Tulokset Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 30.30 | 1:06.65 | 1:48.45 | 2:20.04 | |||
2 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.82 | 1:10.35 | 1:54.78 | 2:27.24 | |||
3 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.88 | 1:13.03 | 2:28.18 | 2:28.18 | |||
4 | Christoffer Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 32.12 | 1:12.54 | 1:56.85 | 2:29.73 | |||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.45 | 1:49.12 | 2:20.15 | 2:20.15 | |||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 32.49 | 1:06.77 | 1:50.90 | 2:24.89 | |||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 31.62 | 1:10.19 | 1:52.80 | 2:26.48 | |||
4 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 32.84 | 1:11.75 | 1:54.89 | 2:30.08 | |||
5 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.12 | 1:13.09 | 1:58.22 | 2:32.23 | |||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.91 | 1:12.14 | 1:59.02 | 2:32.87 | |||
7 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.02 | 1:13.25 | 1:58.88 | 2:33.53 | |||
8 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.38 | 1:15.26 | 2:01.49 | 2:37.64 | |||
9 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 35.11 | 1:14.96 | 2:04.36 | 2:37.81 | |||
10 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.15 | 1:11.47 | 2:01.03 | 2:38.26 | |||
11 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.67 | 1:14.72 | 2:03.37 | 2:39.37 | |||
12 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 32.47 | 1:13.18 | 2:04.83 | 2:40.77 | |||
13 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 35.44 | 1:16.32 | 2:06.88 | 2:42.89 | |||
14 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.73 | 1:19.87 | 2:06.80 | 2:43.04 | |||
15 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.00 | 1:19.05 | 2:07.25 | 2:43.28 | |||
16 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 36.98 | 1:19.38 | 2:09.41 | 2:43.84 | |||
17 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 36.45 | 1:19.81 | 2:07.58 | 2:45.49 | |||
18 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.90 | 1:17.27 | 2:08.99 | 2:46.65 | |||
19 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.05 | 1:18.19 | 2:10.65 | 2:47.05 | |||
20 | Mathias Nørskov | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 36.26 | 1:19.79 | 2:10.17 | 2:47.56 | |||
21 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 37.20 | 1:19.34 | 2:10.66 | 2:47.90 | |||
22 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.63 | 1:19.97 | 2:10.92 | 2:48.49 | |||
23 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 42.44 | 1:23.51 | 2:15.99 | 2:55.00 | |||
24 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 38.26 | 1:21.79 | 2:19.40 | 2:55.35 | |||
25 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.69 | 1:19.37 | 2:15.86 | 2:56.40 | |||
26 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 36.86 | 1:26.03 | 2:19.53 | 2:57.52 | |||
27 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 42.02 | 1:29.74 | 2:18.84 | 2:58.02 | |||
28 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.56 | 1:26.24 | 2:21.71 | 2:59.15 | |||
29 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.13 | 1:32.51 | 2:22.27 | 3:02.86 | |||
30 | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | 50.00 | 1:42.08 | 2:38.53 | 3:25.63 | |||
31 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.72 | 1:41.65 | 2:40.37 | 3:27.12 | |||
- | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | sv på maven v 75m | |||||
- | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | mgl berør v/afsl ryg | |||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.81 | 1:18.78 | 2:09.74 | 2:47.05 | |||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 39.43 | 1:23.56 | 2:13.19 | 2:51.83 | |||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.34 | 1:25.30 | 2:14.92 | 2:53.59 | |||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.90 | 1:33.92 | 2:23.09 | 2:59.34 | |||
5 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 40.25 | 1:24.70 | 2:23.05 | 2:59.48 | |||
6 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 41.22 | 1:30.36 | 2:27.32 | 3:08.99 | |||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.14 | 1:29.07 | 2:29.20 | 3:11.11 | |||
8 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 43.39 | 1:33.13 | 2:31.99 | 3:13.80 | |||
9 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.78 | 1:33.55 | 2:35.70 | 3:15.22 | |||
10 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.35 | 1:36.73 | 2:34.61 | 3:18.61 | |||
11 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.79 | 1:36.54 | 2:35.11 | 3:18.81 | |||
12 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 43.89 | 1:32.53 | 2:32.74 | 3:19.36 | |||
13 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.63 | 1:35.11 | 2:38.32 | 3:19.38 | |||
14 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 51.84 | 1:40.09 | 2:38.61 | 3:23.96 | |||
15 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.11 | 1:43.98 | 2:46.84 | 3:30.16 | |||
16 | Mathias Filtenborg | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 49.20 | 1:41.79 | 2:45.28 | 3:32.43 | |||
17 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.95 | 1:37.00 | 2:47.32 | 3:32.60 | |||
18 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.43 | 1:36.43 | 2:47.02 | 3:35.68 | |||
19 | William S. de Stricker | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.77 | 1:49.19 | 2:52.67 | 3:41.91 | |||
20 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 50.65 | 1:50.55 | 2:55.99 | 3:44.24 | |||
21 | Gustav Reginsson Rørbo | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.22 | 1:51.77 | 2:59.29 | 3:48.80 | |||
22 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.72 | 1:53.17 | 3:05.72 | 3:56.63 | |||
23 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:07.02 | 2:08.83 | 3:20.98 | 4:16.55 | |||
- | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v/150m | |||||
- | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej samt berør v/25m | |||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.29 | 1:43.83 | 2:49.17 | 3:39.17 | |||
2 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.61 | 1:52.23 | 2:54.70 | 3:42.89 | |||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 54.47 | 1:53.14 | 3:05.21 | 3:50.79 | |||
- | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:11 |