Results for TYR Vantaa Junior Meet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lumi Luoma | 2005 | 235 | 43.85 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Aino Koskelo | 2005 | 228 | 44.24 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Tuuli Pippuri | 2005 | 216 | 45.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Alexandra Petryshenko | 2005 | 211 | 45.39 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
5 | Daniella Guth | 2005 | 211 | 45.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Varvara Mosharina | 2007 | 203 | 46.04 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
7 | Nelli Vihola | 2005 | 198 | 46.35 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Kira Lindroos | 2005 | 198 | 46.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | 195 | 46.61 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
10 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 192 | 46.83 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 186 | 47.38 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Wilma Sundt | 2006 | 184 | 47.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Elina Ryynänen | 2005 | 183 | 47.62 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Kukka Peill | 2005 | 166 | 49.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Emily Priidel | 2005 | 163 | 49.44 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
16 | Veera Korsoff | 2005 | 162 | 49.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Essi Ahvenainen | 2005 | 160 | 49.75 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Hanna Martola | 2005 | 160 | 49.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Mari Ann Marran | 2005 | 160 | 49.81 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
20 | Inger Isaksen | 2005 | 158 | 50.00 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
21 | Heli Kuisma | 2006 | 154 | 50.38 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Melissa Miettinen | 2005 | 150 | 50.89 | ||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Anna Triin Reilent | 2005 | 150 | 50.90 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
24 | Jenni Kurki | 2005 | 149 | 50.97 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 144 | 51.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Milja Aarnivuo | 2005 | 144 | 51.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Anastasiya Pavlova | 2006 | 143 | 51.68 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
28 | Siiri Pekkala | 2005 | 137 | 52.42 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Iina Rissanen | 2005 | 135 | 52.72 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Karoliina Evert | 2006 | 135 | 52.73 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
31 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 132 | 53.03 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Varvara Bashkirova | 2005 | 119 | 54.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Anjelika Loktionova | 2006 | 113 | 55.83 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
34 | Lada Belozjorova | 2006 | 113 | 55.90 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
35 | Susanna Ryynänen | 2006 | 112 | 56.08 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Sara Stenbacka | 2005 | 107 | 56.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
37 | Amanda Lehtonen | 2005 | 105 | 57.24 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Venla Varvikko | 2005 | 102 | 57.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Jasmin Savonen | 2005 | 94 | 59.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Janica Nieminen | 2005 | 77 | 1:03.38 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Saga Höijer | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Katriin Hansalu | 2003 | 468 | 34.83 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
2 | Laura Kellberg | 2003 | 445 | 35.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Ellen Antikainen | 2003 | 368 | 37.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Juulia Käräjämies | 2003 | 333 | 39.01 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Hanne Grete Hanvere | 2003 | 316 | 39.71 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
6 | Sofia Långström | 2003 | 311 | 39.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Emma Johansson | 2003 | 310 | 39.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Cindy Palm | 2003 | 310 | 39.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Oona Puolakka | 2003 | 291 | 40.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 284 | 41.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Iina von Schrowe | 2003 | 280 | 41.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Henrietta Löfgren | 2003 | 278 | 41.42 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Saga Kovanen | 2004 | 263 | 42.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Essi Salokorpi | 2003 | 255 | 42.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 252 | 42.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Helmi Haverinen | 2004 | 244 | 43.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Ciara Wacklin | 2004 | 242 | 43.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Josephine Otis | 2004 | 241 | 43.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 238 | 43.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Vlada Guljajeva | 2004 | 237 | 43.71 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Sonja Salmimies | 2004 | 234 | 43.89 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
22 | Jannika Hirvonen | 2004 | 232 | 43.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Nicole Yisrael | 2004 | 232 | 44.01 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Martina Uusitalo | 2003 | 229 | 44.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Nelly Plukka | 2003 | 226 | 44.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Diana Seiger | 2003 | 224 | 44.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Julia Peltola | 2003 | 221 | 44.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Emmi Partanen | 2003 | 219 | 44.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Wilma Savonen | 2004 | 214 | 45.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 212 | 45.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Sanna Pajula | 2003 | 200 | 46.23 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
32 | Nicole Sundell | 2003 | 197 | 46.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Veera Anna Lastovskaia | 2003 | 196 | 46.57 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
34 | Iida Herrala | 2004 | 195 | 46.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Liina Virta | 2004 | 188 | 47.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Laura Helena Koppel | 2003 | 183 | 47.60 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
37 | Maija Hukkanen | 2003 | 183 | 47.64 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
38 | Lotta Lahti | 2003 | 179 | 47.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Tiia Kuisma | 2003 | 176 | 48.22 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
40 | Iisa Karpela | 2004 | 175 | 48.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Wunsen Jämsen | 2003 | 168 | 49.02 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
42 | Emily Cwirzen | 2004 | 165 | 49.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Milana Hiekkonen | 2004 | 164 | 49.40 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
44 | Gloria Rajenko | 2003 | 162 | 49.55 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
45 | Sini Aarnivuo | 2003 | 161 | 49.65 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Susanna Kuisma | 2003 | 158 | 49.95 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
47 | Pinja Kallio | 2004 | 152 | 50.69 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
48 | Nea Grundström | 2003 | 145 | 51.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Henni Havén | 2004 | 138 | 52.26 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
50 | Eevi Uitti | 2004 | 136 | 52.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Aliina Karvonen | 2004 | 129 | 53.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
52 | Katarina Kobycheva | 2004 | 122 | 54.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Irem Bayoglu | 2004 | 121 | 54.68 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
54 | Alina Heitkova | 2004 | 119 | 55.00 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
55 | Amanda Mielty | 2003 | 117 | 55.20 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Mea Mehtonen | 2004 | 112 | 56.10 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
57 | Maija Nätti | 2004 | 44 | 1:16.49 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Laura Vitsut | 2004 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ksenia Egorova | 2000 | 600 | 32.08 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 512 | 33.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 511 | 33.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Raakel Bärlund | 2001 | 510 | 33.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Emilia Flyckt | 2001 | 504 | 33.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Isabel Hagelin | 2001 | 501 | 34.05 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Ella Aalto | 2000 | 496 | 34.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Janina Ollikainen | 2000 | 478 | 34.59 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Cia Wacklin | 2001 | 455 | 35.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Heta Känkänen | 2001 | 419 | 36.15 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Annika Hänninen | 2000 | 417 | 36.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Linda Simula | 2001 | 414 | 36.30 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Amanda Rapinoja | 2001 | 413 | 36.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emma Kotiranta | 2001 | 401 | 36.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Helmi Tossavainen | 2002 | 396 | 36.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 393 | 36.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Reetta Kuusisto | 2002 | 392 | 36.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Diana Lattu | 2001 | 390 | 37.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Emmi Kaunisto | 2002 | 388 | 37.08 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Merit Piisang | 2001 | 383 | 37.24 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
21 | Helene Hirvonen | 2001 | 383 | 37.25 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Annika Lepistö | 2001 | 378 | 37.40 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
23 | Jenny Nieminen | 2001 | 371 | 37.65 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
24 | Verna Rostedt | 2002 | 370 | 37.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Iiris Himanto | 2001 | 368 | 37.73 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
26 | Sara Mustonen | 2002 | 366 | 37.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 365 | 37.85 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 357 | 38.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Pinja Paulomo | 2002 | 357 | 38.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Siri Auvinen | 2002 | 356 | 38.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Mirka Mettinen | 2002 | 349 | 38.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Julia Sottinen | 2000 | 346 | 38.52 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
33 | Wenla Laaksonen | 2001 | 345 | 38.55 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
34 | Vilma Hottinen | 2002 | 341 | 38.72 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Maari Sinivuori | 2001 | 329 | 39.17 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
36 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 327 | 39.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Sanni Kuitunen | 2000 | 327 | 39.24 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
38 | Säde Lahtinen | 2001 | 326 | 39.29 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
39 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 324 | 39.39 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
40 | Anni Savolainen | 2002 | 321 | 39.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 315 | 39.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Tinja Turunen | 2002 | 312 | 39.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Alida Öhberg | 2002 | 299 | 40.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
44 | Noora Kanerva | 2000 | 297 | 40.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Myra Bengts | 2000 | 289 | 40.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Anna Ketola | 2001 | 288 | 40.94 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
47 | Eevi Kotiranta | 2001 | 288 | 40.97 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
48 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 286 | 41.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Minna Laitinen | 2002 | 285 | 41.09 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
50 | Enni Kanerva | 2000 | 265 | 42.12 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
51 | Lotta Husu | 2001 | 261 | 42.29 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
52 | Fanny Talonpoika | 2001 | 242 | 43.37 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Milli Kosunen | 2002 | 234 | 43.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Sini Hirvonen | 2001 | 233 | 43.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Linnea Saarikivi | 2000 | 229 | 44.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Cami Wacklin | 2002 | 226 | 44.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Erja Tiljander | 2000 | 214 | 45.19 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
58 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 207 | 45.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Susanna Rönkkö | 2001 | 205 | 45.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Oona Piekkala | 2002 | 205 | 45.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Iida Honkanen | 2001 | 199 | 46.30 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
62 | Johanna Luukkonen | 2001 | 196 | 46.53 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
63 | Julia Ingberg | 2002 | 195 | 46.59 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
64 | Marleen Mikk | 2002 | 187 | 47.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
65 | Ida Heino | 2000 | 186 | 47.35 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
66 | Iida Parvinen | 2002 | 184 | 47.56 | ||||||
Vanders | ||||||||||
67 | Rebekka Sido | 2002 | 181 | 47.76 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
68 | Agneta Kallas | 2002 | 179 | 47.96 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
69 | Henna Saarela | 2002 | 176 | 48.28 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
70 | Karla Nevalainen | 2002 | 168 | 49.02 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
71 | Nora Pennanen | 2002 | 117 | 55.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
72 | Emma Sevenius | 2002 | 115 | 55.53 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Aino Vepsäläinen | 2001 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lotta Auvinen | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Vilma Norja | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Kallio | 1999 | 678 | 30.80 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Emma Suomio | 1998 | 576 | 32.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Anna Jantunen | 1998 | 505 | 33.96 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
4 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 491 | 34.30 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Lotta Räisänen | 1999 | 474 | 34.70 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Emma Ingberg | 1999 | 466 | 34.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Patricia Vainio | 1998 | 393 | 36.93 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Sofia Väljä | 1999 | 348 | 38.47 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Laura Haapanen | 1999 | 342 | 38.67 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Emilia Kokko | 1999 | 303 | 40.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Suvi Taskinen | 1998 | 291 | 40.79 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Elina Heino | 1999 | 273 | 41.68 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 228 | 39.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Georgiy Smirnov | 2006 | 181 | 42.44 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
3 | Egor Prysakov | 2004 | 179 | 42.59 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
4 | Roope Ollikainen | 2004 | 176 | 42.86 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Jesse Lintusalo | 2004 | 171 | 43.24 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Grigorii Shakov | 2005 | 165 | 43.81 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
7 | Joonas Jaakkola | 2004 | 163 | 43.95 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Matvei Kozlov | 2005 | 161 | 44.14 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
8 | Tanel Moor | 2005 | 161 | 44.14 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
10 | Hugo Johannes Maranil | 2005 | 146 | 45.61 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
11 | Denis Efimychev | 2006 | 145 | 45.68 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
12 | Joona Kuitu | 2004 | 141 | 46.11 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Tino Kaukonen | 2004 | 140 | 46.19 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Velizar Nazarenko | 2005 | 138 | 46.51 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
15 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 137 | 46.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Alexander Nyman | 2004 | 137 | 46.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Arsenii Antonian | 2005 | 137 | 46.56 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
18 | Jan Byskov | 2004 | 129 | 47.51 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
19 | Paavo Nenonen | 2005 | 129 | 47.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Leo Oksman | 2004 | 123 | 48.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Veerti Juurakko | 2004 | 122 | 48.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 120 | 48.65 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Aleksei Tokhtuev | 2006 | 119 | 48.74 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
24 | Miko Mikkola | 2004 | 118 | 48.97 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Alexander Nikulin | 2008 | 117 | 49.04 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
26 | Egor Taranov | 2006 | 115 | 49.35 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
27 | Stephan Baskakov | 2006 | 112 | 49.75 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
28 | Vladislav Kiuru | 2006 | 111 | 50.00 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
29 | Oskari Toivonen | 2004 | 110 | 50.14 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Roman Astanin | 2006 | 107 | 50.60 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
31 | Aapo Ahlroos | 2004 | 105 | 50.91 | ||||||
Vanders | ||||||||||
32 | Nico Peltonen | 2005 | 103 | 51.24 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
33 | Matti Nätti | 2004 | 102 | 51.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Joona Saarnio | 2004 | 98 | 52.06 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
35 | Daniil Seliversov | 2006 | 98 | 52.11 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
36 | Veeti Salminen | 2004 | 96 | 52.42 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 94 | 52.74 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
38 | Richard Ramstedt | 2004 | 93 | 52.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Eeti Virolainen | 2004 | 89 | 53.84 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
40 | Max Nejdanov | 2006 | 84 | 54.73 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
41 | Onni Niemi | 2005 | 79 | 55.80 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Jonah Kuronen | 2005 | 76 | 56.53 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
43 | Nico Kulju | 2006 | 66 | 59.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
44 | Maddox Pilli | 2005 | 65 | 59.74 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
45 | Mihail Svistunov | 2005 | 42 | 1:08.63 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
- | Georgiy Abramov | 2006 | DSQ | |||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Niko Teperi | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Semjon Griuntal | 2002 | 450 | 31.37 | ||||||
Kometa | ||||||||||
2 | Aleksei Kharitonov | 2002 | 323 | 35.01 | ||||||
Ekran | ||||||||||
3 | Oskari Aalto | 2002 | 291 | 36.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 285 | 36.49 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Leo Mikkonen | 2002 | 279 | 36.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Oscar Skjäl | 2002 | 271 | 37.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Veikka Saren | 2002 | 259 | 37.67 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
8 | Joel Syrjä | 2002 | 259 | 37.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Verneri Viisanen | 2002 | 247 | 38.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Aleksei Dimitriev | 2003 | 246 | 38.33 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
11 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 240 | 38.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Elmar Kaska | 2002 | 238 | 38.76 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
13 | Niklas Hatakka | 2003 | 237 | 38.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Elias Kukkonen | 2002 | 233 | 39.03 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
15 | Danila Shishinin | 2002 | 228 | 39.33 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Alexander Fyhr | 2002 | 225 | 39.47 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Oliver Annus | 2003 | 209 | 40.47 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
18 | Samuel Leppänen | 2002 | 208 | 40.56 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 205 | 40.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Tuukka Inkilä | 2003 | 205 | 40.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Max Åström | 2002 | 204 | 40.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Kirill Levo | 2002 | 197 | 41.30 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Reino Heinikangas | 2002 | 191 | 41.74 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
24 | Matias Gustafsson | 2002 | 190 | 41.76 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Lauri Tolvanen | 2003 | 190 | 41.77 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
26 | Tuomas Peltola | 2003 | 179 | 42.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Elias Filippovits | 2002 | 176 | 42.82 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
28 | Doria Sadojevic Jelacik | 2002 | 175 | 42.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Luukas Vainio | 2003 | 175 | 42.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Elias Rajala | 2002 | 174 | 43.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
31 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 169 | 43.46 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
32 | Ilari Silventoinen | 2002 | 166 | 43.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Tatu Saareks | 2003 | 156 | 44.57 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
34 | Oscar Taht | 2003 | 155 | 44.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Markku Khrishchenovich | 2003 | 155 | 44.70 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
36 | Jerry Roine | 2002 | 148 | 45.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
37 | Karri Suuronen | 2003 | 148 | 45.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Roni Severinkangas | 2003 | 143 | 45.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Onni Järvinen | 2002 | 140 | 46.23 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
40 | Otto Sormunen | 2002 | 139 | 46.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 133 | 46.99 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
42 | Lauri Manninen | 2003 | 133 | 47.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
43 | Benjamin Hoot | 2003 | 133 | 47.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Mattias Janhunen | 2003 | 133 | 47.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Niklas Rantapää | 2003 | 133 | 47.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Nikita Batluk | 2003 | 130 | 47.41 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
47 | Aarno Lind | 2002 | 128 | 47.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Max Walther | 2003 | 126 | 47.90 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
49 | Aapo Kaasinen | 2003 | 125 | 47.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Alexander Huhtala | 2003 | 122 | 48.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Topias Hildén | 2002 | 117 | 49.03 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
52 | Arttu Korolainen | 2002 | 117 | 49.04 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
53 | Tuomas Tolppala | 2002 | 112 | 49.79 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
54 | Daniil Lukasin | 2002 | 104 | 51.00 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
55 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 104 | 51.02 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 101 | 51.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Jaakko Jokinen | 2003 | 100 | 51.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Santtu Kosunen | 2003 | 98 | 52.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 93 | 53.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Juuso Korhonen | 2002 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Konsta Pekkala | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Seppälä | 1999 | 470 | 30.90 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 424 | 31.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Verneri Mattila | 1999 | 423 | 32.00 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Lauri Jämsén | 2000 | 397 | 32.69 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Leevi Luhtanen | 2000 | 395 | 32.75 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Lauri Törmä | 2000 | 394 | 32.78 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Joona Ruuskanen | 2000 | 393 | 32.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Martti Tervanen | 2000 | 389 | 32.93 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Jere Ruuhonen | 2001 | 385 | 33.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Eetu Einto | 2001 | 380 | 33.17 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
11 | Matias Pennanen | 2001 | 373 | 33.39 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Aleksej Belfer | 2000 | 356 | 33.91 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Joona Mikkola | 2001 | 352 | 34.03 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Kirill Egorov | 2000 | 352 | 34.04 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Kristofer Ojaste | 1999 | 351 | 34.05 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
