Results for Lohiuinnit 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohi-uinnit 2015 |
|
Tulostuspivmr |
24 toukokuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
13:12 |
|
|
Jrjestj |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupivmr |
23 toukokuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
486 |
31.37 |
1:10.96 |
1:52.42 |
|
2:24.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ronny Brnnkrr |
2002 |
|
365 |
33.54 |
1:14.66 |
2:02.84 |
|
2:39.41 |
|
|
Kemin Tyven Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
356 |
36.38 |
1:17.80 |
2:04.77 |
|
2:40.85 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julius Kuitunen |
2002 |
|
352 |
35.93 |
1:19.95 |
2:05.35 |
|
2:41.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jere Keskiaho |
2001 |
|
349 |
33.91 |
1:17.89 |
2:04.76 |
|
2:41.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Perttu Somero |
2001 |
|
327 |
37.72 |
1:15.65 |
2:06.28 |
|
2:45.44 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ahti Saarela |
2002 |
|
321 |
41.26 |
1:22.16 |
2:08.38 |
|
2:46.38 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
313 |
37.81 |
1:22.46 |
2:12.06 |
|
2:47.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
311 |
38.85 |
1:22.45 |
2:12.84 |
|
2:48.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
298 |
38.26 |
1:21.13 |
2:13.30 |
|
2:50.64 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Petteri Maijala |
2001 |
|
263 |
38.60 |
1:26.98 |
2:17.84 |
|
2:57.86 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
228 |
40.91 |
1:28.99 |
2:26.84 |
|
3:06.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oliver Kela |
2002 |
|
213 |
40.12 |
1:28.09 |
2:27.18 |
|
3:10.66 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Lytz |
2003 |
|
202 |
43.81 |
1:35.11 |
2:32.56 |
|
3:14.03 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Magnus Kuitunen |
2004 |
|
202 |
44.82 |
1:35.32 |
2:31.97 |
|
3:14.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikael Ryynnen |
2003 |
|
177 |
47.20 |
1:38.67 |
2:39.07 |
|
3:22.81 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eemeli Korhonen |
2003 |
|
173 |
47.47 |
1:37.28 |
2:38.10 |
|
3:24.26 |
|
|
Kempeleen Pyrint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Leevi Sipil |
2003 |
|
171 |
48.96 |
1:36.28 |
2:39.27 |
|
3:25.05 |
|
|
Kempeleen Pyrint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
168 |
54.41 |
1:47.20 |
2:39.20 |
|
3:26.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sihan Yu |
2003 |
|
126 |
55.15 |
1:53.73 |
2:51.27 |
|
3:47.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Rajavaara |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Taimisto |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riku Silvennoinen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Ylimrinen ksiveto sukelluksissa lhdn / knnksen jlkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veikka Ijs |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100 m |
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
516 |
28.57 |
1:06.53 |
1:48.04 |
|
2:22.05 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Somero |
1999 |
|
488 |
31.71 |
1:08.70 |
1:51.31 |
|
2:24.74 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
488 |
32.07 |
1:09.04 |
1:51.86 |
|
2:24.75 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Ojakippola |
1999 |
|
422 |
31.76 |
1:12.01 |
1:56.69 |
|
2:31.91 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
419 |
31.16 |
1:11.46 |
1:55.80 |
|
2:32.25 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
413 |
34.38 |
1:17.07 |
1:58.96 |
|
2:33.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miikka Huotari |
2000 |
|
411 |
32.32 |
1:13.64 |
1:58.29 |
|
2:33.22 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joona Tikka |
2000 |
|
331 |
35.42 |
1:19.47 |
2:08.12 |
|
2:44.70 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Antti Hirvonen |
2000 |
|
288 |
37.49 |
1:21.92 |
2:12.76 |
|
2:52.43 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eetu Elorinne |
2000 |
|
256 |
38.50 |
1:24.45 |
2:16.92 |
|
2:59.51 |
|
|
Kempeleen Pyrint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Onni Kartimo |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
552 |
29.98 |
1:06.72 |
1:48.26 |
|
2:18.94 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Leppkynns |
1997 |
|
339 |
33.91 |
1:15.78 |
2:05.61 |
|
2:43.35 |
|
|
Swimming Jyvskyl |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miikka Mattila |
1977 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Santeri Teppola |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Vr uintisykli (=1 ksiveto, 1 potku), paitsi knnkseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekij: WinGrodan 1.24.00 |
Tulostuspivmr |
24 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
13:12 |
|