Resultater for Sydkystens årgangscup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | 565 | 31.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 428 | 34.10 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 386 | 35.27 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 374 | 35.66 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 334 | 37.03 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 300 | 38.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 579 | 30.83 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | 454 | 33.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 378 | 35.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 311 | 37.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 310 | 37.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Caroline Gerlach | 2002 | 174 | 46.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 402 | 34.81 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 393 | 35.07 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 318 | 37.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 290 | 38.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 289 | 38.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 268 | 39.83 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Silke Larsen | 2003 | 229 | 41.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Silje Gärtner | 2003 | 213 | 43.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Wolter | 2003 | 210 | 43.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Celina Mehr | 2003 | 152 | 48.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Dreier | 2004 | 342 | 36.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 298 | 38.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Hansen | 2004 | 278 | 39.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 278 | 39.37 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Melina Degner | 2004 | 266 | 39.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 264 | 40.04 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 255 | 40.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 201 | 43.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Clara Schmedes | 2004 | 196 | 44.23 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 161 | 47.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Nelkop | 2004 | 160 | 47.30 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 159 | 47.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 156 | 47.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Liv Madsen | 2006 | 154 | 47.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Josefine Zebitz | 2004 | 151 | 48.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Asta Palmund | 2005 | 150 | 48.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 144 | 48.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Ida Mørk | 2004 | 139 | 49.53 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Juliane Andersen | 2005 | 134 | 50.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 132 | 50.37 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Frida Høj Andersen | 2005 | 131 | 50.57 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Julie Segato | 2005 | 128 | 50.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 122 | 51.75 | ||||||
GTI | ||||||||||
24 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 119 | 52.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 118 | 52.34 | ||||||
GTI | ||||||||||
26 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 117 | 52.40 | ||||||
GTI | ||||||||||
27 | Freja Lemann Bunch | 2004 | 105 | 54.42 | ||||||
GTI | ||||||||||
28 | Smilla Askvig | 2004 | 98 | 55.62 | ||||||
GTI | ||||||||||
29 | Mikkelline Søeborg | 2006 | 47 | 1:10.89 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 445 | 29.60 | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 433 | 29.87 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Johan Theis Møller | 2000 | 336 | 32.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 286 | 34.28 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Andreas L. Damgård | 2000 | 267 | 35.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 445 | 29.60 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Mathias Luplau | 2001 | 354 | 31.94 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 301 | 33.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer Daugbjerg | 2001 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 322 | 32.97 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 316 | 33.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 310 | 33.40 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Mads Enghave | 2002 | 295 | 33.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Mads Baltzer | 2002 | 260 | 35.39 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 257 | 35.56 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Casper Koch | 2002 | 249 | 35.91 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 241 | 36.30 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 231 | 36.80 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 230 | 36.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens Bomgaard | 2002 | 226 | 37.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 223 | 37.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 220 | 37.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Marco Knudsen | 2003 | 219 | 37.46 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Alfred Klarskov | 2002 | 219 | 37.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oliver Steenberg | 2002 | 211 | 37.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Emil Steenberg | 2002 | 209 | 38.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 205 | 38.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 204 | 38.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 201 | 38.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 200 | 38.62 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Victor Lund | 2002 | 194 | 39.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Gummer | 2002 | 193 | 39.12 | ||||||
GTI | ||||||||||
24 | Valdemar Brøns | 2003 | 188 | 39.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marius Bugge | 2003 | 186 | 39.56 | ||||||
GTI | ||||||||||
26 | Anas El Ayadi | 2003 | 183 | 39.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kevin Liang | 2002 | 181 | 39.96 | ||||||
GTI | ||||||||||
28 | Frede Meincke | 2002 | 179 | 40.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 170 | 40.75 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Oliver Breuner | 2002 | 166 | 41.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 166 | 41.14 | ||||||
GTI | ||||||||||
32 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 164 | 41.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mark Sumberg | 2002 | 164 | 41.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Magnus Christensen | 2002 | 163 | 41.33 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 162 | 41.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 162 | 41.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emil Søby | 2004 | 160 | 41.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
38 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 157 | 41.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 152 | 42.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Bertram Nyegaard | 2004 | 146 | 42.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
41 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 142 | 43.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 140 | 43.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Affou Adlouni | 2002 | 138 | 43.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
44 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 137 | 43.81 | ||||||
GTI | ||||||||||
45 | Mads Dolang | 2004 | 136 | 43.88 | ||||||
GTI | ||||||||||
46 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 135 | 44.04 | ||||||
GTI | ||||||||||
47 | Casper Wium | 2004 | 135 | 44.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
48 | Frederik Bahne Jessen | 2002 | 131 | 44.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
49 | Oliver Schultz | 2004 | 130 | 44.54 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
50 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 127 | 44.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
51 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 126 | 45.00 | ||||||
GTI | ||||||||||
52 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 124 | 45.26 | ||||||
GTI | ||||||||||
53 | Jakob Hald | 2003 | 124 | 45.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
54 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 123 | 45.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
55 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 123 | 45.41 | ||||||
GTI | ||||||||||
56 | Mark Brandt | 2002 | 122 | 45.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
57 | Arthur Bilde | 2004 | 114 | 46.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
58 | William F. Villumsen | 2003 | 111 | 46.93 | ||||||
GTI | ||||||||||
59 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 111 | 47.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
60 | Lasse Thulstrup | 2004 | 107 | 47.55 | ||||||
GTI | ||||||||||
61 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 106 | 47.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
62 | Matias Buus Hansen | 2003 | 105 | 47.81 | ||||||
GTI | ||||||||||
63 | William Breuner | 2005 | 104 | 48.06 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
64 | Oscar Isberg | 2004 | 102 | 48.25 | ||||||
GTI | ||||||||||
65 | Christian Svane | 2002 | 98 | 48.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
66 | Oskar Frederiksen | 2005 | 98 | 48.99 | ||||||
GTI | ||||||||||
67 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 94 | 49.68 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
68 | Cilas Madsen | 2005 | 92 | 49.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
69 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 86 | 51.12 | ||||||
GTI | ||||||||||
70 | Anton Larsen | 2005 | 86 | 51.20 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
71 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 85 | 51.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
72 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 78 | 52.79 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
73 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 77 | 52.99 | ||||||
GTI | ||||||||||
74 | Daniel Bastholm | 2005 | 74 | 53.82 | ||||||
GTI | ||||||||||
75 | Emil Isaksen | 2005 | 72 | 54.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
76 | Marius Mains | 2005 | 71 | 54.37 | ||||||
GTI | ||||||||||
77 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 71 | 54.40 | ||||||
GTI | ||||||||||
78 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 71 | 54.55 | ||||||
GTI | ||||||||||
79 | Mathias Olsen | 2005 | 67 | 55.55 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Mikkel Roed | 2004 | DSQ | Svøm på mave v. 25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 531 | 1:08.26 | 2:22.11 | 3:37.58 | 4:53.08 | 9:51.89 | ||
Hillerød Svømmeklub | 6:07.98 | 7:23.41 | 8:38.99 | |||||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | 479 | 1:12.16 | 2:28.13 | 3:45.32 | 5:03.29 | 10:12.55 | ||
Køge Svømmeklub | 6:21.02 | 7:38.43 | 8:55.78 | |||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 460 | 1:09.59 | 2:25.46 | 3:43.16 | 5:02.90 | 10:20.88 | ||
GTI | 6:22.35 | 7:42.05 | 9:02.65 | |||||||
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | 531 | 1:10.74 | 2:26.97 | 3:43.11 | 4:58.33 | 9:51.91 | ||
Roskilde Svømning | 6:13.40 | 7:28.82 | 8:43.36 | |||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 530 | 1:09.63 | 2:24.63 | 3:39.78 | 4:55.37 | 9:52.11 | ||
Roskilde Svømning | 6:10.63 | 7:25.74 | 8:41.01 | |||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | 481 | 1:10.92 | 2:28.20 | 3:46.30 | 5:04.99 | 10:11.46 | ||
Hillerød Svømmeklub | 6:23.43 | 7:40.57 | 8:57.38 | |||||||
4 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 384 | 1:17.36 | 2:40.14 | 4:03.79 | 5:27.56 | 10:59.40 | ||
Køge Svømmeklub | 6:51.83 | 8:14.84 | 9:37.13 | |||||||
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 406 | 1:16.59 | 2:39.13 | 4:01.43 | 5:23.45 | 10:46.99 | ||
Køge Svømmeklub | 6:46.07 | 8:07.81 | 9:29.07 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Pedersen | 2001 | 413 | 32.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | 391 | 33.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 387 | 33.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 377 | 33.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 362 | 34.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Emma Mikkelsen | 2001 | 317 | 35.75 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Isabel Abcell | 2001 | 267 | 37.86 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 630 | 28.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | 515 | 30.40 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | 389 | 33.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 329 | 35.31 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 318 | 35.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 317 | 35.72 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 317 | 35.74 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Sasia Lundhus | 2002 | 266 | 37.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Mia Witt | 2002 | 219 | 40.41 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Ulrikke Veje | 2002 | 205 | 41.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Gerlach | 2002 | 99 | 52.70 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 310 | 36.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 309 | 36.05 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 299 | 36.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 295 | 36.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Hebeltoft | 2003 | 239 | 39.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 221 | 40.31 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Nora Hertel | 2003 | 190 | 42.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Wolter | 2003 | 179 | 43.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Celina Mehr | 2003 | 159 | 44.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Silje Gärtner | 2003 | 152 | 45.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 324 | 35.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 268 | 37.79 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 235 | 39.49 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Clara Dreier | 2004 | 233 | 39.61 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 211 | 40.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Emma Hansen | 2004 | 192 | 42.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Mathilde Hagihara | 2004 | 184 | 42.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Melina Degner | 2004 | 178 | 43.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Esther Hek Hansen | 2004 | 173 | 43.71 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 169 | 44.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 157 | 45.13 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Josefine Zebitz | 2004 | 144 | 46.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 129 | 48.14 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 128 | 48.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 99 | 52.59 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 91 | 54.15 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Annika Britt Larsen | 2005 | 88 | 54.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Julie Liv Madsen | 2006 | 85 | 55.37 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 83 | 55.70 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Asta Palmund | 2005 | 81 | 56.18 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 81 | 56.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Julie Segato | 2005 | 72 | 58.35 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 70 | 59.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 69 | 59.26 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Julie Nelkop | 2004 | 67 | 59.78 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Juliane Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 367 | 30.44 | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 505 | 27.36 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 354 | 30.80 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas L. Damgård | 2000 | 281 | 33.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Borg | 2000 | 233 | 35.39 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 499 | 27.48 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Mathias Luplau | 2001 | 379 | 30.11 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 317 | 31.94 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | 312 | 32.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 343 | 31.12 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 323 | 31.76 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 284 | 33.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Mads Enghave | 2002 | 283 | 33.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 264 | 33.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Koch | 2002 | 259 | 34.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Alfred Klarskov | 2002 | 254 | 34.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 252 | 34.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 240 | 35.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Gummer | 2002 | 235 | 35.30 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 229 | 35.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mark Sumberg | 2002 | 224 | 35.86 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Kevin Liang | 2002 | 220 | 36.08 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Mads Baltzer | 2002 | 217 | 36.27 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Jens Bomgaard | 2002 | 215 | 36.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 215 | 36.37 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Emil Steenberg | 2002 | 213 | 36.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 209 | 36.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Oliver Steenberg | 2002 | 207 | 36.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 198 | 37.34 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 192 | 37.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 188 | 38.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 181 | 38.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 176 | 38.85 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Magnus Christensen | 2002 | 175 | 38.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Oliver Breuner | 2002 | 175 | 38.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 173 | 39.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frede Meincke | 2002 | 171 | 39.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 170 | 39.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Victor Lund | 2002 | 167 | 39.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Marius Bugge | 2003 | 165 | 39.74 | ||||||
GTI | ||||||||||
32 | Affou Adlouni | 2002 | 160 | 40.13 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 159 | 40.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 154 | 40.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anas El Ayadi | 2003 | 153 | 40.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 144 | 41.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Marco Knudsen | 2003 | 142 | 41.74 | ||||||
GTI | ||||||||||
38 | Mark Brandt | 2002 | 129 | 43.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
39 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 119 | 44.23 | ||||||
GTI | ||||||||||
40 | Casper Wium | 2004 | 114 | 44.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
40 | Lasse Thulstrup | 2004 | 114 | 44.90 | ||||||
GTI | ||||||||||
42 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 113 | 44.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 111 | 45.24 | ||||||
GTI | ||||||||||
44 | Oliver Schultz | 2004 | 108 | 45.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
45 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 107 | 45.91 | ||||||
GTI | ||||||||||
46 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 106 | 46.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
47 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 104 | 46.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
48 | Christian Svane | 2002 | 92 | 48.18 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
49 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 89 | 48.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
50 | William F. Villumsen | 2003 | 84 | 49.63 | ||||||
GTI | ||||||||||
51 | Matias Buus Hansen | 2003 | 84 | 49.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
52 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 83 | 49.80 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
53 | Emil Søby | 2004 | 81 | 50.38 | ||||||
GTI | ||||||||||
54 | Mads Dolang | 2004 | 80 | 50.47 | ||||||
GTI | ||||||||||
55 | William Breuner | 2005 | 79 | 50.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
56 | Frederik Bahne Jessen | 2002 | 79 | 50.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
57 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 74 | 51.76 | ||||||
GTI | ||||||||||
58 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 68 | 53.22 | ||||||