16 | Oskar Nordquist | 1999 | 351 | 34.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Jetro Isotalo | 2001 | 344 | 34.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Saku Suomalainen | 2001 | 341 | 34.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Georgy Babenov | 2000 | 331 | 34.75 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Tuomas Jokinen | 2001 | 320 | 35.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Rami Rissanen | 1999 | 307 | 35.61 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Kasper Vaittinen | 2001 | 303 | 35.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Jere Nevalainen | 2001 | 302 | 35.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Mika Arkkila | 2000 | 283 | 36.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Ruslan Panschin | 2001 | 277 | 36.87 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
26 | Eemil Kylmä | 2001 | 255 | 37.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Aaron Antikainen | 2001 | 255 | 37.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Pyry Nurminen | 2001 | 253 | 37.97 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Juho Ruuskanen | 2001 | 251 | 38.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Henrik Martola | 2000 | 251 | 38.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Kalle Hyttinen | 2001 | 243 | 38.48 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Ville Aaltonen | 2001 | 241 | 38.62 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
33 | Otto Kallama | 1999 | 221 | 39.74 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
34 | Samuli Hartikainen | 2001 | 211 | 40.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Oskari Niemi | 2001 | 197 | 41.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
36 | Ali Gardberg | 2001 | 180 | 42.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Lukas Vahtera | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Teemu Annala | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Veeti Laine | 2000 | DSQ | SW 6.1 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Hellström | 1997 | 555 | 29.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Nikita Saunonen | 1997 | 552 | 29.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Niklas Valkonen | 1997 | 521 | 29.86 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Antti Leiponen | 1998 | 506 | 30.16 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 490 | 30.49 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Jon Lundgren | 1998 | 447 | 31.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Dmitry Nosov | 1998 | 391 | 32.87 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Heikki Tervanen | 1998 | 302 | 35.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Aleksei Belov | 1998 | 196 | 41.32 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Raul Heinikangas | 1998 | 193 | 41.58 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 3, 200m PU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 418 | 1:18.42 | 2:42.87 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 249 | 1:32.73 | 3:13.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Mette Hämeenaho | 2002 | 238 | 1:33.03 | 3:16.33 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Emmi Heine | 2002 | 219 | 1:33.38 | 3:21.78 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
5 | Helmi Viitasalo | 2002 | 191 | 1:39.21 | 3:31.34 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
Laji 3, 200m PU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 481 | 1:11.61 | 2:35.37 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 474 | 1:15.85 | 2:36.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Julia Sottinen | 2000 | 396 | 1:17.26 | 2:45.81 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Sanna Putkonen | 2001 | 359 | 1:20.50 | 2:51.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Janina Ollikainen | 2000 | 328 | 1:20.82 | 2:56.48 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Wilma Andreasen | 2000 | 319 | 1:23.55 | 2:58.11 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Maari Sinivuori | 2001 | 295 | 1:25.71 | 3:02.90 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Mariel Mylly | 2001 | 240 | 1:29.61 | 3:15.75 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 225 | 1:30.44 | 3:20.03 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
10 | Petra Uusikumpu | 2001 | 209 | 1:31.76 | 3:25.15 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 202 | 1:30.42 | 3:27.47 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Anni Manninen | 2001 | 200 | 1:34.77 | 3:28.26 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Katariina Kivi | 2001 | 191 | 1:37.17 | 3:31.30 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
- | Aliisa Salokaarto | 2001 | DNF | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 3, 200m PU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Perkiö | 1999 | 413 | 1:16.41 | 2:43.53 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Jenni Kukkonen | 1999 | 377 | 1:15.53 | 2:48.47 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 4, 200m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 357 | 1:13.54 | 2:37.06 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Jesper Lietzen | 2002 | 326 | 1:17.98 | 2:41.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 312 | 1:15.47 | 2:44.31 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Olli Malmberg | 2001 | 280 | 1:23.44 | 2:50.37 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Taneli Lantta | 2001 | 239 | 1:25.59 | 2:59.63 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Jetro Isotalo | 2001 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 4, 200m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anton Helin | 1999 | 395 | 1:11.83 | 2:31.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 357 | 1:07.99 | 2:37.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Jan Strömberg | 1999 | 303 | 1:15.97 | 2:46.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Miska Kurvinen | 1999 | 295 | 1:16.60 | 2:47.38 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
- | Oliver Keho | 2000 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Elias Soukola | 1999 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 4, 200m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oskar Mäkelä | 1998 | 396 | 1:11.46 | 2:31.85 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Lassi Ruohonen | 1998 | 318 | 1:12.39 | 2:43.33 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Alexi Taimela | 1998 | 179 | 1:32.48 | 3:17.66 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Storage IT |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liina Virta | 2004 | 310 | 1:35.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Emilia Sihvo | 2004 | 285 | 1:37.71 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Pinja Nieminen | 2004 | 259 | 1:40.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Irene Mäkilä | 2004 | 254 | 1:41.49 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Matilda Laitinen | 2004 | 253 | 1:41.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Helmi Lehtonen | 2004 | 250 | 1:42.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Emily Cwirzen | 2004 | 247 | 1:42.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Verna Savioja | 2004 | 243 | 1:43.03 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
9 | Ciara Wacklin | 2004 | 242 | 1:43.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Anni Hyttinen | 2004 | 241 | 1:43.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Sonja Salmimies | 2004 | 239 | 1:43.60 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
12 | Sofia Salospohja | 2004 | 236 | 1:44.00 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Tuuli Pippuri | 2005 | 236 | 1:44.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Iana Solov´eva | 2005 | 235 | 1:44.18 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
15 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 233 | 1:44.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Hanna Kangur | 2004 | 233 | 1:44.51 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
17 | Josephine Otis | 2004 | 233 | 1:44.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Saga Kovanen | 2004 | 227 | 1:45.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Auri Keurulainen | 2004 | 226 | 1:45.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Greta Beszteri | 2004 | 224 | 1:45.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Iida Herrala | 2004 | 223 | 1:46.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Helmi Haverinen | 2004 | 222 | 1:46.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Nicole Yisrael | 2004 | 215 | 1:47.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Iiris Närhinen | 2004 | 213 | 1:47.65 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
25 | Riikka Niskala | 2004 | 213 | 1:47.71 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Kira Lindroos | 2005 | 208 | 1:48.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Milla Rintanen | 2004 | 206 | 1:48.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 205 | 1:49.00 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Emma Hakala | 2004 | 205 | 1:49.04 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
30 | Henni Havén | 2004 | 204 | 1:49.19 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Tinja Lasonen | 2004 | 201 | 1:49.85 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
32 | Lilli Rinne | 2004 | 200 | 1:49.96 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Lumi Luoma | 2005 | 199 | 1:50.19 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
34 | Elina Ryynänen | 2005 | 197 | 1:50.57 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Wilma Savonen | 2004 | 195 | 1:50.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Wilma Sundt | 2006 | 193 | 1:51.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Jannika Hirvonen | 2004 | 193 | 1:51.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Ida Maliranta | 2004 | 187 | 1:52.43 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
39 | Aada Rissanen | 2004 | 182 | 1:53.42 | ||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Hanna Martola | 2005 | 179 | 1:54.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Aava Aula | 2004 | 179 | 1:54.18 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
42 | Daniella Guth | 2005 | 178 | 1:54.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Vlada Guljajeva | 2004 | 178 | 1:54.36 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
44 | Emilia Jalonen | 2004 | 176 | 1:54.74 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
45 | Anna Mattila | 2004 | 174 | 1:55.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
46 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 163 | 1:57.72 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
47 | Roona Karola | 2004 | 163 | 1:57.76 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
48 | Milla Hälikkä | 2004 | 160 | 1:58.32 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
49 | Elisa Liven | 2004 | 159 | 1:58.75 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
50 | Saga Höijer | 2005 | 155 | 1:59.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Siiri Pekkala | 2005 | 150 | 2:01.00 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
52 | Pinja Kallio | 2004 | 149 | 2:01.19 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
53 | Eevi Uitti | 2004 | 147 | 2:01.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Milana Hiekkonen | 2004 | 145 | 2:02.37 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
55 | Mari Ann Marran | 2005 | 144 | 2:02.69 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
56 | Lilja Oberwahrenbrock | 2004 | 134 | 2:05.68 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
57 | Siiri Innanen | 2004 | 132 | 2:06.34 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
58 | Kukka Peill | 2005 | 131 | 2:06.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Iisa Karpela | 2004 | 123 | 2:09.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
60 | Ella Vilenius | 2004 | 122 | 2:09.45 | ||||||
Vanders | ||||||||||
61 | Pinja Kinnunen | 2004 | 122 | 2:09.48 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
62 | Milja Aarnivuo | 2005 | 121 | 2:09.80 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
63 | Heli Kuisma | 2006 | 121 | 2:09.87 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
64 | Alexandra Chaker | 2004 | 117 | 2:11.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
65 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 114 | 2:12.71 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
66 | Katarina Kobycheva | 2004 | 108 | 2:14.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
67 | Silja Eloranta | 2004 | 108 | 2:15.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
68 | Venla Varvikko | 2005 | 101 | 2:18.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
69 | Lada Belozjorova | 2006 | 91 | 2:22.64 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
70 | Susanna Ryynänen | 2006 | 75 | 2:31.97 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Essi Kallunki | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Storage IT |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Liven | 2002 | 517 | 1:20.14 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Emma Uusküla | 2002 | 508 | 1:20.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Peppi Siirtola | 2002 | 424 | 1:25.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Mirka Mettinen | 2002 | 413 | 1:26.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Anna Vira | 2002 | 410 | 1:26.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Juulia Käräjämies | 2003 | 407 | 1:26.83 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Jade Huhtamaa | 2002 | 378 | 1:28.93 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Liisa Räikkönen | 2002 | 376 | 1:29.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Cindy Palm | 2003 | 376 | 1:29.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Anni Savolainen | 2002 | 364 | 1:30.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Ellen Antikainen | 2003 | 355 | 1:30.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Venla Suihkonen | 2002 | 355 | 1:30.84 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Katariina Niemi | 2002 | 351 | 1:31.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Emmi Kaunisto | 2002 | 347 | 1:31.50 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Jessica Kujanpää | 2002 | 339 | 1:32.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Vilma Hottinen | 2002 | 335 | 1:32.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Sofia Långström | 2003 | 334 | 1:32.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Katriin Hansalu | 2003 | 322 | 1:33.79 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
19 | Oona Kuusivaara | 2002 | 314 | 1:34.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Jenny Kareinen | 2002 | 313 | 1:34.72 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Viivi Vaajanen | 2002 | 312 | 1:34.84 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Tiia Strandberg | 2002 | 309 | 1:35.14 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
23 | Emma Johansson | 2003 | 300 | 1:36.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Nella Korpela | 2002 | 298 | 1:36.30 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Laura Kellberg | 2003 | 294 | 1:36.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Nea Tahkoniemi | 2002 | 286 | 1:37.66 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
27 | Liis Soon | 2002 | 277 | 1:38.61 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
28 | Anni Korhonen | 2003 | 277 | 1:38.67 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Negiin Javadi | 2002 | 275 | 1:38.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Ida Lehtovaara | 2003 | 268 | 1:39.74 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
31 | Ella Haravuori | 2002 | 267 | 1:39.81 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
32 | Miisa Mäkelä | 2002 | 263 | 1:40.39 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
33 | Saana Yritys | 2003 | 262 | 1:40.46 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
34 | Daniela Degenhardt | 2003 | 256 | 1:41.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Saana Vähämaa | 2002 | 256 | 1:41.27 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
36 | Milli Kosunen | 2002 | 255 | 1:41.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Oona Siltala | 2002 | 255 | 1:41.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 248 | 1:42.33 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
39 | Tinja Turunen | 2002 | 247 | 1:42.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Essi Helle | 2002 | 245 | 1:42.75 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
41 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 244 | 1:42.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Karla Nevalainen | 2002 | 243 | 1:42.99 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
43 | Nicole Sundell | 2003 | 242 | 1:43.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Lidian Vihervä | 2002 | 239 | 1:43.66 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
45 | Oona Puolakka | 2003 | 237 | 1:43.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Reetta Kuusisto | 2002 | 237 | 1:43.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
47 | Inari Laaksonen | 2002 | 235 | 1:44.22 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
48 | Henrietta Löfgren | 2003 | 231 | 1:44.86 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
49 | Saga Lindeberg | 2002 | 230 | 1:44.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
50 | Sofia Harju | 2002 | 228 | 1:45.27 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
51 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 227 | 1:45.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Julia Peltola | 2003 | 219 | 1:46.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Saima Huovinen | 2003 | 216 | 1:47.12 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
54 | Agneta Kallas | 2002 | 216 | 1:47.23 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
55 | Susanna Kuisma | 2003 | 212 | 1:47.89 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
56 | Taiga Yritys | 2003 | 210 | 1:48.10 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
57 | Martina Uusitalo | 2003 | 206 | 1:48.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Minna Laitinen | 2002 | 202 | 1:49.59 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
59 | Veera Anna Lastovskaia | 2003 | 200 | 1:50.02 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
60 | Edla Wuori | 2003 | 198 | 1:50.36 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
61 | Nelly Plukka | 2003 | 189 | 1:52.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
62 | Sanna Pajula | 2003 | 183 | 1:53.19 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
63 | Gloria Rajenko | 2003 | 182 | 1:53.51 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
64 | Sini Aarnivuo | 2003 | 180 | 1:53.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
65 | Julia Laine | 2002 | 174 | 1:55.25 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
66 | Essi Salokorpi | 2003 | 174 | 1:55.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
67 | Karmen Kaevats | 2003 | 169 | 1:56.26 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
68 | Nella Kukkonen | 2003 | 162 | 1:57.95 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
69 | Diana Seiger | 2003 | 156 | 1:59.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
70 | Nea Grundström | 2003 | 150 | 2:00.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
71 | Henna Saarela | 2002 | 149 | 2:01.29 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
72 | Maija Hukkanen | 2003 | 145 | 2:02.30 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
73 | Rebekka Sido | 2002 | 144 | 2:02.56 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
74 | Wunsen Jämsen | 2003 | 143 | 2:02.99 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
75 | Marleen Mikk | 2002 | 141 | 2:03.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
76 | Lawen Veisi | 2002 | 141 | 2:03.62 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
77 | Oona Piekkala | 2002 | 140 | 2:03.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
78 | Lotta Lahti | 2003 | 122 | 2:09.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
79 | Helmi Rönnholm | 2003 | 120 | 2:10.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Essi Kortelainen | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Isla Pinta | 2002 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
- | Nora Pennanen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Storage IT |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 568 | 1:17.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Hanna Kareinen | 2000 | 539 | 1:19.04 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 538 | 1:19.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 517 | 1:20.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Ksenia Egorova | 2000 | 505 | 1:20.79 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Anniina Murto | 2001 | 487 | 1:21.75 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Paula Peltola | 2001 | 484 | 1:21.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Eevi Kotiranta | 2001 | 447 | 1:24.14 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
9 | Annika Lepistö | 2001 | 426 | 1:25.46 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Emma Kotiranta | 2001 | 426 | 1:25.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Lotta Auvinen | 2001 | 425 | 1:25.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Sofia Lehtinen | 2000 | 419 | 1:25.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Pippi Nordström | 2001 | 415 | 1:26.26 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Amanda Rapinoja | 2001 | 406 | 1:26.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jenny Nieminen | 2001 | 403 | 1:27.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Tessa Helenius | 2000 | 401 | 1:27.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Wenla Laaksonen | 2001 | 392 | 1:27.91 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
18 | Säde Lahtinen | 2001 | 384 | 1:28.52 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 383 | 1:28.54 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
20 | Iiris Himanto | 2001 | 372 | 1:29.46 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
21 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 369 | 1:29.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 367 | 1:29.84 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Anna Ketola | 2001 | 357 | 1:30.63 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Ida Nordquist | 2001 | 345 | 1:31.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Merit Piisang | 2001 | 342 | 1:31.95 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
26 | Minka Halava | 2001 | 338 | 1:32.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Sarah Tepponen | 2001 | 338 | 1:32.37 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
28 | Diana Lattu | 2001 | 336 | 1:32.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Daniela Korolainen | 2001 | 327 | 1:33.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Diana Belozjorova | 2000 | 325 | 1:33.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Jasmin Rosnell | 2000 | 317 | 1:34.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Linnea Saarikivi | 2000 | 316 | 1:34.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Milla Karinen | 2001 | 312 | 1:34.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Sara Hätönen | 2001 | 310 | 1:35.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Fanny Virtanen | 2000 | 303 | 1:35.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Kiira Vuorinen | 2001 | 302 | 1:35.81 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
37 | Cia Wacklin | 2001 | 301 | 1:35.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Hanna Marie Raag | 2001 | 299 | 1:36.14 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
39 | Aino Lehtinen | 2001 | 288 | 1:37.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Erja Tiljander | 2000 | 268 | 1:39.70 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
41 | Sini Hirvonen | 2001 | 264 | 1:40.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Tara Hintsanen | 2000 | 264 | 1:40.27 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Enni Kanerva | 2000 | 245 | 1:42.83 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
44 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 241 | 1:43.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Annika Niemi | 2000 | 230 | 1:44.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Ida Heino | 2000 | 226 | 1:45.55 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
47 | Lotta Husu | 2001 | 220 | 1:46.59 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
48 | Fanny Talonpoika | 2001 | 208 | 1:48.50 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
49 | Johanna Luukkonen | 2001 | 184 | 1:53.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
50 | Sanni Kuitunen | 2000 | 167 | 1:56.76 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
51 | Julianna Rintala | 2001 | 154 | 1:59.92 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
52 | Iida Honkanen | 2001 | 149 | 2:01.21 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
53 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 139 | 2:04.00 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Hilda Harle | 2001 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Storage IT |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Räisänen | 1999 | 570 | 1:17.61 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 539 | 1:19.04 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Fanny Nyström | 1999 | 517 | 1:20.16 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Roosa Andelin | 1998 | 462 | 1:23.24 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Emma Ingberg | 1999 | 444 | 1:24.34 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Iida Vallenius | 1999 | 362 | 1:30.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Marianne Lehvilä | 1999 | 332 | 1:32.86 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Henni Känkänen | 1999 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Storage IT |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 291 | 1:28.14 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
2 | Aleksei Dimitriev | 2003 | 284 | 1:28.93 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
3 | Eemil Kankare | 2003 | 254 | 1:32.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 233 | 1:34.91 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Niklas Hatakka | 2003 | 219 | 1:36.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Santeri Herpola | 2003 | 217 | 1:37.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Tuukka Inkilä | 2003 | 217 | 1:37.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Roope Ollikainen | 2004 | 207 | 1:38.71 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Alexsandr Sapogov | 2005 | 204 | 1:39.28 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
10 | Lauri Tolvanen | 2003 | 196 | 1:40.51 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
