2020-02-26   07:03:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Kringelsim 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 1, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Spårvägen Damer Lag 1  2000  Spårvägen Simförening            4:26.40   
  Anna Åhlin  1991      29.99  1:02.36      1:02.36   
  Lovisa Malmgren  1997      35.12  1:15.96      2:18.32   
  Caroline Adlerborn  1998      31.70  1:09.04      3:27.36   
  Malin Wallén  1997      28.49  59.04      4:26.40   
                     
Södertälje Damer Junior  Södertälje Simsällskap            4:30.70   
  Emma Sundstrand  2001      32.91  1:08.76      1:08.76   
  Erica Christensen  1997      35.04  1:14.31      2:23.07   
  Hilma Ramdén  2000      32.61  1:11.38      3:34.45   
  Alida Ramdén  1997      26.29  56.25      4:30.70   
                     
Spårvägen Damer Lag 2  1998  Spårvägen Simförening            4:34.87   
  Elin Grenholm  1999      32.12  1:07.27      1:07.27   
  Agnes Fährlin  1998      36.14  1:16.81      2:24.08   
  Matilda Flood  1999      31.10  1:09.63      3:33.71   
  Emma Garmelius  1999      28.90  1:01.16      4:34.87   
                     
Tyresö SS Damer  Tyresö Simsällskap            4:45.02   
  Josefin Alm  2001      33.08  1:08.71      1:08.71   
  Josefin Ossmyr  1999      35.79  1:17.44      2:26.15   
  Sofia Nyberg Starck  1997      33.24  1:14.79      3:40.94   
  Sara Olsson  1999      30.28  1:04.08      4:45.02   
                     
Spårvägen Damer Lag 3  2002  Spårvägen Simförening            4:52.44   
  Linn Herlin  2002      35.30  1:13.62      1:13.62   
  Julia Nilsson  1999      36.53  1:19.17      2:32.79   
  Fanny Odin  2000      34.29  1:17.00      3:49.79   
  Nina Bring  1999      29.94  1:02.65      4:52.44   
                     
Södertälje Damer Sum-Sim  Södertälje Simsällskap            4:59.44   
  Tina Huslid  2000      36.48  1:16.34      1:16.34   
  Solène Arnou  2000      37.39  1:20.72      2:37.06   
  Emelie Blomberg  1999      33.22  1:11.48      3:48.54   
  Anna Bäckdahl  1999      33.42  1:10.90      4:59.44   
                     
Tyresö SS Damer Lag 2  1999  Tyresö Simsällskap            5:01.94   
  Elin Törnqvist  1998      34.72  1:12.60      1:12.60   
  Terése Nyström  1999      39.46  1:22.51      2:35.11   
  Frida Björkman  1999      35.37  1:18.92      3:54.03   
  Sofie Back  1999      32.77  1:07.91      5:01.94   
                     
Södertälje Damer Sumsim2  Södertälje Simsällskap            5:04.11   
  Carolina Jonsson  2002      37.20  1:16.49      1:16.49   
  Nadia Welin-Berger  2002      39.69  1:25.56      2:42.05   
  Filippa Malmström  2003      33.15  1:14.00      3:56.05   
  Linnea Yu Hammarsten  2002      31.98  1:08.06      5:04.11   
                     
Botk-Rönn Damer Lag.1  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            5:24.39   
  Mikaela Eriksson  1997      37.30  1:17.99      1:17.99   
  Jemina Granholm  2002      46.22  1:39.20      2:57.19   
  My Rundberg  1999      35.20  1:17.12      4:14.31   
  Johanna Larsson  1999      33.95  1:10.08      5:24.39   
                     
10  Botk-Rönn Damer Lag.2  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            5:44.13   
  Emilia Bengtsson  2001      39.72  1:22.03      1:22.03   
  Elina Berglund  1999      48.60  1:45.26      3:07.29   
  Pernilla Hemmälin  2001      36.45  1:21.70      4:28.99   
  Alva Udell  2003      36.19  1:15.14      5:44.13   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 2, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Södertälje Herrar Sum-Sim  1998  Södertälje Simsällskap            3:59.70   
  Fredric Wernqvist  1998      30.11  1:02.78      1:02.78   
  Ludwig Hareskog  1998      31.41  1:06.80      2:09.58   
  Erik Brandt  1999      26.92  57.16      3:06.74   
  Björn Seeliger  2000      24.70  52.96      3:59.70   
                     
Spårvägen Herrar Lag 1  2000  Spårvägen Simförening            4:23.02   
  Daniel Sjöblom Ahlström  1998      29.02  1:00.12      1:00.12   
  Andreas Wallén  2002      37.43  1:20.89      2:21.01   
  Alex Kaufmann  1999      30.26  1:04.30      3:25.31   
  Jonas Malmring  2001      27.07  57.71      4:23.02   
                     
Södertälje Herrar Mix  Södertälje Simsällskap            4:23.75   
  Axel Ydenius  1997      29.47  1:00.49      1:00.49   
  Daniel Soume  1996      36.31  1:18.30      2:18.79   
  Adrian Panahi  1998      29.65  1:03.66      3:22.45   
  Timothy Mackin  1995      28.13  1:01.30      4:23.75   
                     
Tyresö SS Herrar Lag 1  1999  Tyresö Simsällskap            4:27.14   
  Olle Sköld  1999      28.35  58.85      58.85   
  Algot Lindwall  2002      37.16  1:20.11      2:18.96   
  Daniel Redelius  2000      30.31  1:06.48      3:25.44   
  Niklas Steinholtz  2000      29.76  1:01.70      4:27.14   
                     
Spårvägen Herrar Lag 2  2002  Spårvägen Simförening            4:43.78   
  Gustav Gaunitz  2001      37.90  1:18.81      1:18.81   
  Tobias Henriksson  1996      31.17  1:09.62      2:28.43   
  Victor Klingeryd Jalamo  2000      33.02  1:12.52      3:40.95   
  Daniel Thelenius  2000      29.13  1:02.83      4:43.78   
                     
Södertälje Herrar Sumsim2  Södertälje Simsällskap            4:54.00   
  Axel Moureau  2001      37.15  1:16.97      1:16.97   
  Sebastian Soume  2001      37.34  1:19.99      2:36.96   
  David Erovic  2001      32.60  1:13.73      3:50.69   
  Philip Welin-Berger  1999      29.29  1:03.31      4:54.00   
                     
Botk-Rönn Herrar Lag1  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            4:59.85   
  Raul Apaza Cutile  2000      41.03  1:27.21      1:27.21   
  Brian Ooi  1999      37.57  1:22.87      2:50.08   
  Daniel Karlsson  2001      30.96  1:10.39      4:00.47   
  Alexander Koufakis  2000      28.61  59.38      4:59.85   
                     
