Results for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 07:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 29.65 | ||||||
2 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.44 | ||||||
4 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.48 | ||||||
5 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.75 | ||||||
6 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 35.22 | ||||||
7 | Christoffer Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 36.01 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 30.19 | ||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.68 | ||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 33.24 | ||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 33.67 | ||||||
5 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 34.59 | ||||||
6 | Mark Wiskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 34.98 | ||||||
7 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.32 | ||||||
7 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 35.32 | ||||||
9 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.35 | ||||||
10 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.36 | ||||||
11 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.74 | ||||||
12 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 36.78 | ||||||
13 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 36.85 | ||||||
14 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.44 | ||||||
15 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 38.70 | ||||||
16 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.75 | ||||||
- | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v/25m | |||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.11 | ||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.14 | ||||||
3 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.99 | ||||||
4 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 39.37 | ||||||
5 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 40.05 | ||||||
6 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.21 | ||||||
7 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.64 | ||||||
8 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 41.12 | ||||||
9 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 42.89 | ||||||
10 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.21 | ||||||
11 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.50 | ||||||
12 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 43.58 | ||||||
13 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 44.23 | ||||||
14 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.67 | ||||||
15 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 46.56 | ||||||
16 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.41 | ||||||
17 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.91 | ||||||
18 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 49.11 | ||||||
19 | Gustav Reginsson Rørbo | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.06 | ||||||
20 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.15 | ||||||
21 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.67 | ||||||
22 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 52.84 | ||||||
23 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.92 | ||||||
24 | Mathias B. Buch-Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.61 | ||||||
25 | William Munch Schmidt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.81 | ||||||
- | Alfred Mikkelsen | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Cornelius Lund Steendal | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Sofus Krogh | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Albert Carlsen | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | svøm på maven v/25m | |||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 44.32 | ||||||
2 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.59 | ||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.98 | ||||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.35 | ||||||
5 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 50.16 | ||||||
6 | Joakim Krog Christofferse | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 50.56 | ||||||
7 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 51.31 | ||||||
8 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 51.59 | ||||||
9 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 51.73 | ||||||
10 | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | 59.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 07:29 |