 |
46.04 |
1:36.47 |
2:23.99 |
|
3:16.38 |
|
|
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Brewitz |
2001 |
|
358 |
34.05 |
1:12.00 |
1:51.08 |
|
2:29.43 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Rosvall |
2001 |
|
291 |
37.59 |
1:18.34 |
2:00.21 |
|
2:39.95 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Renström |
2001 |
|
272 |
38.57 |
1:20.61 |
2:02.45 |
|
2:43.58 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan Ljunggren |
2001 |
|
271 |
40.04 |
1:23.35 |
2:05.26 |
|
2:43.87 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Edwin Nystrand |
2002 |
|
245 |
39.96 |
1:24.04 |
2:07.66 |
|
2:49.57 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gellert Szabo |
2001 |
|
221 |
|
1:25.61 |
2:11.39 |
|
2:55.25 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonatan Fischer |
2001 |
|
218 |
41.33 |
1:26.57 |
2:13.01 |
|
2:56.05 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markus Tägtström |
2002 |
|
205 |
41.62 |
1:27.57 |
2:13.56 |
|
2:59.70 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Adam Carlsson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Forsström |
1999 |
|
391 |
33.51 |
1:09.93 |
1:47.61 |
|
2:25.08 |
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Hill |
1999 |
|
386 |
32.86 |
1:09.73 |
1:47.87 |
|
2:25.64 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carl Göransson |
2000 |
|
339 |
35.80 |
1:15.37 |
1:53.89 |
|
2:32.04 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erik Krysén |
2000 |
|
296 |
35.20 |
1:15.83 |
1:57.99 |
|
2:39.08 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
|
260 |
40.12 |
1:23.15 |
2:05.61 |
|
2:46.06 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonathan Douib |
2000 |
|
247 |
39.73 |
1:24.39 |
2:08.68 |
|
2:49.10 |
|
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
|
244 |
38.17 |
1:21.43 |
2:05.51 |
|
2:49.76 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
|
227 |
40.72 |
1:25.82 |
2:11.35 |
|
2:53.78 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
|
483 |
31.63 |
1:05.85 |
1:40.93 |
|
2:15.23 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Brand |
1998 |
|
424 |
33.13 |
1:09.04 |
1:46.01 |
|
2:21.16 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Axel Brorsson |
1996 |
|
423 |
32.06 |
1:08.10 |
1:45.63 |
|
2:21.34 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stefan Biscevic |
1998 |
|
379 |
33.67 |
1:10.27 |
1:48.78 |
|
2:26.60 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2015 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
Utskriftstid |
18:03 |
|