Botk-Rönn Herrar Lag2  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            5:55.24   
  Manuel Apaza Cutile  2001      42.32  1:27.86      1:27.86   
  Juan Esbjörnsson  2002      45.16  1:33.77      3:01.63   
  Robin Serti  2001      44.17  1:37.82      4:39.45   
  Erik Agnorelli  2001      35.66  1:15.79      5:55.24   
                     
Södertälje Herrar Senior  Södertälje Simsällskap            DSQ   
  Alexander Kesenci  1995      29.64        1:01.80   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Filippa Malmström  2003              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
                     
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Sundstrand  2001    657  1:05.76  2:16.03  3:26.92  4:37.17  17:46.13   
  Södertälje Simsällskap        5:48.28  6:59.73  8:10.75  9:22.28     
          10:34.28  11:46.83  12:58.71  14:10.85     
          15:23.75  16:34.90         
                     
Elin Kårehagen  2001    437  1:14.34  2:34.63  3:55.96  5:17.38  20:21.45   
  Nyköpings Simsällskap        6:40.36  8:01.77  9:24.00  10:46.43     
          12:09.01  13:30.78  14:52.99  16:15.60     
          17:37.76  19:00.57         
                     
Carolina Jonsson  2002    417  1:15.05  2:38.38  4:00.76  5:24.61  20:40.50   
  Södertälje Simsällskap        6:49.72  8:14.26  9:37.21  11:01.95     
          12:26.16  13:49.71  15:13.91  16:38.60     
          18:01.39  19:23.04         
                     
Kristin Jansson  2001    345  1:15.25  2:41.26  4:08.76  5:36.45  22:01.23   
  Spårvägen Simförening        7:05.73  8:35.43  10:06.39  11:38.07     
          13:07.73  14:36.97  16:08.05  17:38.02     
          19:07.80  20:37.94         
                     
Linnea Yu Hammarsten  2002    330  1:18.77  2:46.12  4:14.21  5:42.98  22:20.30   
  Södertälje Simsällskap        7:13.39  8:43.25  10:14.93  11:46.07     
          13:18.28  14:49.47  16:22.25  17:52.82     
          19:24.66  20:54.74         
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Klara Eriksson  2000    492  1:09.56  2:26.68  3:44.51  5:02.75  19:34.17   
  Nyköpings Simsällskap        6:21.78  7:40.15  8:59.08  10:18.29     
          11:37.89  12:57.64  14:17.13  15:35.74     
          16:54.94  18:15.44         
                     
Elin Öberg  2000    395  1:13.89  2:34.30  3:56.08  5:19.93  21:02.95   
  Spårvägen Simförening        6:43.90  8:08.74  9:34.47  11:00.13     
          12:26.31  13:51.07  15:17.65  16:43.50     
          18:11.25  19:37.23         
                     
My Rundberg  1999    364  1:19.29  2:44.83  4:11.62  5:37.46  21:37.42   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap        7:04.39  8:31.06  9:58.77  11:26.35     
          12:54.14  14:21.77  15:50.06  17:18.66     
          18:45.64  20:12.54         
                     
Jessica Gauffin  1999    351  1:18.39  2:44.06  4:11.07  5:37.83  21:52.86   
  Stockholmspolisens IF SF        7:04.87  8:33.54  10:02.45  11:31.68     
          13:01.37  14:29.65  15:59.78  17:29.60     
          18:58.96  20:27.22         
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alida Ramdén  1997    607  1:06.06  2:17.46  3:30.65  4:44.33  18:14.68   
  Södertälje Simsällskap        5:58.88  7:12.97  8:26.68  9:40.59     
          10:54.10  12:07.41  13:21.28  14:35.77     
          15:49.48  17:02.93         
                     
Rebecka Bergström  1997    586  1:08.01  2:20.96  3:34.69  4:47.82  18:27.58   
  Stockholmspolisens IF SF        6:01.50  7:15.29  8:29.93  9:44.40     
          10:58.95  12:13.88  13:28.72  14:43.76     
          15:58.59  17:13.75         
                     
Sofia Bergkvist  1995    549  1:09.04  2:23.25  3:38.16  4:52.84  18:51.88   
  Stockholmspolisens IF SF        6:07.60  7:23.25  8:38.76  9:54.57     
          11:11.48  12:28.49  13:45.11  15:02.22     
          16:19.31  17:36.38         
                     
Lovisa Malmgren  1997    541  1:08.80  2:23.82  3:39.25  4:54.58  18:57.37   
  Spårvägen Simförening        6:10.83  7:27.14  8:44.25  10:00.88     
          11:17.00  12:33.66  13:50.71  15:07.43     
          16:24.66  17:42.37         
                     
Mikaela Eriksson  1997    468  1:13.50  2:33.64  3:53.87  5:15.10  19:53.47   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap        6:36.35  7:57.51  9:18.89  10:40.71     
          12:03.09  13:24.01  14:43.72  16:01.45     
          17:19.04  18:37.70         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Theo Oerther  2003    275  1:17.81  2:42.46  4:10.37  5:37.44  21:46.93   
  Södertälje Simsällskap        7:06.94  8:37.08  10:03.37  11:35.61     
          13:08.79  14:34.30  16:01.27  17:30.04     
          18:56.88  20:23.87         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gustav Gaunitz  2001    372  1:11.57  2:28.95  3:47.83  5:07.38  19:41.55   
  Spårvägen Simförening        6:28.02  7:48.40  9:09.40  10:28.91     
          11:48.36  13:07.79  14:27.01  15:47.18     
          17:06.63  18:25.30         
                     
Andreas Wallén  2002    357  1:11.96  2:29.39  3:49.30  5:09.50  19:57.47   
  Spårvägen Simförening        6:30.10  7:50.91  9:13.12  9:35.03     
          11:56.30  13:16.44  14:39.19  16:00.78     
          17:21.57  18:41.40         
                     
Markus Larsson  2002    340  1:10.77  2:30.70  3:52.34  5:15.52  20:17.06   
  Järfälla Simsällskap        6:37.60  8:00.04  9:21.06  10:43.52     
          12:06.73  13:29.40  14:52.10  16:15.15     
          17:38.92  19:01.48         
                     
Douglas Reuterskiöld  2002    304  1:20.65  2:45.76  4:11.80  5:37.53  21:03.17   
  Danderyds Sim        7:02.92  8:28.34  9:52.96  11:16.35     
          12:40.37  14:03.48  15:28.55  16:54.45     
          18:19.00  19:42.90         
                     
Daniel Karlsson  2001    298  1:15.88  2:39.34  4:04.87  5:30.44  21:11.30   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap        6:57.36  8:23.92  9:49.53  11:13.96     
          12:42.66  14:10.15  15:35.64  17:00.86     
          18:26.12  19:50.67         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alexander Koufakis  2000    392  1:10.83  2:28.25  3:44.96  5:03.21  19:21.51   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap        6:20.91  7:39.43  8:57.67  10:17.45     
          11:36.97  12:54.87  14:14.69  15:32.19     
          16:49.39  18:06.57         
                     
