Results for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag: Indledende
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 34.08 | ||||||
2 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 34.39 | ||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.69 | ||||||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.27 | ||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.12 | ||||||
6 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.19 | ||||||
7 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.45 | ||||||
8 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.80 | ||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.89 | ||||||
10 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.52 | ||||||
11 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 38.67 | ||||||
12 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.80 | ||||||
13 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.93 | ||||||
14 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 40.10 | ||||||
15 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.07 | ||||||
16 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.05 | ||||||
17 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 42.36 | ||||||
18 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.40 | ||||||
19 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.93 | ||||||
20 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 43.17 | ||||||
21 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 44.98 | ||||||
22 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.42 | ||||||
23 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.40 | ||||||
24 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 48.46 | ||||||
25 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.16 | ||||||
26 | Oscar F. Christiansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.19 | ||||||
27 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.48 | ||||||
28 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 50.90 | ||||||
29 | Andreas I. Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.03 | ||||||
30 | Tobias Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 51.73 | ||||||
31 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 51.89 | ||||||
32 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.72 | ||||||
33 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 53.64 | ||||||
34 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 53.70 | ||||||
35 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.79 | ||||||
36 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.05 | ||||||
37 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.19 | ||||||
38 | Christoffer Roepstorff | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.61 | ||||||
38 | William S. de Stricker | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.61 | ||||||
40 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 55.31 | ||||||
41 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.62 | ||||||
42 | Lucas Møller Jensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.73 | ||||||
43 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.36 | ||||||
44 | Nikolaj Noording-Grooss | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:03.21 | ||||||
45 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.03 | ||||||
46 | Joakim Krog Christofferse | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.77 | ||||||
- | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Markus Lange | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | fl flyben v/start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:53 |