Resultater for Kringelsim 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Kringelsim 2015 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 februari 2015 |
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Simon Fröde | 2003 | 407 | 29.22 | 1:00.62 | |||||
Järfälla Simsällskap | ||||||||||
2 | Rasmus Hanson | 2003 | 288 | 32.15 | 1:08.05 | |||||
Järfälla Simsällskap | ||||||||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | 276 | 32.65 | 1:09.02 | |||||
Ösmo Simsällskap | ||||||||||
4 | Linus Wickström | 2003 | 236 | 34.54 | 1:12.65 | |||||
Danderyds Sim | ||||||||||
5 | Theo Oerther | 2003 | 225 | 35.31 | 1:13.88 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
6 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | 204 | 35.70 | 1:16.29 | |||||
Danderyds Sim | ||||||||||
7 | Marcus Nykvist | 2004 | 201 | 35.82 | 1:16.66 | |||||
Järfälla Simsällskap | ||||||||||
8 | Linus Öberg | 2003 | 173 | 37.36 | 1:20.56 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
9 | Sid Lundgren | 2003 | 170 | 37.57 | 1:21.09 | |||||
Järfälla Simsällskap | ||||||||||
10 | Adam Hansson Dylén | 2003 | 158 | 39.93 | 1:23.00 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
11 | Viktor Malmring | 2003 | 147 | 40.82 | 1:25.02 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
12 | Johan Thormé Rova | 2004 | 146 | 41.36 | 1:25.24 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Oscar Fällman | 2003 | 135 | 43.11 | 1:27.44 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
14 | David Housepian | 2003 | 125 | 42.47 | 1:29.70 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | ||||||||||
15 | Emil Berg | 2003 | 114 | 44.02 | 1:32.42 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
16 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | 104 | 43.56 | 1:35.26 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
17 | Spencer Karlström Huerta | 2004 | 75 | 48.99 | 1:46.24 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
18 | Simon Welin-Berger | 2006 | 55 | 55.52 | 1:57.77 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | 417 | 28.20 | 1:00.11 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
2 | Daniel Karlsson | 2001 | 381 | 30.01 | 1:01.94 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | ||||||||||
3 | David Erovic | 2001 | 381 | 29.55 | 1:01.95 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
4 | Johan Hennert | 2001 | 359 | 30.11 | 1:03.19 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
5 | Erik Almvret | 2002 | 349 | 31.13 | 1:03.79 | |||||
Järfälla Simsällskap | ||||||||||
6 | Andreas Wallén | 2002 | 338 | 31.04 | 1:04.51 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
7 | Leonardo Montes | 2002 | 327 | 30.96 | 1:05.18 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
8 | David Stålmarck | 2001 | 325 | 31.59 | 1:05.34 | |||||
Stockholmspolisens IF SF | ||||||||||
9 | Axel Moureau | 2001 | 319 | 31.13 | 1:05.76 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Markus Larsson | 2002 | 306 | 31.76 | 1:06.62 | |||||
Järfälla Simsällskap | ||||||||||
11 | Anton Adelöw | 2001 | 293 | 32.14 | 1:07.65 | |||||
Järfälla Simsällskap | ||||||||||
12 | Algot Lindwall | 2002 | 270 | 32.67 | 1:09.51 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
13 | Arvid Styrman | 2002 | 267 | 32.84 | 1:09.73 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
14 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | 262 | 33.33 | 1:10.21 | |||||
Danderyds Sim | ||||||||||
14 | Martin Hallbäck | 2001 | 262 | 33.39 | 1:10.21 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
16 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | 251 | 33.67 | 1:11.15 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | ||||||||||
17 | Ludvig Jansson | 2002 | 244 | 33.73 | 1:11.87 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
18 | Tim Lundwall | 2001 | 237 | 34.54 | 1:12.54 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
19 | Erik Agnorelli | 2001 | 217 | 35.97 | 1:14.71 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | ||||||||||
20 | Sebastian Tegbo | 2001 | 215 | 36.37 | 1:14.91 | |||||
Ösmo Simsällskap | ||||||||||
21 | Robin Serti | 2001 | 215 | 36.40 | 1:14.97 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | ||||||||||
22 | Juan Esbjörnsson | 2002 | 180 | 37.75 | 1:19.56 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | ||||||||||
23 | Casper Runfjäll | 2002 | 152 | 39.17 | 1:24.03 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
24 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | 149 | 40.10 | 1:24.66 | |||||
Danderyds Sim | ||||||||||
25 | Daniel Agarwal | 2002 | 139 | 40.59 | 1:26.73 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
26 | Jacob Lange | 2002 | 130 | 42.10 | 1:28.63 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
27 | Jonathan Pålsson | 2002 | 123 | 43.80 | 1:30.14 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
28 | Marcus Hedlund | 2002 | 122 | 42.76 | 1:30.51 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | ||||||||||
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Alex Kaufmann | 1999 | 449 | 28.14 | 58.67 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
2 | Alexej Potorochyn | 1999 | 428 | 28.36 | 59.62 | |||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Alexander Dimitriou | 2000 | 427 | 28.51 | 59.65 | |||||
Stockholmspolisens IF SF | ||||||||||
4 | Alexander Koufakis | 2000 | 424 | 28.94 | 59.78 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | ||||||||||
5 | Philip Parsons | 1999 | 418 | 29.03 | 1:00.07 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
6 | Oscar Norman | 1999 | 403 | 29.11 | 1:00.84 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
7 | Brian Ooi | 1999 | 374 | 29.17 | 1:02.36 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | ||||||||||
8 | Emil Lundgren | 2000 | 364 | 29.62 | 1:02.94 | |||||
Arvika Simsällskap | ||||||||||
9 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | 352 | 30.27 | 1:03.62 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
10 | Daniel Thelenius | 2000 | 349 | 30.38 | 1:03.78 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
11 | Josef Mehari | 1999 | 347 | 30.60 | 1:03.92 | |||||
Stockholmspolisens IF SF | ||||||||||
12 | Olle Hennert | 1999 | 336 | 31.11 | 1:04.62 | |||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
13 | Raul Apaza Cutile | 2000 | 272 | 31.57 | 1:09.33 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | ||||||||||
14 | Elias Törnqvist | 1999 | 245 | 33.49 | 1:11.78 | |||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
15 | Emil Ahmadi | 1999 | 133 | 39.90 | 1:27.85 | |||||
Oxelösunds Simsällskap | ||||||||||
- | Andreas Haddad | 2000 | DSQ | |||||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | ||||||||||
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Rasmus Rantanen | 1997 | 550 | 26.28 | 54.82 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
2 | Ludwig Hareskog | 1998 | 544 | 26.29 | 55.05 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
3 | Hampus Ny | 1990 | 531 | 26.75 | 55.48 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
4 | Jacob Danielsson | 1998 | 529 | 26.66 | 55.54 | |||||
Stockholmspolisens IF SF | ||||||||||
5 | Anton Lüning | 1996 | 520 | 26.46 | 55.87 | |||||
Spårvägen Simförening | ||||||||||
6 | Axel Ydenius | 1997 | 519 | 26.51 | 55.90 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
7 | Adrian Panahi | 1998 | 478 | 27.66 | 57.44 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Rickard Österlöf | 1983 | 354 | 29.33 | 1:03.47 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 15 februari 2015 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |