Tulokset Nuorisouinnit 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 12 huhtikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:39 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 huhtikuu 2015 |
Laji 35, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Theo Ylipää | 2004 | 181 | 42.44 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
2 | Magnus Kuitunen | 2004 | 157 | 44.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Cedu Decena | 2004 | 148 | 45.42 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Tuomas Romsi | 2005 | 104 | 51.04 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Jarkko Kytökorpi | 2004 | 94 | 52.83 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Paavo Tapio | 2005 | 89 | 53.82 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Alex Kortesalmi | 2004 | 81 | 55.45 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
8 | Otso Kotila | 2004 | 72 | 57.60 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Olli Talus | 2005 | 71 | 57.87 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Ilari Raesalmi | 2005 | 69 | 58.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 35, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Albin Eriksson | 2003 | 227 | 39.40 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
2 | Teemu Oksakari | 2003 | 224 | 39.55 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Ji An Wang | 2003 | 198 | 41.21 | ||||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
4 | Toni Lipponen | 2003 | 194 | 41.52 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Simon Ravals | 2003 | 192 | 41.60 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Lauri Saarela | 2003 | 182 | 42.40 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Benjamin Evans | 2003 | 169 | 43.41 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Elias Kalliokoski | 2003 | 164 | 43.91 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Eemeli Korhonen | 2003 | 158 | 44.45 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Emil Saha | 2003 | 156 | 44.58 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Leevi Sipilä | 2003 | 155 | 44.75 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Tuukka Harju | 2003 | 141 | 46.14 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Roope Pesälä | 2003 | 135 | 46.85 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
14 | Joona Suorsa | 2003 | 123 | 48.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Tuukka Alatalo | 2003 | 115 | 49.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Otto Roimaa | 2003 | 100 | 51.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Matias Utunen | 2003 | 99 | 51.88 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Roope Hyvärinen | 2003 | 88 | 53.89 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 35, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julius Kuitunen | 2002 | 252 | 38.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Ville Korpilähde | 2002 | 237 | 38.80 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 200 | 41.10 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Juho Keränen | 2002 | 172 | 43.22 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Jasu Pulliainen | 2002 | 165 | 43.80 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
6 | Sean Wang | 2002 | 137 | 46.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | 127 | 47.71 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Olli Halvari | 2002 | 110 | 50.16 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
9 | Lauri Kytökorpi | 2002 | 93 | 52.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Kalle Huttunen | 2002 | 83 | 55.01 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 35, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 615 | 28.26 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Juho Herva | 1998 | 474 | 30.82 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Joonas Sihvonen | 1989 | 459 | 31.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Juho Röytiö | 1998 | 453 | 31.29 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Konsta Kallinen | 1999 | 438 | 31.65 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Aleksi Kanste | 1998 | 405 | 32.48 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Taneli Juutinen | 2000 | 381 | 33.15 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 351 | 34.05 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Tapio Siltari | 1963 | 283 | 36.59 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Eetu Elorinne | 2000 | 275 | 36.96 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Felix Ollus | 1999 | 242 | 38.55 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Otso Rimpiläinen | 2001 | 204 | 40.80 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
13 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 186 | 42.11 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Juho Kallunki | 2001 | 177 | 42.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Henri Korpela | 2001 | 150 | 45.24 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Riku Silvennoinen | 2001 | 103 | 51.25 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
17 | Petri Aarnio | 1977 | 18 | 1:30.60 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Joni Juntunen | 1993 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 12 huhtikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:39 |