Brian Ooi  1999    334  1:11.31  2:31.99  3:54.68  5:18.19  20:24.89   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap        6:42.63  8:04.34  9:27.07  10:50.63     
          12:13.32  13:36.60  15:00.12  16:23.69     
          17:47.15  19:10.05         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Rasmus Rantanen  1997    562  1:00.96  2:08.19  3:16.87  4:25.88  17:09.99   
  Södertälje Simsällskap        5:35.24  6:44.07  7:53.78  9:04.30     
          10:14.50  11:24.87  12:35.92  13:45.81     
          14:55.61  16:04.18         
                     
Christian Norberg  1998    494  1:04.41  2:15.81  3:28.42  4:40.77  17:55.09   
  Stockholmspolisens IF SF        5:53.17  7:05.08  8:17.67  9:29.95     
          10:42.01  11:53.84  13:06.19  14:19.74     
          15:32.02  16:44.07         
                     
Per Norstroem  1965    391  1:13.61  2:29.67  3:45.59  5:02.13  19:22.50   
  Södertälje Simsällskap        6:17.86  7:34.75  8:51.29  10:09.17     
          11:28.51  12:47.97  14:07.22  15:26.97     
          16:46.76  18:06.37         
                     
Andreas Steijner  1988    195  1:24.07  2:58.95  4:37.23  6:15.52  24:23.74   
  Kanaans Simsällskap        7:56.02  9:36.07  11:13.50  12:53.46     
          14:33.68  16:15.75  17:56.46  19:37.25     
          21:15.38  22:52.97         
                     
