Tulokset Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.41 | 1:08.37 | 1:44.52 | 2:19.54 | |||
2 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 32.47 | 1:08.06 | 1:44.50 | 2:19.63 | |||
3 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.54 | 1:11.34 | 1:48.44 | 2:24.20 | |||
4 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.07 | 1:10.42 | 1:48.74 | 2:24.61 | |||
5 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.69 | 1:11.09 | 1:50.10 | 2:28.77 | |||
6 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.41 | 1:11.85 | 1:50.94 | 2:30.59 | |||
7 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.54 | 1:14.22 | 1:53.35 | 2:32.73 | |||
8 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 36.52 | 1:16.59 | 1:55.24 | 2:33.81 | |||
9 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 35.87 | 1:14.92 | 1:55.91 | 2:36.18 | |||
10 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 38.52 | 1:20.47 | 2:01.94 | 2:41.75 | |||
11 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.51 | 1:20.05 | 2:02.06 | 2:42.82 | |||
12 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 40.61 | 1:28.97 | 2:20.41 | 3:09.35 | |||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva B. Johansen | 2003 | A6 | 34.19 | 1:10.97 | 1:48.24 | 2:25.16 | |||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.63 | 1:11.43 | 1:50.37 | 2:27.77 | |||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.34 | 1:13.04 | 1:52.55 | 2:31.33 | |||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.80 | 1:13.24 | 1:52.17 | 2:31.48 | |||
5 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.89 | 1:15.52 | 1:55.13 | 2:34.32 | |||
6 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 35.64 | 1:15.33 | 1:55.23 | 2:34.68 | |||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.35 | 1:15.37 | 1:57.48 | 2:39.37 | |||
8 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.25 | 1:16.03 | 1:57.75 | 2:40.56 | |||
9 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 37.11 | 1:18.69 | 2:01.15 | 2:42.07 | |||
10 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 36.77 | 1:18.33 | 2:00.85 | 2:42.20 | |||
11 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 37.73 | 1:21.80 | 2:07.71 | 2:51.11 | |||
12 | Freja Møller | 2004 | A6 | 38.61 | 1:22.08 | 2:07.99 | 2:52.34 | |||
13 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.58 | 1:22.96 | 2:09.19 | 2:53.46 | |||
14 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.41 | 1:26.58 | 2:13.33 | 2:57.95 | |||
15 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 39.62 | 1:24.65 | 2:11.93 | 2:57.98 | |||
16 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.49 | 1:26.02 | 2:12.80 | 2:59.69 | |||
17 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 41.46 | 1:27.80 | 2:16.15 | 3:02.88 | |||
18 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 40.70 | 1:27.65 | 2:17.73 | 3:06.77 | |||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.03 | 1:25.92 | 2:13.93 | 2:59.78 | |||
2 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.00 | 1:32.91 | 2:24.70 | 3:12.36 | |||
3 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.81 | 1:33.32 | 2:24.44 | 3:13.23 | |||
4 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 45.88 | 1:35.24 | 2:27.47 | 3:14.61 | |||
5 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.29 | 1:39.77 | 2:33.61 | 3:17.02 | |||
6 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.78 | 1:36.64 | 2:31.40 | 3:19.70 | |||
7 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.92 | 1:38.05 | 2:32.05 | 3:21.65 | |||
8 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.59 | 1:38.55 | 2:32.39 | 3:24.13 | |||
9 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 48.24 | 1:45.36 | 2:42.49 | 3:34.16 | |||
10 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 45.93 | 1:40.94 | 2:38.42 | 3:35.42 | |||
11 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.00 | 1:49.98 | 2:52.76 | 3:54.40 | |||
12 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.79 | 1:53.81 | 2:58.01 | 3:58.00 | |||
13 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 48.94 | 1:50.74 | 2:56.75 | 4:01.21 | |||
14 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 54.06 | 1:56.95 | 3:03.67 | 4:05.00 | |||
15 | Agnes Rygaard Truelsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.48 | 1:53.82 | 3:00.47 | 4:06.26 | |||
16 | Karla Odgaard | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 53.87 | 2:02.42 | 3:13.07 | 4:22.58 | |||
17 | Melissa Sønderskov Turell | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.96 | 2:04.90 | 3:23.05 | 4:34.43 | |||
- | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 09:29 |