Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag: Indledende
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 26.15 | ||||||
2 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 26.53 | ||||||
3 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.59 | ||||||
4 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.98 | ||||||
5 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.19 | ||||||
6 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.29 | ||||||
7 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.04 | ||||||
8 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.49 | ||||||
9 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 28.75 | ||||||
10 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 29.23 | ||||||
11 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 31.34 | ||||||
- | Markus Lange | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 26.28 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 26.47 | ||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 26.86 | ||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.15 | ||||||
5 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.75 | ||||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 27.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.14 | ||||||
8 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 28.67 | ||||||
9 | Mark Wiskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 28.90 | ||||||
10 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 29.29 | ||||||
11 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 29.47 | ||||||
12 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.54 | ||||||
13 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.63 | ||||||
14 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 29.75 | ||||||
15 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.06 | ||||||
16 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.38 | ||||||
16 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.38 | ||||||
18 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 30.47 | ||||||
19 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 30.51 | ||||||
20 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 30.54 | ||||||
21 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 31.01 | ||||||
21 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 31.01 | ||||||
23 | Mathias Nørskov | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 31.12 | ||||||
24 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 31.39 | ||||||
25 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 31.41 | ||||||
26 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 31.74 | ||||||
27 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.16 | ||||||
28 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.66 | ||||||
29 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.39 | ||||||
30 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.52 | ||||||
31 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 33.53 | ||||||
32 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.85 | ||||||
33 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 34.10 | ||||||
34 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 35.85 | ||||||
35 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 36.91 | ||||||
36 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 39.54 | ||||||
37 | Tobias Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 43.36 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.87 | ||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.61 | ||||||
3 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 31.64 | ||||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 33.64 | ||||||
5 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.69 | ||||||
6 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 33.78 | ||||||
7 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 33.98 | ||||||
8 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.07 | ||||||
9 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.09 | ||||||
10 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 34.12 | ||||||
11 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.27 | ||||||
12 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.59 | ||||||
13 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.42 | ||||||
14 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.86 | ||||||
15 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.00 | ||||||
16 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.28 | ||||||
17 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 36.29 | ||||||
18 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 36.61 | ||||||
19 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 36.65 | ||||||
20 | Andreas I. Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.93 | ||||||
21 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.65 | ||||||
22 | Magnus Eg Fogh | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.98 | ||||||
23 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.98 | ||||||
24 | Mathias Filtenborg | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.46 | ||||||
25 | Gustav Reginsson Rørbo | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.77 | ||||||
26 | Christoffer Roepstorff | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.07 | ||||||
27 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.47 | ||||||
28 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 40.48 | ||||||
29 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.38 | ||||||
30 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.41 | ||||||
31 | William S. de Stricker | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.32 | ||||||
32 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.54 | ||||||
32 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.54 | ||||||
34 | Albert Carlsen | 2004 | Herlev Svømning | 43.37 | ||||||
35 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.17 | ||||||
36 | Mathias B. Buch-Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.26 | ||||||
37 | Nikolaj Noording-Grooss | 2004 | Værløse Svømmeklub | 47.41 | ||||||
38 | William Munch Schmidt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.75 | ||||||
39 | Lucas Møller Jensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.53 | ||||||
- | Alfred Mikkelsen | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Cornelius Lund Steendal | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Sofus Krogh | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.41 | ||||||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 39.71 | ||||||
3 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.14 | ||||||
4 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.28 | ||||||
5 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 41.33 | ||||||
6 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 41.51 | ||||||
7 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.49 | ||||||
8 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.11 | ||||||
9 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 44.52 | ||||||
10 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 45.44 | ||||||
11 | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | 46.53 | ||||||
12 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:31 |