Resultater for Nykredit Open 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Open 2015 | Udskriftsdato | 27 marts 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 marts 2015 |
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1998 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Veronika Storm | 1998 | 35.78 | 1:15.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Stampe | 2000 | 33.68 | 1:10.76 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Celia Erikstad | 1999 | 34.37 | 1:11.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 34.73 | 1:12.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cassandra Thimmer | 1999 | 36.43 | 1:13.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Thit Bondo | 2000 | 36.16 | 1:13.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 36.23 | 1:14.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Sara Krell Refn | 1999 | 35.18 | 1:14.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Sand Majlund | 1999 | 36.37 | 1:15.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicoline Bredahl | 2000 | 36.62 | 1:15.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Hansen | 1999 | 36.77 | 1:15.80 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 37.16 | 1:16.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 36.80 | 1:16.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 36.30 | 1:16.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 36.54 | 1:16.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Karina Garne Larsen | 2000 | 38.19 | 1:18.02 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Simone Jørgensen | 1999 | 38.12 | 1:18.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mette Høgild Svane | 2000 | 38.77 | 1:18.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Karoline Kjær | 2000 | 38.34 | 1:19.58 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Taylor | 2000 | 37.81 | 1:19.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Freya R. Andersen | 2000 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 35.26 | 1:12.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 36.23 | 1:12.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 35.76 | 1:12.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 36.07 | 1:13.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 36.10 | 1:14.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Zenia Aarestrup | 2001 | 36.33 | 1:14.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 36.28 | 1:14.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 36.28 | 1:15.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 37.14 | 1:16.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 37.49 | 1:16.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emilie Holst Lange | 2002 | 37.42 | 1:17.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 37.94 | 1:18.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 38.85 | 1:18.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Signe Fich Hansen | 2002 | 39.00 | 1:18.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Bast | 2002 | 37.95 | 1:19.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 39.01 | 1:20.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Amalie Vilstrup | 2002 | 39.06 | 1:20.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Michelle Mortensen | 2002 | 39.69 | 1:21.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Signe Bach | 2002 | 39.19 | 1:21.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 38.86 | 1:22.49 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Frederikke Kruse | 2002 | 40.22 | 1:22.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mia Krüger | 2002 | 40.73 | 1:23.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Camilla Friis | 2001 | 41.60 | 1:25.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Victoria Leth | 2002 | 42.21 | 1:26.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Silke Siff Larsson | 2002 | 43.03 | 1:27.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 42.59 | 1:27.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | 39.77 | 1:23.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 39.85 | 1:24.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 41.91 | 1:25.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie Kristensen | 2003 | 43.40 | 1:29.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 45.96 | 1:35.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:31 |