GTI | ||||||||||
59 | Arthur Bilde | 2004 | 65 | 54.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
60 | Bertram Nyegaard | 2004 | 65 | 54.08 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
61 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 64 | 54.24 | ||||||
GTI | ||||||||||
62 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 64 | 54.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
63 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 56 | 56.85 | ||||||
GTI | ||||||||||
64 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 53 | 57.77 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
65 | Anton Larsen | 2005 | 47 | 1:00.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
66 | Mathias Olsen | 2005 | 38 | 1:04.59 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Mikkel Roed | 2004 | DSQ | Asynkron arme v. 5m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 6, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | William W. Kofoed | 2001 | 384 | 1:11.82 | 2:29.91 | 3:47.63 | 5:06.20 | 19:29.42 | ||
Roskilde Svømning | 6:24.31 | 7:42.95 | 9:01.69 | 10:19.80 | ||||||
11:38.73 | 12:58.30 | 14:17.48 | 15:36.37 | |||||||
16:54.43 | 18:12.52 | |||||||||
Løb 6, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | 422 | 1:10.34 | 2:26.56 | 3:43.95 | 5:01.19 | 18:53.15 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:18.10 | 7:35.12 | 8:52.33 | 10:08.68 | ||||||
11:24.06 | 12:38.78 | 13:53.80 | 15:09.75 | |||||||
16:24.61 | 17:39.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | 517 | 28.94 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 507 | 29.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Pedersen | 2001 | 494 | 29.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 482 | 29.63 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 453 | 30.26 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 450 | 30.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 441 | 30.52 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Isabel Abcell | 2001 | 343 | 33.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 269 | 35.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 602 | 27.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | 567 | 28.07 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 451 | 30.30 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | 451 | 30.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 444 | 30.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Ulrikke Veje | 2002 | 381 | 32.05 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 363 | 32.55 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Rebekka E. Lund | 2002 | 309 | 34.34 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Gerlach | 2002 | 246 | 37.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 391 | 31.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Luna Gammelgaard | 2003 | 387 | 31.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 387 | 31.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | 366 | 32.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Hagen | 2003 | 357 | 32.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frida Uldall | 2003 | 332 | 33.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Olivia Krogh | 2003 | 328 | 33.69 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Silke Larsen | 2003 | 315 | 34.12 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 314 | 34.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 311 | 34.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 302 | 34.62 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Thea Pedersen | 2003 | 298 | 34.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sille Andersen | 2003 | 285 | 35.31 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Wolter | 2003 | 277 | 35.62 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Josephine Gribsvad | 2003 | 249 | 36.90 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofia Hansen | 2003 | 236 | 37.56 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 223 | 38.27 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Celina Mehr | 2003 | 209 | 39.16 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 354 | 32.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 326 | 33.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 323 | 33.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 300 | 34.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 294 | 34.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Hagihara | 2004 | 287 | 35.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 284 | 35.35 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 279 | 35.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Hansen | 2004 | 276 | 35.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 271 | 35.87 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 254 | 36.67 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 248 | 36.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 245 | 37.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 238 | 37.45 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Rebecca Hoeck | 2004 | 238 | 37.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 237 | 37.54 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Laura Vangkilde | 2004 | 226 | 38.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 225 | 38.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sophia Bøttger | 2004 | 218 | 38.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Clara Schmedes | 2004 | 217 | 38.63 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 215 | 38.79 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 213 | 38.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 211 | 39.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Emily Maack | 2004 | 200 | 39.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ida Mørk | 2004 | 197 | 39.88 | ||||||
GTI | ||||||||||
26 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 195 | 40.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 195 | 40.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 194 | 40.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 192 | 40.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Asta Palmund | 2005 | 181 | 41.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Josefine Zebitz | 2004 | 179 | 41.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Annika Britt Larsen | 2005 | 174 | 41.56 | ||||||
GTI | ||||||||||
33 | Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 171 | 41.80 | ||||||
GTI | ||||||||||
34 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 165 | 42.33 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 161 | 42.68 | ||||||
GTI | ||||||||||
36 | Julie Liv Madsen | 2006 | 160 | 42.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
37 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 159 | 42.84 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Juliane Andersen | 2005 | 154 | 43.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Julie Segato | 2005 | 153 | 43.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
40 | Julie Nelkop | 2004 | 153 | 43.45 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
41 | Frida Høj Andersen | 2005 | 150 | 43.69 | ||||||
GTI | ||||||||||
42 | Caroline Henning | 2005 | 149 | 43.83 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 149 | 43.83 | ||||||
GTI | ||||||||||
44 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 146 | 44.10 | ||||||
GTI | ||||||||||
45 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 143 | 44.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
46 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 142 | 44.45 | ||||||
GTI | ||||||||||
47 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 133 | 45.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
48 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 119 | 47.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Smilla Askvig | 2004 | 115 | 47.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
50 | Emma Nissen | 2004 | 113 | 47.93 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
51 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 111 | 48.23 | ||||||
GTI | ||||||||||
52 | Freja Lemann Bunch | 2004 | 109 | 48.53 | ||||||
GTI | ||||||||||
53 | Emma Mølholm | 2005 | 95 | 50.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
54 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 81 | 53.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
55 | Andrea Nannberg | 2005 | 80 | 53.85 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
56 | Josefine Müllertz | 2006 | 64 | 57.90 | ||||||
GTI | ||||||||||
57 | Mikkelline Søeborg | 2006 | 61 | 58.93 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Julie R. A. Østergaard | 2006 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Mikkeline Poulsen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Signe Henriksen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 448 | 26.52 | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 519 | 25.25 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Oliver Larsen | 2000 | 463 | 26.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 447 | 26.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 344 | 28.95 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 273 | 31.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Borg | 2000 | 269 | 31.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Oliver Klindt | 2000 | 262 | 31.69 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Theis Møller | 2000 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 482 | 25.88 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 405 | 27.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 387 | 27.85 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | 375 | 28.14 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Albert Frydensberg | 2001 | 348 | 28.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 294 | 30.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 293 | 30.53 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 404 | 27.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 373 | 28.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Fabiansen | 2002 | 351 | 28.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alfred Højberg | 2002 | 348 | 28.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Quaade | 2003 | 340 | 29.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 336 | 29.19 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 329 | 29.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Christian Galsøe | 2002 | 322 | 29.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Enghave | 2002 | 319 | 29.68 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | August Ryom | 2002 | 314 | 29.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 311 | 29.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 303 | 30.21 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 303 | 30.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Emil Steenberg | 2002 | 284 | 30.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Oliver Steenberg | 2002 | 277 | 31.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Mads Baltzer | 2002 | 271 | 31.34 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Valdemar Brøns | 2003 | 267 | 31.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kevin Liang | 2002 | 266 | 31.55 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 252 | 32.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Simon Blidarevic | 2002 | 248 | 32.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 241 | 32.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Victor Lund | 2002 | 236 | 32.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 235 | 32.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 234 | 32.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mark Sumberg | 2002 | 233 | 32.96 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Oliver Sperling | 2004 | 232 | 33.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Magnus Christensen | 2002 | 232 | 33.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Lucas Reüter | 2002 | 226 | 33.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Oliver Lystlund | 2003 | 218 | 33.69 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Marius Bugge | 2003 | 216 | 33.79 | ||||||
GTI | ||||||||||
31 | Emil Søby | 2004 | 216 | 33.80 | ||||||
GTI | ||||||||||
32 | August Østerholdt | 2002 | 214 | 33.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 211 | 34.05 | ||||||
GTI | ||||||||||
34 | Mikkel Roed | 2004 | 210 | 34.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mads Lind | 2002 | 209 | 34.16 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
36 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 209 | 34.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
37 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 207 | 34.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
38 | Anas El Ayadi | 2003 | 201 | 34.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Casper Wium | 2004 | 200 | 34.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
40 | Michael Halck | 2004 | 189 | 35.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
41 | Oscar Thau | 2002 | 189 | 35.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
42 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 188 | 35.42 | ||||||
GTI | ||||||||||
43 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 185 | 35.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 179 | 35.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 176 | 36.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
46 | Andreas Hoffmann | 2003 | 175 | 36.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
47 | Lasse Thulstrup | 2004 | 175 | 36.29 | ||||||
GTI | ||||||||||
48 | Mark Brandt | 2002 | 165 | 36.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
49 | Frederik Bahne Jessen | 2002 | 155 | 37.74 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
50 | William F. Villumsen | 2003 | 153 | 37.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
51 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 152 | 37.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
52 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 152 | 37.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
53 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 152 | 38.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
54 | Oliver Schultz | 2004 | 150 | 38.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
55 | Bertram Nyegaard | 2004 | 149 | 38.22 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
56 | Cilas Madsen | 2005 | 147 | 38.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
57 | Mads Dolang | 2004 | 147 | 38.44 | ||||||
GTI | ||||||||||
58 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 146 | 38.53 | ||||||
GTI | ||||||||||
59 | Oscar Isberg | 2004 | 143 | 38.73 | ||||||
GTI | ||||||||||
60 | William Breuner | 2005 | 142 | 38.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
61 | Matias Buus Hansen | 2003 | 140 | 39.08 | ||||||
GTI | ||||||||||
62 | Andreas Rasmussen | 2002 | 139 | 39.11 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
63 | Jakob Hald | 2003 | 132 | 39.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
64 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 130 | 40.07 | ||||||
GTI | ||||||||||
65 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 129 | 40.17 | ||||||
GTI | ||||||||||
66 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 123 | 40.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
67 | Daniel Bastholm | 2005 | 121 | 41.00 | ||||||
GTI | ||||||||||
68 | Christian Svane | 2002 | 115 | 41.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
69 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 106 | 42.78 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
70 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 105 | 43.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
71 | Marius Mains | 2005 | 98 | 43.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
72 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 97 | 44.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
73 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 96 | 44.27 | ||||||
GTI | ||||||||||
74 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 88 | 45.61 | ||||||
GTI | ||||||||||
75 | Elliot Nygaard Metzdorff | 2006 | 87 | 45.69 | ||||||
GTI | ||||||||||
76 | Anton Larsen | 2005 | 85 | 46.06 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
77 | Oskar Frederiksen | 2005 | 83 | 46.53 | ||||||
GTI | ||||||||||
78 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 80 | 47.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
79 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 74 | 48.21 | ||||||
GTI | ||||||||||
80 | Emil Isaksen | 2005 | 72 | 48.68 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
81 | Tobias Hagedorn | 2004 | 67 | 49.85 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
82 | Linus Albrektsen | 2006 | 61 | 51.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
83 | Simon Hasting Toft | 2006 | 47 | 55.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Lau Lykke Wennicke | 2004 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Olsen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Mikkelsen | 2001 | 453 | 35.88 | 1:18.99 | 2:04.17 | 2:40.34 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Anna Andersen | 2001 | 441 | 37.48 | 1:15.64 | 2:04.14 | 2:41.77 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 432 | 35.71 | 1:16.82 | 2:05.27 | 2:42.95 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Christensen | 2001 | 398 | 37.36 | 1:20.71 | 2:08.70 | 2:47.40 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Alberte Kjærsgaard | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | 517 | 36.98 | 1:16.53 | 1:58.13 | 2:33.42 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 449 | 33.29 | 1:16.16 | 2:01.12 | 2:40.79 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 346 | 36.75 | 1:19.44 | 2:15.86 | 2:55.34 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mia Witt | 2002 | 261 | 42.45 | 1:32.32 | 2:30.05 | 3:12.66 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 413 | 36.27 | 1:17.45 | 2:06.34 | 2:45.32 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 378 | 38.09 | 1:23.62 | 2:12.88 | 2:50.26 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 371 | 39.86 | 1:22.27 | 2:12.79 | 2:51.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | 337 | 41.43 | 1:25.50 | 2:19.03 | 2:57.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Hagen | 2003 | 329 | 40.43 | 1:24.32 | 2:16.80 | 2:58.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ella Stenholt | 2003 | 318 | 41.48 | 1:24.66 | 2:18.16 | 3:00.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silke Larsen | 2003 | 314 | 41.76 | 1:28.82 | 2:20.81 | 3:01.24 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Naja Thomsen | 2003 | 304 | 44.04 | 1:30.54 | 2:23.51 | 3:03.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Hebeltoft | 2003 | 290 | 41.36 | 1:29.01 | 2:26.94 | 3:05.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 290 | 41.58 | 1:30.09 | 2:23.25 | 3:06.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 288 | 39.93 | 1:27.21 | 2:21.92 | 3:06.39 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Nora Hertel | 2003 | 276 | 42.31 | 1:29.57 | 2:27.65 | 3:09.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 275 | 37.79 | 1:26.84 | 2:25.00 | 3:09.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thea Pedersen | 2003 | 267 | 47.74 | 1:33.42 | 2:29.54 | 3:11.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hannah Höesch | 2003 | 262 | 45.40 | 1:36.99 | 2:28.85 | 3:12.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Silje Gärtner | 2003 | 223 | 47.87 | 1:38.61 | 2:34.58 | 3:22.93 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Annika Egenhardt | 2003 | 218 | 46.50 | 1:38.48 | 2:36.83 | 3:24.69 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Christine Mardov-Johansen | 2003 | DSQ | efb 75m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Marike Nevermann | 2003 | DSQ | Asynk arme 160m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 361 | 36.39 | 1:20.52 | 2:11.44 | 2:52.92 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 329 | 37.39 | 1:22.74 | 2:16.18 | 2:58.43 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Melina Degner | 2004 | 300 | 45.09 | 1:30.60 | 2:23.17 | 3:03.87 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 292 | 42.78 | 1:31.59 | 2:22.11 | 3:05.62 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 271 | 43.94 | 1:30.87 | 2:25.47 | 3:10.37 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Esther Hek Hansen | 2004 | 259 | 47.08 | 1:39.18 | 2:31.35 | 3:13.17 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Rebecca Hoeck | 2004 | 258 | 42.64 | 1:30.27 | 2:32.36 | 3:13.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Philip | 2004 | 257 | 43.66 | 1:33.39 | 2:30.76 | 3:13.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Olivia Callesen | 2004 | 239 | 48.25 | 1:37.05 | 2:35.31 | 3:18.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 238 | 44.54 | 1:36.29 | 2:31.77 | 3:18.56 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Zebitz | 2004 | 221 | 47.03 | 1:39.82 | 2:38.25 | 3:23.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Malou Soelberg | 2004 | 214 | 48.52 | 1:38.89 | 2:39.10 | 3:25.