Olof Andersson  1971    157  1:25.73  3:09.67  4:57.25  6:44.44  26:12.63   
  Södertälje Simsällskap        8:31.47  10:19.26  12:05.92  13:52.54     
          15:41.94  17:30.59  19:19.87  21:06.00     
          22:51.22  24:34.89         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  11:34 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  11:20   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Policastro  2003    364          34.12   
  Järfälla Simsällskap                   
Emma Lundmark  2003    318          35.70   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Mikaela Hedström  2003    315          35.80   
  Spårvägen Simförening                   
Lisa Candelius  2003    298          36.46   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Lisa Vinger  2003    292          36.73   
  Södertälje Simsällskap                   
Isabel Teglöf  2003    241          39.16   
  Södertälje Simsällskap                   
Louise Hertegren  2004    235          39.49   
  Järfälla Simsällskap                   
Moa Arvehed  2003    234          39.54   
  Järfälla Simsällskap                   
Josefin Andersson  2003    227          39.96   
  Järfälla Simsällskap                   
10  Therese Moberg  2003    223          40.18   
  Järfälla Simsällskap                   
11  Ebba de Besche  2003    203          41.43   
  Järfälla Simsällskap                   
12  Josefine Iwarson  2003    189          42.45   
  Järfälla Simsällskap                   
13  Belize Engström  2004    184          42.80   
  Spårvägen Simförening                   
14  Johanna Elmquist  2003    180          43.13   
  Järfälla Simsällskap                   
15  Sofia Tossavainen  2005    179          43.25   
  Södertälje Simsällskap                   
16  Nova Morota  2005    171          43.84   
  Spårvägen Simförening                   
17  Beata Kårén  2003    171          43.92   
  Spårvägen Simförening                   
18  Felicia Moureau  2003    168          44.11   
  Södertälje Simsällskap                   
19  Alva Udell  2003    168          44.18   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
20  Linnea Mattila  2003    153          45.58   
  Järfälla Simsällskap                   
21  Elin Lindqvist  2004    141          46.81   
  Järfälla Simsällskap                   
22  Elina Lejonqvist  2004    102          52.14   
  Järfälla Simsällskap                   
Aliette Hellberg  2004              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elsa Kjellin  2001    414          32.70   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Sofia Karls  2002    396          33.18   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Ebba Edbom  2002    383          33.56   
  Järfälla Simsällskap                   
Selma El Hajji  2001    374          33.82   
  Järfälla Simsällskap                   
Isabel Nordström  2001    357          34.34   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Lea Granert  2001    354          34.45   
  Stockholmspolisens IF SF                   
Vera Sköld  2001    314          35.86   
  Tyresö Simsällskap                   
Jemina Granholm  2002    312          35.94   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
Linnea Wall  2001    311          35.96   
  Järfälla Simsällskap                   
10  Louise Larsson  2002    302          36.30   
  Järfälla Simsällskap                   
11  Pernilla Hemmälin  2001    301          36.35   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
12  Maja Karlsson Karlström  2002    293          36.68   
  Spårvägen Simförening                   
13  Clara Sundqvist  2001    273          37.58   
  Spårvägen Simförening                   
14  Vendela Lundqvist  2002    266          37.88   
  Södertälje Simsällskap                   
15  Therese Arnqvist  2001    265          37.93   
  Stockholmspolisens IF SF                   
16  Lisa Andersson  2002    257          38.30   
  Arvika Simsällskap                   
17  Paula Wiberg-Jansson  2001    255          38.43   
  Nyköpings Simsällskap                   
18  Emilia Bengtsson  2001    247          38.84   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
19  Angelica Blomberg  2002    226          40.00   
  Södertälje Simsällskap                   
20  Sandra Lingman-Kronberg  2001    222          40.23   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
21  Frida Kleringer  2001    222          40.24   
  Oxelösunds Simsällskap                   
22  Andrea Mitrovic  2002    220          40.38   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
23  Sarron Mehari  2001    211          40.90   
  Stockholmspolisens IF SF                   
24  Sofia Holmberg  2002    190          42.39   
  Spårvägen Simförening                   
25  Felicia Granberg  2002    177          43.42   
  Järfälla Simsällskap                   
26  Saron Abraha  2001    173          43.75   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
27  Tova Wagenius  2001    139          46.97   
  Stockholmspolisens IF SF                   
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hilma Ramdén  2000    555          29.66   
  Södertälje Simsällskap                   
Matilda Flood  1999    521          30.28   
  Spårvägen Simförening                   
Josefin Ossmyr  1999    502          30.66   
  Tyresö Simsällskap                   
Emma Garmelius  1999    450          31.80   
  Spårvägen Simförening                   
Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000    445          31.91   
  Stockholmspolisens IF SF                   
Ida Pettersson  1999    443          31.97   
  Stockholmspolisens IF SF                   
Emelie Blomberg  1999    430          32.30   
  Södertälje Simsällskap                   
Tina Huslid  2000    425          32.41   
  Södertälje Simsällskap                   
Fanny Odin  2000    380          33.65   
  Spårvägen Simförening                   
10  Frida Björkman  1999    377          33.72   
  Tyresö Simsällskap                   
11  Solène Arnou  2000    375          33.78   
  Södertälje Simsällskap                   
12  Astrid Blomberg  2000    367          34.03   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
13  Anna Bäckdahl  1999    354          34.44   
  Södertälje Simsällskap                   
14  Ronja Rantanen  1999    330          35.25   
  Falu Simsällskap                   
15  Ljuba Berg  2000    327          35.38   
  Stockholmspolisens IF SF                   
16  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000    289          36.85   
  Järfälla Simsällskap                   
17  Frida Berndtson  2000    288          36.89   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
18  Josefine Fernqvist  2000    244          38.97   
  Oxelösunds Simsällskap                   
19  Klara Sjöberg  2000    209          41.02   
  Kanaans Simsällskap                   
20  Matilda Bergström  2000    195          42.00   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
21  Elina Berglund  1999    192          42.23   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
22  Weronika Mandrela  2000    166          44.35   
  Oxelösunds Simsällskap                   
23  Helle Dolk  2000    156          45.21   
  Kanaans Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erica Christensen  1997    512          30.46   
  Södertälje Simsällskap                   
Filippa Berndtson  1997    499          30.72   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Su Oltner  1969    462          31.52   
  Södertälje Simsällskap                   
Caroline Adlerborn  1998    445          31.93   
  Spårvägen Simförening                   
Julia Olsson  1989    419          32.56   
  Södertälje Simsällskap                   
Johanna Nilsson  1996    417          32.61   
  Arvika Simsällskap                   
Sofia Nyberg Starck  1997    406          32.92   
  Tyresö Simsällskap                   
Lina Sundman  1998    402          33.03   
  Danderyds Sim                   
Kristina Brodin  1989    349          34.61   
  Södertälje Simsällskap                   
10  Mikaela Eriksson  1997    348          34.64   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
11  Hanna Hansson  1997    344          34.78   
  Stockholmspolisens IF SF                   
12  Fanny Rensbo  1993    328          35.35   
  Ösmo Simsällskap                   
13  Maja Reichard  1991    282          37.15   
  Spårvägen Simförening                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Mattias Kvist  2003    232          35.46   
  Ösmo Simsällskap                   
Axel Lewander  2004    179          38.65   
  Stockholmspolisens IF SF                   
Daner Tapia  2005    161          40.05   
  Spårvägen Simförening                   
Gustav Annas  2003    140          41.95   
  Spårvägen Simförening                   
Viktor Malmring  2003    118          44.41   
  Spårvägen Simförening                   
Wilhelm Arvidsson  2005    115          44.76   
  Danderyds Sim                   
Aron Alexanderson  2003    109          45.59   
  Spårvägen Simförening                   
Markus Annas  2004              DNS   
  Spårvägen Simförening                   
Emil Berg  2003              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
Johan Thormé Rova  2004              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
Marcus Nykvist  2004              DSQ   
  Järfälla Simsällskap                   
Sid Lundgren  2003              DSQ   
  Järfälla Simsällskap                   
Simon Welin-Berger  2006              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
David Erovic  2001    433          28.80   
  Södertälje Simsällskap                   
Anton Adelöw  2001    314          32.07   
  Järfälla Simsällskap                   
Leonardo Montes  2002    307          32.30   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Erik Almvret  2002    299          32.59   
  Järfälla Simsällskap                   
Julius Eneström  2001    257          34.28   
  Danderyds Sim                   
Algot Lindwall  2002    232          35.45   
  Tyresö Simsällskap                   
Isac Böschen  2002    203          37.05   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Martin Hallbäck  2001    202          37.11   
  Spårvägen Simförening                   
Ludvig Jansson  2002    202          37.13   
  Spårvägen Simförening                   
10  Robin Serti  2001    145          41.49   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
11  Juan Esbjörnsson  2002    142          41.71   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
12  Manuel Apaza Cutile  2001    141          41.83   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alex Kaufmann  1999    468          28.07   
  Spårvägen Simförening                   
Daniel Redelius  2000    391          29.79   
  Tyresö Simsällskap                   
Victor Klingeryd Jalamo  2000    377          30.16   
  Spårvägen Simförening                   
Alexander Dimitriou  2000    375          30.23   
  Stockholmspolisens IF SF                   
Daniel Thelenius  2000    363          30.56   
  Spårvägen Simförening                   
Erik Sidén  2000    343          31.12   
  Stockholmspolisens IF SF                   
Alexej Potorochyn  1999    322          31.79   
  Nyköpings Simsällskap                   
Emil Lundgren  2000    257          34.27   
  Arvika Simsällskap                   
Raul Apaza Cutile  2000    198          37.34   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
10  Niklas Kronhelm  2000    172          39.17   
  Oxelösunds Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jacob Danielsson  1998    552          26.57   
  Stockholmspolisens IF SF                   
Hampus Ny  1990    540          26.76   
  Södertälje Simsällskap                   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998    520          27.10   
  Spårvägen Simförening                   
Marcus Nordin  1992    514          27.21   
  Södertälje Simsällskap                   
Niclas Eriksson  1998    489          27.67   
  Stockholmspolisens IF SF                   
Timothy Mackin  1995    404          29.48   
  Södertälje Simsällskap                   
Nicklas Eriksson  1996    403          29.50   
  Nyköpings Simsällskap                   
Daniel Soume  1996    382          30.03   
  Södertälje Simsällskap                   
Jan Blomgren  1950    245          34.80   
  Södertälje Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  12:02   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Filippa Malmström  2003    388  36.70        1:15.69   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Emma Lundmark  2003    331  39.05        1:19.81   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Rebecca Policastro  2003    311  38.99        1:21.47   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Cornelia Lythell  2003    291  40.65        1:23.25   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Josefin Andersson  2003    265  41.57        1:25.89   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Johanna Elmquist  2003    245  42.12        1:28.18   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Veronica Lythell  2003    239  44.04        1:28.88   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Ebba de Besche  2003    236  44.54        1:29.25   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Louise Hertegren  2004    234  43.78        1:29.53   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
10  Therese Moberg  2003    224  43.94        1:30.89   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
11  Alva Udell  2003    222  44.54        1:31.17   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
12  Frida Bengtsson  2003    220  44.96        1:31.37   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
13  Emilia Wullrich  2003    191  47.34        1:35.77   
  Spårvägen Simförening                   
                     
14  Beata Kårén  2003    188  46.92        1:36.41   
  Spårvägen Simförening                   
                     
15  Linnéa Teljstedt  2003    187  47.18        1:36.45   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
16  Elin Lindqvist  2004    187  47.80        1:36.51   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
17  Linnea Mattila  2003    183  46.33        1:37.19   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
18  Sofia Tossavainen  2005    175  48.08        1:38.65   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
19  Nova Morota  2005    173  50.16        1:39.05   
  Spårvägen Simförening                   
                     
20  Elina Lejonqvist  2004    164  49.13        1:40.89   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
21  Jenny Tunell  2003    160  50.84        1:41.58   
  Danderyds Sim                   
                     
22  Sinna Asmerom  2003    150  50.68        1:43.79   
  Spårvägen Simförening                   
                     
23  Felicia Moureau  2003    142  51.14        1:45.82   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
24  Elvira Weid  2003    137  52.00        1:47.10   
  Spårvägen Simförening                   
                     
