Resultat för Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.13 | ||||||
2 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 32.15 | ||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.18 | ||||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.19 | ||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.62 | ||||||
6 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 32.74 | ||||||
7 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.98 | ||||||
8 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.03 | ||||||
9 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.66 | ||||||
10 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.69 | ||||||
11 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 33.73 | ||||||
12 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 34.58 | ||||||
13 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.67 | ||||||
14 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 35.10 | ||||||
15 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 35.25 | ||||||
16 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.65 | ||||||
17 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.89 | ||||||
18 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.14 | ||||||
19 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.92 | ||||||
20 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 39.24 | ||||||
21 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.35 | ||||||
22 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 41.90 | ||||||
23 | Freja Møller | 2004 | A6 | 41.98 | ||||||
24 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 42.87 | ||||||
25 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 43.98 | ||||||
26 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 44.13 | ||||||
27 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 44.79 | ||||||
28 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.88 | ||||||
28 | Louisa Xu | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 44.88 | ||||||
30 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.15 | ||||||
31 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.54 | ||||||
32 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 45.55 | ||||||
33 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 45.59 | ||||||
34 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 45.61 | ||||||
35 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 45.78 | ||||||
36 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.51 | ||||||
37 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.62 | ||||||
37 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.62 | ||||||
39 | Ellen M. Ulrich-Jørgensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.65 | ||||||
40 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 47.69 | ||||||
41 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 48.66 | ||||||
42 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.54 | ||||||
43 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.38 | ||||||
44 | Agnes Rygaard Truelsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.09 | ||||||
45 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 59.43 | ||||||
- | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej adsk. h. i indsl. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:39 |