11 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 183 | 1:42.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Juuso Rahikainen | 2003 | 182 | 1:43.04 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Frans Hihnala | 2003 | 175 | 1:44.51 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 174 | 1:44.52 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Pauli Rantamäki | 2003 | 172 | 1:44.97 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Mio Heinola | 2005 | 165 | 1:46.51 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Nikita Batluk | 2003 | 163 | 1:46.82 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
18 | Roni Koskinen | 2003 | 158 | 1:47.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Alexander Nyman | 2004 | 155 | 1:48.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Luukas Vainio | 2003 | 151 | 1:49.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Akira Konttinen | 2003 | 147 | 1:50.56 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Oskari Repo | 2003 | 144 | 1:51.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Markku Khrishchenovich | 2003 | 143 | 1:51.58 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
24 | Aapo Kaasinen | 2003 | 140 | 1:52.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Egor Yashkin | 2005 | 139 | 1:52.85 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
26 | Niklas Rantapää | 2003 | 138 | 1:53.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Benjamin Hoot | 2003 | 136 | 1:53.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Oscar Taht | 2003 | 135 | 1:53.87 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Roni Severinkangas | 2003 | 135 | 1:53.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Tatu Saareks | 2003 | 134 | 1:53.99 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
31 | Tanel Moor | 2005 | 126 | 1:56.40 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
32 | Atte Poikela | 2003 | 117 | 1:59.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Max Walther | 2003 | 110 | 2:01.99 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
34 | Tuomas Peltola | 2003 | 109 | 2:02.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Sami Pönkä | 2003 | 108 | 2:02.74 | ||||||
Vanders | ||||||||||
36 | Karri Suuronen | 2003 | 107 | 2:02.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Alexander Huhtala | 2003 | 106 | 2:03.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Jonah Kuronen | 2005 | 100 | 2:05.70 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
39 | Mattias Janhunen | 2003 | 99 | 2:06.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Sampo Nord | 2005 | 92 | 2:09.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
41 | Paavo Nenonen | 2005 | 92 | 2:09.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 89 | 2:10.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Niko Teperi | 2005 | 80 | 2:15.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Maddox Pilli | 2005 | 67 | 2:23.28 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
- | Pyry Pitkänen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Kuutti Suominen | 2003 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | DSQ | |||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
- | Joona Saarnio | 2004 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Onni Äijälä | 2004 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
- | Tino Kaukonen | 2004 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Storage IT |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Jokinen | 2001 | 474 | 1:14.96 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Oskari Herpola | 2001 | 461 | 1:15.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Eerikki Laitala | 2001 | 447 | 1:16.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Oskari Aalto | 2002 | 405 | 1:19.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Isak Gramén | 2001 | 375 | 1:21.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Mohamed Ezzat | 2001 | 373 | 1:21.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Kalle Hyttinen | 2001 | 369 | 1:21.46 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Verneri Viisanen | 2002 | 366 | 1:21.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Oliver Juursoo | 2001 | 353 | 1:22.68 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Jere Oikarainen | 2002 | 334 | 1:24.20 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Oskari Arvo | 2002 | 334 | 1:24.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Uku Pärismää | 2001 | 331 | 1:24.48 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
13 | Eemeli Raninen | 2001 | 331 | 1:24.50 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Pyry Nurminen | 2001 | 312 | 1:26.17 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Roope Paatos | 2002 | 298 | 1:27.49 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 295 | 1:27.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Lauri Krapf | 2001 | 292 | 1:28.07 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Viljami Salonen | 2002 | 290 | 1:28.22 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Oskari Rantamäki | 2001 | 279 | 1:29.44 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Oskari Niemi | 2001 | 277 | 1:29.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Ruslan Panschin | 2001 | 275 | 1:29.84 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Joonas Kousa | 2001 | 272 | 1:30.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Elias Filippovits | 2002 | 272 | 1:30.22 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
24 | Saku Suomalainen | 2001 | 271 | 1:30.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Joona Mikkola | 2001 | 267 | 1:30.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Niklas Linnanen | 2001 | 264 | 1:31.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 262 | 1:31.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Aleksi Seger | 2001 | 258 | 1:31.75 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Joel Syrjä | 2002 | 248 | 1:32.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Arttu Niemi | 2001 | 245 | 1:33.35 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Alexander Beresten | 2001 | 237 | 1:34.43 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 236 | 1:34.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 233 | 1:34.89 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
34 | Kasper Vaittinen | 2001 | 226 | 1:35.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Veikka Saren | 2002 | 219 | 1:36.85 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
36 | Reino Heinikangas | 2002 | 218 | 1:37.07 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
37 | Juho Ruuskanen | 2001 | 216 | 1:37.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Kasper Tolonen | 2002 | 215 | 1:37.56 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
39 | Leo Mikkonen | 2002 | 212 | 1:37.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Teemu Ekblad | 2001 | 211 | 1:38.07 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
41 | Veeti Vainionpää | 2001 | 207 | 1:38.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Ville Aaltonen | 2001 | 203 | 1:39.33 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
43 | Juuso Korhonen | 2002 | 188 | 1:41.93 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
44 | Kirill Levo | 2002 | 183 | 1:42.82 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
45 | Max Åström | 2002 | 181 | 1:43.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Aleksanteri Nord | 2002 | 178 | 1:43.91 | ||||||
Vanders | ||||||||||
47 | Onni Järvinen | 2002 | 177 | 1:43.94 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
48 | Lukas Vahtera | 2001 | 176 | 1:44.24 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
49 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 175 | 1:44.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Ville Kuusimäki | 2002 | 168 | 1:45.84 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
51 | Aarne Myllynen | 2002 | 165 | 1:46.52 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
52 | Samuel Leppänen | 2002 | 158 | 1:48.01 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Ilari Silventoinen | 2002 | 156 | 1:48.53 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
54 | Doria Sadojevic Jelacik | 2002 | 153 | 1:49.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Ali Gardberg | 2001 | 152 | 1:49.50 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Jerry Roine | 2002 | 149 | 1:50.12 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
57 | Elias Rajala | 2002 | 144 | 1:51.44 | ||||||
Vanders | ||||||||||
58 | Aarno Lind | 2002 | 140 | 1:52.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Topias Hildén | 2002 | 140 | 1:52.52 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
60 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 137 | 1:53.16 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
61 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 131 | 1:55.00 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
62 | Otto Sormunen | 2002 | 103 | 2:04.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Oscar Kullström | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Danila Shishinin | 2002 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Elias Jääskeläinen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
- | Harri Connell | 2001 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oscar Skjäl | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
- | Pyry Kurunsaari | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Storage IT |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 568 | 1:10.56 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Eetu Alitalo | 1999 | 522 | 1:12.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Henri Kyyrä | 1999 | 499 | 1:13.67 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Elias Kuusisto | 1999 | 496 | 1:13.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Jussi Routila | 2000 | 472 | 1:15.05 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Juha Jernvall | 2000 | 445 | 1:16.53 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Rami Rissanen | 1999 | 437 | 1:17.01 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Kirill Egorov | 2000 | 432 | 1:17.29 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Pessi Länsirinne | 2000 | 429 | 1:17.50 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Oskar Nordquist | 1999 | 411 | 1:18.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Lauri Karo | 2000 | 410 | 1:18.67 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Janek Erik Päike | 2000 | 357 | 1:22.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Ronald Õunamägi | 2000 | 349 | 1:23.01 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
14 | Jon Byskov | 2000 | 346 | 1:23.20 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Leevi Luhtanen | 2000 | 324 | 1:25.06 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Veeti Laine | 2000 | 317 | 1:25.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Henri Koski | 2000 | 308 | 1:26.50 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
18 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 307 | 1:26.64 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Aare Kiviranta | 2000 | 296 | 1:27.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Rasmus Backman | 2000 | 295 | 1:27.75 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Roope Koski | 1999 | 288 | 1:28.47 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Matias Blomfelt | 2000 | 281 | 1:29.21 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Aku Ovaskainen | 2000 | 267 | 1:30.68 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Otto Kallama | 1999 | 265 | 1:30.91 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
25 | Miska Ekström | 2000 | 265 | 1:30.99 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Aaro Nygård | 1999 | 167 | 1:46.03 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Storage IT |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Horst | 1997 | 534 | 1:12.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Antti Leiponen | 1998 | 514 | 1:12.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Henrik Häkkinen | 1998 | 427 | 1:17.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Lauri Kuitunen | 1998 | 346 | 1:23.25 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Raul Heinikangas | 1998 | 277 | 1:29.66 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Aleksei Belov | 1998 | 264 | 1:31.07 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Niklas Valkonen | 1997 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 7, 400m SKU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Viking Line Abp |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lydia Rintanen | 2002 | 444 | 1:21.91 | 2:52.31 | 4:33.36 | 5:51.72 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Julia Koivisto | 2002 | 436 | 1:22.29 | 2:51.73 | 4:34.94 | 5:53.86 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Helmi Tossavainen | 2002 | 419 | 1:20.90 | 2:54.18 | 4:33.45 | 5:58.49 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Verna Rostedt | 2002 | 417 | 1:23.11 | 2:55.00 | 4:39.31 | 5:59.13 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Pinja Paulomo | 2002 | 417 | 1:28.27 | 3:01.34 | 4:37.75 | 5:59.25 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 416 | 1:25.90 | 2:53.21 | 4:36.90 | 5:59.41 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Milla Nikkanen | 2002 | 416 | 1:26.63 | 2:53.90 | 4:37.72 | 5:59.45 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
8 | Alexandra Arenius | 2002 | 388 | 1:26.79 | 3:02.38 | 4:42.53 | 6:07.77 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Kaisla Kangas | 2002 | 367 | 1:33.77 | 3:03.70 | 4:50.88 | 6:14.59 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Katariina Niemi | 2002 | 365 | 1:34.61 | 3:03.34 | 4:52.04 | 6:15.29 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Siri Auvinen | 2002 | 362 | 1:20.30 | 2:55.41 | 4:48.36 | 6:16.44 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Charlotte Ingberg | 2002 | 357 | 1:28.96 | 3:02.22 | 4:53.96 | 6:18.38 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Hanne Grete Hanvere | 2003 | 316 | 1:38.38 | 3:15.27 | 5:02.81 | 6:33.91 | |||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
14 | Vilma Norja | 2002 | 314 | 1:28.57 | 3:06.38 | 5:03.35 | 6:34.57 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aada-Maria Järvenpää | 2002 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Sara Mustonen | 2002 | DSQ | PU | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 7, 400m SKU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Viking Line Abp |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 668 | 1:09.79 | 2:28.74 | 3:57.65 | 5:06.99 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 550 | 1:15.24 | 2:43.78 | 4:13.53 | 5:27.52 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Raakel Bärlund | 2001 | 530 | 1:20.46 | 2:44.77 | 4:18.80 | 5:31.55 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Reetta Rantakokko | 2001 | 500 | 1:16.68 | 2:46.50 | 4:21.71 | 5:38.09 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Vuokko Suomäki | 2001 | 484 | 1:22.93 | 2:47.98 | 4:30.12 | 5:41.67 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Helene Hirvonen | 2001 | 484 | 1:21.02 | 2:49.46 | 4:28.09 | 5:41.71 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Janette Setälä | 2001 | 452 | 1:22.13 | 2:52.42 | 4:30.06 | 5:49.61 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Marilla Parhiala | 2000 | 452 | 1:18.35 | 2:49.01 | 4:31.23 | 5:49.72 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Heta Känkänen | 2001 | 449 | 1:24.92 | 2:54.59 | 4:32.15 | 5:50.34 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Anniina Murto | 2001 | 415 | 1:27.86 | 3:02.91 | 4:38.86 | 5:59.70 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Nadine Medarhri | 2000 | 415 | 1:21.65 | 2:52.55 | 4:38.21 | 5:59.82 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Linda Simula | 2001 | 403 | 1:26.58 | 2:58.66 | 4:40.93 | 6:03.29 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Jessika Rissanen | 2001 | 401 | 1:26.74 | 3:03.18 | 4:45.52 | 6:03.83 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Ronja Riihinen | 2000 | 395 | 1:16.68 | 2:47.76 | 4:42.67 | 6:05.56 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Roosa Paukku | 2000 | 395 | 1:27.31 | 3:04.48 | 4:48.54 | 6:05.60 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
16 | Minka Halava | 2001 | 384 | 1:31.00 | 3:05.35 | 4:48.12 | 6:09.30 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Anna Luukka | 2000 | 370 | 1:22.47 | 2:59.09 | 4:44.53 | 6:13.64 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Noora Kanerva | 2000 | 353 | 1:31.54 | 3:05.31 | 4:56.14 | 6:19.78 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Jonna Salminen | 2001 | 327 | 1:32.63 | 3:12.56 | 4:59.99 | 6:29.25 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
Laji 7, 400m SKU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Viking Line Abp |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Kukkonen | 1999 | 484 | 1:17.45 | 2:47.13 | 4:25.77 | 5:41.67 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Patricia Vainio | 1998 | 433 | 1:24.13 | 2:53.96 | 4:36.55 | 5:54.59 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 8, 400m SKU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Viking Line Abp |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kasper Envalds | 2001 | 397 | 1:20.56 | 2:47.30 | 4:20.49 | 5:31.59 | |||
Vanders | ||||||||||
2 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 396 | 1:20.85 | 2:47.28 | 4:19.00 | 5:31.91 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Oskari Herpola | 2001 | 386 | 1:19.99 | 2:47.80 | 4:19.65 | 5:34.68 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Aaron Antikainen | 2001 | 347 | 1:15.60 | 2:51.84 | 4:26.02 | 5:46.89 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jere Ruuhonen | 2001 | 319 | 1:20.24 | 2:52.06 | 4:34.53 | 5:56.58 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Tuure Sandberg | 2001 | 306 | 1:25.69 | 2:58.71 | 4:42.46 | 6:01.66 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 179 | 1:41.30 | 3:32.26 | 5:40.41 | 7:12.42 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Eetu Einto | 2001 | DNF | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Eerikki Laitala | 2001 | DSQ | SU | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Elias Kukkonen | 2002 | DSQ | |||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
SW 8.5 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Jesper Lietzen | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 8, 400m SKU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Viking Line Abp |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Elias Kuusisto | 1999 | 574 | 1:09.66 | 2:25.36 | 3:47.40 | 4:53.32 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Santeri Hölttä | 2000 | 486 | 1:05.25 | 2:25.07 | 3:51.64 | 5:09.94 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 482 | 1:04.60 | 2:22.00 | 3:53.66 | 5:10.98 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 451 | 1:09.39 | 2:31.86 | 4:03.44 | 5:17.95 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Lauri Törmä | 2000 | 442 | 1:06.99 | 2:30.69 | 4:08.18 | 5:19.96 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Kirill Egorov | 2000 | 440 | 1:13.45 | 2:38.54 | 4:09.40 | 5:20.53 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Jonni Aho | 1999 | 433 | 1:13.66 | 2:39.87 | 4:07.06 | 5:22.12 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Elias Soukola | 1999 | 423 | 1:13.81 | 2:39.14 | 4:11.81 | 5:24.64 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 422 | 1:12.03 | 2:38.27 | 4:14.28 | 5:24.85 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Verneri Mattila | 1999 | 417 | 1:09.16 | 2:34.51 | 4:12.34 | 5:26.36 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Valtteri Lausala | 1999 | 391 | 1:15.08 | 2:44.56 | 4:19.48 | 5:33.19 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Olli Aflecht | 2000 | 376 | 1:22.36 | 2:45.40 | 4:23.05 | 5:37.63 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Joonas Ojala | 2000 | 344 | 1:18.30 | 2:49.97 | 4:28.22 | 5:47.89 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Henry Hatanpää | 2000 | 340 | 1:20.62 | 2:47.98 | 4:33.28 | 5:49.14 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
15 | Joona Ruuskanen | 2000 | 339 | 1:17.00 | 2:45.31 | 4:27.04 | 5:49.65 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Eetu Isosuo | 2000 | 331 | 1:23.22 | 2:55.39 | 4:35.15 | 5:52.41 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Konsta Suominen | 1999 | 311 | 1:28.76 | 2:56.94 | 4:43.38 | 5:59.58 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Mika Arkkila | 2000 | 261 | 1:39.93 | 3:12.41 | 4:54.36 | 6:21.34 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Onni Punkka | 2000 | DSQ | SU | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 8, 400m SKU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Viking Line Abp |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 525 | 1:07.76 | 2:29.22 | 3:50.94 | 5:02.26 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Rasmus Virta | 1998 | 459 | 1:09.81 | 2:32.75 | 4:07.21 | 5:16.09 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Topi Suomalainen | 1998 | 444 | 1:14.66 | 2:37.08 | 4:08.68 | 5:19.59 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Joonas Kotiranta | 1998 | 408 | 1:16.72 | 2:40.47 | 4:16.03 | 5:28.66 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Koskelo | 2005 | 268 | 36.77 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 248 | 37.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Elina Ryynänen | 2005 | 240 | 38.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Daniella Guth | 2005 | 239 | 38.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Alexandra Petryshenko | 2005 | 228 | 38.81 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
6 | Tuuli Pippuri | 2005 | 227 | 38.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Lumi Luoma | 2005 | 210 | 39.89 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Siiri Pekkala | 2005 | 191 | 41.19 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Hanna Martola | 2005 | 184 | 41.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Heli Kuisma | 2006 | 180 | 41.99 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Emily Priidel | 2005 | 174 | 42.43 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
12 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | 172 | 42.64 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
13 | Jenni Kurki | 2005 | 170 | 42.82 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 165 | 43.20 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Inger Isaksen | 2005 | 164 | 43.32 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Milja Aarnivuo | 2005 | 163 | 43.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Saga Höijer | 2005 | 162 | 43.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Ester Hirvonen | 2006 | 161 | 43.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 157 | 43.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Jasmin Savonen | 2005 | 152 | 44.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Kukka Peill | 2005 | 145 | 45.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Venla Varvikko | 2005 | 140 | 45.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Susanna Ryynänen | 2006 | 139 | 45.76 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Iina Rissanen | 2005 | 135 | 46.18 | ||||||
Vanders | ||||||||||
25 | Mari Ann Marran | 2005 | 133 | 46.40 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
26 | Anastasiya Pavlova | 2006 | 133 | 46.46 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
27 | Anna Triin Reilent | 2005 | 128 | 46.97 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
28 | Essi Ahvenainen | 2005 | 124 | 47.57 | ||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Saara Seppälä | 2005 | 116 | 48.61 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
30 | Janica Nieminen | 2005 | 105 | 50.17 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
31 | Anjelika Loktionova | 2006 | 96 | 51.81 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
- | Karoliina Evert | 2006 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Wilma Sundt | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 504 | 29.80 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
2 | Laura Kellberg | 2003 | 438 | 31.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Ellen Antikainen | 2003 | 415 | 31.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Katriin Hansalu | 2003 | 391 | 32.45 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
5 | Emilia Sihvo | 2004 | 389 | 32.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Irene Mäkilä | 2004 | 362 | 33.27 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Juulia Käräjämies | 2003 | 339 | 34.03 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 337 | 34.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Emma Johansson | 2003 | 325 | 34.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Anni Korhonen | 2003 | 322 | 34.60 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 314 | 34.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Ida Lehtovaara | 2003 | 313 | 34.94 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Nessa Järvinen | 2004 | 307 | 35.16 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Cindy Palm | 2003 | 304 | 35.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Veera Anna Lastovskaia | 2003 | 304 | 35.27 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
16 | Essi Salokorpi | 2003 | 301 | 35.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 298 | 35.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Josephine Otis | 2004 | 296 | 35.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Auri Keurulainen | 2004 | 295 | 35.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Lotta Lehtoila | 2003 | 294 | 35.65 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Sofia Salospohja | 2004 | 293 | 35.71 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Tinja Lasonen | 2004 | 285 | 36.02 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
23 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 282 | 36.17 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Sonja Salmimies | 2004 | 278 | 36.34 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
25 | Elisa Liven | 2004 | 272 | 36.60 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Riikka Niskala | 2004 | 267 | 36.85 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Helmi Haverinen | 2004 | 264 | 36.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Iina von Schrowe | 2003 | 264 | 36.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Wilma Savonen | 2004 | 261 | 37.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Ida Maliranta | 2004 | 258 | 37.23 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Lilli Rinne | 2004 | 256 | 37.34 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Julia Peltola | 2003 | 252 | 37.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Emilia Jalonen | 2004 | 249 | 37.69 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
34 | Diana Seiger | 2003 | 248 | 37.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 248 | 37.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Martina Uusitalo | 2003 | 246 | 37.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Vlada Guljajeva | 2004 | 246 | 37.86 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
