Tulokset Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag: Indledende
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 28.26 | ||||||
2 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.68 | ||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.03 | ||||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.20 | ||||||
5 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 30.63 | ||||||
6 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 30.75 | ||||||
7 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.82 | ||||||
8 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 31.22 | ||||||
9 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 32.24 | ||||||
10 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.26 | ||||||
11 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.28 | ||||||
12 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.29 | ||||||
13 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 32.75 | ||||||
14 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 32.88 | ||||||
15 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 33.08 | ||||||
16 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 33.64 | ||||||
17 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 34.02 | ||||||
18 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 34.10 | ||||||
19 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 34.82 | ||||||
20 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 37.05 | ||||||
21 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 39.16 | ||||||
22 | Louisa Xu | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 39.89 | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.13 | ||||||
2 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.39 | ||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.62 | ||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.78 | ||||||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.40 | ||||||
6 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 32.51 | ||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.60 | ||||||
8 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.96 | ||||||
9 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.98 | ||||||
10 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 33.62 | ||||||
11 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.06 | ||||||
12 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.65 | ||||||
13 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 36.06 | ||||||
14 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 36.07 | ||||||
15 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.22 | ||||||
16 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 36.61 | ||||||
17 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 36.71 | ||||||
18 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.04 | ||||||
19 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 37.14 | ||||||
20 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 37.26 | ||||||
21 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 37.57 | ||||||
22 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.74 | ||||||
23 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 38.00 | ||||||
24 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.50 | ||||||
25 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 38.55 | ||||||
26 | Olivia Bierre | 2004 | Herlev Svømning | 38.62 | ||||||
27 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.10 | ||||||
28 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.96 | ||||||
29 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 40.16 | ||||||
30 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 40.25 | ||||||
31 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 40.40 | ||||||
32 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.60 | ||||||
33 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.73 | ||||||
34 | Olivia Rosenkilde | 2004 | Herlev Svømning | 43.71 | ||||||
35 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 44.45 | ||||||
- | Bratt Olivia | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 39.36 | ||||||
2 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 39.58 | ||||||
3 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 39.63 | ||||||
4 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 40.28 | ||||||
5 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.35 | ||||||
6 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.66 | ||||||
7 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.44 | ||||||
8 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.50 | ||||||
9 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.11 | ||||||
10 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.22 | ||||||
11 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 47.06 | ||||||
12 | Silje Kristine Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.48 | ||||||
13 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 47.73 | ||||||
14 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 48.28 | ||||||
15 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 48.33 | ||||||
16 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.38 | ||||||
17 | Melissa Sønderskov Turell | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.90 | ||||||
18 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.59 | ||||||
19 | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.89 | ||||||
20 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 51.63 | ||||||
21 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 53.74 | ||||||
22 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.03 | ||||||
23 | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | 54.35 | ||||||
24 | Victoria Carstensen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.94 | ||||||
- | Karla Odgaard | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:46 |