Resultater for Sydkystens årgangscup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 478 | 29.71 | 1:01.26 | 1:33.65 | 2:07.02 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 537 | 28.25 | 59.35 | 1:30.95 | 2:02.22 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Oliver Larsen | 2000 | 460 | 28.24 | 1:00.43 | 1:35.16 | 2:08.69 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 420 | 29.46 | 1:03.49 | 1:38.26 | 2:12.62 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Jacob Holm | 2000 | 396 | 31.27 | 1:06.25 | 1:41.28 | 2:15.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thor B. Hansen | 2000 | 394 | 31.15 | 1:05.81 | 1:40.65 | 2:15.48 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 379 | 31.72 | 1:07.24 | 1:42.59 | 2:17.25 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 357 | 32.72 | 1:09.09 | 1:45.92 | 2:20.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas L. Damgård | 2000 | 341 | 32.76 | 1:09.89 | 1:47.21 | 2:22.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 302 | 34.13 | 1:12.20 | 1:50.83 | 2:27.97 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Borg | 2000 | 279 | 34.50 | 1:13.99 | 1:54.41 | 2:32.01 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Oliver Klindt | 2000 | 265 | 35.72 | 1:15.65 | 1:56.16 | 2:34.57 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 510 | 28.31 | 59.55 | 1:31.72 | 2:04.37 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 440 | 30.32 | 1:04.02 | 1:37.27 | 2:10.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mert Kaya | 2001 | 395 | 31.69 | 1:05.78 | 1:41.27 | 2:15.38 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | 380 | 31.81 | 1:06.39 | 1:42.10 | 2:17.08 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Albert Frydensberg | 2001 | 361 | 32.27 | 1:08.14 | 1:44.51 | 2:19.49 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 331 | 32.24 | 1:09.35 | 1:47.53 | 2:23.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | William W. Kofoed | 2001 | 323 | 32.50 | 1:10.46 | 1:48.78 | 2:24.71 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 309 | 32.90 | 1:10.71 | 1:48.87 | 2:26.84 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas Jensen | 2001 | 259 | 35.01 | 1:14.87 | 1:55.75 | 2:35.76 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Frederik Helms | 2001 | 203 | 39.12 | 1:22.45 | 2:06.82 | 2:48.84 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 386 | 31.48 | 1:06.45 | 1:41.93 | 2:16.47 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Alfred Klarskov | 2002 | 362 | 33.13 | 1:08.48 | 1:45.15 | 2:19.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Fabiansen | 2002 | 355 | 31.85 | 1:08.08 | 1:44.86 | 2:20.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 336 | 32.16 | 1:08.68 | 1:47.01 | 2:22.92 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 319 | 33.82 | 1:11.46 | 1:49.11 | 2:25.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 319 | 33.58 | 1:11.48 | 1:49.73 | 2:25.40 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Mads Enghave | 2002 | 306 | 33.32 | 1:11.69 | 1:50.82 | 2:27.44 | |||
GTI | ||||||||||
8 | August Ryom | 2002 | 305 | 34.47 | 1:13.03 | 1:52.48 | 2:27.58 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Quaade | 2003 | 294 | 34.49 | 1:13.22 | 1:51.85 | 2:29.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Blidarevic | 2002 | 284 | 35.04 | 1:13.92 | 1:53.87 | 2:31.14 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frede Meincke | 2002 | 265 | 36.77 | 1:16.71 | 1:56.35 | 2:34.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Steenberg | 2002 | 259 | 36.86 | 1:16.60 | 1:57.18 | 2:35.82 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 258 | 34.46 | 1:14.41 | 1:56.88 | 2:35.97 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Valdemar Brøns | 2003 | 256 | 36.04 | 1:16.47 | 1:56.99 | 2:36.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 248 | 37.51 | 1:18.05 | 1:58.67 | 2:38.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus Christensen | 2002 | 241 | 38.08 | 1:19.09 | 2:00.56 | 2:39.48 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 238 | 36.21 | 1:16.71 | 1:58.99 | 2:40.31 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Marco Knudsen | 2003 | 237 | 35.87 | 1:17.09 | 1:59.79 | 2:40.37 | |||
GTI | ||||||||||