38 | Nicole Sundell | 2003 | 242 | 38.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Nicole Yisrael | 2004 | 241 | 38.10 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Alexandra Chaker | 2004 | 230 | 38.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Emily Cwirzen | 2004 | 224 | 39.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Sanna Pajula | 2003 | 219 | 39.34 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
43 | Nea Grundström | 2003 | 217 | 39.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Iida Herrala | 2004 | 216 | 39.53 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Susanna Kuisma | 2003 | 216 | 39.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
46 | Maija Hukkanen | 2003 | 215 | 39.59 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
47 | Jannika Hirvonen | 2004 | 211 | 39.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Sini Aarnivuo | 2003 | 207 | 40.10 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
49 | Nelly Plukka | 2003 | 206 | 40.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Oona Kupari | 2004 | 204 | 40.29 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
51 | Sanni Hakkarainen | 2003 | 203 | 40.32 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
52 | Henni Havén | 2004 | 198 | 40.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Laura Helena Koppel | 2003 | 190 | 41.25 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
54 | Pinja Kallio | 2004 | 181 | 41.93 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
55 | Lotta Lahti | 2003 | 175 | 42.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Amanda Mielty | 2003 | 163 | 43.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
57 | Karmen Kaevats | 2003 | 163 | 43.44 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
58 | Aliina Karvonen | 2004 | 152 | 44.42 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
59 | Wunsen Jämsen | 2003 | 152 | 44.45 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
60 | Kia Kivelä | 2003 | 139 | 45.79 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
61 | Mea Mehtonen | 2004 | 111 | 49.25 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
62 | Maija Nätti | 2004 | 94 | 52.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Oona Puolakka | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Verna Savioja | 2004 | DSQ | |||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ronja Riihinen | 2000 | 600 | 28.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Wilma Jacobson | 2000 | 577 | 28.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Reetta Rantakokko | 2001 | 548 | 28.99 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Ksenia Egorova | 2000 | 533 | 29.25 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Peppi Siirtola | 2002 | 526 | 29.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Isabel Hagelin | 2001 | 506 | 29.76 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Emma Kotiranta | 2001 | 497 | 29.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Anniina Murto | 2001 | 494 | 30.01 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Jessika Rissanen | 2001 | 482 | 30.25 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Emmi Kaunisto | 2002 | 472 | 30.46 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Janina Ollikainen | 2000 | 472 | 30.46 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Wilma Andreasen | 2000 | 467 | 30.57 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Lotta Auvinen | 2001 | 464 | 30.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emmi Saarela | 2001 | 460 | 30.74 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Säde Lahtinen | 2001 | 456 | 30.83 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Cia Wacklin | 2001 | 454 | 30.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Sanna Putkonen | 2001 | 449 | 30.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Helene Hirvonen | 2001 | 445 | 31.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Juuli Miettinen | 2000 | 445 | 31.07 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Julia Sottinen | 2000 | 435 | 31.31 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Meri Lauronen | 2002 | 435 | 31.31 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
22 | Aada Pohjala | 2001 | 429 | 31.44 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Daniela Korolainen | 2001 | 426 | 31.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Jenny Nieminen | 2001 | 423 | 31.61 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Aino Pere | 2000 | 422 | 31.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Emmi Heine | 2002 | 415 | 31.79 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
27 | Annika Hänninen | 2000 | 412 | 31.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Jenni Rantanen | 2001 | 411 | 31.90 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
29 | Annika Tietz | 2001 | 407 | 32.02 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
30 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 400 | 32.18 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Vilma Hottinen | 2002 | 399 | 32.23 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Sara Mustonen | 2002 | 391 | 32.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Tinja Turunen | 2002 | 383 | 32.65 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Vilma Kotola | 2001 | 380 | 32.75 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
35 | Annika Niemi | 2000 | 378 | 32.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Amanda Rapinoja | 2001 | 377 | 32.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Petra Uusikumpu | 2001 | 376 | 32.87 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 373 | 32.96 | ||||||
Vanders | ||||||||||
39 | Sara Hätönen | 2001 | 371 | 33.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Milla Karinen | 2001 | 370 | 33.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 367 | 33.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Mette Ylikarjula | 2001 | 367 | 33.14 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
43 | Minna Laitinen | 2002 | 365 | 33.19 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
44 | Nella Korpela | 2002 | 364 | 33.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 362 | 33.27 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
46 | Wilma Walther | 2001 | 360 | 33.33 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
47 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 360 | 33.35 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
48 | Jenny Myllynen | 2000 | 357 | 33.45 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
49 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 356 | 33.47 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
50 | Tara Hintsanen | 2000 | 355 | 33.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
51 | Mirka Mettinen | 2002 | 354 | 33.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Riina Karola | 2000 | 353 | 33.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
53 | Anna Ketola | 2001 | 347 | 33.74 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
54 | Aino Lehtinen | 2001 | 346 | 33.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Sanni Kuitunen | 2000 | 346 | 33.79 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
56 | Aada-Maria Järvenpää | 2002 | 346 | 33.80 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
57 | Merili Kallas | 2001 | 342 | 33.93 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
58 | Olivia Koski | 2002 | 339 | 34.02 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
59 | Julianna Rintala | 2001 | 333 | 34.23 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
60 | Tiia Strandberg | 2002 | 324 | 34.52 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
61 | Vilja Laaksonen | 2002 | 324 | 34.55 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
62 | Oona Siltala | 2002 | 322 | 34.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
63 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 318 | 34.76 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
64 | Alida Öhberg | 2002 | 313 | 34.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
65 | Petra Mäkiaho | 2001 | 301 | 35.39 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
66 | Sini Hirvonen | 2001 | 296 | 35.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
67 | Lotta Husu | 2001 | 296 | 35.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
68 | Nea Tahkoniemi | 2002 | 294 | 35.66 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
69 | Lotta Rantakare | 2001 | 293 | 35.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
70 | Anni Manninen | 2001 | 293 | 35.72 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
71 | Enni Kanerva | 2000 | 287 | 35.97 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
72 | Lawen Veisi | 2002 | 284 | 36.06 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
73 | Susanna Rönkkö | 2001 | 272 | 36.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
74 | Agneta Kallas | 2002 | 265 | 36.94 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
75 | Isla Pinta | 2002 | 263 | 37.03 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
76 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 262 | 37.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
77 | Mette Hämeenaho | 2002 | 260 | 37.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
78 | Fanny Talonpoika | 2001 | 254 | 37.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
79 | Milli Kosunen | 2002 | 253 | 37.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
80 | Kiira Vuorinen | 2001 | 250 | 37.63 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
81 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 243 | 38.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
82 | Oona Piekkala | 2002 | 236 | 38.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
83 | Julia Ingberg | 2002 | 235 | 38.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
84 | Jenna Saarinen | 2001 | 230 | 38.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
85 | Cami Wacklin | 2002 | 230 | 38.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
86 | Marleen Mikk | 2002 | 229 | 38.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
87 | Ida Heino | 2000 | 212 | 39.77 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
88 | Emma Laasonen | 2002 | 198 | 40.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
89 | Henna Saarela | 2002 | 197 | 40.74 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
90 | Iida Parvinen | 2002 | 159 | 43.78 | ||||||
Vanders | ||||||||||
91 | Nora Pennanen | 2002 | 153 | 44.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
92 | Emma Sevenius | 2002 | 150 | 44.66 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Aino Vepsäläinen | 2001 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rebekka Sido | 2002 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Kallio | 1999 | 684 | 26.93 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Nina Haltia | 1999 | 605 | 28.05 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Lotta Räisänen | 1999 | 513 | 29.63 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Anna Jantunen | 1998 | 507 | 29.75 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
5 | Milla Koskela | 1999 | 503 | 29.83 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Anniina Perkiö | 1999 | 497 | 29.95 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Emilia Kokko | 1999 | 468 | 30.56 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Roosa Andelin | 1998 | 452 | 30.90 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Heidi Manninen | 1999 | 437 | 31.25 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Suvi Taskinen | 1998 | 436 | 31.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Lia Lehtinen | 1998 | 414 | 31.83 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Fanny Nyström | 1999 | 413 | 31.86 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Johanna Hyvönen | 1999 | 399 | 32.22 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Marianne Lehvilä | 1999 | 382 | 32.69 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Patricia Vainio | 1998 | 378 | 32.80 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Laura Haapanen | 1999 | 367 | 33.13 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Elina Heino | 1999 | 356 | 33.48 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Elisa Hildén | 1999 | 344 | 33.85 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
19 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 342 | 33.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Oona Hytö | 1999 | 317 | 34.79 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Lisette Sild | 1999 | 294 | 35.66 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
22 | Mira Dey | 1998 | 253 | 37.51 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:19 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 228 | 34.21 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Alexsandr Sapogov | 2005 | 198 | 35.85 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
3 | Matvei Kozlov | 2005 | 196 | 35.99 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
4 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 194 | 36.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 186 | 36.62 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Alexander Nyman | 2004 | 179 | 37.10 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Egor Prysakov | 2004 | 179 | 37.10 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
8 | Arsenii Antonian | 2005 | 176 | 37.31 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
9 | Egor Taranov | 2006 | 175 | 37.35 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
10 | Roope Ollikainen | 2004 | 175 | 37.36 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Tino Kaukonen | 2004 | 174 | 37.40 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Mio Heinola | 2005 | 164 | 38.16 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Niko Teperi | 2005 | 151 | 39.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 150 | 39.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Paavo Nenonen | 2005 | 148 | 39.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Georgiy Abramov | 2006 | 145 | 39.79 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
17 | Georgiy Smirnov | 2006 | 145 | 39.80 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
18 | Nico Peltonen | 2005 | 135 | 40.69 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
19 | Egor Yashkin | 2005 | 135 | 40.70 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
20 | Leo Karttunen | 2004 | 135 | 40.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Velizar Nazarenko | 2005 | 132 | 41.00 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
22 | Casimir Berndtsson | 2004 | 129 | 41.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Roman Astanin | 2006 | 128 | 41.44 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
24 | Joona Kuitu | 2004 | 128 | 41.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Matti Nätti | 2004 | 127 | 41.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Tanel Moor | 2005 | 127 | 41.55 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
27 | Jan Byskov | 2004 | 124 | 41.85 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
28 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 121 | 42.26 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Veeti Salminen | 2004 | 119 | 42.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Rony Kulju | 2004 | 118 | 42.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Denis Efimychev | 2006 | 109 | 43.69 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
32 | Vladislav Kiuru | 2006 | 108 | 43.83 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
33 | Alexander Nikulin | 2008 | 107 | 43.92 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
34 | Aleksei Tokhtuev | 2006 | 104 | 44.33 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
35 | Joona Saarnio | 2004 | 103 | 44.52 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
36 | Miko Mikkola | 2004 | 102 | 44.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Max Nejdanov | 2006 | 92 | 46.18 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
38 | Stephan Baskakov | 2006 | 92 | 46.22 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
39 | Onni Niemi | 2005 | 88 | 46.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Daniil Seliversov | 2006 | 86 | 47.37 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
41 | Nico Kulju | 2006 | 62 | 52.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Hugo Johannes Maranil | 2005 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Semjon Griuntal | 2002 | 397 | 28.45 | ||||||
Kometa | ||||||||||
2 | Oskari Aalto | 2002 | 377 | 28.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 352 | 29.61 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Samuli Korva | 2002 | 329 | 30.28 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Leo Mikkonen | 2002 | 321 | 30.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Verneri Viisanen | 2002 | 298 | 31.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 297 | 31.31 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
8 | Akseli Lehtonen | 2002 | 295 | 31.40 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Santeri Herpola | 2003 | 295 | 31.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Max Åström | 2002 | 286 | 31.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Oscar Skjäl | 2002 | 273 | 32.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Joel Syrjä | 2002 | 271 | 32.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Henri Jokinen | 2002 | 261 | 32.68 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Rasmus Söderholm | 2002 | 261 | 32.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Henri Heikkilä | 2003 | 260 | 32.72 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Reino Heinikangas | 2002 | 253 | 33.02 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Veikka Saren | 2002 | 250 | 33.15 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
18 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 235 | 33.85 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
19 | Aleksei Dimitriev | 2003 | 229 | 34.16 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
20 | Matias Gustafsson | 2002 | 219 | 34.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Akira Konttinen | 2003 | 214 | 34.95 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Kuutti Suominen | 2003 | 212 | 35.02 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Tuukka Inkilä | 2003 | 212 | 35.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Doria Sadojevic Jelacik | 2002 | 211 | 35.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Onni Järvinen | 2002 | 211 | 35.09 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Kirill Levo | 2002 | 206 | 35.37 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Samuel Leppänen | 2002 | 206 | 35.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Niklas Hatakka | 2003 | 204 | 35.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Ilari Silventoinen | 2002 | 203 | 35.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Tuomas Peltola | 2003 | 202 | 35.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Luukas Vainio | 2003 | 202 | 35.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Santeri Berggren | 2003 | 200 | 35.75 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
33 | Benjamin Hoot | 2003 | 197 | 35.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 196 | 35.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Otto Sormunen | 2002 | 189 | 36.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Aarno Lind | 2002 | 184 | 36.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Karri Suuronen | 2003 | 183 | 36.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Frans Hihnala | 2003 | 181 | 36.95 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
39 | Oscar Taht | 2003 | 171 | 37.60 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Jerry Roine | 2002 | 165 | 38.05 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
41 | Antti Malmberg | 2003 | 165 | 38.06 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
42 | Max Walther | 2003 | 165 | 38.11 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
43 | Arttu Korolainen | 2002 | 163 | 38.25 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
44 | Tuomas Tolppala | 2002 | 160 | 38.49 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
45 | Roni Severinkangas | 2003 | 145 | 39.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Topias Hildén | 2002 | 142 | 40.03 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
47 | Touko Ylönen | 2003 | 137 | 40.47 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
48 | Daniil Lukasin | 2002 | 134 | 40.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
49 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 131 | 41.10 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
50 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 112 | 43.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Konsta Pekkala | 2003 | 110 | 43.62 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
52 | Alex Peter From | 2003 | 109 | 43.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 104 | 44.41 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
54 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 101 | 44.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Jaakko Jokinen | 2003 | 99 | 45.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Santtu Kosunen | 2003 | 95 | 45.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Roope Paatos | 2002 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 576 | 25.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Juho Seppälä | 1999 | 540 | 25.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Eetu Alitalo | 1999 | 528 | 25.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Aleksej Belfer | 2000 | 483 | 26.64 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Roni Kallström | 2001 | 471 | 26.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Saku Laakkonen | 1999 | 447 | 27.34 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Jan Strömberg | 1999 | 434 | 27.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Otto Laakso | 1999 | 432 | 27.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Jonni Aho | 1999 | 427 | 27.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Leevi Luhtanen | 2000 | 427 | 27.76 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Oskar Nordquist | 1999 | 417 | 27.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Jere Kujansuu | 1999 | 412 | 28.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Rami Rissanen | 1999 | 405 | 28.25 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Martti Tervanen | 2000 | 405 | 28.26 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Ronald Õunamägi | 2000 | 395 | 28.49 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
16 | Uku Pärismää | 2001 | 392 | 28.55 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
17 | Matias Pennanen | 2001 | 392 | 28.56 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Lauri Törmä | 2000 | 389 | 28.64 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Janek Erik Päike | 2000 | 388 | 28.65 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Lauri Jämsén | 2000 | 372 | 29.07 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Aaron Antikainen | 2001 | 369 | 29.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Onni Punkka | 2000 | 369 | 29.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Joona Mikkola | 2001 | 362 | 29.32 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Andreas Toivanen | 1999 | 357 | 29.47 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
25 | Olli Aflecht | 2000 | 354 | 29.55 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Janne Koivunen | 2001 | 353 | 29.57 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
27 | Miska Kurvinen | 1999 | 352 | 29.59 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
28 | Roope Koski | 1999 | 348 | 29.70 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Emil Piho | 1999 | 348 | 29.72 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Lauri Helin | 2000 | 347 | 29.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Atte Alila | 2001 | 347 | 29.75 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
32 | Otto Kallama | 1999 | 343 | 29.85 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
33 | Isak Gramén | 2001 | 342 | 29.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Oliver Keho | 2000 | 336 | 30.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Kristofer Ojaste | 1999 | 330 | 30.23 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
36 | Aaro Nygård | 1999 | 327 | 30.33 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
37 | Oskari Rantamäki | 2001 | 324 | 30.44 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Eemil Kylmä | 2001 | 323 | 30.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Teemu Annala | 2001 | 304 | 31.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Saku Suomalainen | 2001 | 302 | 31.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 288 | 31.66 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
42 | Kalle Hyttinen | 2001 | 287 | 31.69 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
43 | Miska Ekström | 2000 | 286 | 31.73 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
44 | Veeti Vainionpää | 2001 | 284 | 31.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Rasmus Backman | 2000 | 276 | 32.09 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
46 | Juho Ruuskanen | 2001 | 272 | 32.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Timi Aaltonen | 2001 | 270 | 32.32 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
48 | Kasper Vaittinen | 2001 | 269 | 32.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Lukas Vahtera | 2001 | 268 | 32.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
50 | Henrik Martola | 2000 | 267 | 32.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Oskari Niemi | 2001 | 261 | 32.69 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
52 | Ali Gardberg | 2001 | 247 | 33.30 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Joonas Kousa | 2001 | 244 | 33.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 218 | 34.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Tuomas Jokilahti | 2001 | 206 | 35.40 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
56 | Frans Meltovaara | 2000 | 199 | 35.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
57 | Joni Tähti | 2001 | 197 | 35.89 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
58 | Samuli Hartikainen | 2001 | 179 | 37.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Ville Aaltonen | 2001 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: JD Multituote |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kevin Kroon | 1997 | 563 | 25.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Mikko Pesso | 1997 | 526 | 25.89 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Antti Leiponen | 1998 | 505 | 26.25 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 501 | 26.31 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
