Resultater for Oulun Uinnit 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 21 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:02 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 helmikuu 2015 |
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 411 | 37.15 | 1:18.11 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Heta Veikkola | 2003 | 362 | 38.83 | 1:21.50 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
3 | Henna Hökkä | 2003 | 348 | 39.90 | 1:22.59 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Minja Lukkari | 2003 | 326 | 41.17 | 1:24.43 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Helmi Jouhten | 2004 | 321 | 40.35 | 1:24.80 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Venla Säntti | 2003 | 318 | 41.53 | 1:25.13 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Martta Nygård | 2003 | 307 | 42.91 | 1:26.08 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 262 | 44.04 | 1:30.74 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Aada Heiskanen | 2004 | 259 | 44.59 | 1:31.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 251 | 47.54 | 1:32.09 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Mathilda Puutio | 2003 | 250 | 45.16 | 1:32.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Inka Lytz | 2004 | 238 | 45.09 | 1:33.70 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Reeta Kallunki | 2003 | 235 | 45.57 | 1:34.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Iida Nissilä | 2003 | 223 | 47.17 | 1:35.74 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Veera Paasovaara | 2003 | 216 | 47.31 | 1:36.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Viona Mönttinen | 2003 | 212 | 46.93 | 1:37.33 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Viivi Nurmela | 2004 | 203 | 48.08 | 1:38.88 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
18 | Jenni Kiviniemi | 2003 | 201 | 48.00 | 1:39.14 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Henna Moilanen | 2004 | 185 | 49.33 | 1:41.82 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
19 | Kiia Junttari | 2004 | 185 | 48.29 | 1:41.82 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
21 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | 185 | 48.56 | 1:41.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Anniina Kanste | 2004 | 181 | 49.97 | 1:42.71 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
23 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | 180 | 48.85 | 1:42.75 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
24 | Seela Kari | 2003 | 180 | 50.70 | 1:42.77 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Anastasia Parfenova | 2004 | 180 | 48.77 | 1:42.92 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
26 | Riina Niemi | 2005 | 179 | 50.27 | 1:43.05 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
27 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | 178 | 50.12 | 1:43.19 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Viivi Tonteri | 2004 | 171 | 49.40 | 1:44.57 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Reetta Piira | 2004 | 140 | 51.57 | 1:51.78 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
30 | Jatta Nurmela | 2004 | 139 | 53.44 | 1:52.09 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
31 | Oona Inkeri Luokkala | 2005 | 104 | 1:02.05 | 2:03.26 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
32 | Venla Ylisuvanto | 2003 | 61 | 1:09.79 | 2:26.91 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Veera Pulkkinen | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iida-Maria Laine | 2001 | 477 | 35.98 | 1:14.38 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 473 | 36.48 | 1:14.57 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Aino Mononen | 2001 | 472 | 36.57 | 1:14.63 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Mari Hekkala | 2000 | 445 | 35.62 | 1:16.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Wendela Vuorinen | 2000 | 436 | 36.44 | 1:16.62 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Petra Heikkinen | 2002 | 409 | 37.90 | 1:18.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Heta Järvenpää | 2001 | 397 | 37.67 | 1:19.07 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
8 | Jonna Airisniemi | 2000 | 382 | 38.35 | 1:20.09 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
9 | Katariina Jyrälä | 2000 | 375 | 39.09 | 1:20.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Amanda Kankkunen | 2000 | 363 | 38.50 | 1:21.47 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
11 | Senni Salonen | 2001 | 361 | 38.54 | 1:21.57 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
12 | Isa Vehkaoja | 2002 | 342 | 41.07 | 1:23.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Jenni Moisio | 2002 | 334 | 40.45 | 1:23.71 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 326 | 41.32 | 1:24.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 297 | 42.47 | 1:27.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Sofia Saukko | 2001 | 295 | 41.16 | 1:27.23 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Liisa Ryhänen | 2002 | 273 | 43.05 | 1:29.49 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
18 | Viveca Meriläinen | 2001 | 238 | 46.69 | 1:33.73 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
19 | Vanessa Ventelä | 2002 | 177 | 48.86 | 1:43.49 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Katariina Niemelä | 2001 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Ronja Nätynki | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 585 | 33.70 | 1:09.48 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Venla Niemelä | 1999 | 532 | 34.69 | 1:11.70 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Fanny Vuollet | 1999 | 474 | 36.28 | 1:14.54 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Sofia Risteelä | 1993 | 463 | 35.92 | 1:15.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Nina Ilola | 1995 | 458 | 35.81 | 1:15.36 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Laura Fält | 1998 | 450 | 36.72 | 1:15.81 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Andrea Marki Mork | 1998 | 446 | 36.51 | 1:16.04 | |||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
8 | Jenna Miettinen | 1999 | 446 | 36.19 | 1:16.05 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 413 | 37.80 | 1:18.00 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Noora Angelva | 1999 | 408 | 36.31 | 1:18.35 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
11 | Tiia Pudas | 1999 | 361 | 39.22 | 1:21.56 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
12 | Iida Ahonen | 1999 | 348 | 40.12 | 1:22.56 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Martta Rautiainen | 1998 | 333 | 40.97 | 1:23.85 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Sanni Suomalainen | 1999 | 262 | 43.62 | 1:30.73 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 21 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:02 |