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 196 | 48.40 | 1:42.30 | 2:44.74 | 3:31.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 193 | 49.76 | 1:42.75 | 2:46.42 | 3:33.16 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 180 | 47.74 | 1:41.78 | 2:47.10 | 3:37.99 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Laura Vangkilde | 2004 | 174 | 55.98 | 1:52.27 | 2:50.87 | 3:40.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 170 | 56.74 | 1:47.94 | 2:51.98 | 3:42.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | DSQ | Ej. sam berøring | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Laura Borre Jacobsen | 2004 | DSQ | ej forsat bevægelse | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 453 | 29.17 | 1:06.71 | 1:49.92 | 2:22.69 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas L. Damgård | 2000 | 375 | 35.54 | 1:14.60 | 1:56.87 | 2:31.93 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 365 | 32.08 | 1:11.34 | 2:00.00 | 2:33.38 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | DSQ | ryg afs på mave 100m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Luplau | 2001 | 381 | 31.54 | 1:10.20 | 1:58.20 | 2:31.17 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 373 | 33.27 | 1:12.68 | 1:58.83 | 2:32.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 370 | 33.36 | 1:12.45 | 1:59.34 | 2:32.60 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | William W. Kofoed | 2001 | 312 | 34.33 | 1:14.93 | 2:05.74 | 2:41.55 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 274 | 36.97 | 1:18.77 | 2:11.76 | 2:48.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Clausen | 2001 | 252 | 36.29 | 1:20.71 | 2:16.47 | 2:53.44 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Jensen | 2001 | 244 | 37.08 | 1:22.91 | 2:17.01 | 2:55.32 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Frederik Helms | 2001 | 170 | 43.54 | 1:34.26 | 2:38.63 | 3:17.79 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 383 | 33.06 | 1:15.21 | 1:56.17 | 2:30.93 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Gustav Fabiansen | 2002 | 365 | 31.70 | 1:12.05 | 1:57.98 | 2:33.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 344 | 36.22 | 1:15.04 | 2:01.98 | 2:36.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | 281 | 37.65 | 1:19.55 | 2:09.77 | 2:47.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 278 | 34.68 | 1:16.35 | 2:10.12 | 2:47.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 277 | 35.94 | 1:20.92 | 2:11.63 | 2:48.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Casper Koch | 2002 | 269 | 36.56 | 1:17.84 | 2:08.29 | 2:49.65 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Mikkel Gummer | 2002 | 242 | 37.96 | 1:25.70 | 2:17.72 | 2:55.69 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Bror Textor-Broch | 2003 | 236 | 38.29 | 1:22.59 | 2:14.60 | 2:57.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marco Knudsen | 2003 | 230 | 41.41 | 1:26.70 | 2:20.28 | 2:58.75 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Oliver Breuner | 2002 | 225 | 40.19 | 1:27.34 | 2:21.13 | 3:00.08 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Martin Jacobsen | 2002 | 224 | 41.19 | 1:29.09 | 2:20.26 | 3:00.31 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 224 | 41.45 | 1:27.23 | 2:20.23 | 3:00.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frede Meincke | 2002 | 220 | 40.68 | 1:26.13 | 2:22.05 | 3:01.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 217 | 40.46 | 1:28.57 | 2:19.93 | 3:02.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Valdemar Brøns | 2003 | 207 | 39.65 | 1:26.17 | 2:24.07 | 3:05.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | 203 | 40.06 | 1:29.54 | 2:24.23 | 3:06.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kevin Liang | 2002 | 202 | 39.69 | 1:29.67 | 2:23.40 | 3:06.55 | |||
GTI | ||||||||||
19 | Oliver Lystlund | 2003 | 202 | 41.58 | 1:31.17 | 2:26.00 | 3:06.65 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Oliver Sperling | 2004 | 202 | 43.51 | 1:30.79 | 2:26.80 | 3:06.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 201 | 42.62 | 1:28.45 | 2:25.49 | 3:07.13 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 199 | 43.25 | 1:30.52 | 2:24.99 | 3:07.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 197 | 42.85 | 1:30.95 | 2:24.72 | 3:08.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 195 | 42.19 | 1:28.94 | 2:27.68 | 3:09.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Mikkel Roed | 2004 | 194 | 42.68 | 1:29.89 | 2:28.73 | 3:09.07 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 192 | 46.94 | 1:32.78 | 2:29.02 | 3:09.72 | |||
GTI | ||||||||||
27 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 190 | 43.84 | 1:32.45 | 2:28.69 | 3:10.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 190 | 43.22 | 1:32.71 | 2:29.50 | 3:10.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 189 | 41.98 | 1:27.65 | 2:28.14 | 3:10.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Tobias Davidsen | 2003 | 181 | 43.58 | 1:30.27 | 2:30.64 | 3:13.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 170 | 43.94 | 1:35.29 | 2:36.30 | 3:17.73 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Noel Willem Pihl | 2002 | 170 | 48.44 | 1:35.16 | 2:36.90 | 3:17.90 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Gustav Larsen | 2003 | 169 | 45.42 | 1:34.67 | 2:33.10 | 3:18.21 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 158 | 50.63 | 1:39.42 | 2:35.24 | 3:22.40 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 146 | 49.15 | 1:38.49 | 2:39.52 | 3:27.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Oscar Lykke Fischer | 2002 | DSQ | ej syn ben 120m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 519 | 1:07.81 | 2:22.01 | 3:37.10 | 4:51.65 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | 515 | 1:09.85 | 2:23.56 | 3:37.92 | 4:52.51 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 471 | 1:12.74 | 2:29.93 | 3:47.02 | 5:01.25 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 450 | 1:10.63 | 2:27.15 | 3:46.85 | 5:05.93 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 591 | 1:05.01 | 2:16.12 | 3:28.79 | 4:39.44 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 532 | 1:08.32 | 2:22.02 | 3:36.11 | 4:49.33 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | 508 | 1:09.62 | 2:24.56 | 3:39.97 | 4:53.87 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 504 | 1:10.47 | 2:26.77 | 3:41.46 | 4:54.66 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Sasia Lundhus | 2002 | 349 | 1:17.63 | 2:42.84 | 4:10.51 | 5:33.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Mia Witt | 2002 | 287 | 1:25.80 | 2:56.77 | 4:28.14 | 5:55.24 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 439 | 1:13.88 | 2:33.11 | 3:51.72 | 5:08.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 428 | 1:13.02 | 2:31.62 | 3:51.28 | 5:11.04 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 355 | 1:17.74 | 2:41.83 | 4:07.53 | 5:31.07 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Hebeltoft | 2003 | 302 | 1:25.48 | 2:53.87 | 4:22.83 | 5:49.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Annika Egenhardt | 2003 | 207 | 1:34.56 | 3:16.26 | 4:58.32 | 6:36.14 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 354 | 1:19.28 | 2:43.72 | 4:09.16 | 5:31.33 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Dreier | 2004 | 328 | 1:20.86 | 2:49.08 | 4:16.25 | 5:40.02 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 308 | 1:22.29 | 2:51.20 | 4:20.47 | 5:47.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Rosemarie Koch | 2004 | 264 | 1:28.48 | 3:03.32 | 4:37.73 | 6:05.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 263 | 1:30.77 | 3:08.31 | 4:39.39 | 6:05.86 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 258 | 1:25.62 | 3:00.12 | 4:35.28 | 6:07.93 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 254 | 1:28.30 | 3:02.73 | 4:37.41 | 6:10.17 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Hagihara | 2004 | 246 | 1:28.92 | 3:03.75 | 4:39.44 | 6:13.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 570 | 1:02.28 | 2:07.68 | 3:12.43 | 4:15.91 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Holm | 2000 | 425 | 1:06.93 | 2:18.21 | 3:30.46 | 4:42.26 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor B. Hansen | 2000 | 379 | 1:07.92 | 2:22.92 | 3:38.18 | 4:53.23 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 375 | 1:10.44 | 2:25.68 | 3:40.94 | 4:54.16 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Albert Frydensberg | 2001 | 379 | 1:09.23 | 2:23.95 | 3:40.17 | 4:53.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Danielsen | 2001 | 377 | 1:09.53 | 2:24.60 | 3:40.20 | 4:53.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lucas Jensen | 2001 | 260 | 1:19.23 | 2:43.94 | 4:08.82 | 5:32.24 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Frederik Helms | 2001 | 236 | 1:23.01 | 2:51.78 | 4:19.84 | 5:43.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 410 | 1:07.79 | 2:21.02 | 3:33.95 | 4:45.48 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Alfred Klarskov | 2002 | 374 | 1:10.24 | 2:25.08 | 3:39.46 | 4:54.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 341 | 1:10.02 | 2:27.66 | 3:46.10 | 5:03.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Baltzer | 2002 | 324 | 1:13.94 | 2:33.22 | 3:51.07 | 5:08.77 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 307 | 1:12.31 | 2:32.39 | 3:53.63 | 5:14.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 259 | 1:13.63 | 2:39.17 | 4:07.31 | 5:32.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 256 | 1:19.05 | 2:45.42 | 4:11.72 | 5:33.89 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 231 | 1:21.15 | 2:51.42 | 4:20.74 | 5:45.91 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 225 | 1:20.68 | 2:50.80 | 4:17.88 | 5:48.94 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 207 | 1:23.86 | 2:58.02 | 4:31.96 | 5:58.35 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Tobias Davidsen | 2003 | 197 | 1:27.58 | 3:01.91 | 4:35.61 | 6:04.59 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 190 | 1:28.85 | 3:04.18 | 4:39.46 | 6:08.56 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Mark Brandt | 2002 | 185 | 1:29.96 | 3:05.95 | 4:41.13 | 6:11.83 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Emil Søby | 2004 | 184 | 1:29.27 | 3:07.22 | 4:44.35 | 6:12.83 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 166 | 1:30.65 | 3:10.36 | 4:51.07 | 6:25.83 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | William F. Villumsen | 2003 | 142 | 1:34.36 | 3:19.20 | 5:04.96 | 6:46.09 | |||
GTI | ||||||||||
- | Martin Jacobsen | 2002 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 549 | 36.66 | 1:16.12 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 447 | 39.04 | 1:21.55 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 361 | 41.70 | 1:27.50 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Emma Brogaard | 2001 | 352 | 41.53 | 1:28.31 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 542 | 35.87 | 1:16.45 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | 500 | 37.64 | 1:18.52 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 456 | 38.81 | 1:21.01 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 377 | 40.14 | 1:26.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 350 | 41.49 | 1:28.43 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Rebekka E. Lund | 2002 | 282 | 45.01 | 1:35.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sasia Lundhus | 2002 | 260 | 46.65 | 1:37.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Caroline Gerlach | 2002 | 184 | 52.55 | 1:49.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Alberte Fie Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 403 | 40.37 | 1:24.39 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Luna Gammelgaard | 2003 | 335 | 43.15 | 1:29.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 333 | 42.90 | 1:29.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 313 | 43.60 | 1:31.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 299 | 44.71 | 1:33.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silke Larsen | 2003 | 298 | 44.71 | 1:33.30 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Ella Stenholt | 2003 | 291 | 45.51 | 1:34.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 286 | 45.41 | 1:34.58 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Naja Thomsen | 2003 | 284 | 46.67 | 1:34.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 280 | 45.85 | 1:35.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 269 | 45.77 | 1:36.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 253 | 46.95 | 1:38.47 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Uldall | 2003 | 242 | 46.58 | 1:39.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Silje Gärtner | 2003 | 233 | 48.04 | 1:41.23 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marike Nevermann | 2003 | 225 | 49.59 | 1:42.49 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 220 | 47.41 | 1:43.18 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 218 | 48.84 | 1:43.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sille Andersen | 2003 | 214 | 50.19 | 1:44.17 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 213 | 47.67 | 1:44.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Olivia Krogh | 2003 | 212 | 50.46 | 1:44.54 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
21 | Thea Pedersen | 2003 | 208 | 49.79 | 1:45.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Wolter | 2003 | 200 | 50.43 | 1:46.57 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Nora Hertel | 2003 | 196 | 51.73 | 1:47.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Celina Mehr | 2003 | 188 | 51.97 | 1:48.78 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 344 | 41.69 | 1:28.95 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 318 | 43.87 | 1:31.29 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 300 | 44.41 | 1:33.13 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Hansen | 2004 | 272 | 44.47 | 1:36.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Melina Degner | 2004 | 243 | 47.82 | 1:39.89 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Zebitz | 2004 | 237 | 49.77 | 1:40.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | 237 | 48.01 | 1:40.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Philip | 2004 | 229 | 48.86 | 1:41.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Esther Hek Hansen | 2004 | 225 | 50.08 | 1:42.46 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Mathilde Hagihara | 2004 | 213 | 50.34 | 1:44.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Olivia Callesen | 2004 | 209 | 49.96 | 1:45.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 208 | 50.57 | 1:45.18 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 203 | 49.71 | 1:45.94 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 195 | 51.42 | 1:47.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 193 | 51.21 | 1:47.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emily Maack | 2004 | 185 | 52.12 | 1:49.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 182 | 52.79 | 1:49.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 181 | 53.53 | 1:50.10 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 181 | 53.78 | 1:50.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 180 | 51.41 | 1:50.43 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Sophia Bøttger | 2004 | 180 | 51.96 | 1:50.44 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Rosemarie Koch | 2004 | 161 | 55.00 | 1:54.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 160 | 53.63 | 1:54.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 156 | 54.85 | 1:55.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Anastasia Smirnov | 2004 | 155 | 55.10 | 1:55.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 152 | 56.21 | 1:56.75 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 150 | 54.04 | 1:57.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Rebecca Hoeck | 2004 | 149 | 56.88 | 1:57.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 149 | 55.41 | 1:57.52 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 147 | 56.70 | 1:57.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 144 | 56.45 | 1:58.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emma Sander | 2004 | 144 | 57.71 | 1:58.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Freja Lemann Bunch | 2004 | 135 | 57.66 | 2:01.33 | |||||
GTI | ||||||||||
34 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 128 | 59.32 | 2:03.56 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Ida Mørk | 2004 | 126 | 59.95 | 2:04.15 | |||||
GTI | ||||||||||
36 | Frida Høj Andersen | 2005 | 126 | 58.76 | 2:04.20 | |||||
GTI | ||||||||||
37 | Asta Palmund | 2005 | 118 | 1:00.37 | 2:06.81 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 116 | 1:00.12 | 2:07.64 | |||||
GTI | ||||||||||
39 | Smilla Askvig | 2004 | 115 | 1:00.59 | 2:08.10 | |||||
GTI | ||||||||||
40 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 103 | 1:01.16 | 2:12.69 | |||||
GTI | ||||||||||
41 | Julie Segato | 2005 | 103 | 1:03.88 | 2:12.84 | |||||
GTI | ||||||||||
42 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 83 | 1:09.14 | 2:22.61 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
43 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 79 | 1:09.05 | 2:24.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Julie Nelkop | 2004 | 79 | 1:07.63 | 2:25.27 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mikkeline Poulsen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Signe Henriksen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Juliane Andersen | 2005 | DSQ | fler flyben v start | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Lærke Marie Clausen | 2005 | DSQ | ej syn arm 15m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | DSQ | 2 flyben eft 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 477 | 33.94 | 1:11.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 335 | 37.14 | 1:20.06 | |||||
GTI | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 547 | 31.63 | 1:07.98 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Oliver Larsen | 2000 | 430 | 34.82 | 1:13.65 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas L. Damgård | 2000 | 401 | 35.73 | 1:15.37 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 401 | 35.62 | 1:15.39 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thor B. Hansen | 2000 | 330 | 37.93 | 1:20.47 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 447 | 34.61 | 1:12.72 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 295 | 40.36 | 1:23.52 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Luplau | 2001 | 290 | 40.85 | 1:23.95 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 241 | 42.37 | 1:29.34 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 372 | 36.30 | 1:17.32 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 274 | 40.75 | 1:25.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | 257 | 41.75 | 1:27.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 246 | 41.33 | 1:28.65 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Casper Koch | 2002 | 244 | 42.88 | 1:28.98 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Jens Bomgaard | 2002 | 235 | 42.66 | 1:30.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Quaade | 2003 | 228 | 43.66 | 1:30.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oscar Thau | 2002 | 227 | 43.92 | 1:31.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Mads Enghave | 2002 | 226 | 42.68 | 1:31.19 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 224 | 43.23 | 1:31.45 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Bror Textor-Broch | 2003 | 220 | 43.72 | 1:32.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Steenberg | 2002 | 216 | 44.28 | 1:32.56 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Victor Lund | 2002 | 214 | 44.76 | 1:32.86 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 207 | 44.32 | 1:33.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lucas Reüter | 2002 | 206 | 44.55 | 1:34.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 206 | 44.20 | 1:34.14 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 204 | 44.13 | 1:34.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Gummer | 2002 | 202 | 45.70 | 1:34.67 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Mads Lind | 2002 | 180 | 46.31 | 1:38.34 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Breuner | 2002 | 171 | 47.54 | 1:40.05 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 170 | 47.93 | 1:40.19 | |||||
GTI | ||||||||||
22 | Mark Sumberg | 2002 | 170 | 48.40 | 1:40.35 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 158 | 48.84 | 1:42.78 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 149 | 48.94 | 1:44.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Casper Wium | 2004 | 143 | 52.06 | 1:46.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lasse Thulstrup | 2004 | 137 | 50.17 | 1:47.79 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 132 | 51.64 | 1:49.21 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Andreas Hoffmann | 2003 | 131 | 51.62 | 1:49.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Christian Svane | 2002 | 129 | 52.68 | 1:49.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 129 | 53.02 | 1:50.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 121 | 52.76 | 1:52.34 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Frederik Bahne Jessen | 2002 | 114 | 53.01 | 1:54.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 110 | 57.28 | 1:56.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Bertram Nyegaard | 2004 | 100 | 56.22 | 1:59.74 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 99 | 57.59 | 1:59.98 | |||||