5 | Niklas Valkonen | 1997 | 479 | 26.71 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 471 | 26.87 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Joonas Kotiranta | 1998 | 463 | 27.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Topi Suomalainen | 1998 | 463 | 27.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Henri Kämäräinen | 1997 | 455 | 27.17 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Rasmus Virta | 1998 | 454 | 27.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jon Lundgren | 1998 | 451 | 27.26 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Dmitry Nosov | 1998 | 425 | 27.80 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Heikki Tervanen | 1998 | 414 | 28.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Lauri Kuitunen | 1998 | 370 | 29.11 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Alexi Taimela | 1998 | 343 | 29.86 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
16 | Raul Heinikangas | 1998 | 319 | 30.58 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Aleksei Belov | 1998 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:19 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 11, 200m RU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Nokian Panimo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 542 | 1:22.37 | 2:50.58 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Emilia Liven | 2002 | 520 | 1:23.95 | 2:52.91 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Mirka Mettinen | 2002 | 451 | 1:27.67 | 3:01.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Janita Brunila | 2002 | 380 | 1:33.64 | 3:12.04 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Liisa Räikkönen | 2002 | 364 | 1:32.45 | 3:14.79 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Venla Suihkonen | 2002 | 360 | 1:32.79 | 3:15.53 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Sofia Långström | 2003 | 359 | 1:33.60 | 3:15.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Ellen Antikainen | 2003 | 352 | 1:34.57 | 3:16.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Vilma Hottinen | 2002 | 352 | 1:35.65 | 3:16.95 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Katariina Niemi | 2002 | 352 | 1:36.81 | 3:17.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Verna Rostedt | 2002 | 348 | 1:37.37 | 3:17.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jenny Kareinen | 2002 | 338 | 1:37.02 | 3:19.63 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Oona Kuusivaara | 2002 | 321 | 1:39.36 | 3:23.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Jade Huhtamaa | 2002 | 321 | 1:37.85 | 3:23.13 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Hanne Grete Hanvere | 2003 | 318 | 1:38.00 | 3:23.73 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
16 | Tiia Strandberg | 2002 | 317 | 1:41.29 | 3:23.90 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
17 | Liina Virta | 2004 | 311 | 1:40.11 | 3:25.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Pinja Nieminen | 2004 | 288 | 1:42.39 | 3:30.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Liis Soon | 2002 | 287 | 1:42.79 | 3:30.85 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
20 | Helmi Viitasalo | 2002 | 286 | 1:44.84 | 3:31.02 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
21 | Nella Korpela | 2002 | 281 | 1:41.18 | 3:32.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Viivi Vaajanen | 2002 | 280 | 1:43.14 | 3:32.47 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Negiin Javadi | 2002 | 275 | 1:42.98 | 3:33.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Emmi Partanen | 2003 | 272 | 1:42.67 | 3:34.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Ella Haravuori | 2002 | 263 | 1:43.30 | 3:37.07 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Saana Vähämaa | 2002 | 262 | 1:45.19 | 3:37.35 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
27 | Oona Siltala | 2002 | 250 | 1:46.49 | 3:40.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Iana Solov´eva | 2005 | 250 | 1:46.75 | 3:40.78 | |||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
29 | Vilja Laaksonen | 2002 | 247 | 1:47.22 | 3:41.71 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
30 | Saga Kovanen | 2004 | 243 | 1:51.55 | 3:42.79 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Inari Laaksonen | 2002 | 207 | 1:55.51 | 3:55.00 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
32 | Maria Pesso | 2002 | 191 | 1:57.52 | 4:01.44 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
33 | Kia Kivelä | 2003 | 178 | 2:00.53 | 4:07.22 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
34 | Erika Andreasen | 2002 | 133 | 2:12.08 | 4:32.06 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Lidian Vihervä | 2002 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Lilly Fitzpatrick | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 11, 200m RU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Nokian Panimo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 585 | 1:20.19 | 2:46.30 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Hanna Kareinen | 2000 | 495 | 1:27.39 | 2:55.75 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 493 | 1:24.08 | 2:56.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Emilia Flyckt | 2001 | 474 | 1:26.17 | 2:58.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Julia Sottinen | 2000 | 465 | 1:25.97 | 2:59.44 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Heta Känkänen | 2001 | 454 | 1:26.62 | 3:00.88 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Marilla Parhiala | 2000 | 451 | 1:27.17 | 3:01.27 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Annika Lepistö | 2001 | 446 | 1:27.49 | 3:01.98 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Anniina Murto | 2001 | 446 | 1:29.09 | 3:02.03 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Eevi Kotiranta | 2001 | 435 | 1:28.01 | 3:03.50 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Pippi Nordström | 2001 | 431 | 1:29.26 | 3:04.02 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Tessa Helenius | 2000 | 394 | 1:31.56 | 3:09.63 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Amanda Rapinoja | 2001 | 389 | 1:31.26 | 3:10.50 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Helene Hirvonen | 2001 | 387 | 1:32.48 | 3:10.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Hilda Harle | 2001 | 381 | 1:32.62 | 3:11.81 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Millariina Bruce | 2001 | 367 | 1:33.58 | 3:14.25 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
17 | Petra Uusikumpu | 2001 | 366 | 1:33.72 | 3:14.45 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Nea Tiesmäki | 2000 | 364 | 1:33.68 | 3:14.79 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Minka Halava | 2001 | 342 | 1:38.51 | 3:18.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Venla Hämäläinen | 2001 | 339 | 1:35.94 | 3:19.48 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Sarah Tepponen | 2001 | 338 | 1:36.33 | 3:19.67 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Jasmin Rosnell | 2000 | 338 | 1:38.09 | 3:19.68 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Diana Belozjorova | 2000 | 337 | 1:35.72 | 3:19.87 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Iiris Himanto | 2001 | 330 | 1:37.23 | 3:21.26 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Jonna Salminen | 2001 | 316 | 1:37.78 | 3:24.23 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
26 | Fanny Virtanen | 2000 | 313 | 1:38.89 | 3:24.80 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Kiira Vuorinen | 2001 | 310 | 1:39.92 | 3:25.52 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
28 | Hanna Marie Raag | 2001 | 306 | 1:41.93 | 3:26.42 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
29 | Erja Tiljander | 2000 | 256 | 1:44.55 | 3:38.86 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
30 | Aino Lehtinen | 2001 | 253 | 1:44.86 | 3:39.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Katariina Kivi | 2001 | 253 | 1:46.49 | 3:39.79 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
32 | Ida Heino | 2000 | 227 | 1:47.87 | 3:47.99 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
33 | Helena Viitasalo | 2001 | 211 | 1:52.34 | 3:53.57 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Daniela Korolainen | 2001 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Mariel Mylly | 2001 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
- | Sofia Lehtinen | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 11, 200m RU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Nokian Panimo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 560 | 1:22.85 | 2:48.67 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Fanny Nyström | 1999 | 495 | 1:24.17 | 2:55.81 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Emma Ingberg | 1999 | 443 | 1:28.48 | 3:02.48 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Roosa Andelin | 1998 | 440 | 1:27.43 | 3:02.81 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Henni Känkänen | 1999 | 412 | 1:27.71 | 3:06.85 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Iida Vallenius | 1999 | 377 | 1:34.78 | 3:12.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Oona Hytö | 1999 | 307 | 1:41.83 | 3:26.03 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 12, 200m RU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Nokian Panimo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | 481 | 1:16.74 | 2:42.01 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Oskari Herpola | 2001 | 428 | 1:20.70 | 2:48.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Tuomas Jokinen | 2001 | 424 | 1:22.50 | 2:49.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 369 | 1:27.39 | 2:56.94 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Kalle Hyttinen | 2001 | 368 | 1:24.30 | 2:57.16 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Eetu Einto | 2001 | 342 | 1:26.17 | 3:01.56 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
7 | Kasper Envalds | 2001 | 339 | 1:28.44 | 3:02.05 | |||||
Vanders | ||||||||||
8 | Pyry Nurminen | 2001 | 321 | 1:29.95 | 3:05.38 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Oliver Juursoo | 2001 | 304 | 1:35.37 | 3:08.72 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Tuure Sandberg | 2001 | 279 | 1:35.59 | 3:14.18 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Oskari Niemi | 2001 | 275 | 1:34.62 | 3:15.19 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Atte Oikari | 2001 | 259 | 1:35.22 | 3:19.23 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Niklas Linnanen | 2001 | 253 | 1:38.65 | 3:20.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 246 | 1:37.83 | 3:22.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Joonas Kousa | 2001 | 238 | 1:39.75 | 3:24.92 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Eetu Häkkinen | 2001 | 220 | 1:39.54 | 3:30.38 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 217 | 1:40.88 | 3:31.27 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Elmar Kaska | 2002 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 12, 200m RU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Nokian Panimo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 558 | 1:12.70 | 2:34.26 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Elias Kuusisto | 1999 | 514 | 1:16.34 | 2:38.52 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Jussi Routila | 2000 | 458 | 1:19.34 | 2:44.70 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Juha Jernvall | 2000 | 454 | 1:19.94 | 2:45.23 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Kirill Egorov | 2000 | 437 | 1:20.16 | 2:47.29 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Rami Rissanen | 1999 | 426 | 1:21.18 | 2:48.72 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Valtteri Lausala | 1999 | 350 | 1:24.34 | 3:00.11 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Jon Byskov | 2000 | 343 | 1:27.17 | 3:01.38 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | Joonas Ojala | 2000 | 313 | 1:29.90 | 3:06.94 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Rasmus Backman | 2000 | 312 | 1:30.59 | 3:07.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Aare Kiviranta | 2000 | 312 | 1:31.27 | 3:07.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Henri Koski | 2000 | 268 | 1:29.62 | 3:16.98 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Aku Ovaskainen | 2000 | 237 | 1:40.16 | 3:25.20 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Matias Jokilahti | 2000 | 188 | 1:42.29 | 3:41.52 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Pessi Länsirinne | 2000 | DSQ | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
Laji 12, 200m RU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Nokian Panimo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Leiponen | 1998 | 487 | 1:15.87 | 2:41.39 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Lassi Ruohonen | 1998 | 423 | 1:19.87 | 2:49.08 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Lauri Kuitunen | 1998 | 302 | 1:29.10 | 3:09.14 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Raul Heinikangas | 1998 | 293 | 1:30.79 | 3:11.19 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: DSV Road Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Sihvo | 2004 | 357 | 1:21.88 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Veera Säämänen | 2004 | 344 | 1:22.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Laura Vitsut | 2004 | 313 | 1:25.53 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
4 | Riikka Niskala | 2004 | 291 | 1:27.66 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Anni Hyttinen | 2004 | 286 | 1:28.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Irene Mäkilä | 2004 | 284 | 1:28.40 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Saga Kovanen | 2004 | 278 | 1:29.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Milla Rintanen | 2004 | 276 | 1:29.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Ciara Wacklin | 2004 | 266 | 1:30.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Helmi Lehtonen | 2004 | 260 | 1:31.03 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Hanna Kangur | 2004 | 256 | 1:31.51 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
12 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 255 | 1:31.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Emilia Jalonen | 2004 | 241 | 1:33.36 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Elisa Liven | 2004 | 239 | 1:33.64 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Sonja Salmimies | 2004 | 238 | 1:33.75 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
16 | Helmi Haverinen | 2004 | 237 | 1:33.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 233 | 1:34.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Sofia Salospohja | 2004 | 233 | 1:34.38 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Aada Rissanen | 2004 | 232 | 1:34.54 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Aino Koskelo | 2005 | 229 | 1:34.91 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
21 | Ida Maliranta | 2004 | 226 | 1:35.29 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Vlada Guljajeva | 2004 | 223 | 1:35.76 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Auri Keurulainen | 2004 | 222 | 1:35.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Alexandra Chaker | 2004 | 221 | 1:36.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Cecilia Serovuo | 2004 | 221 | 1:36.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Jannika Hirvonen | 2004 | 219 | 1:36.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Pinja Nieminen | 2004 | 215 | 1:36.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Tinja Lasonen | 2004 | 215 | 1:36.99 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
29 | Josephine Otis | 2004 | 214 | 1:37.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Tuuli Pippuri | 2005 | 211 | 1:37.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Beata Niskanen | 2004 | 204 | 1:38.57 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Wilma Savonen | 2004 | 198 | 1:39.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Pinja Kinnunen | 2004 | 197 | 1:39.80 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
34 | Lumi Luoma | 2005 | 196 | 1:39.93 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
35 | Emma Hakala | 2004 | 196 | 1:39.94 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
36 | Lilli Rinne | 2004 | 194 | 1:40.25 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
37 | Iiris Närhinen | 2004 | 194 | 1:40.29 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
38 | Matilda Laitinen | 2004 | 194 | 1:40.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Oona Kupari | 2004 | 185 | 1:41.86 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
40 | Milla Hälikkä | 2004 | 185 | 1:41.92 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
41 | Essi Kallunki | 2004 | 183 | 1:42.19 | ||||||
Vanders | ||||||||||
42 | Kira Lindroos | 2005 | 182 | 1:42.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 175 | 1:43.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
44 | Siiri Innanen | 2004 | 171 | 1:44.64 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
45 | Emily Cwirzen | 2004 | 170 | 1:44.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Olivia Kailanko | 2004 | 169 | 1:45.08 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
47 | Hanna Martola | 2005 | 168 | 1:45.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Pinja Kallio | 2004 | 168 | 1:45.29 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
49 | Greta Beszteri | 2004 | 163 | 1:46.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 163 | 1:46.38 | ||||||
Vanders | ||||||||||
51 | Wilma Sundt | 2006 | 155 | 1:48.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Milla Strandberg | 2005 | 150 | 1:49.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
53 | Aava Aula | 2004 | 147 | 1:49.92 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
54 | Melissa Miettinen | 2005 | 144 | 1:50.67 | ||||||
Vanders | ||||||||||
55 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 138 | 1:52.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Ella Vilenius | 2004 | 136 | 1:52.84 | ||||||
Vanders | ||||||||||
57 | Silja Eloranta | 2004 | 134 | 1:53.42 | ||||||
Vanders | ||||||||||
58 | Kukka Peill | 2005 | 134 | 1:53.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Juulia Lindfors | 2005 | 86 | 2:11.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Gabriella Linna | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Jenni Kurki | 2005 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Nessa Järvinen | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Venla Varvikko | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: DSV Road Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anna Vira | 2002 | 477 | 1:14.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 472 | 1:14.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Laura Kellberg | 2003 | 438 | 1:16.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Julia Koivisto | 2002 | 427 | 1:17.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 425 | 1:17.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Katariina Niemi | 2002 | 416 | 1:17.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Emmi Kaunisto | 2002 | 410 | 1:18.18 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Charlotte Ingberg | 2002 | 404 | 1:18.61 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 397 | 1:19.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Reetta Kuusisto | 2002 | 391 | 1:19.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Kaisla Kangas | 2002 | 384 | 1:19.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Verna Rostedt | 2002 | 366 | 1:21.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Alexandra Arenius | 2002 | 347 | 1:22.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Meri Lauronen | 2002 | 337 | 1:23.45 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Anni Savolainen | 2002 | 328 | 1:24.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Jade Huhtamaa | 2002 | 310 | 1:25.87 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Tinja Turunen | 2002 | 307 | 1:26.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Sofia Långström | 2003 | 306 | 1:26.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Olivia Koski | 2002 | 306 | 1:26.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Anni Korhonen | 2003 | 300 | 1:26.76 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Alida Öhberg | 2002 | 297 | 1:27.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Emma Johansson | 2003 | 294 | 1:27.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Lotta Lehtoila | 2003 | 291 | 1:27.68 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Iina von Schrowe | 2003 | 278 | 1:29.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Tilda Selonen | 2003 | 276 | 1:29.20 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Miisa Mäkelä | 2002 | 275 | 1:29.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
27 | Oona Puolakka | 2003 | 272 | 1:29.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Cindy Palm | 2003 | 268 | 1:30.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Nea Tahkoniemi | 2002 | 267 | 1:30.24 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
30 | Sofia Harju | 2002 | 266 | 1:30.26 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Saima Huovinen | 2003 | 265 | 1:30.42 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
32 | Fanny Meltovaara | 2003 | 264 | 1:30.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Minna Laitinen | 2002 | 263 | 1:30.60 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
34 | Maria Yritys | 2002 | 260 | 1:30.99 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
35 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 254 | 1:31.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Negiin Javadi | 2002 | 252 | 1:32.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Mette Hämeenaho | 2002 | 249 | 1:32.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
38 | Essi Salokorpi | 2003 | 244 | 1:32.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Martina Uusitalo | 2003 | 237 | 1:33.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Julia Laine | 2002 | 231 | 1:34.60 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
41 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 226 | 1:35.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
42 | Lawen Veisi | 2002 | 223 | 1:35.74 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
43 | Cami Wacklin | 2002 | 223 | 1:35.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Essi Helle | 2002 | 221 | 1:36.12 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
45 | Sanna Pajula | 2003 | 209 | 1:37.93 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
46 | Liisa Penttinen | 2003 | 206 | 1:38.33 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
47 | Maija Hukkanen | 2003 | 204 | 1:38.59 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
48 | Julia Peltola | 2003 | 204 | 1:38.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Nelly Plukka | 2003 | 203 | 1:38.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Daniela Degenhardt | 2003 | 202 | 1:39.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
51 | Nicole Sundell | 2003 | 199 | 1:39.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 180 | 1:42.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Veera Anna Lastovskaia | 2003 | 178 | 1:43.31 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
54 | Nella Kukkonen | 2003 | 176 | 1:43.69 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
55 | Essi Kortelainen | 2003 | 163 | 1:46.21 | ||||||
Vanders | ||||||||||
56 | Helmi Rönnholm | 2003 | 161 | 1:46.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Rebekka Sido | 2002 | 150 | 1:49.33 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
58 | Henna Saarela | 2002 | 149 | 1:49.46 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
59 | Wunsen Jämsen | 2003 | 147 | 1:49.91 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
60 | Nea Grundström | 2003 | 142 | 1:51.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Lilly Fitzpatrick | 2003 | 127 | 1:55.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
62 | Amanda Mielty | 2003 | 88 | 2:10.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
63 | Emma Sevenius | 2002 | 84 | 2:12.70 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Isla Pinta | 2002 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Maria Hemmi | 2002 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Tiia Kuisma | 2003 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Lotta Lahti | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Sara Mustonen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: DSV Road Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Paula Peltola | 2001 | 590 | 1:09.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Ksenia Egorova | 2000 | 558 | 1:10.59 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 516 | 1:12.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Wilma Jacobson | 2000 | 511 | 1:12.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Ella Aalto | 2000 | 499 | 1:13.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Nea Tiesmäki | 2000 | 491 | 1:13.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Noora Kokko | 2001 | 462 | 1:15.17 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Lyydia Kalenius | 2000 | 456 | 1:15.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Ronja Riihinen | 2000 | 445 | 1:16.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Juuli Miettinen | 2000 | 428 | 1:17.11 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Nadine Medarhri | 2000 | 420 | 1:17.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Diana Lattu | 2001 | 413 | 1:18.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Emma Kotiranta | 2001 | 407 | 1:18.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emmi Saarela | 2001 | 407 | 1:18.39 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Annika Hänninen | 2000 | 405 | 1:18.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Daniela Nummi | 2000 | 401 | 1:18.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Anna Luukka | 2000 | 393 | 1:19.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Linda Simula | 2001 | 392 | 1:19.38 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Millariina Bruce | 2001 | 385 | 1:19.84 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
20 | Wilma Andreasen | 2000 | 381 | 1:20.15 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Jenny Nieminen | 2001 | 377 | 1:20.45 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 372 | 1:20.78 | ||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 361 | 1:21.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Merit Piisang | 2001 | 359 | 1:21.77 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
25 | Ida Nordquist | 2001 | 351 | 1:22.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 349 | 1:22.50 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
