Results for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag 09:30
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2015 | Udskriftsdato | 31 januar 2015 | |||
Stævne by | Hjallerup | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordj. & Svømmeklubben Søhesten | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2015 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 464 | 31.47 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | 411 | 32.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Katrine Kristensen | 1997 | 392 | 33.31 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
4 | Maria Andreasen | 1994 | 227 | 39.92 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 168 | 44.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bærentsen | 2000 | 537 | 29.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 489 | 30.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 418 | 32.60 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 406 | 32.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Rosendal | 2000 | 366 | 34.08 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 355 | 34.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Klara Therkildsen | 1999 | 340 | 34.90 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 324 | 35.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | 315 | 35.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Gitta Nielsen | 1999 | 310 | 36.02 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Camilla Aagaard | 2000 | 229 | 39.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Line Tinggaard | 2000 | 219 | 40.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 197 | 41.87 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Astrid Yde | 2000 | 187 | 42.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Emma Steen | 2000 | 181 | 43.04 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Julie Kramer | 2000 | 93 | 53.72 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 488 | 30.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 460 | 31.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 374 | 33.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 372 | 33.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 341 | 34.88 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Sisse Fischer | 2002 | 312 | 35.91 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
7 | Maria Kornum | 2001 | 305 | 36.19 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Karoline Sørensen | 2002 | 301 | 36.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nete Lund Madsen | 2001 | 294 | 36.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 245 | 38.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lea Serup Schøn | 2002 | 235 | 39.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Marie H. Christensen | 2001 | 233 | 39.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 224 | 40.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 222 | 40.25 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Selina Munch Carlsen | 2001 | 218 | 40.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Ida Rom Weikert | 2002 | 206 | 41.24 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 200 | 41.64 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
18 | Anna Sarauw | 2001 | 200 | 41.67 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Anine B. Mariegaard | 2001 | 185 | 42.78 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | 152 | 45.59 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Madsen | 2002 | 143 | 46.52 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Rose Treney | 2002 | 138 | 47.09 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Sofie Lynglund Agesen | 2002 | 127 | 48.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Katrine Munch Sørensen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Laura Holm L. Sørensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Høgsted | 2003 | 307 | 36.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Klara H. Rasmussen | 2003 | 237 | 39.37 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Lærke Asmussen | 2003 | 235 | 39.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Freja Romanski | 2003 | 216 | 40.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicoline Dyrman | 2004 | 213 | 40.78 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 203 | 41.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maibritt Christensen | 2003 | 196 | 41.92 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Anna Toft Petersen | 2004 | 194 | 42.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frida Lind | 2004 | 188 | 42.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Astrid Hassing | 2004 | 184 | 42.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 182 | 42.97 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Signe Thomsen | 2003 | 176 | 43.45 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 171 | 43.87 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
14 | Camilla Kjær | 2003 | 167 | 44.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Troldborg | 2003 | 145 | 46.37 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 133 | 47.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Høeg | 2003 | 129 | 48.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mille Winther | 2003 | 124 | 48.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Camilla R Nielsen | 2003 | 122 | 49.08 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Nikoline V Gallop | 2003 | 122 | 49.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tia Lindblad | 2003 | 110 | 50.83 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Victoria Bjerre | 2003 | 97 | 52.89 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Ida Jul Christiansen | 2004 | 36 | 1:13.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Lie Thisted | 2005 | 149 | 45.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura S. Olesen | 2005 | 148 | 46.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 125 | 48.70 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 89 | 54.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Ida Hovmark | 2005 | 87 | 54.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tilde Søe Bach | 2005 | 81 | 56.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristine Vestergaard | 2005 | 78 | 56.82 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Zenia Christensen | 2005 | 72 | 58.60 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 31 januar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Søhesten | Udskriftstidspunkt | 11:41 |