GTI | ||||||||||
36 | Anton Larsen | 2005 | 97 | 58.58 | 2:00.97 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 93 | 58.04 | 2:02.44 | |||||
GTI | ||||||||||
38 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 93 | 56.79 | 2:02.67 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Jakob Hald | 2003 | 91 | 59.38 | 2:03.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 79 | 1:01.44 | 2:09.30 | |||||
GTI | ||||||||||
41 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 74 | 1:03.52 | 2:12.03 | |||||
GTI | ||||||||||
42 | Johan Galsøe | 2005 | 73 | 1:00.91 | 2:12.49 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Lau Lykke Wennicke | 2004 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristoffer Sandfeld | 2003 | DSQ | ej sam berør 50 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | William Breuner | 2005 | DSQ | Ej samt berøring 50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 333 | 36.04 | 1:19.82 | 2:06.49 | 2:54.17 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 547 | 32.21 | 1:08.90 | 1:47.58 | 2:27.65 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | 383 | 36.11 | 1:19.03 | 2:03.30 | 2:46.27 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 379 | 36.11 | 1:18.77 | 2:02.96 | 2:46.83 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 367 | 37.47 | 1:21.18 | 2:05.42 | 2:48.60 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Naja Thomsen | 2003 | 229 | 44.12 | 1:35.60 | 2:26.82 | 3:17.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Esther Hek Hansen | 2004 | 161 | 50.31 | 1:48.35 | 2:47.81 | 3:41.99 | |||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 399 | 31.49 | 1:08.43 | 1:47.18 | 2:27.39 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Holm | 2000 | 280 | 34.49 | 1:16.57 | 2:00.89 | 2:45.81 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 494 | 29.74 | 1:03.59 | 1:39.60 | 2:17.32 | |||
GTI | ||||||||||
2 | William W. Kofoed | 2001 | 270 | 35.24 | 1:18.33 | 2:03.24 | 2:47.76 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Lucas Jensen | 2001 | 180 | 40.66 | 1:29.86 | 2:20.98 | 3:12.03 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 215 | 38.43 | 1:23.28 | 2:11.46 | 3:01.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 146 | 44.82 | 1:38.31 | 2:33.82 | 3:26.02 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | 561 | 32.52 | 1:06.94 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Andersen | 2001 | 458 | 35.37 | 1:11.62 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Pedersen | 2001 | 455 | 35.51 | 1:11.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 435 | 36.02 | 1:12.89 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 429 | 36.04 | 1:13.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 424 | 36.12 | 1:13.51 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 365 | 38.03 | 1:17.28 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 350 | 38.19 | 1:18.31 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Christina Christensen | 2001 | 326 | 39.74 | 1:20.18 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Isabel Abcell | 2001 | 303 | 40.95 | 1:22.14 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 493 | 33.95 | 1:09.87 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | 413 | 36.56 | 1:14.14 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 332 | 38.85 | 1:19.76 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Rebekka E. Lund | 2002 | 272 | 41.55 | 1:25.21 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 259 | 41.66 | 1:26.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Caroline Gerlach | 2002 | 164 | 48.67 | 1:40.89 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 433 | 35.60 | 1:12.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 369 | 36.89 | 1:16.97 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Ella Stenholt | 2003 | 319 | 39.34 | 1:20.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | 315 | 39.59 | 1:21.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Hagen | 2003 | 305 | 39.70 | 1:22.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Lindberg | 2003 | 301 | 39.51 | 1:22.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 296 | 40.74 | 1:22.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karoline Kortbæk | 2003 | 288 | 40.13 | 1:23.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 287 | 41.45 | 1:23.72 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 271 | 41.25 | 1:25.32 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 262 | 42.65 | 1:26.29 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thea Pedersen | 2003 | 261 | 41.93 | 1:26.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 257 | 42.51 | 1:26.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 256 | 42.10 | 1:26.98 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 243 | 42.25 | 1:28.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 228 | 43.79 | 1:30.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Silke Larsen | 2003 | 226 | 43.35 | 1:30.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Hannah Höesch | 2003 | 202 | 44.95 | 1:34.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marike Nevermann | 2003 | 186 | 49.73 | 1:36.61 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
20 | Celina Mehr | 2003 | 171 | 47.36 | 1:39.36 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Sofia Hansen | 2003 | 171 | 1:39.45 | 1:39.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Dreier | 2004 | 313 | 39.47 | 1:21.28 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 264 | 42.34 | 1:26.08 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 251 | 43.13 | 1:27.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 241 | 43.34 | 1:28.64 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 228 | 43.03 | 1:30.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jasmin Philip | 2004 | 224 | 44.97 | 1:30.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Malou Soelberg | 2004 | 223 | 44.24 | 1:31.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Hansen | 2004 | 222 | 43.48 | 1:31.16 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Clara Schmedes | 2004 | 214 | 44.18 | 1:32.25 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Emily Maack | 2004 | 212 | 45.36 | 1:32.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 212 | 45.26 | 1:32.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 204 | 45.40 | 1:33.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anastasia Smirnov | 2004 | 201 | 45.57 | 1:34.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 190 | 46.24 | 1:36.04 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Vangkilde | 2004 | 178 | 49.06 | 1:38.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 162 | 1:41.19 | 1:41.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 154 | 48.68 | 1:42.98 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Julie Liv Madsen | 2006 | 146 | 1:44.77 | 1:44.77 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 145 | 1:45.06 | 1:45.06 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 143 | 52.70 | 1:45.41 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Elinor Markussen | 2004 | 142 | 49.71 | 1:45.85 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ida Mørk | 2004 | 140 | 51.77 | 1:46.12 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Annika Britt Larsen | 2005 | 138 | 52.86 | 1:46.63 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Julie Nelkop | 2004 | 137 | 50.98 | 1:47.08 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Asta Palmund | 2005 | 135 | 50.95 | 1:47.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Frida Høj Andersen | 2005 | 130 | 52.66 | 1:48.84 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Juliane Andersen | 2005 | 112 | 54.79 | 1:54.31 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Freja Lemann Bunch | 2004 | 110 | 57.75 | 1:54.94 | |||||
GTI | ||||||||||
29 | Emma Sander | 2004 | 107 | 58.06 | 1:56.25 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 105 | 1:00.31 | 1:56.77 | |||||
GTI | ||||||||||
31 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 103 | 59.46 | 1:57.75 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Smilla Askvig | 2004 | 103 | 58.43 | 1:57.79 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Caroline Henning | 2005 | 101 | 53.34 | 1:58.59 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 96 | 57.33 | 2:00.25 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 88 | 1:00.02 | 2:03.79 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emma Mølholm | 2005 | 80 | 2:07.81 | 2:07.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Nannberg | 2005 | DSQ | Efb 50m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | DSQ | På mave eft vend 25m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Carmen Bach Byrholt | 2004 | DSQ | På mave før vend 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | DSQ | afslut på mave | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Olivia Mai Gustafson | 2005 | DSQ | Efb 50m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 486 | 30.37 | 1:02.22 | |||||
GTI | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 443 | 32.04 | 1:04.19 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 350 | 33.60 | 1:09.43 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Borg | 2000 | 276 | 37.09 | 1:15.13 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 223 | 39.96 | 1:20.62 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Klindt | 2000 | 186 | 42.71 | 1:25.60 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 395 | 32.14 | 1:06.67 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Mathias Luplau | 2001 | 306 | 35.03 | 1:12.60 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 265 | 37.19 | 1:16.13 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Clausen | 2001 | 237 | 38.91 | 1:19.03 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | DSQ | Svøm på mave ved 17m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus G. Gjettermann | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | 347 | 34.00 | 1:09.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 328 | 35.04 | 1:10.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 314 | 35.31 | 1:11.95 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 286 | 35.92 | 1:14.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Enghave | 2002 | 275 | 36.49 | 1:15.22 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 267 | 37.42 | 1:15.99 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Christian Galsøe | 2002 | 255 | 37.10 | 1:17.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Casper Koch | 2002 | 253 | 38.12 | 1:17.33 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Mads Baltzer | 2002 | 252 | 38.38 | 1:17.43 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Jens Bomgaard | 2002 | 250 | 37.98 | 1:17.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 240 | 38.49 | 1:18.65 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 211 | 39.20 | 1:22.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Steenberg | 2002 | 210 | 40.73 | 1:22.28 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 208 | 40.06 | 1:22.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 208 | 41.33 | 1:22.57 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | August Ryom | 2002 | 196 | 41.98 | 1:24.23 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 195 | 40.89 | 1:24.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 194 | 41.84 | 1:24.42 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 188 | 41.69 | 1:25.38 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Marius Bugge | 2003 | 185 | 41.46 | 1:25.86 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 179 | 41.13 | 1:26.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Noel Willem Pihl | 2002 | 178 | 42.49 | 1:26.94 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Oliver Breuner | 2002 | 174 | 43.19 | 1:27.61 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 173 | 43.65 | 1:27.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 171 | 42.37 | 1:28.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Magnus Christensen | 2002 | 166 | 42.53 | 1:28.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Mads Lind | 2002 | 166 | 43.85 | 1:29.01 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mikkel Roed | 2004 | 165 | 43.87 | 1:29.18 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | August Østerholdt | 2002 | 164 | 44.34 | 1:29.26 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Oliver Sperling | 2004 | 161 | 44.23 | 1:29.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anas El Ayadi | 2003 | 160 | 44.12 | 1:30.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 159 | 43.87 | 1:30.22 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 158 | 44.55 | 1:30.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Gustav Larsen | 2003 | 157 | 43.56 | 1:30.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 156 | 44.50 | 1:30.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 153 | 45.71 | 1:31.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 152 | 43.67 | 1:31.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 150 | 45.34 | 1:31.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 147 | 46.11 | 1:32.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Andreas Hoffmann | 2003 | 147 | 45.31 | 1:32.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 145 | 46.79 | 1:33.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 143 | 45.41 | 1:33.42 | |||||
GTI | ||||||||||
43 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 142 | 46.69 | 1:33.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Emil Søby | 2004 | 136 | 46.88 | 1:35.12 | |||||
GTI | ||||||||||
45 | Bertram Nyegaard | 2004 | 135 | 46.30 | 1:35.36 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
46 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 131 | 46.39 | 1:36.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Oliver Schultz | 2004 | 130 | 46.98 | 1:36.47 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
48 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 130 | 47.46 | 1:36.60 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
49 | Frederik Bahne Jessen | 2002 | 129 | 47.00 | 1:36.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
50 | Arthur Bilde | 2004 | 128 | 47.01 | 1:37.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
51 | Andreas Rasmussen | 2002 | 126 | 47.01 | 1:37.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
52 | Michael Halck | 2004 | 125 | 47.98 | 1:37.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
53 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 122 | 48.33 | 1:38.51 | |||||
GTI | ||||||||||
54 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 120 | 49.01 | 1:39.09 | |||||
GTI | ||||||||||
55 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 116 | 48.30 | 1:40.11 | |||||
GTI | ||||||||||
56 | Matias Buus Hansen | 2003 | 113 | 48.84 | 1:41.22 | |||||
GTI | ||||||||||
57 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 111 | 49.22 | 1:41.82 | |||||
GTI | ||||||||||
58 | William Breuner | 2005 | 105 | 50.79 | 1:43.56 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
59 | Lukas Frederiksen | 2004 | 104 | 49.95 | 1:43.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
59 | Oscar Isberg | 2004 | 104 | 50.97 | 1:43.91 | |||||
GTI | ||||||||||
61 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 100 | 50.47 | 1:45.32 | |||||
GTI | ||||||||||
62 | Christian Svane | 2002 | 98 | 51.87 | 1:45.84 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
63 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 94 | 53.80 | 1:47.44 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
64 | Gustav Jacobsen | 2005 | 93 | 52.80 | 1:47.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
65 | Louie Uldall | 2005 | 89 | 54.10 | 1:49.58 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
66 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 85 | 54.91 | 1:51.14 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
67 | Anton Larsen | 2005 | 84 | 55.14 | 1:51.41 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
68 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 73 | 57.21 | 1:56.57 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
69 | Emil Isaksen | 2005 | 73 | 55.94 | 1:56.78 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
70 | Marius Mains | 2005 | 72 | 56.95 | 1:57.47 | |||||
GTI | ||||||||||
71 | Daniel Bastholm | 2005 | 71 | 1:58.12 | 1:58.12 | |||||
GTI | ||||||||||
72 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 65 | 1:00.86 | 2:01.42 | |||||
GTI | ||||||||||
73 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 61 | 1:00.59 | 2:04.11 | |||||
GTI | ||||||||||
74 | Tobias Hagedorn | 2004 | 48 | 1:03.03 | 2:14.21 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Casper Wium | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev. 50m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Linus Albrektsen | 2006 | DSQ | Ud på mave v 75m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:40 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 539 | 31.45 | 1:06.52 | 1:42.00 | 2:16.57 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 535 | 33.00 | 1:07.51 | 1:42.49 | 2:16.92 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Mikkelsen | 2001 | 515 | 32.53 | 1:07.95 | 1:43.72 | 2:18.61 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 497 | 32.01 | 1:07.50 | 1:43.71 | 2:20.28 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 445 | 33.91 | 1:11.13 | 1:48.80 | 2:25.53 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Andersen | 2001 | 437 | 33.78 | 1:10.53 | 1:48.69 | 2:26.45 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Isabel Abcell | 2001 | 351 | 36.87 | 58.58 | 1:55.92 | 2:37.45 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 317 | 36.86 | 1:17.53 | 2:00.20 | 2:42.88 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Christina Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 617 | 29.50 | 1:02.26 | 1:36.63 | 2:10.57 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 503 | 32.71 | 1:09.09 | 1:45.13 | 2:19.78 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 428 | 33.13 | 1:10.45 | 1:49.27 | 2:27.50 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 406 | 35.78 | 1:14.82 | 1:53.02 | 2:30.11 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | 401 | 35.85 | 1:14.52 | 1:55.96 | 2:30.66 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sasia Lundhus | 2002 | 358 | 36.20 | 1:16.26 | 1:58.54 | 2:36.48 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mia Witt | 2002 | 300 | 39.24 | 1:22.05 | 2:05.48 | 2:45.90 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 428 | 34.84 | 1:12.39 | 1:50.04 | 2:27.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 374 | 37.34 | 1:17.49 | 1:56.42 | 2:34.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 366 | 36.25 | 1:15.77 | 1:55.68 | 2:35.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 334 | 36.01 | 1:16.80 | 1:59.29 | 2:40.10 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Ida Hebeltoft | 2003 | 323 | 38.67 | 1:20.52 | 2:03.23 | 2:41.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 316 | 38.62 | 1:20.66 | 2:02.16 | 2:43.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 315 | 38.05 | 1:19.94 | 2:02.99 | 2:43.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 307 | 37.34 | 1:20.14 | 2:02.65 | 2:44.75 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 304 | 35.90 | 1:17.47 | 2:01.30 | 2:45.27 | |||
GTI | ||||||||||
10 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 303 | 38.29 | 1:20.94 | 2:02.94 | 2:45.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Olivia Krogh | 2003 | 287 | 37.64 | 1:19.89 | 2:01.04 | 2:48.43 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nora Hertel | 2003 | 285 | 39.16 | 1:23.04 | 2:06.80 | 2:48.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sille Andersen | 2003 | 281 | 38.53 | 1:22.09 | 2:07.74 | 2:49.69 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marike Nevermann | 2003 | 267 | 39.66 | 1:24.28 | 2:09.54 | 2:52.46 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hannah Höesch | 2003 | 258 | 41.26 | 1:27.31 | 2:12.68 | 2:54.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Silje Gärtner | 2003 | 253 | 40.29 | 1:24.39 | 2:10.60 | 2:55.69 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Wolter | 2003 | 242 | 40.28 | 1:27.22 | 2:13.46 | 2:58.20 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Annika Egenhardt | 2003 | 204 | 42.75 | 1:32.05 | 2:21.60 | 3:08.67 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 193 | 40.65 | 1:30.10 | 2:22.36 | 3:12.31 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Josephine Gribsvad | 2003 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 354 | 37.32 | 1:17.44 | 1:57.95 | 2:37.08 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 348 | 35.51 | 1:15.11 | 1:57.81 | 2:38.01 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Clara Dreier | 2004 | 345 | 35.90 | 1:15.99 | 1:57.54 | 2:38.44 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 344 | 36.16 | 1:15.55 | 1:56.74 | 2:38.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 284 | 37.85 | 1:19.72 | 2:01.59 | 2:49.03 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 278 | 39.35 | 1:24.24 | 2:09.31 | 2:50.25 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 271 | 38.71 | 1:21.21 | 2:07.04 | 2:51.58 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 261 | 40.30 | 1:26.45 | 2:12.13 | 2:53.83 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Olivia Callesen | 2004 | 257 | 39.85 | 1:26.63 | 2:11.93 | 2:54.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 255 | 40.66 | 1:26.34 | 2:11.92 | 2:55.21 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Mathilde Hagihara | 2004 | 241 | 40.63 | 1:25.77 | 2:11.76 | 2:58.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 235 | 40.26 | 1:25.77 | 2:13.20 | 2:59.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rosemarie Koch | 2004 | 234 | 42.45 | 1:27.72 | 2:15.64 | 3:00.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jasmin Philip | 2004 | 230 | 42.23 | 1:28.74 | 2:16.67 | 3:01.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rebecca Hoeck | 2004 | 230 | 43.36 | 1:31.00 | 2:16.53 | 3:01.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 230 | 41.40 | 1:27.80 | 2:15.86 | 3:01.31 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sophia Bøttger | 2004 | 223 | 40.20 | 1:26.85 | 2:16.07 | 3:03.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 222 | 41.64 | 1:28.52 | 2:16.82 | 3:03.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 222 | 40.01 | 1:26.94 | 2:15.53 | 3:03.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 219 | 40.71 | 1:27.67 | 2:16.57 | 3:04.19 | |||