27 | Riina Karola | 2000 | 344 | 1:22.91 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Milla Karinen | 2001 | 341 | 1:23.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 338 | 1:23.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Aliisa Salokaarto | 2001 | 336 | 1:23.59 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 322 | 1:24.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Aada Pohjala | 2001 | 320 | 1:24.89 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
33 | Säde Lahtinen | 2001 | 317 | 1:25.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
34 | Sanni Kuitunen | 2000 | 300 | 1:26.76 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
35 | Sara Hätönen | 2001 | 294 | 1:27.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Myra Bengts | 2000 | 283 | 1:28.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Mette Konttila | 2001 | 280 | 1:28.79 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Merili Kallas | 2001 | 276 | 1:29.22 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
39 | Julianna Rintala | 2001 | 267 | 1:30.15 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
40 | Oona Malinen | 2001 | 265 | 1:30.39 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
41 | Annika Tietz | 2001 | 260 | 1:31.05 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
42 | Petra Mäkiaho | 2001 | 252 | 1:31.90 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
43 | Lotta Husu | 2001 | 248 | 1:32.46 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
44 | Enni Kanerva | 2000 | 240 | 1:33.43 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
45 | Fanny Talonpoika | 2001 | 228 | 1:35.05 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Jenna Saarinen | 2001 | 200 | 1:39.23 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
47 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 128 | 1:55.12 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: DSV Road Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 570 | 1:10.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Anna Jantunen | 1998 | 516 | 1:12.42 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Pinja Peippo | 1999 | 509 | 1:12.76 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Emma Suomio | 1998 | 458 | 1:15.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 456 | 1:15.50 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Lotta Räisänen | 1999 | 449 | 1:15.86 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Johanna Hyvönen | 1999 | 367 | 1:21.14 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Patricia Vainio | 1998 | 366 | 1:21.25 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Lia Lehtinen | 1998 | 349 | 1:22.49 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Sofia Väljä | 1999 | 337 | 1:23.50 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Lisette Sild | 1999 | 301 | 1:26.67 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Oona Hytö | 1999 | 265 | 1:30.44 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Elisa Hildén | 1999 | 195 | 1:40.20 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Mira Dey | 1998 | 194 | 1:40.38 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Eveliina Kallio | 1999 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: DSV Road Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Herpola | 2003 | 268 | 1:20.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Niklas Hatakka | 2003 | 266 | 1:20.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Aleksei Dimitriev | 2003 | 242 | 1:23.26 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 235 | 1:24.05 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Eemil Kankare | 2003 | 221 | 1:25.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Oliver Annus | 2003 | 202 | 1:28.41 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
7 | Tuukka Inkilä | 2003 | 201 | 1:28.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 194 | 1:29.60 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
9 | Pauli Rantamäki | 2003 | 191 | 1:30.10 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Onni Äijälä | 2004 | 189 | 1:30.45 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Akira Konttinen | 2003 | 179 | 1:32.16 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Luukas Vainio | 2003 | 176 | 1:32.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jesse Lintusalo | 2004 | 173 | 1:33.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Roope Ollikainen | 2004 | 171 | 1:33.56 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Lucas Tepponen | 2003 | 170 | 1:33.64 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
16 | Lauri Tolvanen | 2003 | 169 | 1:33.81 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
17 | Frans Hihnala | 2003 | 166 | 1:34.39 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Tuomas Peltola | 2003 | 158 | 1:36.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Antti Malmberg | 2003 | 156 | 1:36.37 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Kuutti Suominen | 2003 | 154 | 1:36.83 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Benjamin Hoot | 2003 | 153 | 1:37.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Roni Koskinen | 2003 | 153 | 1:37.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Santeri Berggren | 2003 | 149 | 1:37.87 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Kasper Holopainen | 2003 | 148 | 1:38.18 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Tatu Saareks | 2003 | 143 | 1:39.18 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
26 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 136 | 1:40.81 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Roni Severinkangas | 2003 | 135 | 1:41.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Mattias Janhunen | 2003 | 133 | 1:41.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Sampo Nord | 2005 | 130 | 1:42.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Aapo Kaasinen | 2003 | 129 | 1:42.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Sami Pönkä | 2003 | 122 | 1:44.58 | ||||||
Vanders | ||||||||||
32 | Leo Oksman | 2004 | 122 | 1:44.71 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
33 | Oskari Toivonen | 2004 | 121 | 1:44.79 | ||||||
Vanders | ||||||||||
34 | Karri Suuronen | 2003 | 120 | 1:45.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Niklas Rantapää | 2003 | 119 | 1:45.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 117 | 1:46.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
37 | Miko Mikkola | 2004 | 117 | 1:46.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Alexander Huhtala | 2003 | 116 | 1:46.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Aapo Ahlroos | 2004 | 116 | 1:46.35 | ||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Leo Karttunen | 2004 | 113 | 1:47.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Atte Poikela | 2003 | 112 | 1:47.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 111 | 1:47.88 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
43 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 110 | 1:48.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Max Walther | 2003 | 110 | 1:48.33 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
45 | Veerti Juurakko | 2004 | 106 | 1:49.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Veeti Salminen | 2004 | 104 | 1:50.22 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
47 | Oskari Repo | 2003 | 103 | 1:50.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Jan Byskov | 2004 | 103 | 1:50.71 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
48 | Yufei Meng | 2004 | 103 | 1:50.71 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
50 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 100 | 1:51.76 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
51 | Paavo Nenonen | 2005 | 99 | 1:52.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Richard Ramstedt | 2004 | 98 | 1:52.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Matti Nätti | 2004 | 96 | 1:53.08 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
54 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 90 | 1:55.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Niko Teperi | 2005 | 84 | 1:58.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Joonas Jaakkola | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Leo Parviainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni Niemi | 2005 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tino Kaukonen | 2004 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: DSV Road Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Isak Gramén | 2001 | 424 | 1:09.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Mohamed Ezzat | 2001 | 409 | 1:09.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 372 | 1:12.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Veeti Haikonen | 2001 | 355 | 1:13.33 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Atte Alila | 2001 | 343 | 1:14.13 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Matias Pennanen | 2001 | 341 | 1:14.33 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Jere Oikarainen | 2002 | 329 | 1:15.22 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Aleksei Kharitonov | 2002 | 328 | 1:15.27 | ||||||
Ekran | ||||||||||
9 | Oskari Arvo | 2002 | 322 | 1:15.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Saku Suomalainen | 2001 | 321 | 1:15.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jere Nevalainen | 2001 | 311 | 1:16.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Teemu Annala | 2001 | 310 | 1:16.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Kasper Vaittinen | 2001 | 307 | 1:16.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Eemeli Raninen | 2001 | 295 | 1:17.95 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Oskari Rantamäki | 2001 | 281 | 1:19.26 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Viljami Salonen | 2002 | 279 | 1:19.42 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Samuli Korva | 2002 | 279 | 1:19.47 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Arttu Niemi | 2001 | 274 | 1:19.90 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Ruslan Panschin | 2001 | 269 | 1:20.38 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Veikka Saren | 2002 | 268 | 1:20.49 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
21 | Tuure Sandberg | 2001 | 268 | 1:20.53 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Oscar Skjäl | 2002 | 262 | 1:21.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Aaron Antikainen | 2001 | 261 | 1:21.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Verneri Viisanen | 2002 | 260 | 1:21.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Leo Mikkonen | 2002 | 258 | 1:21.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Henri Jokinen | 2002 | 245 | 1:22.90 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Aleksi Seger | 2001 | 234 | 1:24.26 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
28 | Joel Syrjä | 2002 | 230 | 1:24.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Rasmus Söderholm | 2002 | 225 | 1:25.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Ville Aaltonen | 2001 | 224 | 1:25.50 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
31 | Akseli Lehtonen | 2002 | 222 | 1:25.66 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
32 | Eemil Kylmä | 2001 | 218 | 1:26.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Kasper Tolonen | 2002 | 216 | 1:26.56 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
34 | Samuli Hartikainen | 2001 | 212 | 1:27.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Aleksanteri Nord | 2002 | 209 | 1:27.50 | ||||||
Vanders | ||||||||||
36 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 208 | 1:27.56 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
37 | Timi Aaltonen | 2001 | 205 | 1:28.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
38 | Aarne Myllynen | 2002 | 204 | 1:28.13 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
39 | Martti Rautell | 2002 | 199 | 1:28.95 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
40 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 184 | 1:31.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Birger Niskanen | 2002 | 175 | 1:32.79 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
42 | Touko Luukkonen | 2002 | 170 | 1:33.69 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
43 | Max Åström | 2002 | 169 | 1:33.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Reino Heinikangas | 2002 | 165 | 1:34.69 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
45 | Matias Gustafsson | 2002 | 161 | 1:35.41 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
46 | Juuso Korhonen | 2002 | 158 | 1:35.96 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
47 | Onni Järvinen | 2002 | 157 | 1:36.27 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
48 | Joel Korhonen | 2002 | 155 | 1:36.59 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
49 | Otto Sormunen | 2002 | 154 | 1:36.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
50 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 152 | 1:37.23 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
51 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 144 | 1:38.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Tuomas Jokilahti | 2001 | 143 | 1:39.15 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
53 | Ilari Silventoinen | 2002 | 137 | 1:40.70 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
54 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 136 | 1:41.00 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
55 | Aarno Lind | 2002 | 133 | 1:41.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Jerry Roine | 2002 | 131 | 1:42.21 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
57 | Topias Hildén | 2002 | 128 | 1:42.81 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
58 | Harri Connell | 2001 | 112 | 1:47.60 | ||||||
Vanders | ||||||||||
59 | Ville Kuusimäki | 2002 | 110 | 1:48.31 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
60 | Arttu Korolainen | 2002 | 104 | 1:50.32 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Sandro Karhula | 2002 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Elias Jääskeläinen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Joni Tähti | 2001 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Roni Kallström | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: DSV Road Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 552 | 1:03.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Eetu Alitalo | 1999 | 473 | 1:06.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Anton Helin | 1999 | 463 | 1:07.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jan Strömberg | 1999 | 456 | 1:07.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Vinski Pyykönen | 2000 | 444 | 1:08.04 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Juho Seppälä | 1999 | 441 | 1:08.20 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Jonni Aho | 1999 | 413 | 1:09.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Onni Punkka | 2000 | 387 | 1:11.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Henri Kyyrä | 1999 | 375 | 1:11.97 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Lauri Jämsén | 2000 | 359 | 1:13.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Konsta Suominen | 1999 | 347 | 1:13.85 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Kristofer Ojaste | 1999 | 327 | 1:15.34 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
13 | Lauri Helin | 2000 | 321 | 1:15.84 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Miska Kurvinen | 1999 | 310 | 1:16.73 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Andreas Toivanen | 1999 | 303 | 1:17.30 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Matias Blomfelt | 2000 | 249 | 1:22.51 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Henrik Martola | 2000 | 242 | 1:23.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aaro Nygård | 1999 | 214 | 1:26.81 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Miska Ekström | 2000 | 205 | 1:28.02 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Frans Meltovaara | 2000 | 190 | 1:30.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Severi Nieminen | 1999 | DNS | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: DSV Road Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Valkonen | 1997 | 511 | 1:04.96 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
2 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 498 | 1:05.51 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Topi Suomalainen | 1998 | 481 | 1:06.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Henrik Häkkinen | 1998 | 456 | 1:07.45 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Henri Kämäräinen | 1997 | 452 | 1:07.64 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Joonas Kotiranta | 1998 | 347 | 1:13.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Rasmus Virta | 1998 | 345 | 1:14.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Dmitry Nosov | 1998 | 309 | 1:16.79 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Alexi Taimela | 1998 | 297 | 1:17.79 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Aleksei Belov | 1998 | 196 | 1:29.37 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 15, 400m VU T-12,15,17, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 411 | 1:17.02 | 2:38.70 | 4:00.88 | 5:21.26 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Katriin Hansalu | 2003 | 388 | 1:17.26 | 2:40.47 | 4:05.37 | 5:27.40 | |||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
3 | Veera Säämänen | 2004 | 363 | 1:21.12 | 2:48.76 | 4:12.60 | 5:34.64 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Ida Lehtovaara | 2003 | 358 | 1:22.49 | 2:49.46 | 4:16.94 | 5:36.37 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Lotta Pälsi | 2004 | 337 | 1:18.70 | 2:46.82 | 4:15.90 | 5:42.98 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 336 | 1:21.01 | 2:49.07 | 4:16.24 | 5:43.33 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 334 | 1:24.21 | 2:52.32 | 4:18.94 | 5:44.20 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Matilda Laitinen | 2004 | 313 | 1:19.57 | 2:49.25 | 4:21.11 | 5:51.45 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Ciara Wacklin | 2004 | 294 | 1:25.92 | 2:58.97 | 4:30.29 | 5:59.22 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Tinja Lasonen | 2004 | 291 | 1:26.91 | 3:01.27 | 4:33.39 | 6:00.10 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Cecilia Serovuo | 2004 | 272 | 1:25.80 | 3:01.39 | 4:36.82 | 6:08.44 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Liisa Penttinen | 2003 | 271 | 1:28.32 | 3:04.56 | 4:39.05 | 6:08.88 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Henrietta Löfgren | 2003 | 262 | 1:28.70 | 3:07.67 | 4:43.06 | 6:12.98 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Tilda Selonen | 2003 | 261 | 1:27.96 | 3:02.89 | 4:39.33 | 6:13.72 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Nicole Yisrael | 2004 | 258 | 1:25.95 | 3:02.81 | 4:41.96 | 6:14.86 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Emma Hakala | 2004 | 252 | 1:23.75 | 3:00.89 | 4:40.18 | 6:17.92 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Roona Karola | 2004 | 227 | 1:30.67 | 3:11.34 | 4:54.30 | 6:31.29 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Beata Niskanen | 2004 | 225 | 1:31.19 | 3:13.92 | 4:55.77 | 6:32.48 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Iida Herrala | 2004 | 221 | 1:30.00 | 3:13.69 | 4:56.51 | 6:34.58 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Susanna Kuisma | 2003 | 210 | 1:31.58 | 3:14.00 | 4:58.61 | 6:41.48 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Pinja Kinnunen | 2004 | 205 | 1:34.46 | 3:20.43 | 5:05.74 | 6:44.86 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Elina Ryynänen | 2005 | 198 | 1:34.37 | 3:21.48 | 5:06.88 | 6:49.73 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Henni Havén | 2004 | 170 | 1:34.55 | 3:26.01 | 5:18.80 | 7:11.14 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Siiri Pekkala | 2005 | 157 | 1:39.91 | 3:33.46 | 5:33.55 | 7:22.58 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 15, 400m VU T-12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Janina Ollikainen | 2000 | 525 | 1:11.18 | 2:27.39 | 3:43.23 | 4:56.00 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Vuokko Suomäki | 2001 | 517 | 1:09.65 | 2:27.43 | 3:44.54 | 4:57.54 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Lilli Louhikoski | 2002 | 512 | 1:11.98 | 2:29.54 | 3:45.72 | 4:58.57 | |||
Vanders | ||||||||||
4 | Lotta Auvinen | 2001 | 510 | 1:11.19 | 2:28.31 | 3:46.08 | 4:58.92 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Cia Wacklin | 2001 | 507 | 1:10.80 | 2:27.75 | 3:43.82 | 4:59.50 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Roosa Paukku | 2000 | 487 | 1:11.82 | 2:28.66 | 3:48.10 | 5:03.48 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
7 | Janette Setälä | 2001 | 477 | 1:13.98 | 2:32.83 | 3:49.96 | 5:05.58 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Lydia Rintanen | 2002 | 477 | 1:15.01 | 2:33.38 | 3:51.05 | 5:05.64 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Anni Savolainen | 2002 | 472 | 1:14.12 | 2:33.03 | 3:51.07 | 5:06.59 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Sanna Putkonen | 2001 | 463 | 1:14.51 | 2:34.68 | 3:53.19 | 5:08.74 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Noora Kanerva | 2000 | 441 | 1:13.44 | 2:33.10 | 3:53.74 | 5:13.60 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 438 | 1:15.22 | 2:36.04 | 3:56.26 | 5:14.48 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Pippi Nordström | 2001 | 428 | 1:15.41 | 2:37.47 | 3:57.17 | 5:16.77 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Veera Heikkinen | 2001 | 427 | 1:16.35 | 2:36.60 | 3:57.47 | 5:16.98 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Jessica Kujanpää | 2002 | 424 | 1:17.13 | 2:38.32 | 3:58.79 | 5:17.73 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Minka Halava | 2001 | 415 | 1:16.14 | 2:38.33 | 4:00.67 | 5:20.06 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Emmi Laitinen | 2001 | 400 | 1:17.35 | 2:41.18 | 4:03.97 | 5:23.99 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
18 | Linda Simula | 2001 | 396 | 1:16.37 | 2:39.97 | 4:03.23 | 5:25.03 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Jenni Rantanen | 2001 | 396 | 1:15.46 | 2:40.36 | 4:03.71 | 5:25.14 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Vilma Kotola | 2001 | 356 | 1:20.55 | 2:46.59 | 4:11.90 | 5:36.76 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
21 | Riina Karola | 2000 | 355 | 1:18.44 | 2:45.54 | 4:12.68 | 5:37.27 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Anna Ketola | 2001 | 344 | 1:18.62 | 2:46.84 | 4:16.13 | 5:40.67 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
23 | Mette Ylikarjula | 2001 | 342 | 1:18.45 | 2:47.18 | 4:17.02 | 5:41.23 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
24 | Emmi Heine | 2002 | 337 | 1:22.13 | 2:50.92 | 4:19.94 | 5:43.03 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
25 | Oona Kuusivaara | 2002 | 322 | 1:22.89 | 2:53.30 | 4:22.01 | 5:48.42 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Wilma Walther | 2001 | 320 | 1:19.71 | 2:49.30 | 4:19.21 | 5:48.90 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
27 | Stella Pajunen | 2001 | 315 | 1:22.69 | 2:53.41 | 4:24.36 | 5:50.71 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Anni Manninen | 2001 | 313 | 1:22.26 | 2:52.08 | 4:22.37 | 5:51.75 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Jenny Kareinen | 2002 | 308 | 1:22.98 | 2:53.16 | 4:24.97 | 5:53.49 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 296 | 1:22.28 | 2:55.06 | 4:28.09 | 5:58.26 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
31 | Aada-Maria Järvenpää | 2002 | 295 | 1:23.11 | 2:56.46 | 4:30.19 | 5:58.66 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
32 | Jenny Myllynen | 2000 | 289 | 1:25.83 | 2:59.75 | 4:32.43 | 6:01.04 | |||
Heinolan Isku | ||||||||||
33 | Agneta Kallas | 2002 | 230 | 4:53.87 | 6:29.77 | 6:29.77 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Isabel Hagelin | 2001 | DNF | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 15, 400m VU T-12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Heidi Manninen | 1999 | 493 | 1:09.67 | 2:27.96 | 3:46.07 | 5:02.25 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 377 | 1:14.37 | 2:39.34 | 4:05.44 | 5:30.52 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Elina Heino | 1999 | 318 | 1:25.34 | 2:55.29 | 4:24.30 | 5:49.84 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 16, 400m VU P-13,16,18, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Semjon Griuntal | 2002 | 428 | 1:08.81 | 2:24.50 | 3:39.84 | 4:51.83 | |||
Kometa | ||||||||||
2 | Jesper Lietzen | 2002 | 390 | 1:11.09 | 2:28.22 | 3:46.16 | 5:01.10 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Roope Paatos | 2002 | 345 | 1:14.02 | 2:33.24 | 3:53.79 | 5:13.73 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Danila Shishinin | 2002 | 311 | 1:17.36 | 2:42.27 | 4:06.76 | 5:24.80 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Elmar Kaska | 2002 | 279 | 1:19.54 | 2:47.15 | 4:14.43 | 5:36.69 | |||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
6 | Akseli Lehtonen | 2002 | 273 | 1:19.30 | 2:46.93 | 4:15.35 | 5:39.08 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Henri Heikkilä | 2003 | 269 | 1:18.20 | 2:48.68 | 4:16.89 | 5:40.60 | |||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Leo Parviainen | 2003 | 254 | 1:19.54 | 2:48.70 | 4:19.49 | 5:47.23 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 245 | 1:19.48 | 2:48.64 | 4:24.83 | 5:51.69 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Oliver Annus | 2003 | 236 | 1:21.52 | 2:51.77 | 4:25.33 | 5:55.84 | |||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
11 | Samuel Leppänen | 2002 | 232 | 1:22.66 | 2:55.89 | 4:28.66 | 5:57.89 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Juho Elia Marjala | 2003 | 231 | 1:24.42 | 2:57.50 | 4:30.78 | 5:58.44 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Juuso Rahikainen | 2003 | 222 | 1:24.02 | 2:57.00 | 4:33.57 | 6:03.40 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 221 | 1:24.62 | 2:59.30 | 4:34.36 | 6:03.95 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Kasper Holopainen | 2003 | 217 | 1:26.79 | 3:01.99 | 4:35.28 | 6:05.81 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Oscar Taht | 2003 | 216 | 1:25.73 | 3:00.11 | 4:34.97 | 6:06.42 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Egor Prysakov | 2004 | 212 | 1:25.80 | 3:00.77 | 4:36.45 | 6:09.02 | |||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
18 | Touko Luukkonen | 2002 | 210 | 1:28.25 | 3:03.92 | 4:40.65 | 6:10.12 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 209 | 1:22.50 | 2:53.34 | 4:25.45 | 6:10.54 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Joel Korhonen | 2002 | 208 | 1:28.14 | 3:03.47 | 4:40.50 | 6:11.05 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Martti Rautell | 2002 | 184 | 1:31.36 | 3:12.02 | 4:53.79 | 6:26.75 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Grigorii Shakov | 2005 | 179 | 1:34.08 | 3:15.60 | 4:54.71 | 6:30.42 | |||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
23 | Matvei Kozlov | 2005 | 174 | 1:31.15 | 3:14.04 | 4:57.55 | 6:33.64 | |||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