25  Moa Berg  2006    135  51.23        1:47.43   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
26  Kristina Chiuarzzo Åström  2004    113  54.03        1:54.14   
  Spårvägen Simförening                   
                     
27  Alice Englund  2005    107  57.68        1:56.13   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
28  Aliette Hellberg  2004    105  58.16        1:56.96   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Belize Engström  2004              DSQ   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Marit Seeliger  2005              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Mikaela Hedström  2003              DSQ   
  Spårvägen Simförening                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Alm  2001    492  33.89        1:09.95   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Zafira Vaamonde  2001    449  34.93        1:12.10   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Sofia Walsh  2002    441  34.74        1:12.53   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Linnea Lindqvist  2001    422  34.86        1:13.58   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Ella Arrhén Andersson  2002    386  36.86        1:15.85   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Linn Herlin  2002    381  37.40        1:16.12   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Carolina Jonsson  2002    375  37.49        1:16.56   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Linnea Yu Hammarsten  2002    364  37.33        1:17.31   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Eva Sigurdsson  2001    364  37.52        1:17.35   
  Ösmo Simsällskap                   
                     
10  Hannah Zaalouk  2001    362  37.74        1:17.43   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
11  Alexandra Lindén  2001    358  37.50        1:17.75   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
12  Nadia Welin-Berger  2002    357  38.03        1:17.82   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
13  Lilly Lundgren  2002    349  38.03        1:18.41   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
14  Emma Hansson  2002    334  38.21        1:19.56   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
15  Kristin Jansson  2001    333  38.35        1:19.68   
  Spårvägen Simförening                   
                     
16  Petronella Wenell  2001    326  39.20        1:20.23   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
17  Noémi Andras  2001    324  39.69        1:20.39   
  Spårvägen Simförening                   
                     
18  Jemina Granholm  2002    318  39.10        1:20.87   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
19  Anna Viklund  2001    314  39.19        1:21.18   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
20  Emilia Bengtsson  2001    306  39.97        1:21.90   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
21  Paula Wiberg-Jansson  2001    282  40.53        1:24.17   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
22  Selma El Hajji  2001    279  40.69        1:24.46   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
23  Majken Pettersson  2001    263  42.06        1:26.11   
  Arvika Simsällskap                   
                     
24  Angelica Blomberg  2002    255  43.22        1:27.01   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
25  Ioana Danes  2002    255  43.24        1:27.07   
  Spårvägen Simförening                   
                     
25  Miranda Kristiansson  2001    255  42.29        1:27.07   
  Arvika Simsällskap                   
                     
27  Maja Karlsson Karlström  2002    254  42.35        1:27.18   
  Spårvägen Simförening                   
                     
28  Felicia Granberg  2002    251  42.91        1:27.46   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
29  Lupin Flink  2002    240  43.38        1:28.81   
  Kanaans Simsällskap                   
                     
30  Sofia Holmberg  2002    213  45.82        1:32.42   
  Spårvägen Simförening                   
                     
31  Sofia Eriksson  2001    210  45.26        1:32.89   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
32  Frida Kleringer  2001    209  43.77        1:32.95   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
33  Mirella Vranjes  2001    207  45.33        1:33.23   
  Danderyds Sim                   
                     
34  Saron Abraha  2001    205  46.03        1:33.59   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
35  Sarron Mehari  2001    199  45.92        1:34.50   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
36  Alexandra Eriksson  2002    190  45.80        1:36.03   
  Spårvägen Simförening                   
                     
37  Evelina Porling  2002    176  47.76        1:38.37   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
38  Sabina Vranjes  2001    176  48.48        1:38.45   
  Danderyds Sim                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Grenholm  1999    570  32.02        1:06.61   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Alexandra Gordon  2000    504  33.80        1:09.39   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Frida Björkman  1999    457  35.59        1:11.67   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Sara Olsson  1999    412  35.61        1:14.21   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Andrea Grill  2000    384  37.14        1:15.98   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Johanna Larsson  1999    345  38.25        1:18.74   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
Ronja Rantanen  1999    345  38.05        1:18.74   
  Falu Simsällskap                   
                     
Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000    293  39.86        1:23.08   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Fanny Tyrstrup  1999    264  41.77        1:26.05   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
10  Jessica Gauffin  1999    255  42.55        1:27.08   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
11  Elina Berglund  1999    191  46.53        1:35.90   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
12  Weronika Mandrela  2000    157  50.07        1:42.29   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Åhlin  1991    686  30.46        1:02.62   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Malin Wallén  1997    584  32.76        1:06.07   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Lovisa Malmgren  1997    466  34.56        1:11.20   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Elin Törnqvist  1998    409  35.80        1:14.37   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Hannah Berndtson  1996    406  35.56        1:14.53   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  12:02 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  12:18   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Mattias Kvist  2003    211  40.15        1:22.11   
  Ösmo Simsällskap                   
                     
Theo Oerther  2003    205  40.86        1:22.88   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Marcus Nykvist  2004    184  41.82        1:26.00   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Linus Wickström  2003    181  42.09        1:26.37   
  Danderyds Sim                   
                     
Linus Öberg  2003    151  44.00        1:31.77   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Jesper Holmström  2003    146  45.15        1:32.93   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Filip Novacic  2003    144  45.13        1:33.24   
  Danderyds Sim                   
                     
Sid Lundgren  2003    144  46.17        1:33.32   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Gustav Annas  2003    129  47.57        1:36.80   
  Spårvägen Simförening                   
                     
10  Axel Lewander  2004    128  46.77        1:36.87   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
11  Daner Tapia  2005    125  46.62        1:37.74   
  Spårvägen Simförening                   
                     
12  Wilhelm Arvidsson  2005    124  47.58        1:37.91   
  Danderyds Sim                   
                     
13  Johan Thormé Rova  2004    121  46.93        1:38.74   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
14  Emil Berg  2003    112  49.57        1:41.23   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
15  Simon Welin-Berger  2006    65  58.96        2:01.29   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Markus Annas  2004              DSQ   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Oscar Fällman  2003              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Spencer Karlström Huerta  2004              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonas Malmring  2001    304  34.38        1:12.75   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Algot Lindwall  2002    270  37.87        1:15.69   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Andreas Wallén  2002    257  37.43        1:16.92   
  Spårvägen Simförening                   
                     
William Bernhardsson  2002    243  37.62        1:18.42   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Erik Almvret  2002    234  37.89        1:19.31   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Julius Eneström  2001    234  38.55        1:19.41   
  Danderyds Sim                   
                     
Daniel Karlsson  2001    226  38.09        1:20.34   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
Markus Larsson  2002    221  39.14        1:20.94   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Kiflom Mogos  2001    216  39.78        1:21.48   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
10  Isac Böschen  2002    202  40.07        1:23.40   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
11  Gustav Gaunitz  2001    189  40.82        1:25.21   
  Spårvägen Simförening                   
                     