19 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 230 | 35.41 | 1:17.05 | 2:00.75 | 2:42.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Mikkel Gummer | 2002 | 221 | 38.63 | 1:22.72 | 2:06.28 | 2:44.27 | |||
GTI | ||||||||||
21 | Lucas Reüter | 2002 | 220 | 37.49 | 1:19.89 | 2:03.26 | 2:44.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 218 | 38.12 | 1:20.20 | 2:03.69 | 2:45.00 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 215 | 36.93 | 1:19.47 | 2:03.24 | 2:45.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Victor Lund | 2002 | 212 | 37.78 | 1:21.09 | 2:06.08 | 2:46.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mark Sumberg | 2002 | 207 | 39.22 | 1:22.20 | 2:04.87 | 2:47.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 203 | 37.87 | 1:19.59 | 2:04.08 | 2:48.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 201 | 38.61 | 1:22.43 | 2:07.48 | 2:49.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Tobias Davidsen | 2003 | 197 | 38.55 | 1:22.19 | 2:08.13 | 2:50.51 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 195 | 38.96 | 1:23.79 | 2:08.44 | 2:51.11 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 192 | 39.60 | 1:24.48 | 2:10.51 | 2:52.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | August Østerholdt | 2002 | 189 | 41.30 | 1:26.45 | 2:11.93 | 2:53.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 185 | 36.91 | 1:21.56 | 2:09.84 | 2:54.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Oscar Thau | 2002 | 183 | 41.92 | 1:27.44 | 2:12.54 | 2:54.75 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Kevin Liang | 2002 | 183 | 39.02 | 1:24.45 | 2:11.39 | 2:54.80 | |||
GTI | ||||||||||
35 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 180 | 39.60 | 1:26.04 | 2:12.16 | 2:55.90 | |||
GTI | ||||||||||
36 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 174 | 37.66 | 1:21.87 | 2:10.84 | 2:57.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mark Brandt | 2002 | 174 | 40.01 | 1:25.86 | 2:12.43 | 2:57.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Anas El Ayadi | 2003 | 173 | 40.61 | 1:27.23 | 2:13.53 | 2:58.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 169 | 42.76 | 1:29.16 | 2:15.36 | 2:59.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 163 | 41.09 | 1:28.95 | 2:17.48 | 3:01.77 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 156 | 41.82 | 1:27.89 | 2:17.82 | 3:04.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 155 | 43.00 | 1:31.45 | 2:20.18 | 3:04.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 155 | 43.10 | 1:32.00 | 2:19.21 | 3:04.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mads Dolang | 2004 | 153 | 41.69 | 1:28.66 | 2:16.15 | 3:05.66 | |||
GTI | ||||||||||
45 | Jakob Hald | 2003 | 148 | 43.81 | 1:32.01 | 2:20.30 | 3:07.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 145 | 43.27 | 1:31.69 | 2:21.35 | 3:08.99 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
47 | Arthur Bilde | 2004 | 135 | 42.57 | 1:32.97 | 2:24.09 | 3:13.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
48 | Oscar Isberg | 2004 | 135 | 41.70 | 1:32.15 | 2:24.54 | 3:13.70 | |||
GTI | ||||||||||
49 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 134 | 43.43 | 1:32.93 | 2:24.80 | 3:14.06 | |||
GTI | ||||||||||
50 | William F. Villumsen | 2003 | 127 | 42.35 | 1:33.02 | 2:28.05 | 3:17.62 | |||
GTI | ||||||||||
51 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 122 | 44.36 | 1:36.04 | 2:30.80 | 3:19.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
52 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 116 | 45.84 | 1:37.84 | 2:30.59 | 3:23.39 | |||
GTI | ||||||||||
53 | Cilas Madsen | 2005 | 112 | 43.06 | 1:37.47 | 2:33.74 | 3:25.63 | |||
GTI | ||||||||||
54 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 105 | 44.26 | 1:40.22 | 2:36.48 | 3:30.51 | |||
GTI | ||||||||||
55 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 91 | 48.23 | 1:44.02 | 2:43.12 | 3:40.42 | |||
GTI | ||||||||||
56 | Johan Galsøe | 2005 | 62 | 51.95 | 1:57.86 | 3:07.63 | 4:10.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Lau Lykke Wennicke | 2004 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Jacobsen | 2002 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mathias Olsen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Oliver Lystlund | 2003 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:01 |