24 | Arsenii Antonian | 2005 | 173 | 1:28.81 | 3:12.28 | 4:55.52 | 6:34.54 | |||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
25 | Ville Kuusimäki | 2002 | 167 | 1:33.93 | 3:21.78 | 5:05.45 | 6:39.43 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
26 | Lucas Tepponen | 2003 | 165 | 1:32.35 | 3:14.87 | 4:59.60 | 6:41.17 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
27 | Joona Kuitu | 2004 | 164 | 1:39.26 | 3:23.93 | 5:04.86 | 6:41.61 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Alexsandr Sapogov | 2005 | 154 | 1:31.56 | 3:18.85 | 5:07.08 | 6:50.09 | |||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
29 | Rony Kulju | 2004 | 110 | 1:47.65 | 3:45.09 | 5:43.52 | 7:38.52 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 16, 400m VU P-13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jasper Pullinen | 1999 | 555 | 1:03.66 | 2:12.38 | 3:21.60 | 4:27.69 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Lauri Törmä | 2000 | 489 | 1:03.70 | 2:15.87 | 3:28.49 | 4:39.20 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 454 | 1:06.39 | 2:20.06 | 3:35.40 | 4:46.25 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 452 | 1:08.10 | 2:21.44 | 3:37.10 | 4:46.60 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Georgy Babenov | 2000 | 451 | 1:06.98 | 2:21.44 | 3:36.00 | 4:46.80 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Janek Erik Päike | 2000 | 451 | 1:08.13 | 2:21.82 | 3:36.09 | 4:46.94 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Olli Aflecht | 2000 | 450 | 1:08.04 | 2:21.52 | 3:35.66 | 4:47.03 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Tuomas Jokinen | 2001 | 434 | 1:10.09 | 2:24.84 | 3:39.56 | 4:50.60 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Vinski Pyykönen | 2000 | 423 | 1:09.64 | 2:25.25 | 3:40.28 | 4:52.95 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Leevi Luhtanen | 2000 | 419 | 1:07.33 | 2:23.21 | 3:39.72 | 4:53.91 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Joona Mikkola | 2001 | 392 | 1:10.25 | 2:27.73 | 3:46.37 | 5:00.60 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Olli Malmberg | 2001 | 379 | 1:11.81 | 2:30.61 | 3:49.29 | 5:03.85 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Eerikki Laitala | 2001 | 373 | 1:12.03 | 2:30.76 | 3:49.57 | 5:05.62 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emil Piho | 1999 | 358 | 1:11.04 | 2:31.72 | 3:53.30 | 5:09.69 | |||
Vanders | ||||||||||
15 | Otto Laakso | 1999 | 356 | 1:09.63 | 2:29.79 | 3:51.89 | 5:10.34 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Jetro Isotalo | 2001 | 345 | 1:13.15 | 2:34.42 | 3:57.65 | 5:13.72 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Lauri Karo | 2000 | 334 | 1:12.41 | 2:33.25 | 3:55.85 | 5:16.97 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Aare Kiviranta | 2000 | 330 | 1:13.96 | 2:35.78 | 3:58.67 | 5:18.19 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 323 | 1:13.09 | 2:35.97 | 4:01.39 | 5:20.49 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Mika Arkkila | 2000 | 321 | 1:13.33 | 2:35.10 | 3:58.87 | 5:21.30 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 318 | 1:15.07 | 2:37.95 | 4:01.24 | 5:22.13 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Aleksi Seger | 2001 | 293 | 1:17.86 | 2:43.38 | 4:08.84 | 5:31.17 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Tuomas Kivistö | 2000 | 275 | 1:17.25 | 2:43.06 | 4:11.40 | 5:38.26 | |||
Vanders | ||||||||||
24 | Lukas Vahtera | 2001 | 258 | 1:18.96 | 2:49.19 | 4:19.17 | 5:45.55 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 250 | 1:23.59 | 2:54.94 | 4:21.99 | 5:48.89 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Ali Gardberg | 2001 | 216 | 1:25.91 | 3:01.84 | 4:37.34 | 6:06.51 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Teemu Ekblad | 2001 | 215 | 1:23.93 | 6:06.95 | 6:06.95 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Atso Iivanainen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Lauri Krapf | 2001 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Rasmus Backman | 2000 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ruslan Panschin | 2001 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 400m VU P-13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Mikko Pesso | 1997 | 577 | 1:02.82 | 2:09.58 | 3:17.46 | 4:24.28 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Santeri Horst | 1997 | 536 | 1:04.33 | 2:13.64 | 3:23.40 | 4:30.76 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 495 | 1:07.34 | 2:18.54 | 3:29.47 | 4:38.02 | |||
Heinolan Isku | ||||||||||
4 | Jon Lundgren | 1998 | 447 | 1:03.80 | 2:17.76 | 3:33.24 | 4:47.68 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Oskar Mäkelä | 1998 | 424 | 1:10.29 | 2:25.99 | 3:41.12 | 4:52.77 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 354 | 35.43 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Laura Vitsut | 2004 | 306 | 37.20 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
3 | Emma Hakala | 2004 | 266 | 38.98 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
4 | Nessa Järvinen | 2004 | 264 | 39.06 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Aino Koskelo | 2005 | 232 | 40.79 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
6 | Saga Kovanen | 2004 | 228 | 41.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Nicole Yisrael | 2004 | 222 | 41.35 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Josephine Otis | 2004 | 211 | 42.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Tinja Lasonen | 2004 | 208 | 42.31 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Vlada Guljajeva | 2004 | 206 | 42.40 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Pinja Nieminen | 2004 | 198 | 43.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Helmi Lehtonen | 2004 | 196 | 43.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Alexandra Petryshenko | 2005 | 196 | 43.13 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
14 | Kira Lindroos | 2005 | 195 | 43.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Sonja Salmimies | 2004 | 195 | 43.23 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
16 | Alexandra Chaker | 2004 | 185 | 43.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Ciara Wacklin | 2004 | 185 | 43.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Helmi Haverinen | 2004 | 180 | 44.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Hanna Kangur | 2004 | 178 | 44.52 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
20 | Tuuli Pippuri | 2005 | 169 | 45.28 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Beata Niskanen | 2004 | 168 | 45.43 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Pinja Kinnunen | 2004 | 164 | 45.77 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Auri Keurulainen | 2004 | 163 | 45.87 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Elina Ryynänen | 2005 | 158 | 46.34 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Wilma Savonen | 2004 | 158 | 46.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 151 | 46.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Nelli Vihola | 2005 | 140 | 48.26 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
28 | Liina Virta | 2004 | 138 | 48.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Pinja Kallio | 2004 | 134 | 48.94 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
30 | Emily Cwirzen | 2004 | 120 | 50.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Anniina Ahonen | 2005 | 116 | 51.37 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
32 | Greta Beszteri | 2004 | 115 | 51.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 114 | 51.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Jasmin Savonen | 2005 | 113 | 51.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Ada Hakkarainen | 2005 | 112 | 51.87 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
36 | Roona Karola | 2004 | 112 | 51.99 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
37 | Jenni Kurki | 2005 | 106 | 52.88 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 105 | 53.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Iida Herrala | 2004 | 103 | 53.33 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Anna Triin Reilent | 2005 | 102 | 53.50 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
41 | Hanna Martola | 2005 | 94 | 55.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Siiri Pekkala | 2005 | 94 | 55.13 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Venla Varvikko | 2005 | 87 | 56.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Henni Havén | 2004 | 85 | 56.95 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Kukka Peill | 2005 | 74 | 59.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Anastasiya Pavlova | 2006 | 61 | 1:03.55 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
- | Anjelika Loktionova | 2006 | DSQ | |||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Jeanette Ingberg | 2006 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Milla Hälikkä | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sini Kaivola | 2005 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Varvara Mosharina | 2007 | DSQ | |||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Winqvist | 2002 | 480 | 32.01 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Helmi Tossavainen | 2002 | 429 | 33.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Venla Suihkonen | 2002 | 416 | 33.56 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Emmi Kaunisto | 2002 | 397 | 34.10 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Siri Auvinen | 2002 | 394 | 34.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Lena Maula | 2002 | 385 | 34.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Katriin Hansalu | 2003 | 359 | 35.25 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
8 | Olivia Koski | 2002 | 357 | 35.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Laura Kellberg | 2003 | 357 | 35.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Vilma Hottinen | 2002 | 345 | 35.72 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Pinja Paulomo | 2002 | 327 | 36.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Vilma Norja | 2002 | 319 | 36.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Emmi Heine | 2002 | 318 | 36.70 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
14 | Taru Vannas | 2003 | 318 | 36.71 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Sofia Långström | 2003 | 311 | 36.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Tinja Turunen | 2002 | 305 | 37.21 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Aino Paju | 2003 | 273 | 38.60 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Lotta Lehtoila | 2003 | 273 | 38.64 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Mette Hämeenaho | 2002 | 258 | 39.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Julie Nikkilä | 2003 | 258 | 39.38 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Meri Lauronen | 2002 | 253 | 39.62 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
22 | Essi Salokorpi | 2003 | 252 | 39.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Cindy Palm | 2003 | 242 | 40.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Oona Puolakka | 2003 | 236 | 40.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Minna Laitinen | 2002 | 232 | 40.78 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Julia Peltola | 2003 | 232 | 40.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 230 | 40.86 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 228 | 41.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Nicole Sundell | 2003 | 226 | 41.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Sofia Harju | 2002 | 221 | 41.41 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Helmi Viitasalo | 2002 | 217 | 41.69 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
32 | Emmi Partanen | 2003 | 207 | 42.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Saana Vähämaa | 2002 | 203 | 42.65 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
34 | Agneta Kallas | 2002 | 188 | 43.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Martina Uusitalo | 2003 | 171 | 45.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Karla Nevalainen | 2002 | 167 | 45.46 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
37 | Milla-Lotta Tapanainen | 2003 | 156 | 46.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Ida Lehtovaara | 2003 | 152 | 46.92 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
39 | Saga Lindeberg | 2002 | 152 | 46.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
40 | Lidian Vihervä | 2002 | 148 | 47.32 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
41 | Lotta Lahti | 2003 | 146 | 47.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Laura Helena Koppel | 2003 | 133 | 49.00 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
43 | Tiia Kuisma | 2003 | 132 | 49.22 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
44 | Maija Hukkanen | 2003 | 130 | 49.41 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
45 | Karmen Kaevats | 2003 | 123 | 50.30 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
46 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 109 | 52.38 | ||||||
Vanders | ||||||||||
47 | Liisa Penttinen | 2003 | 97 | 54.43 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Aida Ahlgren | 2002 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Alida Öhberg | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Emma Johansson | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Noona Rantanen | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 571 | 30.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Isabel Hagelin | 2001 | 529 | 30.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 506 | 31.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Marilla Parhiala | 2000 | 504 | 31.50 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
5 | Raakel Bärlund | 2001 | 498 | 31.61 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Hanna Kareinen | 2000 | 467 | 32.30 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Helene Hirvonen | 2001 | 445 | 32.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Julia Sottinen | 2000 | 441 | 32.92 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Emma Kotiranta | 2001 | 434 | 33.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Janina Ollikainen | 2000 | 430 | 33.19 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 405 | 33.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jenni Rantanen | 2001 | 394 | 34.18 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
13 | Cia Wacklin | 2001 | 362 | 35.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Vilma Kotola | 2001 | 354 | 35.41 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Petra Uusikumpu | 2001 | 345 | 35.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Millariina Bruce | 2001 | 333 | 36.14 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
17 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 329 | 36.30 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
18 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 320 | 36.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Säde Lahtinen | 2001 | 314 | 36.88 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Matilda Laurila | 2001 | 303 | 37.31 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
21 | Mette Ylikarjula | 2001 | 298 | 37.51 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
22 | Merit Piisang | 2001 | 293 | 37.72 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
23 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 290 | 37.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Lisa Maula | 2001 | 274 | 38.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Hanna Marie Raag | 2001 | 271 | 38.72 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
26 | Linnea Saarikivi | 2000 | 270 | 38.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Liia Louhikoski | 2001 | 259 | 39.32 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Jenny Myllynen | 2000 | 258 | 39.37 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
29 | Lotta Rantakare | 2001 | 257 | 39.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Noora Kanerva | 2000 | 253 | 39.62 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Tessa Helenius | 2000 | 251 | 39.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Erja Tiljander | 2000 | 249 | 39.82 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
33 | Anni Manninen | 2001 | 231 | 40.83 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
34 | Venla Hämäläinen | 2001 | 230 | 40.89 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
35 | Oona Malinen | 2001 | 219 | 41.59 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
36 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 217 | 41.71 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
37 | Petra Mäkiaho | 2001 | 211 | 42.05 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
38 | Jennetta Silvennoinen | 2000 | 206 | 42.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Riina Karola | 2000 | 203 | 42.59 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
40 | Mette Konttila | 2001 | 192 | 43.41 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
41 | Marianne Uusitalo | 2001 | 158 | 46.34 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
42 | Ida Heino | 2000 | 154 | 46.68 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
43 | Fanny Talonpoika | 2001 | 147 | 47.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Jenna Kilpeläinen | 2001 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jessika Rissanen | 2001 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 589 | 29.90 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Anniina Perkiö | 1999 | 459 | 32.49 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Suvi Taskinen | 1998 | 439 | 32.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Emilia Kokko | 1999 | 435 | 33.08 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Johanna Hyvönen | 1999 | 379 | 34.64 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Henni Känkänen | 1999 | 312 | 36.94 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Ida Törnqvist | 1999 | 312 | 36.94 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Laura Haapanen | 1999 | 295 | 37.65 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Oona Hytö | 1999 | 229 | 40.95 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 335 | 32.29 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 260 | 35.13 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
3 | Aleksei Dimitriev | 2003 | 253 | 35.45 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
4 | Henri Heikkilä | 2003 | 233 | 36.45 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
5 | Tuukka Inkilä | 2003 | 209 | 37.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Onni Äijälä | 2004 | 201 | 38.28 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Arsenii Antonian | 2005 | 194 | 38.73 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
8 | Juho Elia Marjala | 2003 | 188 | 39.12 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Luukas Vainio | 2003 | 183 | 39.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Leo Parviainen | 2003 | 179 | 39.73 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Niklas Hatakka | 2003 | 178 | 39.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Oliver Annus | 2003 | 172 | 40.30 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
13 | Lauri Tolvanen | 2003 | 171 | 40.37 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
14 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 167 | 40.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Grigorii Shakov | 2005 | 166 | 40.80 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
16 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 150 | 42.13 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Benjamin Hoot | 2003 | 149 | 42.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Pauli Rantamäki | 2003 | 140 | 43.18 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Antti Malmberg | 2003 | 134 | 43.79 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Tatu Saareks | 2003 | 121 | 45.25 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
21 | Aapo Kaasinen | 2003 | 120 | 45.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Santeri Berggren | 2003 | 116 | 45.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Georgiy Smirnov | 2006 | 106 | 47.39 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
24 | Roope Ollikainen | 2004 | 104 | 47.58 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
25 | Markus Nuorinko | 2003 | 104 | 47.68 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Alexander Nyman | 2004 | 102 | 47.96 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
27 | Nico Peltonen | 2005 | 99 | 48.41 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
28 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 94 | 49.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 91 | 49.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Daniil Seliversov | 2006 | 86 | 50.63 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
31 | Karri Suuronen | 2003 | 84 | 51.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Georgiy Abramov | 2006 | 81 | 51.63 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
33 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 73 | 53.44 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
34 | Velizar Nazarenko | 2005 | 71 | 54.07 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
35 | Joona Kuitu | 2004 | 70 | 54.25 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Vladislav Kiuru | 2006 | 58 | 57.84 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
37 | Roman Astanin | 2006 | 51 | 1:00.17 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
38 | Atte Poikela | 2003 | 50 | 1:00.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aleksei Tokhtuev | 2006 | DSQ | |||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Alexander Nikulin | 2008 | DSQ | |||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Denis Efimychev | 2006 | DSQ | |||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Egor Taranov | 2006 | DSQ | |||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Kasper Holopainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Max Nejdanov | 2006 | DSQ | |||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Niko Teperi | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Oskari Repo | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Otto Kuusisto | 2004 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Richard Ramstedt | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roni Severinkangas | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Stephan Baskakov | 2006 | DSQ | |||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Veerti Juurakko | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 503 | 28.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Semjon Griuntal | 2002 | 440 | 29.47 | ||||||
Kometa | ||||||||||
3 | Tuomas Jokinen | 2001 | 392 | 30.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Aaron Antikainen | 2001 | 390 | 30.68 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Jere Ruuhonen | 2001 | 379 | 30.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Atte Alila | 2001 | 375 | 31.09 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Kalle Mäkinen | 2002 | 338 | 32.18 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Oskari Aalto | 2002 | 338 | 32.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Joona Mikkola | 2001 | 332 | 32.37 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Matias Hjelm | 2002 | 306 | 33.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Aleksei Kharitonov | 2002 | 300 | 33.50 | ||||||
Ekran | ||||||||||
12 | Aaro Märsylä | 2001 | 285 | 34.08 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Veeti Vainionpää | 2001 | 283 | 34.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Verneri Viisanen | 2002 | 278 | 34.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Leo Mikkonen | 2002 | 271 | 34.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 242 | 35.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Oscar Skjäl | 2002 | 232 | 36.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Joel Syrjä | 2002 | 231 | 36.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Ivan Turbin | 2001 | 205 | 37.98 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Max Åström | 2002 | 199 | 38.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 192 | 38.86 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Timi Aaltonen | 2001 | 189 | 39.06 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Samuel Leppänen | 2002 | 184 | 39.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 177 | 39.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Ilari Silventoinen | 2002 | 177 | 39.94 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Otto Sormunen | 2002 | 175 | 40.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Ali Gardberg | 2001 | 167 | 40.65 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Kirill Levo | 2002 | 148 | 42.32 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Birger Niskanen | 2002 | 135 | 43.63 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Ville Kuusimäki | 2002 | 132 | 43.95 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
31 | Onni Järvinen | 2002 | 132 | 43.99 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
32 | Mikael Karlsson | 2001 | 131 | 44.08 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
33 | Leo Kallionpää | 2002 | 130 | 44.17 | ||||||
Vanders | ||||||||||
34 | Aaron Utulahti | 2002 | 100 | 48.28 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Uku Pärismää | 2001 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Seppälä | 1999 | 515 | 27.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Lauri Törmä | 2000 | 449 | 29.28 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Saku Laakkonen | 1999 | 448 | 29.31 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Alex Lassila | 2000 | 426 | 29.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Pessi Länsirinne | 2000 | 407 | 30.26 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Lauri Jämsén | 2000 | 396 | 30.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Elias Soukola | 1999 | 379 | 30.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Lauri Karo | 2000 | 365 | 31.37 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Aleksej Belfer | 2000 | 355 | 31.65 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Elias Herlevi | 2000 | 347 | 31.90 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Georgy Babenov | 2000 | 342 | 32.05 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Rami Rissanen | 1999 | 332 | 32.38 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Leevi Luhtanen | 2000 | 327 | 32.53 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Kristofer Ojaste | 1999 | 316 | 32.93 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
15 | Jarkko Lehtola | 1999 | 298 | 33.58 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Eetu Isosuo | 2000 | 275 | 34.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Lauri Helin | 2000 | 268 | 34.76 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Juha Jernvall | 2000 | 263 | 35.00 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