12  Manuel Apaza Cutile  2001    174  42.14        1:27.60   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
13  Jacob Lange  2002    166  43.31        1:28.89   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
14  Erik Agnorelli  2001    155  45.25        1:30.97   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
15  Oskar Arvidsson  2002    154  45.11        1:31.19   
  Danderyds Sim                   
                     
16  Robin Serti  2001    151  44.35        1:31.74   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
17  Juan Esbjörnsson  2002    143  46.56        1:33.46   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
18  Alexander Lehtonen Hebert  2002    142  45.87        1:33.62   
  Spårvägen Simförening                   
                     
19  Casper Runfjäll  2002    139  45.84        1:34.31   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
20  Jonathan Pålsson  2002    116  49.21        1:40.16   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Axel Moureau  2001              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Daniel Agarwal  2002              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Olle Sköld  1999    566  28.89        59.15   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Björn Seeliger  2000    536  29.35        1:00.23   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Daniel Redelius  2000    361  33.92        1:08.68   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Alex Kaufmann  1999    352  34.05        1:09.31   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Alexander Koufakis  2000    328  34.32        1:10.92   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
Daniel Thelenius  2000    287  35.82        1:14.13   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Erik Sidén  2000    267  37.13        1:15.99   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Victor Klingeryd Jalamo  2000    262  37.26        1:16.44   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Elias Törnqvist  1999    244  38.29        1:18.25   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
10  Brian Ooi  1999    227  38.09        1:20.14   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Martin Nilsson  1993    621  27.76        57.36   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Axel Ydenius  1997    520  29.43        1:00.83   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Tobias Henriksson  1996    512  29.52        1:01.14   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Rasmus Rantanen  1997    477  30.51        1:02.62   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Alexander Kesenci  1995    467  29.76        1:03.07   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Fredric Wernqvist  1998              DNS   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  12:18 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  12:42   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Smilla Malm  2003    446  39.87  1:24.21  2:10.12    2:56.12   
  Danderyds Sim                   
                     
Moa Arvehed  2003    332  45.30  1:34.99  2:25.45    3:14.34   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Isabel Teglöf  2003    318  44.85  1:34.89  2:26.78    3:17.12   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Josefine Iwarson  2003    310  44.56  1:36.14  2:28.62    3:18.68   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Cornelia Lythell  2003    278  46.12  1:38.81  2:33.12    3:26.11   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Emilia Wullrich  2003    194  52.73  1:52.60  2:52.84    3:52.22   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Linnéa Teljstedt  2003    172  54.91  1:56.77  3:01.12    4:01.89   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sinna Asmerom  2003    157  55.10  1:58.92  3:06.13    4:09.32   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Beata Kårén  2003    154  56.98  2:01.68  3:05.53    4:10.89   
  Spårvägen Simförening                   
                     
10  Kristina Chiuarzzo Åström  2004    135  1:02.73  2:09.94  3:17.36    4:22.21   
  Spårvägen Simförening                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ebba Edbom  2002    407  40.44  1:26.42  2:13.96    3:01.50   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Clara Sundqvist  2001    406  43.01  1:29.21  2:16.02    3:01.67   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Ella Arrhén Andersson  2002    398  40.86  1:27.13  2:14.99    3:02.92   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Louise Larsson  2002    382  41.20  1:28.06  2:16.60    3:05.39   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Therese Arnqvist  2001    379  41.34  1:29.05  2:17.68    3:05.86   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Nadia Welin-Berger  2002    369  42.27  1:30.00  2:19.38    3:07.54   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sofia Karls  2002    365  40.53  1:28.60  2:18.72    3:08.30   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Linnea Wall  2001    355  42.88  1:30.38  2:19.89    3:09.92   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Isabel Nordström  2001    351  43.12  1:31.75  2:21.80    3:10.63   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
10  Ioana Danes  2002    329  44.47  1:34.90  2:25.37    3:14.74   
  Spårvägen Simförening                   
                     
11  Tova Wagenius  2001    323  45.66  1:35.83  2:26.57    3:16.05   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
12  Noémi Andras  2001    322  44.40  1:34.52  2:26.11    3:16.20   
  Spårvägen Simförening                   
                     
13  Felicia Granberg  2002    303  44.83  1:36.05  2:28.57    3:20.23   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
14  Emma Hansson  2002    300  45.44  1:36.87  2:29.25    3:20.82   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
15  Vendela Lundqvist  2002    300  45.33  1:37.15  2:29.86    3:20.85   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
16  Sabina Vranjes  2001    296  46.12  1:37.69  2:30.42    3:21.73   
  Danderyds Sim                   
                     
17  Pernilla Hemmälin  2001    274  46.29  1:39.03  2:33.40    3:26.95   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
18  Alexandra Eriksson  2002    249  48.16  1:41.90  2:37.70    3:33.78   
  Spårvägen Simförening                   
                     
19  Vilma Müller  2002    197  52.84  1:51.97  2:54.48    3:51.12   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Tiffani Segerbrand  1999    610  36.71  1:16.66  1:57.74    2:38.63   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Amanda Carlbom  2000    473  38.73  1:23.59  2:08.22    2:52.70   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Julia Augustsson  2000    455  38.55  1:23.11  2:08.83    2:54.86   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Julia Nilsson  1999    446  39.65  1:24.49  2:11.15    2:56.11   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Evelina Johansson  2000    443  40.50  1:25.50  2:10.65    2:56.42   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Wilma Hagmansson  1999    439  41.18  1:26.69  2:11.77    2:56.94   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Terése Nyström  1999    421  41.57  1:26.75  2:12.58    2:59.53   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Nina Bring  1999    402  42.37  1:28.27  2:14.93    3:02.19   
  Spårvägen Simförening                   
                     
My Rundberg  1999    352  41.69  1:30.95  2:21.48    3:10.50   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
10  Fanny Odin  2000    344  44.89  1:34.34  2:24.06    3:12.03   
  Spårvägen Simförening                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Thurfjell  1994    601  36.72  1:17.29  1:58.09    2:39.41   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Lovisa Malmgren  1997    504  37.80  1:20.65  2:04.59    2:49.03   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Agnes Fährlin  1998    465  39.13  1:23.38  2:07.93    2:53.60   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Rebecca Höglind  1998    436  40.85  1:26.07  2:11.92    2:57.34   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Jessica Berg  1998    417  39.26  1:24.89  2:11.95    3:00.00   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Hanna Hansson  1997    369  43.18  1:31.13  2:19.22    3:07.60   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Maja Reichard  1991    356  41.14  1:28.75  2:19.23    3:09.74   
  Spårvägen Simförening                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  12:42 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  13:02   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Novacic  2003    174  49.12  1:45.73  2:41.59    3:36.11   
  Danderyds Sim                   
                     
