Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.34 | 1:11.85 | 1:49.58 | 2:28.16 | |||
2 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.69 | 1:14.53 | 1:52.98 | 2:31.06 | |||
3 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 38.16 | 1:19.24 | 2:01.86 | 2:42.91 | |||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 32.03 | 1:05.70 | 1:41.46 | 2:17.43 | |||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.77 | 1:10.96 | 1:47.93 | 2:24.31 | |||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.63 | 1:11.10 | 1:48.25 | 2:24.95 | |||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.93 | 1:12.90 | 1:50.31 | 2:26.05 | |||
5 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 37.47 | 1:14.89 | 1:53.73 | 2:31.93 | |||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 37.24 | 1:16.03 | 1:55.44 | 2:35.04 | |||
7 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 37.65 | 1:17.03 | 1:57.36 | 2:37.23 | |||
8 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 37.05 | 1:17.54 | 1:59.88 | 2:41.00 | |||
9 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.98 | 1:19.97 | 2:02.53 | 2:43.26 | |||
10 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.71 | 1:19.69 | 2:02.78 | 2:45.94 | |||
11 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.93 | 1:21.90 | 2:05.53 | 2:49.11 | |||
12 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 42.09 | 1:28.70 | 2:16.86 | 3:02.32 | |||
13 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 46.95 | 1:37.79 | 2:28.20 | 3:15.10 | |||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.03 | 1:20.80 | 2:03.30 | 2:44.38 | |||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.43 | 1:20.41 | 2:03.52 | 2:45.35 | |||
3 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 42.26 | 1:27.66 | 2:12.10 | 2:53.93 | |||
4 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.27 | 1:27.63 | 2:14.65 | 2:57.69 | |||
5 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.69 | 1:28.30 | 2:16.45 | 3:03.52 | |||
6 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.59 | 1:31.91 | 2:20.26 | 3:04.64 | |||
7 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.06 | 1:32.24 | 2:20.70 | 3:06.49 | |||
8 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 44.18 | 1:31.46 | 2:19.60 | 3:07.16 | |||
9 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 43.56 | 1:31.90 | 2:20.39 | 3:07.86 | |||
10 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.15 | 1:37.20 | 2:28.29 | 3:19.39 | |||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.67 | 1:42.41 | 2:35.36 | 3:25.47 | |||
2 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 51.62 | 1:45.80 | 2:37.67 | 3:27.85 | |||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 50.85 | 1:45.95 | 2:39.46 | 3:29.84 | |||
- | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej berør. v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:34 |