GTI | ||||||||||
21 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 217 | 41.52 | 1:30.76 | 2:18.92 | 3:04.95 | |||
GTI | ||||||||||
22 | Malou Soelberg | 2004 | 212 | 41.75 | 1:29.02 | 2:18.76 | 3:06.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 207 | 42.53 | 1:29.94 | 2:18.46 | 3:07.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 200 | 44.69 | 1:32.57 | 2:22.76 | 3:10.03 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 197 | 43.71 | 1:33.29 | 2:23.97 | 3:10.93 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Clara Schmedes | 2004 | 189 | 42.56 | 1:32.81 | 2:24.33 | 3:13.67 | |||
GTI | ||||||||||
27 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 187 | 42.97 | 1:34.10 | 2:26.74 | 3:14.33 | |||
GTI | ||||||||||
28 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 162 | 45.36 | 1:39.06 | 2:34.39 | 3:23.53 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Julie Liv Madsen | 2006 | 162 | 47.16 | 1:38.99 | 2:33.46 | 3:23.91 | |||
GTI | ||||||||||
30 | Julie Segato | 2005 | 156 | 45.34 | 1:38.45 | 2:32.96 | 3:26.44 | |||
GTI | ||||||||||
31 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 149 | 47.23 | 1:42.42 | 2:37.60 | 3:29.31 | |||
GTI | ||||||||||
32 | Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 146 | 48.61 | 1:43.38 | 2:39.62 | 3:30.99 | |||
GTI | ||||||||||
33 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 137 | 48.51 | 1:46.79 | 2:42.20 | 3:35.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 134 | 49.06 | 1:46.30 | 2:41.90 | 3:36.76 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 119 | 50.70 | 1:49.39 | 2:50.05 | 3:45.54 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emma Nissen | 2004 | 103 | 51.48 | 1:53.58 | 2:57.94 | 3:56.41 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkeline Poulsen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Signe Henriksen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 478 | 29.71 | 1:01.26 | 1:33.65 | 2:07.02 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 537 | 28.25 | 59.35 | 1:30.95 | 2:02.22 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Oliver Larsen | 2000 | 460 | 28.24 | 1:00.43 | 1:35.16 | 2:08.69 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 420 | 29.46 | 1:03.49 | 1:38.26 | 2:12.62 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Jacob Holm | 2000 | 396 | 31.27 | 1:06.25 | 1:41.28 | 2:15.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thor B. Hansen | 2000 | 394 | 31.15 | 1:05.81 | 1:40.65 | 2:15.48 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 379 | 31.72 | 1:07.24 | 1:42.59 | 2:17.25 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 357 | 32.72 | 1:09.09 | 1:45.92 | 2:20.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas L. Damgård | 2000 | 341 | 32.76 | 1:09.89 | 1:47.21 | 2:22.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 302 | 34.13 | 1:12.20 | 1:50.83 | 2:27.97 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Borg | 2000 | 279 | 34.50 | 1:13.99 | 1:54.41 | 2:32.01 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Oliver Klindt | 2000 | 265 | 35.72 | 1:15.65 | 1:56.16 | 2:34.57 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 510 | 28.31 | 59.55 | 1:31.72 | 2:04.37 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 440 | 30.32 | 1:04.02 | 1:37.27 | 2:10.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mert Kaya | 2001 | 395 | 31.69 | 1:05.78 | 1:41.27 | 2:15.38 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | 380 | 31.81 | 1:06.39 | 1:42.10 | 2:17.08 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Albert Frydensberg | 2001 | 361 | 32.27 | 1:08.14 | 1:44.51 | 2:19.49 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 331 | 32.24 | 1:09.35 | 1:47.53 | 2:23.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | William W. Kofoed | 2001 | 323 | 32.50 | 1:10.46 | 1:48.78 | 2:24.71 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 309 | 32.90 | 1:10.71 | 1:48.87 | 2:26.84 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas Jensen | 2001 | 259 | 35.01 | 1:14.87 | 1:55.75 | 2:35.76 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Frederik Helms | 2001 | 203 | 39.12 | 1:22.45 | 2:06.82 | 2:48.84 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 386 | 31.48 | 1:06.45 | 1:41.93 | 2:16.47 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Alfred Klarskov | 2002 | 362 | 33.13 | 1:08.48 | 1:45.15 | 2:19.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Fabiansen | 2002 | 355 | 31.85 | 1:08.08 | 1:44.86 | 2:20.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 336 | 32.16 | 1:08.68 | 1:47.01 | 2:22.92 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 319 | 33.82 | 1:11.46 | 1:49.11 | 2:25.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 319 | 33.58 | 1:11.48 | 1:49.73 | 2:25.40 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Mads Enghave | 2002 | 306 | 33.32 | 1:11.69 | 1:50.82 | 2:27.44 | |||
GTI | ||||||||||
8 | August Ryom | 2002 | 305 | 34.47 | 1:13.03 | 1:52.48 | 2:27.58 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Quaade | 2003 | 294 | 34.49 | 1:13.22 | 1:51.85 | 2:29.42 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Blidarevic | 2002 | 284 | 35.04 | 1:13.92 | 1:53.87 | 2:31.14 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frede Meincke | 2002 | 265 | 36.77 | 1:16.71 | 1:56.35 | 2:34.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oliver Steenberg | 2002 | 259 | 36.86 | 1:16.60 | 1:57.18 | 2:35.82 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 258 | 34.46 | 1:14.41 | 1:56.88 | 2:35.97 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Valdemar Brøns | 2003 | 256 | 36.04 | 1:16.47 | 1:56.99 | 2:36.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 248 | 37.51 | 1:18.05 | 1:58.67 | 2:38.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus Christensen | 2002 | 241 | 38.08 | 1:19.09 | 2:00.56 | 2:39.48 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 238 | 36.21 | 1:16.71 | 1:58.99 | 2:40.31 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Marco Knudsen | 2003 | 237 | 35.87 | 1:17.09 | 1:59.79 | 2:40.37 | |||
GTI | ||||||||||
19 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 230 | 35.41 | 1:17.05 | 2:00.75 | 2:42.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Mikkel Gummer | 2002 | 221 | 38.63 | 1:22.72 | 2:06.28 | 2:44.27 | |||
GTI | ||||||||||
21 | Lucas Reüter | 2002 | 220 | 37.49 | 1:19.89 | 2:03.26 | 2:44.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 218 | 38.12 | 1:20.20 | 2:03.69 | 2:45.00 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 215 | 36.93 | 1:19.47 | 2:03.24 | 2:45.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Victor Lund | 2002 | 212 | 37.78 | 1:21.09 | 2:06.08 | 2:46.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mark Sumberg | 2002 | 207 | 39.22 | 1:22.20 | 2:04.87 | 2:47.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 203 | 37.87 | 1:19.59 | 2:04.08 | 2:48.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 201 | 38.61 | 1:22.43 | 2:07.48 | 2:49.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Tobias Davidsen | 2003 | 197 | 38.55 | 1:22.19 | 2:08.13 | 2:50.51 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 195 | 38.96 | 1:23.79 | 2:08.44 | 2:51.11 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 192 | 39.60 | 1:24.48 | 2:10.51 | 2:52.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | August Østerholdt | 2002 | 189 | 41.30 | 1:26.45 | 2:11.93 | 2:53.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 185 | 36.91 | 1:21.56 | 2:09.84 | 2:54.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Oscar Thau | 2002 | 183 | 41.92 | 1:27.44 | 2:12.54 | 2:54.75 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Kevin Liang | 2002 | 183 | 39.02 | 1:24.45 | 2:11.39 | 2:54.80 | |||
GTI | ||||||||||
35 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 180 | 39.60 | 1:26.04 | 2:12.16 | 2:55.90 | |||
GTI | ||||||||||
36 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 174 | 37.66 | 1:21.87 | 2:10.84 | 2:57.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mark Brandt | 2002 | 174 | 40.01 | 1:25.86 | 2:12.43 | 2:57.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Anas El Ayadi | 2003 | 173 | 40.61 | 1:27.23 | 2:13.53 | 2:58.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 169 | 42.76 | 1:29.16 | 2:15.36 | 2:59.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 163 | 41.09 | 1:28.95 | 2:17.48 | 3:01.77 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 156 | 41.82 | 1:27.89 | 2:17.82 | 3:04.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 155 | 43.00 | 1:31.45 | 2:20.18 | 3:04.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 155 | 43.10 | 1:32.00 | 2:19.21 | 3:04.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mads Dolang | 2004 | 153 | 41.69 | 1:28.66 | 2:16.15 | 3:05.66 | |||
GTI | ||||||||||
45 | Jakob Hald | 2003 | 148 | 43.81 | 1:32.01 | 2:20.30 | 3:07.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 145 | 43.27 | 1:31.69 | 2:21.35 | 3:08.99 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
47 | Arthur Bilde | 2004 | 135 | 42.57 | 1:32.97 | 2:24.09 | 3:13.41 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
48 | Oscar Isberg | 2004 | 135 | 41.70 | 1:32.15 | 2:24.54 | 3:13.70 | |||
GTI | ||||||||||
49 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 134 | 43.43 | 1:32.93 | 2:24.80 | 3:14.06 | |||
GTI | ||||||||||
50 | William F. Villumsen | 2003 | 127 | 42.35 | 1:33.02 | 2:28.05 | 3:17.62 | |||
GTI | ||||||||||
51 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 122 | 44.36 | 1:36.04 | 2:30.80 | 3:19.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
52 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 116 | 45.84 | 1:37.84 | 2:30.59 | 3:23.39 | |||
GTI | ||||||||||
53 | Cilas Madsen | 2005 | 112 | 43.06 | 1:37.47 | 2:33.74 | 3:25.63 | |||
GTI | ||||||||||
54 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 105 | 44.26 | 1:40.22 | 2:36.48 | 3:30.51 | |||
GTI | ||||||||||
55 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 91 | 48.23 | 1:44.02 | 2:43.12 | 3:40.42 | |||
GTI | ||||||||||
56 | Johan Galsøe | 2005 | 62 | 51.95 | 1:57.86 | 3:07.63 | 4:10.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Lau Lykke Wennicke | 2004 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Jacobsen | 2002 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mathias Olsen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Oliver Lystlund | 2003 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 21, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Piger 1 | 2003 | 345 | 5:21.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 38.63 | 1:17.98 | 1:17.98 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 44.62 | 1:34.13 | 2:52.11 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 36.96 | 1:20.68 | 4:12.79 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 31.95 | 1:08.59 | 5:21.38 | ||||||
2 | Lyngby Es3 Piger 1 | 2003 | 318 | 5:30.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Ella Stenholt | 2003 | 38.20 | 1:18.83 | 1:18.83 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 44.47 | 1:33.51 | 2:52.34 | ||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 40.62 | 1:28.42 | 4:20.76 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 33.25 | 1:09.40 | 5:30.16 | ||||||
3 | Køge Piger 2 | 2003 | 297 | 5:37.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 40.94 | 1:24.22 | 1:24.22 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 44.13 | 1:33.05 | 2:57.27 | ||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 37.88 | 1:24.14 | 4:21.41 | ||||||
Melina Degner | 2004 | 36.61 | 1:16.29 | 5:37.70 | ||||||
4 | Hils 3 Piger | 2003 | 284 | 5:42.85 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 35.14 | 1:13.84 | 1:13.84 | ||||||
Frida Uldall | 2003 | 46.29 | 1:39.24 | 2:53.08 | ||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 38.81 | 1:26.94 | 4:20.02 | ||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 38.77 | 1:22.83 | 5:42.85 | ||||||
5 | Lyngby Es3 Piger 2 | 2003 | 262 | 5:52.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Kortbæk | 2003 | 40.80 | 1:24.30 | 1:24.30 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 43.66 | 1:34.35 | 2:58.65 | ||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 38.51 | 2:11.99 | 5:10.64 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 41.75 | 41.75 | 5:52.39 | ||||||
6 | Gti Piger 2 | 2004 | 247 | 5:59.10 | ||||||
GTI | ||||||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 43.25 | 1:28.74 | 1:28.74 | ||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 47.50 | 1:40.69 | 3:09.43 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 39.34 | 1:30.43 | 4:39.86 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 36.72 | 1:19.24 | 5:59.10 | ||||||
7 | Gsc Piger | 2004 | 242 | 6:01.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Emma Hansen | 2004 | 42.83 | 1:30.46 | 1:30.46 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 42.70 | 1:31.32 | 3:01.78 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 44.50 | 1:36.54 | 4:38.32 | ||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 39.67 | 1:23.23 | 6:01.55 | ||||||
8 | Hovedstaden Piger 2 | 2004 | 231 | 6:07.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Rosemarie Koch | 2004 | 45.30 | 1:32.69 | 1:32.69 | ||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 48.25 | 1:41.77 | 3:14.46 | ||||||
Rebecca Hoeck | 2004 | 43.52 | 1:34.89 | 4:49.35 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 37.91 | 1:18.02 | 6:07.37 | ||||||
9 | Vest Talent Piger | 2003 | 214 | 6:16.74 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 50.86 | 1:42.56 | 1:42.56 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 46.81 | 1:39.61 | 3:22.17 | ||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 38.79 | 1:27.52 | 4:49.69 | ||||||
Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 40.33 | 1:27.05 | 6:16.74 | ||||||
- | Gti Piger 1 | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 37.56 | 1:17.52 | 1:17.52 | ||||||
- | Køge Piger 1 | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Clara Dreier | 2004 | 38.99 | 1:21.32 | 1:21.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 22, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gti Drenge 1 | 2002 | 378 | 4:35.22 | ||||||
GTI | ||||||||||
Mads Enghave | 2002 | 35.80 | 1:14.40 | 1:14.40 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 36.29 | 1:17.70 | 2:32.10 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 28.10 | 1:00.19 | 3:32.29 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 30.21 | 1:02.93 | 4:35.22 | ||||||
2 | Lyngby Es3 Drenge 1 | 2001 | 301 | 4:56.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 35.72 | 1:13.37 | 1:13.37 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 42.49 | 1:29.19 | 2:42.56 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 31.96 | 1:11.55 | 3:54.11 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 29.86 | 1:02.83 | 4:56.94 | ||||||
3 | Hovedstaden Drenge 1 | 2002 | 264 | 5:10.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 34.69 | 1:10.90 | 1:10.90 | ||||||
Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 42.96 | 1:32.63 | 2:43.53 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 37.35 | 1:22.31 | 4:05.84 | ||||||
Alfred Klarskov | 2002 | 30.68 | 1:04.53 | 5:10.37 | ||||||
4 | Gsc Drenge | 2002 | 259 | 5:12.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 37.67 | 1:17.86 | 1:17.86 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 41.75 | 1:29.54 | 2:47.40 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 34.88 | 1:16.76 | 4:04.16 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 33.33 | 1:08.20 | 5:12.36 | ||||||
5 | Gti Drenge 2 | 2002 | 249 | 5:16.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
Mads Baltzer | 2002 | 38.71 | 1:19.56 | 1:19.56 | ||||||
Casper Koch | 2002 | 42.17 | 1:28.50 | 2:48.06 | ||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 37.73 | 1:22.01 | 4:10.07 | ||||||
Mads Karise Væhrens | 2002 | 31.55 | 1:06.36 | 5:16.43 | ||||||
6 | Hils 3 Drenge | 2001 | 238 | 5:21.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Christian Galsøe | 2002 | 37.40 | 1:18.15 | 1:18.15 | ||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 45.33 | 1:38.18 | 2:56.33 | ||||||
Frederik Clausen | 2001 | 36.85 | 1:20.54 | 4:16.87 | ||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 30.04 | 1:04.25 | 5:21.12 | ||||||
7 | Vest Talent Drenge | 2001 | 225 | 5:27.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Lucas Jensen | 2001 | 41.77 | 1:23.90 | 1:23.90 | ||||||
Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 50.32 | 1:47.20 | 3:11.10 | ||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 33.96 | 1:13.31 | 4:24.41 | ||||||
Marcus G. Gjettermann | 2001 | 29.78 | 1:03.03 | 5:27.44 | ||||||
8 | Lyngby Es3 Drenge 2 | 2001 | 207 | 5:36.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 38.95 | 1:20.78 | 1:20.78 | ||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 44.31 | 1:35.09 | 2:55.87 | ||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 38.32 | ||||||||
Christoffer Frederiksen | 2003 | 4:56.55 | 5:36.20 | 5:36.20 | ||||||
9 | Køge C 2 | 2001 | 197 | 5:42.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Victor Lund | 2002 | 42.08 | 1:25.78 | 1:25.78 | ||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 44.15 | 1:34.31 | 3:00.09 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 39.75 | 1:27.04 | 4:27.13 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 35.91 | 1:14.93 | 5:42.06 | ||||||
10 | Hovedstaden Drenge 2 | 2002 | 177 | 5:54.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 38.16 | 1:18.52 | 1:18.52 | ||||||
Noah Koefoed Weiss | 2003 | 47.74 | 1:42.27 | 3:00.79 | ||||||
Frede Meincke | 2002 | 43.77 | 1:38.65 | 4:39.44 | ||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 34.67 | 1:15.18 | 5:54.62 | ||||||
- | Køge C 1 | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 35.83 | 1:13.88 | 1:13.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 536 | 35.44 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 423 | 38.35 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 410 | 38.74 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Christina Christensen | 2001 | 373 | 39.99 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 364 | 40.33 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 331 | 41.63 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Isabel Abcell | 2001 | 232 | 46.86 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 544 | 35.27 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 434 | 38.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | 365 | 40.29 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Rebekka E. Lund | 2002 | 290 | 43.50 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 328 | 41.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 285 | 43.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frida Uldall | 2003 | 270 | 44.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Hagen | 2003 | 268 | 44.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 257 | 45.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 254 | 45.47 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 236 | 46.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marike Nevermann | 2003 | 224 | 47.39 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Wolter | 2003 | 208 | 48.56 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Sofia Hansen | 2003 | 152 | 53.87 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josephine Gribsvad | 2003 | 126 | 57.42 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 306 | 42.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 293 | 43.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Hansen | 2004 | 281 | 43.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Esther Hek Hansen | 2004 | 232 | 46.83 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 208 | 48.58 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 192 | 49.89 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 191 | 49.98 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 188 | 50.26 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 180 | 50.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 178 | 51.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 177 | 51.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Karoline Larsen | 2004 | 172 | 51.73 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 170 | 51.89 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Sophia Bøttger | 2004 | 158 | 53.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Clara Schmedes | 2004 | 149 | 54.31 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Emma Sander | 2004 | 143 | 55.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 139 | 55.58 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 134 | 56.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 133 | 56.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 125 | 57.57 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 125 | 57.60 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Caroline Henning | 2005 | 118 | 58.62 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Annika Britt Larsen | 2005 | 116 | 59.00 | ||||||
GTI | ||||||||||
24 | Frida Høj Andersen | 2005 | 115 | 59.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Julie Segato | 2005 | 111 | 59.75 | ||||||
GTI | ||||||||||
26 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 111 | 59.76 | ||||||
GTI | ||||||||||
27 | Ida Mørk | 2004 | 110 | 1:00.07 | ||||||
GTI | ||||||||||
28 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 109 | 1:00.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Julie Liv Madsen | 2006 | 107 | 1:00.48 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 103 | 1:01.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
31 | Emma Nissen | 2004 | 97 | 1:02.58 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 93 | 1:03.44 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
33 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 91 | 1:03.82 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 72 | 1:08.99 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Andrea Nannberg | 2005 | 65 | 1:11.54 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 37 | 1:26.25 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Lemann Bunch | 2004 | DSQ | 3 bentag f vand bryd | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 315 | 37.10 | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 507 | 31.65 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Frederik Borg | 2000 | 194 | 43.60 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Oliver Klindt | 2000 | 184 | 44.34 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 402 | 34.19 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 288 | 38.22 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Frederik Brogaard | 2001 | 273 | 38.91 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 238 | 40.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 220 | 41.81 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Danielsen | 2001 | 220 | 41.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 346 | 35.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Gustav Fabiansen | 2002 | 260 | 39.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | 247 | 40.24 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 238 | 40.71 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 237 | 40.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Quaade | 2003 | 237 | 40.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 223 | 41.60 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 221 | 41.73 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Casper Koch | 2002 | 220 | 41.81 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Mads Enghave | 2002 | 213 | 42.26 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Victor Lund | 2002 | 208 | 42.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | August Ryom | 2002 | 207 | 42.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Bror Textor-Broch | 2003 | 204 | 42.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lucas Reüter | 2002 | 204 | 42.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 202 | 43.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oscar Thau | 2002 | 197 | 43.35 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Emil Steenberg | 2002 | 190 | 43.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Mark Sumberg | 2002 | 184 | 44.37 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 175 | 45.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 173 | 45.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Mads Lind | 2002 | 173 | 45.29 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 173 | 45.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Magnus Christensen | 2002 | 168 | 45.68 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 168 | 45.76 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Oliver Sperling | 2004 | 163 | 46.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 159 | 46.58 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Kevin Liang | 2002 | 158 | 46.67 | ||||||
GTI | ||||||||||
28 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 153 | 47.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 153 | 47.13 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Valdemar Brøns | 2003 | 150 | 47.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Marius Bugge | 2003 | 149 | 47.55 | ||||||
GTI | ||||||||||
32 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 146 | 47.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 145 | 47.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 137 | 48.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
35 | Gustav Larsen | 2003 | 132 | 49.48 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Christian Svane | 2002 | 131 | 49.71 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Lasse Thulstrup | 2004 | 129 | 49.89 | ||||||
GTI | ||||||||||
38 | August Østerholdt | 2002 | 129 | 49.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emil Søby | 2004 | 121 | 51.01 | ||||||
GTI | ||||||||||
40 | Frederik Bahne Jessen | 2002 | 118 | 51.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
41 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 111 | 52.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 108 | 52.88 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
43 | Noel Willem Pihl | 2002 | 107 | 53.04 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Victor Dyrhauge | 2004 | 103 | 53.75 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
45 | William F. Villumsen | 2003 | 102 | 54.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
46 | Oliver Schultz | 2004 | 99 | 54.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
47 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 97 | 54.91 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
48 | Andreas Rasmussen | 2002 | 94 | 55.38 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 92 | 55.80 | ||||||
GTI | ||||||||||
50 | Mathias Olsen | 2005 | 87 | 56.97 | ||||||
GTI | ||||||||||
51 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 85 | 57.22 | ||||||
GTI | ||||||||||
52 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 85 | 57.27 | ||||||
GTI | ||||||||||
53 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 79 | 58.67 | ||||||
GTI | ||||||||||
54 | Mads Dolang | 2004 | 79 | 58.76 | ||||||
GTI | ||||||||||
55 | Mark Brandt | 2002 | 76 | 59.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
56 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 71 | 1:00.73 | ||||||
GTI | ||||||||||
57 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 69 | 1:01.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
58 | Marius Mains | 2005 | 63 | 1:03.23 | ||||||
GTI | ||||||||||
59 | Daniel Bastholm | 2005 | 61 | 1:03.84 | ||||||
GTI | ||||||||||
60 | Bertram Ejdesgaard | 2005 | 60 | 1:04.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
61 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 60 | 1:04.47 | ||||||
GTI | ||||||||||
62 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 59 | 1:04.52 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
63 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 55 | 1:06.13 | ||||||
GTI | ||||||||||
64 | Tobias Hagedorn | 2004 | 49 | 1:08.96 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
65 | Linus Albrektsen | 2006 | 48 | 1:09.23 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Esben Brasch Jensen | 2003 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Mikkel Roed | 2004 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Lau Lykke Wennicke | 2004 | DSQ | Albue o vand 12m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Pedersen | 2001 | 497 | 1:17.30 | 2:39.27 | 4:11.25 | 5:29.15 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Andersen | 2001 | 419 | 1:24.14 | 2:46.38 | 4:26.85 | 5:48.41 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 523 | 1:16.55 | 2:38.54 | 4:13.90 | 5:23.70 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | 522 | 1:22.43 | 2:44.73 | 4:11.19 | 5:23.84 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 492 | 1:19.97 | 2:44.55 | 4:16.24 | 5:30.31 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 432 | 1:16.76 | 2:49.95 | 4:24.36 | 5:45.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sasia Lundhus | 2002 | 308 | 1:31.70 | 3:08.26 | 4:58.57 | 6:26.05 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 396 | 1:23.99 | 2:59.49 | 4:34.47 | 5:55.16 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 372 | 1:22.30 | 2:52.34 | 4:39.17 | 6:02.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luna Gammelgaard | 2003 | 369 | 1:28.39 | 2:56.76 | 4:42.66 | 6:03.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Naja Thomsen | 2003 | 338 | 1:35.01 | 3:06.18 | 4:52.50 | 6:14.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | 337 | 1:37.82 | 3:09.13 | 4:57.37 | 6:14.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 330 | 1:28.30 | 3:03.14 | 4:52.79 | 6:17.31 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silke Larsen | 2003 | 305 | 1:34.85 | 3:14.77 | 5:02.37 | 6:27.26 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 279 | 1:42.75 | 3:22.76 | 5:12.03 | 6:38.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Annika Egenhardt | 2003 | 219 | 1:47.68 | 3:32.30 | 5:33.75 | 7:12.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 335 | 1:28.13 | 3:01.03 | 4:50.28 | 6:15.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 330 | 1:29.15 | 3:03.79 | 4:50.61 | 6:17.14 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 282 | 1:40.16 | 3:17.90 | 5:15.24 | 6:37.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 274 | 1:45.45 | 3:26.49 | 5:13.93 | 6:41.38 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Rebecca Hoeck | 2004 | 271 | 1:36.80 | 3:14.12 | 5:16.22 | 6:42.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jasmin Philip | 2004 | 239 | 1:45.82 | 3:27.92 | 5:26.54 | 6:59.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Malou Soelberg | 2004 | 233 | 1:44.91 | 3:25.62 | 5:27.94 | 7:03.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 233 | 1:52.80 | 3:33.01 | 5:31.47 | 7:03.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rosemarie Koch | 2004 | 223 | 1:50.19 | 3:32.03 | 5:35.55 | 7:09.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sophia Bøttger | 2004 | 206 | 1:54.92 | 3:41.58 | 5:46.59 | 7:21.43 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | DSQ | EFB v125m ryg | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 517 | 1:06.41 | 2:21.18 | 3:46.25 | 4:53.24 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Holm | 2000 | 406 | 1:16.34 | 2:39.44 | 4:05.22 | 5:17.82 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | William W. Kofoed | 2001 | 352 | 1:17.63 | 2:42.04 | 4:21.69 | 5:33.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Lucas Jensen | 2001 | 267 | 1:25.68 | 2:56.95 | 4:46.43 | 6:05.39 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Frederik Helms | 2001 | 210 | 1:31.26 | 3:08.35 | 5:13.45 | 6:36.15 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Frederik Clausen | 2001 | DSQ | Ej sam berør 275m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Luplau | 2001 | DSQ | ESB u afs 100m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 360 | 1:22.30 | 2:43.14 | 4:19.60 | 5:30.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Gummer | 2002 | 270 | 1:23.59 | 3:00.79 | 4:42.57 | 6:04.06 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | 247 | 1:35.80 | 3:10.28 | 4:51.70 | 6:15.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Oliver Breuner | 2002 | 237 | 1:29.11 | 3:05.98 | 4:55.40 | 6:20.38 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Martin Jacobsen | 2002 | 237 | 1:32.76 | 3:09.39 | 4:53.50 | 6:20.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Frede Meincke | 2002 | 225 | 1:36.51 | 3:12.56 | 5:05.73 | 6:27.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oscar Thau | 2002 | 224 | 1:38.65 | 3:18.99 | 5:03.50 | 6:27.28 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 224 | 1:37.58 | 3:11.84 | 5:03.36 | 6:27.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 220 | 1:34.90 | 3:17.98 | 5:03.80 | 6:29.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 203 | 1:39.29 | 3:18.03 | 5:14.98 | 6:40.33 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Tobias Davidsen | 2003 | 192 | 1:38.51 | 3:15.29 | 5:15.91 | 6:48.15 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Jens Bomgaard | 2002 | DSQ | ej ryg ved afs 200m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | DSQ | Ryg afs på mave 200m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 545 | 30.16 | 1:02.44 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | 531 | 30.58 | 1:02.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 497 | 31.65 | 1:04.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | 476 | 31.70 | 1:05.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 473 | 31.35 | 1:05.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Pedersen | 2001 | 473 | 31.54 | 1:05.45 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 464 | 31.73 | 1:05.87 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Anna Andersen | 2001 | 457 | 31.86 | 1:06.22 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 441 | 32.46 | 1:06.97 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 386 | 33.11 | 1:10.01 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Isabel Abcell | 2001 | 339 | 35.84 | 1:13.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 294 | 37.18 | 1:16.63 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 611 | 29.19 | 1:00.09 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | 605 | 28.85 | 1:00.28 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | 476 | 31.43 | 1:05.32 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 421 | 32.28 | 1:08.03 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Ulrikke Veje | 2002 | 408 | 33.46 | 1:08.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 396 | 33.86 | 1:09.45 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 368 | 34.00 | 1:11.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 323 | 35.02 | 1:14.28 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Sasia Lundhus | 2002 | 322 | 36.77 | 1:14.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Rebekka E. Lund | 2002 | 297 | 36.18 | 1:16.41 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mia Witt | 2002 | 286 | 37.28 | 1:17.39 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 424 | 32.41 | 1:07.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 415 | 32.88 | 1:08.36 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 398 | 32.86 | 1:09.29 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 397 | 33.61 | 1:09.36 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 385 | 34.03 | 1:10.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Gammelgaard | 2003 | 371 | 34.59 | 1:10.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 370 | 33.64 | 1:11.01 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 364 | 34.34 | 1:11.38 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Maagøe | 2003 | 363 | 34.51 | 1:11.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Hagen | 2003 | 358 | 34.13 | 1:11.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Hebeltoft | 2003 | 338 | 35.54 | 1:13.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ella Stenholt | 2003 | 332 | 35.35 | 1:13.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 330 | 35.36 | 1:13.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Naja Thomsen | 2003 | 324 | 36.07 | 1:14.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 310 | 35.25 | 1:15.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nora Hertel | 2003 | 303 | 37.09 | 1:15.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thea Pedersen | 2003 | 298 | 36.05 | 1:16.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 297 | 35.55 | 1:16.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Karoline Kortbæk | 2003 | 289 | 37.44 | 1:17.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 288 | 36.27 | 1:17.17 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 283 | 37.35 | 1:17.62 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
22 | Hannah Höesch | 2003 | 281 | 37.44 | 1:17.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marike Nevermann | 2003 | 259 | 38.69 | 1:19.93 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
24 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 200 | 40.93 | 1:27.18 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 186 | 42.01 | 1:29.35 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 342 | 35.49 | 1:12.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Dreier | 2004 | 334 | 34.79 | 1:13.50 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 317 | 36.06 | 1:14.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Melina Degner | 2004 | 301 | 36.78 | 1:16.10 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 288 | 37.45 | 1:17.19 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Hagihara | 2004 | 286 | 36.79 | 1:17.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 281 | 36.49 | 1:17.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rosemarie Koch | 2004 | 270 | 36.56 | 1:18.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Olivia Callesen | 2004 | 270 | 37.48 | 1:18.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 262 | 38.09 | 1:19.69 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Esther Hek Hansen | 2004 | 261 | 37.88 | 1:19.78 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 244 | 39.38 | 1:21.55 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 244 | 38.04 | 1:21.62 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Anastasia Smirnov | 2004 | 240 | 37.73 | 1:21.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 235 | 38.78 | 1:22.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 235 | 39.46 | 1:22.59 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 227 | 38.77 | 1:23.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 213 | 40.93 | 1:25.30 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Malou Soelberg | 2004 | 210 | 40.66 | 1:25.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 207 | 41.40 | 1:26.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 205 | 40.49 | 1:26.48 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 204 | 42.07 | 1:26.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 202 | 40.81 | 1:26.83 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Laura Vangkilde | 2004 | 189 | 41.15 | 1:28.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 189 | 41.61 | 1:28.82 | |||||
GTI | ||||||||||
26 | Cecilie Pihl | 2004 | 183 | 42.44 | 1:29.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 182 | 43.20 | 1:29.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 182 | 42.43 | 1:29.96 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Ida Mørk | 2004 | 178 | 42.05 | 1:30.67 | |||||
GTI | ||||||||||
30 | Signe Henriksen | 2004 | 165 | 44.93 | 1:32.87 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Clara Schmedes | 2004 | 163 | 43.29 | 1:33.35 | |||||
GTI | ||||||||||
32 | Julie Liv Madsen | 2006 | 161 | 45.23 | 1:33.68 | |||||
GTI | ||||||||||
33 | Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 154 | 46.84 | 1:35.10 | |||||
GTI | ||||||||||
34 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 152 | 44.86 | 1:35.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Elinor Markussen | 2004 | 151 | 44.42 | 1:35.70 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 150 | 44.71 | 1:35.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Annika Britt Larsen | 2005 | 148 | 46.17 | 1:36.33 | |||||
GTI | ||||||||||
38 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 147 | 46.67 | 1:36.59 | |||||
GTI | ||||||||||
39 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 129 | 47.09 | 1:40.84 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
40 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 128 | 47.60 | 1:41.02 | |||||
GTI | ||||||||||
40 | Julie Segato | 2005 | 128 | 46.57 | 1:41.02 | |||||
GTI | ||||||||||
42 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 120 | 49.00 | 1:43.41 | |||||
GTI | ||||||||||
43 | Karoline Larsen | 2004 | 119 | 47.60 | 1:43.49 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
44 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 119 | 47.63 | 1:43.56 | |||||
GTI | ||||||||||
45 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 118 | 51.02 | 1:43.90 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
46 | Smilla Askvig | 2004 | 115 | 49.88 | 1:44.60 | |||||
GTI | ||||||||||
47 | Frida Høj Andersen | 2005 | 115 | 48.44 | 1:44.85 | |||||
GTI | ||||||||||
48 | Caroline Henning | 2005 | 115 | 50.09 | 1:44.89 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 91 | 54.58 | 1:53.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
50 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 78 | 54.33 | 1:59.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
51 | Andrea Nannberg | 2005 | 76 | 55.65 | 2:00.16 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
52 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 74 | 57.04 | 2:01.26 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Mølholm | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Marie Clausen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 479 | 27.50 | 57.42 | |||||
GTI | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 554 | 26.54 | 54.70 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 485 | 27.81 | 57.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 437 | 28.17 | 59.19 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Jacob Holm | 2000 | 380 | 30.15 | 1:02.01 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thor B. Hansen | 2000 | 380 | 29.55 | 1:02.02 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 357 | 30.57 | 1:03.31 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 352 | 29.96 | 1:03.62 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas L. Damgård | 2000 | 344 | 31.10 | 1:04.11 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Borg | 2000 | 278 | 33.41 | 1:08.83 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Oliver Klindt | 2000 | 267 | 34.32 | 1:09.76 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 514 | 26.95 | 56.08 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 436 | 28.72 | 59.24 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 374 | 30.42 | 1:02.36 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 357 | 30.20 | 1:03.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Albert Frydensberg | 2001 | 353 | 30.87 | 1:03.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Brogaard | 2001 | 348 | 30.02 | 1:03.84 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 306 | 31.93 | 1:06.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 281 | 32.39 | 1:08.55 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 374 | 30.12 | 1:02.34 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 373 | 29.84 | 1:02.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | 365 | 30.02 | 1:02.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 360 | 30.40 | 1:03.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 348 | 31.09 | 1:03.83 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Gustav Fabiansen | 2002 | 348 | 31.24 | 1:03.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 338 | 30.77 | 1:04.46 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Mikkel Quaade | 2003 | 326 | 30.92 | 1:05.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alfred Klarskov | 2002 | 321 | 31.98 | 1:05.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 321 | 32.35 | 1:05.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Enghave | 2002 | 317 | 31.08 | 1:05.89 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 315 | 32.17 | 1:06.02 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Emil Steenberg | 2002 | 300 | 32.60 | 1:07.10 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Christian Galsøe | 2002 | 294 | 32.14 | 1:07.53 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Baltzer | 2002 | 284 | 32.82 | 1:08.31 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | August Ryom | 2002 | 284 | 32.99 | 1:08.32 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 273 | 33.22 | 1:09.23 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Simon Blidarevic | 2002 | 254 | 33.63 | 1:10.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frede Meincke | 2002 | 254 | 35.23 | 1:10.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Casper Koch | 2002 | 251 | 34.58 | 1:11.19 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Marco Knudsen | 2003 | 251 | 34.57 | 1:11.20 | |||||
GTI | ||||||||||
22 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 238 | 34.80 | 1:12.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 237 | 35.20 | 1:12.59 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 235 | 34.41 | 1:12.80 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Magnus Christensen | 2002 | 230 | 35.23 | 1:13.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Oliver Sperling | 2004 | 223 | 35.29 | 1:14.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kevin Liang | 2002 | 223 | 34.29 | 1:14.03 | |||||
GTI | ||||||||||
28 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 223 | 34.89 | 1:14.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mark Sumberg | 2002 | 223 | 36.46 | 1:14.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 220 | 35.50 | 1:14.40 | |||||
GTI | ||||||||||
31 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 219 | 33.97 | 1:14.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Bror Textor-Broch | 2003 | 218 | 36.05 | 1:14.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 210 | 35.59 | 1:15.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lucas Reüter | 2002 | 210 | 36.29 | 1:15.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 209 | 35.77 | 1:15.61 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 206 | 35.09 | 1:15.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
37 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 206 | 36.69 | 1:16.05 | |||||
GTI | ||||||||||
38 | Marius Bugge | 2003 | 205 | 36.21 | 1:16.16 | |||||
GTI | ||||||||||
39 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 200 | 35.95 | 1:16.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 199 | 36.47 | 1:16.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mads Lind | 2002 | 199 | 35.63 | 1:16.87 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
42 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 195 | 36.53 | 1:17.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
43 | Victor Lund | 2002 | 194 | 36.79 | 1:17.55 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
44 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 189 | 37.90 | 1:18.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
45 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 186 | 37.38 | 1:18.71 | |||||
GTI | ||||||||||
46 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 183 | 37.59 | 1:19.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
47 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 182 | 38.56 | 1:19.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
48 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 165 | 38.22 | 1:21.85 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Michael Halck | 2004 | 164 | 38.52 | 1:22.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
50 | Oliver Schultz | 2004 | 163 | 40.72 | 1:22.25 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
51 | Mark Brandt | 2002 | 162 | 39.26 | 1:22.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
52 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 158 | 40.26 | 1:23.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
53 | Emil Søby | 2004 | 154 | 38.41 | 1:23.78 | |||||
GTI | ||||||||||
54 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 152 | 40.28 | 1:24.04 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
55 | Victor Dyrhauge | 2004 | 146 | 39.33 | 1:25.25 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
56 | Arthur Bilde | 2004 | 145 | 40.05 | 1:25.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
57 | Louie Uldall | 2005 | 143 | 40.32 | 1:25.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
58 | Frederik Bahne Jessen | 2002 | 142 | 40.76 | 1:26.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
59 | Mads Dolang | 2004 | 141 | 41.02 | 1:26.22 | |||||
GTI | ||||||||||
60 | Cilas Madsen | 2005 | 136 | 40.79 | 1:27.19 | |||||
GTI | ||||||||||
61 | William F. Villumsen | 2003 | 135 | 40.40 | 1:27.42 | |||||
GTI | ||||||||||
62 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 135 | 40.55 | 1:27.57 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
63 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 134 | 41.25 | 1:27.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
64 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 134 | 41.80 | 1:27.73 | |||||
GTI | ||||||||||
65 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 133 | 41.41 | 1:27.93 | |||||
GTI | ||||||||||
66 | Lukas Frederiksen | 2004 | 133 | 40.20 | 1:28.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
67 | Matias Buus Hansen | 2003 | 131 | 42.03 | 1:28.37 | |||||
GTI | ||||||||||
68 | Jakob Hald | 2003 | 130 | 43.13 | 1:28.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
69 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 127 | 42.64 | 1:29.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
70 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 117 | 42.86 | 1:31.74 | |||||
GTI | ||||||||||
71 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 108 | 43.73 | 1:34.34 | |||||
GTI | ||||||||||
72 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 107 | 43.44 | 1:34.44 | |||||
GTI | ||||||||||
73 | Christian Svane | 2002 | 106 | 45.13 | 1:34.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
74 | Mathias Olsen | 2005 | 90 | 48.42 | 1:40.08 | |||||
GTI | ||||||||||
75 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 82 | 48.17 | 1:43.15 | |||||
GTI | ||||||||||
76 | Gustav Jacobsen | 2005 | 82 | 47.51 | 1:43.21 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
77 | Marius Mains | 2005 | 79 | 48.83 | 1:44.34 | |||||
GTI | ||||||||||
78 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 79 | 50.25 | 1:44.35 | |||||
GTI | ||||||||||
79 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 77 | 48.39 | 1:45.62 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
80 | Bertram Ejdesgaard | 2005 | 64 | 50.83 | 1:52.03 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
81 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 64 | 52.80 | 1:52.35 | |||||
GTI | ||||||||||
82 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 60 | 52.53 | 1:54.69 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
83 | Linus Albrektsen | 2006 | 55 | 1:57.74 | 1:57.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Affou Adlouni | 2002 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Johan Galsøe | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | August Østerholdt | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Bastholm | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Jakob Alexander Jensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Hagedorn | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Andersen | 2001 | 484 | 36.16 | 1:14.71 | 1:54.21 | 2:32.87 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 467 | 37.40 | 1:16.66 | 1:56.24 | 2:34.64 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 410 | 38.26 | 1:18.62 | 2:00.21 | 2:41.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Isabel Abcell | 2001 | 311 | 42.39 | 1:26.92 | 2:12.49 | 2:57.16 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Christina Christensen | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 423 | 36.86 | 1:17.78 | 1:59.98 | 2:39.78 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 358 | 39.24 | 1:21.73 | 2:05.87 | 2:48.97 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | 297 | 43.42 | 1:29.23 | 2:14.84 | 2:59.72 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 444 | 36.88 | 1:17.07 | 1:57.80 | 2:37.33 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 402 | 37.51 | 1:19.02 | 2:02.49 | 2:42.56 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 389 | 40.11 | 1:21.51 | 2:03.05 | 2:44.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Lindberg | 2003 | 345 | 40.51 | 1:23.75 | 2:08.29 | 2:51.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ella Stenholt | 2003 | 340 | 40.54 | 1:25.35 | 2:10.07 | 2:51.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 322 | 42.43 | 1:27.08 | 2:11.50 | 2:55.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 321 | 43.08 | 1:28.36 | 2:13.37 | 2:55.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 314 | 41.62 | 1:27.11 | 2:12.53 | 2:56.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 299 | 42.98 | 1:28.54 | 2:15.30 | 2:59.38 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 296 | 44.25 | 1:29.62 | 2:15.58 | 3:00.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karoline Kortbæk | 2003 | 295 | 42.44 | 1:28.16 | 2:14.79 | 3:00.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hannah Höesch | 2003 | 220 | 46.79 | 1:37.43 | 2:28.46 | 3:18.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Annika Egenhardt | 2003 | 205 | 47.87 | 1:39.41 | 2:32.63 | 3:23.31 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 204 | 48.26 | 1:40.02 | 2:32.98 | 3:23.86 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 174 | 49.64 | 1:43.44 | 2:40.50 | 3:34.92 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Dreier | 2004 | 351 | 38.52 | 1:21.71 | 2:06.60 | 2:50.14 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 330 | 40.23 | 1:24.03 | 2:09.46 | 2:53.60 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 299 | 44.16 | 1:29.85 | 2:15.01 | 2:59.44 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 281 | 44.23 | 1:29.50 | 2:14.91 | 3:03.19 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Melina Degner | 2004 | 269 | 43.40 | 1:29.87 | 2:17.94 | 3:05.78 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 264 | 45.15 | 1:32.12 | 2:21.29 | 3:07.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 262 | 45.10 | 1:32.19 | 2:20.05 | 3:07.35 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 262 | 44.95 | 1:32.42 | 2:20.47 | 3:07.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 251 | 43.28 | 1:31.41 | 2:21.45 | 3:10.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rebecca Hoeck | 2004 | 247 | 47.17 | 1:36.41 | 2:25.73 | 3:11.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 245 | 44.95 | 1:32.99 | 2:23.57 | 3:11.81 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Malou Soelberg | 2004 | 235 | 45.93 | 1:35.95 | 2:25.55 | 3:14.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Hansen | 2004 | 229 | 46.02 | 1:34.78 | 2:25.35 | 3:16.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Jasmin Philip | 2004 | 221 | 47.43 | 1:37.77 | 3:18.45 | 3:18.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Clara Schmedes | 2004 | 220 | 45.74 | 1:36.28 | 2:27.62 | 3:18.55 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Cecilie Pihl | 2004 | 201 | 47.20 | 1:40.07 | 2:32.92 | 3:24.90 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sophia Bøttger | 2004 | 197 | 49.51 | 1:41.56 | 2:34.16 | 3:26.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 165 | 50.37 | 1:46.49 | 2:43.68 | 3:38.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 154 | 55.30 | 1:50.83 | 3:43.62 | 3:43.62 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 147 | 1:52.74 | 2:51.82 | 3:47.02 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 147 | 54.26 | 1:52.07 | 2:50.42 | 3:47.09 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
22 | Annika Britt Larsen | 2005 | 147 | 54.33 | 1:51.60 | 2:50.09 | 3:47.28 | |||
GTI | ||||||||||
23 | Signe Henriksen | 2004 | 139 | 54.01 | 1:52.51 | 2:53.19 | 3:51.58 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Olivia Mai Gustafson | 2005 | DSQ | Ej berør v vend 75m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 501 | 32.03 | 1:05.51 | 1:39.29 | 2:13.55 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 473 | 33.31 | 1:08.34 | 1:42.95 | 2:16.16 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 461 | 32.82 | 1:07.31 | 1:42.81 | 2:17.30 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Frederik Borg | 2000 | 282 | 37.57 | 1:18.55 | 2:00.42 | 2:41.71 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Andreas L. Damgård | 2000 | DSQ | EFB 75m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Luplau | 2001 | 346 | 36.17 | 1:15.32 | 1:54.36 | 2:31.03 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 330 | 35.85 | 1:14.36 | 1:53.79 | 2:33.41 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 309 | 36.21 | 1:16.13 | 1:57.03 | 2:36.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | 279 | 38.71 | 1:20.44 | 2:02.72 | 2:42.28 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 238 | 39.16 | 1:22.60 | 2:07.13 | 2:50.99 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Lucas Jensen | 2001 | 232 | 40.78 | 1:24.90 | 2:09.80 | 2:52.62 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Frederik Helms | 2001 | 162 | 48.40 | 1:37.44 | 2:26.78 | 3:14.25 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 358 | 35.27 | 1:13.79 | 1:51.86 | 2:29.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 349 | 35.98 | 1:14.35 | 1:52.95 | 2:30.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Enghave | 2002 | 303 | 37.71 | 1:19.17 | 1:59.17 | 2:37.83 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | 279 | 38.06 | 1:19.25 | 2:01.24 | 2:42.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Koch | 2002 | 270 | 38.83 | 1:20.24 | 2:02.52 | 2:43.99 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 268 | 39.78 | 1:22.60 | 2:04.47 | 2:44.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Baltzer | 2002 | 263 | 40.66 | 1:22.71 | 2:04.92 | 2:45.57 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 257 | 40.35 | 1:22.66 | 2:06.49 | 2:46.87 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Christian Galsøe | 2002 | 256 | 38.72 | 1:22.10 | 2:06.48 | 2:47.03 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 254 | 39.54 | 1:22.09 | 2:05.05 | 2:47.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alfred Klarskov | 2002 | 243 | 41.69 | 1:25.52 | 2:08.56 | 2:49.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 241 | 38.24 | 1:22.28 | 2:07.39 | 2:50.37 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Quaade | 2003 | 241 | 41.81 | 1:25.56 | 2:08.19 | 2:50.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 222 | 42.81 | 1:27.37 | 2:11.64 | 2:55.07 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 218 | 40.94 | 1:26.89 | 2:13.55 | 2:56.04 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Valdemar Brøns | 2003 | 218 | 41.18 | 1:27.18 | 2:11.95 | 2:56.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Steenberg | 2002 | 208 | 44.49 | 1:29.46 | 2:14.83 | 2:58.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 208 | 41.98 | 1:27.86 | 2:13.83 | 2:59.06 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Oliver Breuner | 2002 | 204 | 43.90 | 1:30.14 | 2:17.05 | 3:00.05 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Marius Bugge | 2003 | 203 | 41.89 | 1:27.95 | 2:15.50 | 3:00.31 | |||
GTI | ||||||||||
21 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 200 | 43.57 | 1:29.03 | 2:15.50 | 3:01.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frede Meincke | 2002 | 197 | 44.14 | 1:30.74 | 2:16.65 | 3:02.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Martin Jacobsen | 2002 | 196 | 44.68 | 1:31.00 | 2:17.31 | 3:02.45 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Tobias Davidsen | 2003 | 194 | 44.20 | 1:31.67 | 2:16.68 | 3:03.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Mikkel Roed | 2004 | 193 | 45.83 | 1:32.20 | 2:18.92 | 3:03.48 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Noel Willem Pihl | 2002 | 191 | 43.70 | 1:30.50 | 2:17.83 | 3:04.21 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Oliver Sperling | 2004 | 188 | 44.29 | 1:32.05 | 2:19.60 | 3:05.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anas El Ayadi | 2003 | 181 | 43.35 | 1:31.25 | 2:20.64 | 3:07.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 177 | 45.17 | 1:33.89 | 2:22.15 | 3:08.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 176 | 44.10 | 1:31.13 | 2:20.20 | 3:09.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 176 | 44.81 | 1:33.38 | 2:22.73 | 3:09.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 175 | 45.39 | 1:34.53 | 2:24.41 | 3:09.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | 173 | 44.68 | 1:33.55 | 2:22.94 | 3:10.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Magnus Christensen | 2002 | 168 | 43.81 | 1:32.43 | 2:23.59 | 3:12.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Simon Blidarevic | 2002 | 167 | 46.21 | 1:36.04 | 2:25.28 | 3:12.48 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emil Søby | 2004 | 157 | 48.14 | 1:39.92 | 2:31.06 | 3:16.35 | |||
GTI | ||||||||||
37 | Victor Dyrhauge | 2004 | 155 | 50.30 | 1:41.11 | 2:30.68 | 3:17.33 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
38 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 138 | 48.95 | 1:41.59 | 2:34.67 | 3:25.08 | |||
GTI | ||||||||||
39 | Frederik Bahne Jessen | 2002 | 128 | 48.77 | 1:40.55 | 3:30.27 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
40 | Lasse Thulstrup | 2004 | 121 | 50.20 | 1:44.80 | 2:41.02 | 3:34.09 | |||
GTI | ||||||||||
41 | Matias Buus Hansen | 2003 | 121 | 51.91 | 1:46.42 | 2:40.90 | 3:34.50 | |||
GTI | ||||||||||
42 | William F. Villumsen | 2003 | 115 | 52.18 | 1:48.02 | 2:45.27 | 3:38.03 | |||
GTI | ||||||||||