Gustav Annas  2003    169  49.36  1:45.25  2:41.58    3:38.12   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Daner Tapia  2005    144  50.26  1:50.55  2:52.13    3:49.96   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Linus Öberg  2003    142  51.05  1:50.66  2:51.01    3:50.82   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Jesper Holmström  2003    134  54.32  1:54.60  2:55.96    3:55.36   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Aron Alexanderson  2003    125  53.89  1:55.80  2:59.61    4:01.05   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Viktor Malmring  2003              DSQ   
  Spårvägen Simförening                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Anton Adelöw  2001    336  38.68  1:22.90  2:08.20    2:53.51   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Algot Lindwall  2002    309  40.57  1:26.66  2:13.37    2:58.46   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Sebastian Soume  2001    308  39.56  1:25.57  2:12.15    2:58.49   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Jonas Malmring  2001    303  40.00  1:26.59  2:15.08    2:59.60   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Leonardo Montes  2002    289  40.45  1:28.69  2:17.46    3:02.40   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
William Bernhardsson  2002    247  45.47  1:34.68  2:23.07    3:12.22   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Ludvig Jansson  2002    228  46.15  1:36.65  2:27.26    3:17.47   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Kiflom Mogos  2001    210  45.37  1:35.96  2:28.78    3:22.72   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Martin Hallbäck  2001    209  43.67  1:35.98  2:30.47    3:23.05   
  Spårvägen Simförening                   
                     
10  Juan Esbjörnsson  2002    202  47.56  1:41.04  2:35.00    3:25.42   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
11  Oskar Arvidsson  2002    176  48.26  1:43.85  2:39.88    3:35.13   
  Danderyds Sim                   
                     
12  Alexander Lehtonen Hebert  2002    171  51.37  1:45.43  2:42.45    3:37.23   
  Spårvägen Simförening                   
                     
13  Jonathan Pålsson  2002    161  50.88  1:48.32  2:45.86    3:41.76   
  Spårvägen Simförening                   
                     
14  Jacob Lange  2002    151  52.43  1:51.59  2:49.36    3:46.43   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Brandt  1999    493  35.18  1:14.72  1:54.67    2:32.71   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Martin Falk  1999    446  34.19  1:14.90  1:55.79    2:37.88   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Elias Hysing  2000    363  37.54  1:19.93  2:04.68    2:49.08   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Emil Lundgren  2000    327  39.08  1:23.47  2:09.61    2:55.14   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Alexej Potorochyn  1999    296  37.71  1:22.11  2:10.39    3:00.87   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Philip Welin-Berger  1999    263  42.36  1:30.82  2:19.80    3:08.29   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Niklas Steinholtz  2000              DSQ   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ludwig Hareskog  1998    557  32.67  1:09.70  1:47.80    2:26.61   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Daniel Sjöblom Ahlström  1998    507  33.75  1:12.06  1:51.22    2:31.28   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Hampus Ny  1990    488  34.08  1:13.13  1:53.19    2:33.24   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Edward Eliasson  1997    480  34.25  1:13.19  1:53.13    2:34.11   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Jens Haraldsson  1996    358  37.24  1:20.33  2:04.91    2:49.89   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Daniel Soume  1996    327  38.48  1:22.40  2:08.90    2:55.12   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Ulf Hedin  1958    257  42.16  1:31.01  2:21.35    3:09.60   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  13:02 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  13:26   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Filippa Malmström  2003    447  34.66        1:15.12   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Smilla Malm  2003    385  37.84        1:18.97   
  Danderyds Sim                   
                     
Rebecca Policastro  2003    346  37.41        1:21.76   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Mikaela Hedström  2003    334  37.55        1:22.80   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Emma Lundmark  2003    311  37.79        1:24.73   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Lisa Candelius  2003    291  40.22        1:26.67   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Therese Moberg  2003    278  41.33        1:28.02   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Cornelia Lythell  2003    275  40.88        1:28.29   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Moa Arvehed  2003    272  42.36        1:28.57   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
10  Josefin Andersson  2003    265  41.23        1:29.42   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
11  Frida Bengtsson  2003    259  41.02        1:30.10   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
12  Veronica Lythell  2003    258  42.65        1:30.18   
  Spårvägen Simförening                   
                     
13  Josefine Iwarson  2003    257  43.84        1:30.27   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
14  Lisa Vinger  2003    254  40.98        1:30.65   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
15  Johanna Elmquist  2003    253  41.99        1:30.83   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
16  Alva Udell  2003    249  43.90        1:31.25   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
17  Louise Hertegren  2004    247  42.15        1:31.46   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
18  Ebba de Besche  2003    230  43.92        1:33.67   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
19  Elin Lindqvist  2004    215  45.86        1:35.88   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
20  Linnea Mattila  2003    204  47.55        1:37.58   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
21  Linnéa Teljstedt  2003    194  46.48        1:39.13   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
22  Sofia Tossavainen  2005    185  44.95        1:40.75   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
23  Elina Lejonqvist  2004    178  48.53        1:42.00   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
24  Elvira Weid  2003    162  49.63        1:45.25   
  Spårvägen Simförening                   
                     
25  Sinna Asmerom  2003    136  54.02        1:51.59   
  Spårvägen Simförening                   
                     
26  Moa Berg  2006    115  55.30        1:57.85   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Alice Englund  2005              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Aliette Hellberg  2004              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Jenny Tunell  2003              DSQ   
  Danderyds Sim                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Sundstrand  2001    573  31.69        1:09.16   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Linn Herlin  2002    452  34.92        1:14.85   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Josefin Alm  2001    446  34.52        1:15.18   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Carolina Jonsson  2002    423  35.39        1:16.51   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Zafira Vaamonde  2001    413  35.76        1:17.12   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Lea Granert  2001    397  36.81        1:18.13   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Clara Hedling  2001    380  37.21        1:19.27   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Maja Karlsson Karlström  2002    341  37.78        1:22.19   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Petronella Wenell  2001    338  37.83        1:22.46   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
10  Lilly Lundgren  2002    330  38.19        1:23.13   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
11  Anna Viklund  2001    324  39.38        1:23.59   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
12  Vera Sköld  2001    323  38.38        1:23.65   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
13  Jemina Granholm  2002    314  38.60        1:24.47   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
14  Paula Wiberg-Jansson  2001    292  39.62        1:26.54   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
15  Frida Kleringer  2001    285  40.22        1:27.27   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
16  Lisa Andersson  2002    278  41.10        1:27.99   
  Arvika Simsällskap                   
                     
17  Majken Pettersson  2001    278  41.55        1:28.01   
  Arvika Simsällskap                   
                     
18  Emilia Bengtsson  2001    269  39.79        1:28.91   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
19  Angelica Blomberg  2002    265  40.74        1:29.37   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
20  Andrea Mitrovic  2002    259  41.53        1:30.05   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
21  Mirella Vranjes  2001    256  42.64        1:30.43   
  Danderyds Sim                   
                     
