Resultat för Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag: Finaler
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.34 | ||||||
2 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.25 | ||||||
3 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.04 | ||||||
4 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 38.75 | ||||||
5 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.49 | ||||||
6 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 40.72 | ||||||
7 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 41.89 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 34.20 | ||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.50 | ||||||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.55 | ||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 35.75 | ||||||
5 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.36 | ||||||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.79 | ||||||
7 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.05 | ||||||
8 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 38.77 | ||||||
9 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.66 | ||||||
10 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.70 | ||||||
11 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 41.36 | ||||||
12 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.73 | ||||||
13 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 43.34 | ||||||
14 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 43.45 | ||||||
15 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 43.56 | ||||||
16 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 43.80 | ||||||
17 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 44.03 | ||||||
18 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.50 | ||||||
19 | Olivia Bierre | 2004 | Herlev Svømning | 44.66 | ||||||
20 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.30 | ||||||
21 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.42 | ||||||
22 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 46.04 | ||||||
22 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 46.04 | ||||||
24 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.06 | ||||||
25 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 46.67 | ||||||
26 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.07 | ||||||
27 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 52.64 | ||||||
- | Anne Bagge Ravn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | svøm på maven før ve | |||||
- | Freja Møller | 2004 | A6 | DSQ | efb v 25m | |||||
- | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | efb v/25m | |||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.51 | ||||||
2 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.18 | ||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.19 | ||||||
4 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 46.43 | ||||||
5 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 47.67 | ||||||
6 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.80 | ||||||
7 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.11 | ||||||
8 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.70 | ||||||
9 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.74 | ||||||
10 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 56.90 | ||||||
11 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 57.33 | ||||||
12 | Silje Kristine Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.23 | ||||||
13 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 59.94 | ||||||
14 | Melissa Sønderskov Turell | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.45 | ||||||
15 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:00.98 | ||||||
16 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 1:04.16 | ||||||
17 | Caroline Rask | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:04.29 | ||||||
18 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 1:04.83 | ||||||
- | Karla Odgaard | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | udsv på maven v/25m | |||||
- | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | svøm på maven ind/ve | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:14 |