43 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 92 | 55.61 | 1:52.11 | 2:57.01 | 3:54.65 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Esben Brasch Jensen | 2003 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | DSQ | EFB 125m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Hemmingsen | 2002 | DSQ | EFB 125m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | DSQ | EFB 150m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Nierfeldt | 2002 | DSQ | EFB 100m | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 439 | 33.46 | 1:12.39 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | 432 | 34.49 | 1:12.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Pedersen | 2001 | 428 | 34.82 | 1:13.02 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 379 | 34.72 | 1:16.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 378 | 35.12 | 1:16.10 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 196 | 43.15 | 1:34.67 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 643 | 29.97 | 1:03.78 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | 578 | 30.82 | 1:06.07 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | 426 | 34.08 | 1:13.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | 423 | 34.20 | 1:13.30 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 301 | 37.64 | 1:22.11 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 242 | 41.37 | 1:28.24 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Sasia Lundhus | 2002 | 213 | 43.22 | 1:32.07 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Mia Witt | 2002 | 189 | 44.21 | 1:35.87 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 337 | 36.43 | 1:19.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 313 | 38.18 | 1:21.06 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 311 | 37.00 | 1:21.24 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 281 | 38.39 | 1:24.03 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Luna Gammelgaard | 2003 | 255 | 40.66 | 1:26.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Hebeltoft | 2003 | 255 | 40.43 | 1:26.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 247 | 40.22 | 1:27.67 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 221 | 40.72 | 1:30.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Naja Thomsen | 2003 | 221 | 41.80 | 1:31.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 220 | 40.78 | 1:31.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marike Nevermann | 2003 | 209 | 44.34 | 1:32.75 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nora Hertel | 2003 | 207 | 41.98 | 1:33.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Silke Larsen | 2003 | 203 | 42.97 | 1:33.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 195 | 43.28 | 1:34.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 174 | 40.17 | 1:38.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hannah Höesch | 2003 | 168 | 45.02 | 1:39.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Gribsvad | 2003 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 268 | 38.98 | 1:25.33 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 214 | 40.86 | 1:31.97 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 191 | 44.59 | 1:35.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Melina Degner | 2004 | 173 | 45.93 | 1:38.63 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 170 | 46.08 | 1:39.28 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 149 | 45.55 | 1:43.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 144 | 50.93 | 1:44.90 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 141 | 48.34 | 1:45.72 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Jasmin Philip | 2004 | 139 | 50.64 | 1:46.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 134 | 48.76 | 1:47.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 124 | 49.02 | 1:50.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 121 | 48.58 | 1:51.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Rosemarie Koch | 2004 | 119 | 50.40 | 1:51.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Elinor Markussen | 2004 | 90 | 55.66 | 2:02.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Nissen | 2004 | 83 | 56.87 | 2:06.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Sander | 2004 | 80 | 58.72 | 2:07.26 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 482 | 28.43 | 1:01.82 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 340 | 32.10 | 1:09.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Thor B. Hansen | 2000 | 326 | 32.76 | 1:10.38 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 318 | 32.01 | 1:11.00 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Holm | 2000 | 307 | 33.23 | 1:11.79 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas L. Damgård | 2000 | 233 | 36.13 | 1:18.72 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Klindt | 2000 | 217 | 37.65 | 1:20.56 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 196 | 36.57 | 1:23.39 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 508 | 28.45 | 1:00.72 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Mathias Luplau | 2001 | 351 | 32.23 | 1:08.67 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 301 | 33.87 | 1:12.28 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 293 | 33.54 | 1:12.96 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | William W. Kofoed | 2001 | 264 | 34.62 | 1:15.51 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Frederik Brogaard | 2001 | 248 | 34.35 | 1:17.10 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 225 | 36.17 | 1:19.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Albert Frydensberg | 2001 | 218 | 37.68 | 1:20.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Clausen | 2001 | 216 | 38.35 | 1:20.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Fabiansen | 2002 | 320 | 32.79 | 1:10.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 317 | 33.30 | 1:11.04 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 295 | 33.32 | 1:12.76 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 248 | 35.47 | 1:17.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 239 | 36.50 | 1:18.06 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | August Ryom | 2002 | 236 | 36.26 | 1:18.39 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 196 | 39.54 | 1:23.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 195 | 37.61 | 1:23.55 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Emil Steenberg | 2002 | 195 | 37.71 | 1:23.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 192 | 37.45 | 1:23.96 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Mikkel Gummer | 2002 | 189 | 40.37 | 1:24.33 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 181 | 38.88 | 1:25.57 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Bror Textor-Broch | 2003 | 181 | 38.28 | 1:25.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Lind | 2002 | 174 | 39.73 | 1:26.73 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kevin Liang | 2002 | 163 | 39.29 | 1:28.61 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 154 | 41.04 | 1:30.42 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Magnus Christensen | 2002 | 145 | 40.58 | 1:32.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 133 | 41.59 | 1:34.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 131 | 43.05 | 1:35.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 126 | 44.31 | 1:36.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | 122 | 44.95 | 1:37.72 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marco Knudsen | 2003 | 120 | 44.42 | 1:38.07 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Mark Brandt | 2002 | 117 | 45.09 | 1:38.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Christoffer Frederiksen | 2003 | 117 | 43.05 | 1:39.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | August Østerholdt | 2002 | 116 | 43.85 | 1:39.14 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 114 | 43.73 | 1:39.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sebastian K. Greisen | 2004 | 113 | 46.00 | 1:40.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 88 | 49.30 | 1:48.78 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lukas Frederiksen | 2004 | 65 | 53.67 | 2:00.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Gustav Jacobsen | 2005 | 47 | 59.07 | 2:13.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Louie Uldall | 2005 | 43 | 58.25 | 2:18.29 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Affou Adlouni | 2002 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 585 | 36.97 | 1:17.43 | 1:58.87 | 2:40.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 477 | 39.43 | 1:23.00 | 2:07.85 | 2:52.20 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 345 | 44.19 | 1:33.64 | 2:23.24 | 3:11.82 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 469 | 39.28 | 1:23.12 | 2:07.68 | 2:53.13 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 421 | 40.46 | 1:26.53 | 2:13.37 | 2:59.49 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 376 | 39.14 | 1:25.88 | 2:16.71 | 3:06.37 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 336 | 43.93 | 1:33.95 | 2:25.40 | 3:13.51 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Mia Witt | 2002 | 225 | 51.78 | 1:48.60 | 2:44.94 | 3:41.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 411 | 42.21 | 1:29.07 | 2:14.75 | 3:00.86 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Luna Gammelgaard | 2003 | 351 | 45.66 | 1:34.63 | 2:23.12 | 3:10.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 344 | 44.10 | 1:34.00 | 2:24.12 | 3:12.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 329 | 45.28 | 1:35.43 | 2:25.30 | 3:14.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | 318 | 45.49 | 1:35.95 | 2:27.20 | 3:17.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 318 | 45.00 | 1:35.57 | 2:26.18 | 3:17.13 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ella Stenholt | 2003 | 314 | 46.48 | 1:37.81 | 2:29.17 | 3:17.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 311 | 45.48 | 1:36.60 | 2:27.38 | 3:18.50 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Naja Thomsen | 2003 | 293 | 47.97 | 1:40.60 | 2:32.53 | 3:22.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 264 | 48.76 | 1:42.27 | 2:35.56 | 3:29.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thea Pedersen | 2003 | 248 | 49.23 | 1:43.90 | 2:39.16 | 3:33.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frida Uldall | 2003 | 235 | 48.93 | 1:44.68 | 2:40.96 | 3:37.94 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 214 | 49.68 | 1:47.53 | 2:45.40 | 3:44.65 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Julie Wolter | 2003 | 213 | 50.94 | 1:48.83 | 2:47.00 | 3:44.99 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Annika Egenhardt | 2003 | 209 | 52.99 | 1:50.00 | 2:48.74 | 3:46.72 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 200 | 54.60 | 1:52.92 | 2:51.92 | 3:49.82 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Sofia Hansen | 2003 | 144 | 55.71 | 2:02.60 | 3:10.83 | 4:16.59 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 330 | 44.76 | 1:34.05 | 2:24.57 | 3:14.60 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 310 | 45.57 | 1:35.81 | 2:27.26 | 3:18.69 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 306 | 45.83 | 1:36.38 | 2:29.03 | 3:19.49 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 289 | 46.29 | 1:38.16 | 2:31.29 | 3:23.45 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 272 | 47.47 | 1:40.58 | 2:34.56 | 3:27.53 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Esther Hek Hansen | 2004 | 260 | 49.43 | 1:44.46 | 2:38.22 | 3:30.76 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Melina Degner | 2004 | 250 | 48.84 | 1:42.50 | 2:38.49 | 3:33.58 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 244 | 48.43 | 1:45.25 | 2:40.84 | 3:35.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Vangkilde | 2004 | 244 | 49.59 | 1:47.05 | 2:41.80 | 3:35.12 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Clara Dreier | 2004 | 243 | 48.05 | 1:42.10 | 2:38.17 | 3:35.49 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Hansen | 2004 | 231 | 47.11 | 1:44.33 | 2:42.01 | 3:39.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Mathilde Hagihara | 2004 | 227 | 52.14 | 1:48.90 | 2:46.36 | 3:40.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 219 | 51.50 | 1:48.36 | 2:45.43 | 3:43.08 | |||
GTI | ||||||||||
14 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 219 | 52.63 | 1:49.33 | 2:46.67 | 3:43.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 215 | 52.80 | 1:50.97 | 2:48.04 | 3:44.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 202 | 54.12 | 1:51.88 | 2:52.67 | 3:49.10 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 192 | 50.66 | 1:50.33 | 2:52.27 | 3:53.18 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Malou Soelberg | 2004 | 180 | 55.76 | 1:56.48 | 2:58.10 | 3:57.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Karoline Larsen | 2004 | 173 | 54.34 | 1:56.20 | 3:00.61 | 4:01.25 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 171 | 56.24 | 1:58.26 | 3:00.70 | 4:02.38 | |||
GTI | ||||||||||
21 | Freja Lemann Bunch | 2004 | 158 | 57.69 | 2:02.10 | 3:05.92 | 4:08.89 | |||
GTI | ||||||||||
22 | Ida Mørk | 2004 | 153 | 59.18 | 2:02.62 | 3:08.09 | 4:11.19 | |||
GTI | ||||||||||
23 | Signe Henriksen | 2004 | 144 | 59.93 | 2:05.28 | 3:11.79 | 4:16.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 136 | 59.14 | 2:05.09 | 3:13.97 | 4:21.48 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Smilla Askvig | 2004 | 120 | 1:02.99 | 2:13.42 | 3:24.54 | 4:32.59 | |||
GTI | ||||||||||
- | Anastasia Smirnov | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | DSQ | 2 armtag u vand 50m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | DSQ | ESB 200m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 466 | 35.91 | 1:16.41 | 1:56.47 | 2:35.55 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 397 | 37.90 | 1:19.20 | 2:01.70 | 2:44.14 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor B. Hansen | 2000 | 325 | 39.40 | 1:24.04 | 2:10.00 | 2:55.41 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 244 | 42.08 | 1:30.80 | 2:21.70 | 3:12.92 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucas Jensen | 2001 | 177 | 49.08 | 1:44.24 | 2:39.90 | 3:34.87 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Frederik Helms | 2001 | 109 | 58.55 | 2:03.53 | 3:09.23 | 4:12.27 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 350 | 39.17 | 1:23.94 | 2:08.55 | 2:51.07 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 281 | 42.40 | 1:30.38 | 2:17.60 | 3:04.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Koch | 2002 | 267 | 41.89 | 1:28.56 | 2:17.16 | 3:07.20 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 251 | 42.89 | 1:32.40 | 2:22.49 | 3:11.29 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Oscar Thau | 2002 | 249 | 45.06 | 1:34.39 | 2:24.46 | 3:11.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 238 | 44.54 | 1:34.63 | 2:25.07 | 3:14.67 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Mikkel Gummer | 2002 | 237 | 46.32 | 1:36.16 | 2:26.24 | 3:14.97 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 232 | 45.31 | 1:35.22 | 2:26.00 | 3:16.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Jacobsen | 2002 | 231 | 46.20 | 1:36.67 | 2:28.18 | 3:16.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 225 | 45.25 | 1:36.31 | 2:27.90 | 3:18.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lucas Reüter | 2002 | 219 | 46.28 | 1:38.22 | 2:30.38 | 3:19.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 217 | 46.35 | 1:37.30 | 2:29.04 | 3:20.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | 203 | 46.60 | 1:38.71 | 2:31.12 | 3:25.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marco Knudsen | 2003 | 193 | 48.78 | 1:42.22 | 2:36.44 | 3:28.57 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Oliver Breuner | 2002 | 184 | 49.48 | 1:43.53 | 2:37.59 | 3:31.96 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 173 | 48.65 | 1:44.34 | 2:41.51 | 3:36.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 173 | 51.39 | 1:47.94 | 2:43.19 | 3:36.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 170 | 49.44 | 1:46.31 | 2:43.92 | 3:37.75 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Mark Sumberg | 2002 | 167 | 51.65 | 1:49.97 | 2:46.35 | 3:38.78 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 165 | 51.59 | 1:47.24 | 2:44.35 | 3:40.00 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 158 | 50.88 | 1:48.21 | 2:45.09 | 3:43.01 | |||
GTI | ||||||||||
22 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | 154 | 52.51 | 1:52.07 | 2:48.81 | 3:44.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lasse Thulstrup | 2004 | 153 | 51.26 | 1:49.81 | 2:48.72 | 3:45.16 | |||
GTI | ||||||||||
24 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 151 | 54.06 | 1:52.41 | 2:49.83 | 3:46.17 | |||
GTI | ||||||||||
25 | Christian Svane | 2002 | 150 | 54.00 | 1:50.71 | 2:49.30 | 3:47.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Tobias Davidsen | 2003 | 144 | 53.45 | 1:52.46 | 2:50.28 | 3:50.02 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Gustav Larsen | 2003 | 143 | 53.00 | 1:52.09 | 2:53.34 | 3:50.53 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 135 | 54.91 | 1:57.19 | 2:57.05 | 3:54.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Hannibal Anker Bechmann | 2004 | 130 | 56.29 | 1:58.03 | 2:59.26 | 3:57.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Oliver Schultz | 2004 | 121 | 56.34 | 1:57.92 | 3:01.42 | 4:03.33 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 121 | 53.06 | 1:54.87 | 2:58.97 | 4:03.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 117 | 55.18 | 1:57.37 | 3:01.33 | 4:06.05 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
33 | Arthur Bilde | 2004 | 114 | 55.52 | 1:58.56 | 3:03.86 | 4:08.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Andreas Rasmussen | 2002 | 106 | 57.15 | 2:01.84 | 3:08.28 | 4:14.54 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mathias Olsen | 2005 | 105 | 1:00.46 | 2:05.34 | 3:10.52 | 4:15.31 | |||
GTI | ||||||||||
36 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 78 | 1:03.71 | 2:17.40 | 3:31.19 | 4:42.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Esben Brasch Jensen | 2003 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Johan Galsøe | 2005 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Michael Halck | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Hald | 2003 | DSQ | ESB 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Lund | 2002 | DSQ | ESB 75m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 35, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vstp Piger | 2001 | 434 | 4:57.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Lærke Schlott Reichel | 2001 | 39.06 | 1:19.27 | 1:19.27 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 37.53 | 1:18.90 | 2:38.17 | ||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 33.83 | 1:13.25 | 3:51.42 | ||||||
Anna Andersen | 2001 | 31.59 | 1:06.39 | 4:57.81 | ||||||
2 | Vest Chicks | 2001 | 326 | 5:27.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Isabel Abcell | 2001 | 42.09 | 1:24.60 | 1:24.60 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 38.37 | 1:22.76 | 2:47.36 | ||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 43.35 | 1:33.23 | 4:20.59 | ||||||
Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 30.62 | 1:06.85 | 5:27.44 | ||||||
- | Gtigirls1 | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 37.22 | 1:15.54 | 1:15.54 | ||||||
- | Hils 2 Piger 1 | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Emma Brogaard | 2001 | 32.13 | 1:06.22 | 1:06.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 36, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vstp Drenge | 1999 | 428 | 4:24.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 33.41 | 1:09.50 | 1:09.50 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 35.70 | 1:16.82 | 2:26.32 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 29.73 | 1:04.26 | 3:30.58 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 25.97 | 53.58 | 4:24.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 37, 8 x 50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1999-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gti Bjørne Unger | 1999 | 26.03 | 54.19 | 1:23.14 | 3:39.13 | ||||
GTI | ||||||||||
2 | Mix Vstp | 1999 | 25.26 | 55.36 | 1:22.78 | 3:47.11 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lyngby Mix | 1999 | 27.58 | 56.23 | 1:24.54 | 4:03.87 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Køge Mix 2 | 1999 | 31.75 | 1:00.20 | 1:35.61 | 4:07.92 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hovedstaden1 Mix | 1999 | 31.48 | 1:01.60 | 1:33.87 | 4:09.70 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gsc K2B | 2002 | 30.46 | 1:03.73 | 1:33.67 | 4:22.10 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Gti2 Mix | 1999 | 32.13 | 1:08.86 | 1:38.47 | 4:22.66 | ||||
GTI | ||||||||||
8 | Hovedstaden2 Mix | 1999 | 36.24 | 1:06.85 | 1:40.75 | 4:29.25 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Køge Mix 3 | 1999 | 34.31 | 1:06.48 | 1:41.60 | 4:32.24 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Hovedstaden3 Mix | 1999 | 35.63 | 1:09.68 | 1:45.54 | 4:39.96 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gti3 Mix | 1999 | 31.42 | 1:07.55 | 1:41.27 | 4:40.88 | ||||
GTI | ||||||||||
12 | Hovedstaden4 Mix | 1999 | 38.16 | 1:14.13 | 1:52.04 | 4:58.08 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gti4 Mix | 1999 | 45.27 | 1:27.38 | 2:08.58 | 5:40.06 | ||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:01 |