22  Tova Wagenius  2001    237  46.66        1:32.76   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
23  Evelina Porling  2002    232  47.62        1:33.49   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
24  Camila Valenzuela Jorquera  2001    226  43.69        1:34.26   
  Ösmo Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Ossmyr  1999    562  32.01        1:09.58   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Elin Grenholm  1999    543  33.06        1:10.39   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Tina Huslid  2000    463  33.64        1:14.25   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Julia Augustsson  2000    456  35.85        1:14.61   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Solène Arnou  2000    448  35.46        1:15.03   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Julia Nilsson  1999    445  36.18        1:15.21   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Amanda Carlbom  2000    440  36.09        1:15.52   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Frida Björkman  1999    430  35.14        1:16.10   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
Andrea Grill  2000    410  35.54        1:17.30   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
10  Ronja Rantanen  1999    392  35.65        1:18.49   
  Falu Simsällskap                   
                     
11  Astrid Blomberg  2000    391  36.93        1:18.53   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
12  Evelina Johansson  2000    383  37.84        1:19.04   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
13  Frida Berndtson  2000    381  38.00        1:19.20   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
14  Emelie Blomberg  1999    364  36.39        1:20.45   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
15  Wilma Hagmansson  1999    364  37.48        1:20.46   
  Spårvägen Simförening                   
                     
16  Terése Nyström  1999    362  38.35        1:20.56   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
17  Elin Öberg  2000    358  36.47        1:20.84   
  Spårvägen Simförening                   
                     
18  Sofie Back  1999    354  40.09        1:21.20   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
19  Anna Bäckdahl  1999    347  35.85        1:21.68   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
20  My Rundberg  1999    346  37.83        1:21.81   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
21  Ljuba Berg  2000    335  38.61        1:22.69   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
22  Johanna Larsson  1999    296  39.84        1:26.15   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
23  Josefine Fernqvist  2000    264  41.30        1:29.55   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
24  Matilda Bergström  2000    252  42.69        1:30.90   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
25  Elina Berglund  1999    235  44.26        1:32.98   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
                     
26  Weronika Mandrela  2000    195  47.14        1:38.91   
  Oxelösunds Simsällskap                   
                     
Fanny Tyrstrup  1999              DSQ   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Klara Sjöberg  2000              DSQ   
  Kanaans Simsällskap                   
                     
Paulina Back  2000              DSQ   
  Tyresö Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alida Ramdén  1997    698  30.00        1:04.75   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Anna Åhlin  1991    661  29.28        1:05.94   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Malin Wallén  1997    594  31.69        1:08.34   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Erica Christensen  1997    530  32.89        1:10.96   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Filippa Berndtson  1997    522  32.82        1:11.34   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
Lovisa Malmgren  1997    483  34.11        1:13.19   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Lina Sundman  1998    457  34.81        1:14.57   
  Danderyds Sim                   
                     
Hanna Hansson  1997    399  37.27        1:17.99   
  Stockholmspolisens IF SF                   
                     
Caroline Adlerborn  1998    379  35.31        1:19.38   
  Spårvägen Simförening                   
                     
10  Maja Reichard  1991    343  38.25        1:22.07   
  Spårvägen Simförening                   
                     
11  Kristina Brodin  1989    339  36.59        1:22.35   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  13:26 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 12, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Herrar Sum-Sim  1998    622          7:59.04   
  Södertälje Simsällskap                   
  Erik Brandt  1999      56.40  1:54.94      1:54.94   
  Ludwig Hareskog  1998      57.74  2:01.66      3:56.60   
  Adrian Panahi  1998      1:00.33  2:06.28      6:02.88   
  Björn Seeliger  2000      54.94  1:56.16      7:59.04   
                     
Södertälje Herrar Senior    599          8:05.12   
  Södertälje Simsällskap                   
  Axel Ydenius  1997      1:00.33  2:05.89      2:05.89   
  Hampus Ny  1990      58.09  1:58.64      4:04.53   
  Rasmus Rantanen  1997      57.17  1:58.88      6:03.41   
  Alexander Kesenci  1995      57.04  2:01.71      8:05.12   
                     
Spårvägen Herrar Lag 1  2000    521          8:28.19   
  Spårvägen Simförening                   
  Anton Lüning  1996      59.82  2:05.16      2:05.16   
  Jonas Malmring  2001      1:02.96  2:13.81      4:18.97   
  Daniel Sjöblom Ahlström  1998      55.07  1:56.50      6:15.47   
  Alex Kaufmann  1999      1:04.46  2:12.72      8:28.19   
                     
Spårvägen Herrar Lag 2  2002              DSQ   
  Spårvägen Simförening                   
  Victor Klingeryd Jalamo  2000      1:05.81  2:17.72      2:17.72   
                     
Södertälje Herrar Sumsim2              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
  Philip Welin-Berger  1999      1:07.13  2:22.45      2:22.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 13, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Spårvägen Damer Lag 1  2000    666          8:41.91   
  Spårvägen Simförening                   
  Malin Wallén  1997      1:03.19  2:08.06      2:08.06   
  Anna Åhlin  1991      1:01.37  2:07.23      4:15.29   
  Emma Sundstedt  1998      1:02.50  2:08.82      6:24.11   
  Emma Garmelius  1999      1:05.86  2:17.80      8:41.91   
                     
Spårvägen Damer Lag 2  1998    545          9:17.95   
  Spårvägen Simförening                   
  Nina Bring  1999      1:05.23  2:13.39      2:13.39   
  Agnes Fährlin  1998      1:08.56  2:25.24      4:38.63   
  Matilda Flood  1999      1:10.39  2:25.15      7:03.78   
  Elin Grenholm  1999      1:05.10  2:14.17      9:17.95   
                     
Spårvägen Damer Lag 3  2002    448          9:55.60   
  Spårvägen Simförening                   
  Julia Nilsson  1999      1:10.77  2:26.75      2:26.75   
  Linn Herlin  2002      1:11.83  2:27.13      4:53.88   
  Fanny Odin  2000      1:11.78  2:31.38      7:25.26   
  Julia Augustsson  2000      1:12.34  2:30.34      9:55.60   
                     
Södertälje Damer Sumsim2    413          10:11.91   
  Södertälje Simsällskap                   
  Carolina Jonsson  2002      1:12.08  2:28.18      2:28.18   
  Filippa Malmström  2003      1:12.59  2:30.40      4:58.58   
  Nadia Welin-Berger  2002      1:13.81  2:35.21      7:33.79   
  Linnea Yu Hammarsten  2002      1:14.21  2:38.12      10:11.91   
                     
Södertälje Damer Junior              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
  Alida Ramdén  1997      1:01.27  2:07.58      2:07.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Simon Fröde  2003    297  33.25        1:12.64   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Rasmus Hanson  2003    236  35.65        1:18.38   
  Järfälla Simsällskap                   
                     
Theo Oerther  2003    205  37.44        1:22.11   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Jesper Holmström  2003    110  45.51        1:41.18   
  Spårvägen Simförening                   
                     
Linus Öberg  2003    94  46.58        1:46.58   
  Spårvägen Simförening                   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening