Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag: Finaler
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.06 | 1:16.06 | |||||
2 | Christoffer Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 37.23 | 1:18.18 | |||||
3 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.41 | 1:18.31 | |||||
4 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 40.85 | 1:26.83 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 34.96 | 1:14.44 | |||||
2 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.95 | 1:18.16 | |||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.68 | 1:19.77 | |||||
4 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 38.35 | 1:20.31 | |||||
5 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.66 | 1:21.00 | |||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 38.66 | 1:21.35 | |||||
7 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 39.20 | 1:22.39 | |||||
8 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.37 | 1:23.16 | |||||
9 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.80 | 1:23.33 | |||||
10 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 40.19 | 1:23.54 | |||||
11 | Mark Wiskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 39.79 | 1:24.27 | |||||
12 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 41.38 | 1:25.72 | md2 | ||||
12 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.72 | 1:25.72 | md1 | ||||
14 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 41.44 | 1:26.73 | |||||
15 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 41.45 | 1:27.40 | |||||
16 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 42.46 | 1:27.49 | |||||
17 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.45 | 1:27.55 | |||||
18 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 41.82 | 1:29.70 | |||||
19 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 42.57 | 1:30.20 | |||||
20 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 42.98 | 1:30.75 | |||||
21 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 44.22 | 1:32.32 | |||||
22 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 44.85 | 1:34.56 | |||||
23 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 46.53 | 1:35.19 | |||||
24 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 46.65 | 1:37.62 | |||||
25 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.61 | 1:38.67 | |||||
26 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 51.28 | 1:47.70 | |||||
27 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 51.24 | 1:49.46 | |||||
28 | Tobias Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 53.63 | 1:56.75 | |||||
29 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 1:01.68 | 2:11.52 | |||||
- | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | 2 flyben eft vend 25 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.98 | 1:25.60 | |||||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 42.79 | 1:29.02 | |||||
3 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.06 | 1:31.46 | |||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.68 | 1:33.72 | |||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 45.16 | 1:35.33 | |||||
6 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 45.13 | 1:36.99 | |||||
7 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.26 | 1:38.48 | |||||
8 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.93 | 1:42.02 | |||||
9 | Magnus Eg Fogh | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.86 | 1:45.74 | |||||
10 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.18 | 1:49.60 | |||||
11 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.85 | 1:50.61 | |||||
12 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 52.64 | 1:51.64 | |||||
13 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.54 | 1:53.47 | |||||
14 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 53.23 | 1:53.85 | |||||
15 | Andreas I. Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.45 | 1:56.79 | |||||
16 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.69 | 1:57.28 | |||||
17 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.73 | 1:59.73 | |||||
18 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 56.09 | 2:00.05 | |||||
19 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 58.62 | 2:00.58 | |||||
20 | Christoffer Roepstorff | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:00.91 | 2:00.91 | |||||
21 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 58.06 | 2:01.25 | |||||
22 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 59.42 | 2:01.83 | |||||
23 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.06 | 2:03.28 | |||||
24 | Mathias Filtenborg | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 59.83 | 2:04.14 | |||||
25 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:07.88 | ||||||
26 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:05.17 | 2:15.96 | |||||
26 | Nikolaj Noording-Grooss | 2004 | Værløse Svømmeklub | 2:15.96 | 2:15.96 | |||||
28 | Lucas Møller Jensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:22.05 | 2:22.05 | |||||
29 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:25.29 | ||||||
- | Cornelius Lund Steendal | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v/25m | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 54.73 | 1:49.64 | |||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.30 | 1:49.90 | |||||
3 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.02 | 1:52.50 | |||||
4 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.90 | 2:02.34 | |||||
5 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:00.33 | 2:03.20 | |||||
6 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.09 | 2:04.83 | |||||
7 | Aksel Heunicke | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.23 | 2:11.39 | |||||
8 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 2:24.39 | 2:24.39 | |||||
- | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | asynkr. sv. eft 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:50 |