Results for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 28.97 | 1:02.00 | |||||
2 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.22 | 1:06.77 | |||||
3 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.34 | 1:12.42 | |||||
4 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.10 | 1:12.54 | |||||
5 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 34.05 | 1:15.17 | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.07 | 1:04.20 | |||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 32.12 | 1:04.88 | |||||
3 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.04 | 1:07.66 | |||||
4 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 32.86 | 1:09.56 | |||||
5 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 31.87 | 1:09.77 | |||||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 32.37 | 1:11.86 | |||||
7 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.99 | 1:13.38 | |||||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 34.86 | 1:14.14 | |||||
9 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 34.10 | 1:14.33 | |||||
10 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.40 | 1:14.34 | |||||
11 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.99 | 1:14.93 | |||||
12 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.81 | 1:15.63 | |||||
13 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 35.81 | 1:17.00 | |||||
14 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.80 | 1:18.31 | |||||
15 | Mathias Nørskov | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.47 | 1:18.62 | |||||
16 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 40.06 | 1:29.03 | |||||
17 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 44.21 | 1:36.35 | |||||
18 | Tobias Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 56.31 | 2:05.41 | |||||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej samt. berør v.25m | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.80 | 1:17.60 | |||||
2 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.98 | 1:19.09 | |||||
3 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.57 | 1:24.69 | |||||
4 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 38.68 | 1:25.18 | |||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.70 | 1:31.16 | |||||
6 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 42.27 | 1:33.00 | |||||
7 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 44.46 | 1:33.33 | |||||
8 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 42.01 | 1:33.93 | |||||
9 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.39 | 1:34.52 | |||||
10 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 44.23 | 1:38.90 | |||||
11 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.88 | 1:51.59 | |||||
12 | Magnus Eg Fogh | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.43 | 1:53.53 | |||||
13 | William S. de Stricker | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.56 | 1:56.72 | |||||
14 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.20 | 1:59.77 | |||||
15 | William Munch Schmidt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.54 | 2:19.49 | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.66 | 1:46.21 | |||||
2 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.70 | 1:48.85 | |||||
3 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.45 | 2:08.76 | |||||
- | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:52 |