19 | Ville Laukkanen | 1999 | 253 | 35.44 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Tuomas Kivistö | 2000 | 211 | 37.62 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Matias Jokilahti | 2000 | 162 | 41.08 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Joona Ruuskanen | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikko Pesso | 1997 | 565 | 27.12 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 554 | 27.31 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Oiva Lahtinen | 1997 | 547 | 27.42 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Kevin Kroon | 1997 | 546 | 27.43 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 521 | 27.86 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Niklas Valkonen | 1997 | 512 | 28.03 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Antti Leiponen | 1998 | 493 | 28.38 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 478 | 28.67 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
9 | Jon Lundgren | 1998 | 429 | 29.72 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Dmitry Nosov | 1998 | 391 | 30.67 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Heikki Tervanen | 1998 | 385 | 30.81 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 19, 200m SU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: DHL Freight Finland Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilie Pärnänen | 2002 | 539 | 1:15.62 | 2:32.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 439 | 1:17.73 | 2:43.13 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 427 | 1:20.54 | 2:44.73 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Katariina Niemi | 2002 | 426 | 1:19.32 | 2:44.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Siiri Välimaa | 2002 | 413 | 1:20.92 | 2:46.56 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Ida Grundström | 2002 | 397 | 1:22.14 | 2:48.66 | |||||
Vanders | ||||||||||
7 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 391 | 1:21.43 | 2:49.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Reetta Kuusisto | 2002 | 388 | 1:23.89 | 2:50.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Ilona Juuri | 2002 | 386 | 1:23.51 | 2:50.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Charlotte Ingberg | 2002 | 384 | 1:23.32 | 2:50.55 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Siri Auvinen | 2002 | 383 | 1:23.41 | 2:50.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Pinja Paulomo | 2002 | 367 | 1:27.58 | 2:53.27 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Helmi Tossavainen | 2002 | 356 | 1:26.44 | 2:54.99 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Alexandra Arenius | 2002 | 346 | 1:28.71 | 2:56.71 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Vilma Norja | 2002 | 330 | 1:27.95 | 2:59.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Noona Rantanen | 2002 | 329 | 1:29.28 | 2:59.55 | |||||
Vanders | ||||||||||
17 | Iina von Schrowe | 2003 | 310 | 1:30.76 | 3:03.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Alida Öhberg | 2002 | 303 | 1:31.46 | 3:04.59 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Tinja Turunen | 2002 | 293 | 1:30.56 | 3:06.72 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Vilma Hottinen | 2002 | 288 | 1:31.87 | 3:07.73 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Aada-Maria Järvenpää | 2002 | 288 | 1:35.37 | 3:07.80 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
22 | Ellen Strandberg | 2002 | 280 | 1:32.54 | 3:09.59 | |||||
Vanders | ||||||||||
23 | Henrietta Löfgren | 2003 | 272 | 1:33.56 | 3:11.29 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Taru Vannas | 2003 | 262 | 1:34.96 | 3:13.70 | |||||
Vanders | ||||||||||
25 | Inari Laaksonen | 2002 | 248 | 1:36.09 | 3:17.24 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
26 | Sanna Pajula | 2003 | 207 | 1:40.81 | 3:29.43 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Nea Tahkoniemi | 2002 | DNF | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Ella Haravuori | 2002 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 19, 200m SU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: DHL Freight Finland Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Paula Peltola | 2001 | 594 | 1:12.25 | 2:27.58 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Wilma Jacobson | 2000 | 522 | 1:16.00 | 2:33.99 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Nea Tiesmäki | 2000 | 454 | 1:19.20 | 2:41.37 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Noora Kokko | 2001 | 400 | 1:21.08 | 2:48.34 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
5 | Daniela Nummi | 2000 | 393 | 1:21.17 | 2:49.24 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Petra Uusikumpu | 2001 | 372 | 1:23.22 | 2:52.42 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Linda Simula | 2001 | 365 | 1:23.95 | 2:53.59 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Diana Lattu | 2001 | 364 | 1:24.38 | 2:53.69 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Millariina Bruce | 2001 | 361 | 1:24.69 | 2:54.15 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 343 | 1:24.23 | 2:57.09 | |||||
Vanders | ||||||||||
11 | Wilma Walther | 2001 | 340 | 1:24.95 | 2:57.68 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Diana Belozjorova | 2000 | 325 | 1:29.04 | 3:00.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Jonna Salminen | 2001 | 322 | 1:27.07 | 3:01.00 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
14 | Ronja Vallenius | 2001 | 310 | 1:30.72 | 3:03.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 295 | 1:30.68 | 3:06.32 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Venla Hämäläinen | 2001 | 271 | 1:33.58 | 3:11.65 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Julianna Rintala | 2001 | 270 | 1:36.21 | 3:11.85 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
18 | Merili Kallas | 2001 | 258 | 1:33.27 | 3:14.69 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
19 | Johanna Luukkonen | 2001 | 188 | 1:47.80 | 3:36.24 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Henni Kangas-Kärki | 2000 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Pinja Pihlajamäki | 2000 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 19, 200m SU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: DHL Freight Finland Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Räisänen | 1999 | 440 | 1:18.52 | 2:43.08 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 437 | 1:19.16 | 2:43.43 | |||||
Vanders | ||||||||||
3 | Jenni Kukkonen | 1999 | 403 | 1:22.43 | 2:47.95 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Patricia Vainio | 1998 | 401 | 1:22.61 | 2:48.17 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Sofia Väljä | 1999 | 337 | 1:25.22 | 2:58.23 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 20, 200m SU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: DHL Freight Finland Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 445 | 1:11.89 | 2:26.53 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Oskari Arvo | 2002 | 342 | 1:17.08 | 2:39.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Saku Suomalainen | 2001 | 337 | 1:19.96 | 2:40.78 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kasper Envalds | 2001 | 325 | 1:20.23 | 2:42.63 | |||||
Vanders | ||||||||||
5 | Kasper Vaittinen | 2001 | 323 | 1:17.92 | 2:42.99 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Veeti Haikonen | 2001 | 322 | 1:20.34 | 2:43.16 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Samuli Korva | 2002 | 277 | 1:24.68 | 2:51.62 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Jesper Werdi | 2001 | 234 | 1:26.99 | 3:01.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Atte Oikari | 2001 | 232 | 1:29.08 | 3:01.90 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Leevi Korpinen | 2001 | 229 | 1:30.46 | 3:02.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Viktor Leinonen | 2001 | 205 | 1:33.45 | 3:09.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Elias Kallonen | 2003 | 203 | 1:32.39 | 3:10.14 | |||||
Vanders | ||||||||||
13 | Lukas Vahtera | 2001 | 186 | 1:35.87 | 3:15.96 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Mio Heinola | 2005 | 167 | 1:39.91 | 3:22.96 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Eetu Häkkinen | 2001 | 162 | 1:40.84 | 3:25.07 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Carl-Victor Vaenerberg | 2002 | 153 | 1:39.54 | 3:29.06 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Tuomas Jokilahti | 2001 | 147 | 1:43.60 | 3:31.76 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
18 | Veeti Salminen | 2004 | 115 | 1:53.01 | 3:50.11 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Joni Tähti | 2001 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, 200m SU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: DHL Freight Finland Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jan Strömberg | 1999 | 490 | 1:08.83 | 2:21.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Vinski Pyykönen | 2000 | 446 | 1:12.10 | 2:26.45 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Anton Helin | 1999 | 435 | 1:11.67 | 2:27.66 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Verneri Mattila | 1999 | 399 | 1:13.96 | 2:31.99 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Martti Tervanen | 2000 | 389 | 1:12.56 | 2:33.19 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 361 | 1:15.77 | 2:37.18 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Alex Lassila | 2000 | 339 | 1:19.68 | 2:40.37 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Lauri Törmä | 2000 | 338 | 1:17.01 | 2:40.64 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Eetu Isosuo | 2000 | 328 | 1:20.09 | 2:42.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Valtteri Lausala | 1999 | 288 | 1:21.20 | 2:49.45 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Henrik Martola | 2000 | 257 | 1:27.10 | 2:56.03 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Lauri Elomaa | 2000 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 20, 200m SU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: DHL Freight Finland Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 484 | 1:09.85 | 2:22.50 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Henri Kämäräinen | 1997 | 435 | 1:10.94 | 2:27.64 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Niklas Valkonen | 1997 | 418 | 1:11.60 | 2:29.64 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Lassi Ruohonen | 1998 | 400 | 1:11.79 | 2:31.80 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Henrik Häkkinen | 1998 | 378 | 1:13.99 | 2:34.76 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Rasmus Virta | 1998 | 364 | 1:18.59 | 2:36.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Topi Suomalainen | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Lejos oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 359 | 1:13.26 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 338 | 1:14.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Matilda Laitinen | 2004 | 338 | 1:14.74 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Laura Vitsut | 2004 | 328 | 1:15.48 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
5 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 327 | 1:15.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Tinja Lasonen | 2004 | 306 | 1:17.19 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Milla Rintanen | 2004 | 301 | 1:17.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Saga Kovanen | 2004 | 300 | 1:17.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Sonja Salmimies | 2004 | 293 | 1:18.37 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Nessa Järvinen | 2004 | 289 | 1:18.69 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
11 | Auri Keurulainen | 2004 | 283 | 1:19.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Anni Hyttinen | 2004 | 281 | 1:19.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Josephine Otis | 2004 | 280 | 1:19.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Aada Rissanen | 2004 | 273 | 1:20.22 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Emma Hakala | 2004 | 270 | 1:20.56 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
16 | Verna Savioja | 2004 | 248 | 1:22.80 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
17 | Alexandra Chaker | 2004 | 232 | 1:24.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Wilma Savonen | 2004 | 225 | 1:25.52 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Milla Hälikkä | 2004 | 223 | 1:25.86 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
20 | Nelli Vihola | 2005 | 221 | 1:26.09 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
21 | Iana Solov´eva | 2005 | 219 | 1:26.31 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
22 | Pinja Kinnunen | 2004 | 219 | 1:26.35 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Elina Ryynänen | 2005 | 207 | 1:27.93 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Liina Virta | 2004 | 205 | 1:28.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Milla Strandberg | 2005 | 201 | 1:28.76 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Pinja Kallio | 2004 | 193 | 1:30.04 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
27 | Essi Kallunki | 2004 | 192 | 1:30.14 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Siiri Innanen | 2004 | 192 | 1:30.19 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
29 | Silja Eloranta | 2004 | 192 | 1:30.22 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Olivia Kailanko | 2004 | 192 | 1:30.24 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
31 | Oona Kupari | 2004 | 187 | 1:30.92 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
32 | Ada Hakkarainen | 2005 | 183 | 1:31.61 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 183 | 1:31.63 | ||||||
Vanders | ||||||||||
34 | Veera Korsoff | 2005 | 180 | 1:32.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Henni Havén | 2004 | 177 | 1:32.73 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Inger Isaksen | 2005 | 175 | 1:32.92 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
37 | Emily Priidel | 2005 | 163 | 1:35.17 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
38 | Anna Mattila | 2004 | 160 | 1:35.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
39 | Melissa Miettinen | 2005 | 155 | 1:36.73 | ||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Ella Vilenius | 2004 | 153 | 1:37.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
41 | Heli Kuisma | 2006 | 151 | 1:37.58 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
42 | Jenni Kurki | 2005 | 146 | 1:38.87 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Nicole Haakana | 2005 | 144 | 1:39.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
44 | Milja Aarnivuo | 2005 | 142 | 1:39.58 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Anniina Ahonen | 2005 | 135 | 1:41.35 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
46 | Sini Kaivola | 2005 | 131 | 1:42.45 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
47 | Siiri Kortelainen | 2004 | 129 | 1:42.93 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
48 | Varvara Bashkirova | 2005 | 128 | 1:43.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
49 | Mari Ann Marran | 2005 | 126 | 1:43.82 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
50 | Maija Nätti | 2004 | 111 | 1:48.06 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
51 | Aliina Karvonen | 2004 | 106 | 1:49.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
52 | Janica Nieminen | 2005 | 101 | 1:51.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
53 | Jeanette Ingberg | 2006 | 101 | 1:51.68 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
54 | Essi Ahvenainen | 2005 | 100 | 1:52.00 | ||||||
Vanders | ||||||||||
55 | Lilja Oberwahrenbrock | 2004 | 98 | 1:52.70 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
56 | Amanda Lehtonen | 2005 | 96 | 1:53.47 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Susanna Ryynänen | 2006 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Anna Lehmusvaara | 2005 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Iiris Närhinen | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Karoliina Evert | 2006 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Siiri Pekkala | 2005 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Lejos oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | 582 | 1:02.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Peppi Siirtola | 2002 | 560 | 1:03.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Lilli Louhikoski | 2002 | 502 | 1:05.51 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Anna Vira | 2002 | 481 | 1:06.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Emmi Kaunisto | 2002 | 481 | 1:06.45 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 470 | 1:06.95 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
7 | Julia Koivisto | 2002 | 455 | 1:07.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Jessica Kujanpää | 2002 | 453 | 1:07.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Meri Lauronen | 2002 | 451 | 1:07.86 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
10 | Milla Nikkanen | 2002 | 447 | 1:08.06 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
11 | Venla Suihkonen | 2002 | 443 | 1:08.29 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Jade Huhtamaa | 2002 | 433 | 1:08.80 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Lena Maula | 2002 | 426 | 1:09.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Ellen Antikainen | 2003 | 414 | 1:09.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Emmi Heine | 2002 | 406 | 1:10.31 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
16 | Anni Savolainen | 2002 | 403 | 1:10.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Annina Toimela | 2002 | 403 | 1:10.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Ilona Juuri | 2002 | 393 | 1:11.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Mirka Mettinen | 2002 | 386 | 1:11.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Sofia Långström | 2003 | 383 | 1:11.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Janita Brunila | 2002 | 380 | 1:11.85 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
22 | Saana Yritys | 2003 | 365 | 1:12.80 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
23 | Oona Puolakka | 2003 | 349 | 1:13.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Olivia Koski | 2002 | 349 | 1:13.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 348 | 1:14.00 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
26 | Mikaela Jokela | 2002 | 346 | 1:14.16 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
27 | Nea Winqvist | 2002 | 341 | 1:14.49 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
28 | Minna Laitinen | 2002 | 336 | 1:14.85 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
29 | Julie Nikkilä | 2003 | 322 | 1:15.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Saima Huovinen | 2003 | 320 | 1:16.08 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
31 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 316 | 1:16.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Essi Salokorpi | 2003 | 314 | 1:16.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Lotta Lehtoila | 2003 | 313 | 1:16.61 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
34 | Cindy Palm | 2003 | 308 | 1:17.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Emma Johansson | 2003 | 307 | 1:17.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Maria Yritys | 2002 | 299 | 1:17.84 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
37 | Frida Kangastupa | 2003 | 299 | 1:17.85 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
38 | Ellen Strandberg | 2002 | 298 | 1:17.87 | ||||||
Vanders | ||||||||||
39 | Daniela Degenhardt | 2003 | 295 | 1:18.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Taiga Yritys | 2003 | 293 | 1:18.34 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
40 | Tilda Selonen | 2003 | 293 | 1:18.34 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
42 | Jenny Kareinen | 2002 | 286 | 1:19.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
43 | Emmi Partanen | 2003 | 282 | 1:19.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Julia Peltola | 2003 | 280 | 1:19.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Iina von Schrowe | 2003 | 278 | 1:19.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
46 | Miisa Mäkelä | 2002 | 277 | 1:19.83 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
47 | Saga Lindeberg | 2002 | 275 | 1:19.99 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
48 | Nea Tahkoniemi | 2002 | 274 | 1:20.09 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
49 | Cinja Åvist | 2003 | 272 | 1:20.35 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
50 | Lidian Vihervä | 2002 | 268 | 1:20.69 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
51 | Julia Laine | 2002 | 264 | 1:21.08 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
52 | Henrietta Löfgren | 2003 | 261 | 1:21.45 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
53 | Liisa Penttinen | 2003 | 255 | 1:22.04 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
54 | Aino Paju | 2003 | 255 | 1:22.10 | ||||||
Vanders | ||||||||||
55 | Liis Soon | 2002 | 246 | 1:23.09 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
56 | Karla Nevalainen | 2002 | 241 | 1:23.61 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
57 | Martina Uusitalo | 2003 | 232 | 1:24.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Agneta Kallas | 2002 | 230 | 1:24.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
59 | Sanna Pajula | 2003 | 224 | 1:25.73 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
60 | Nella Kukkonen | 2003 | 216 | 1:26.78 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
61 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 211 | 1:27.37 | ||||||
Vanders | ||||||||||
62 | Helmi Rönnholm | 2003 | 210 | 1:27.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
63 | Tiia Kuisma | 2003 | 206 | 1:28.05 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
64 | Julia Ingberg | 2002 | 199 | 1:29.06 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
65 | Maija Hukkanen | 2003 | 193 | 1:29.98 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
66 | Sini Aarnivuo | 2003 | 186 | 1:31.11 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
67 | Aida Ahlgren | 2002 | 160 | 1:35.83 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
68 | Essi Kortelainen | 2003 | 156 | 1:36.56 | ||||||
Vanders | ||||||||||
69 | Maria Rintala | 2003 | 152 | 1:37.41 | ||||||
Vanders | ||||||||||
70 | Amanda Mielty | 2003 | 147 | 1:38.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
71 | Kia Kivelä | 2003 | 139 | 1:40.42 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Iines Makkonen | 2002 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
- | Nicole Sundell | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Olivia Sorvari | 2003 | DNS | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Viivi Vaajanen | 2002 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Iida Parvinen | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Laura Kellberg | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Lejos oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ronja Riihinen | 2000 | 636 | 1:00.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Vuokko Suomäki | 2001 | 605 | 1:01.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Reetta Rantakokko | 2001 | 542 | 1:03.86 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Ella Aalto | 2000 | 538 | 1:03.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Isabel Hagelin | 2001 | 521 | 1:04.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 519 | 1:04.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Janina Ollikainen | 2000 | 513 | 1:05.03 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Lotta Auvinen | 2001 | 508 | 1:05.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Roosa Paukku | 2000 | 506 | 1:05.32 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Emilia Flyckt | 2001 | 506 | 1:05.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Janette Setälä | 2001 | 500 | 1:05.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Helene Hirvonen | 2001 | 499 | 1:05.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Anniina Murto | 2001 | 496 | 1:05.74 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Julia Sottinen | 2000 | 496 | 1:05.77 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Juuli Miettinen | 2000 | 489 | 1:06.05 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Heta Känkänen | 2001 | 487 | 1:06.14 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Anna Luukka | 2000 | 483 | 1:06.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Emma Kotiranta | 2001 | 477 | 1:06.62 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Jessika Rissanen | 2001 | 475 | 1:06.72 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Cia Wacklin | 2001 | 471 | 1:06.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Ida Nordquist | 2001 | 465 | 1:07.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Säde Lahtinen | 2001 | 461 | 1:07.38 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Emmi Saarela | 2001 | 460 | 1:07.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Linda Simula | 2001 | 459 | 1:07.50 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
25 | Eevi Kotiranta | 2001 | 446 | 1:08.13 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
26 | Veera Heikkinen | 2001 | 445 | 1:08.20 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
27 | Pippi Nordström | 2001 | 426 | 1:09.19 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
28 | Aino Pajari | 2001 | 417 | 1:09.68 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
29 | Annika Lepistö | 2001 | 410 | 1:10.08 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
30 | Jenny Nieminen | 2001 | 404 | 1:10.43 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
31 | Noora Kokko | 2001 | 391 | 1:11.15 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
32 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 390 | 1:11.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
33 | Milla Karinen | 2001 | 390 | 1:11.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Iiris Himanto | 2001 | 385 | 1:11.54 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
35 | Vilma Kotola | 2001 | 385 | 1:11.56 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
36 | Noora Kanerva | 2000 | 384 | 1:11.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Jasmin Rosnell | 2000 | 377 | 1:12.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
38 | Mette Ylikarjula | 2001 | 373 | 1:12.30 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
39 | Liia Louhikoski | 2001 | 372 | 1:12.39 | ||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Ronja Vallenius | 2001 | 365 | 1:12.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 360 | 1:13.19 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
42 | Riina Karola | 2000 | 359 | 1:13.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
43 | Lisa Maula | 2001 | 355 | 1:13.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
44 | Sara Hätönen | 2001 | 347 | 1:14.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Annika Niemi | 2000 | 340 | 1:14.56 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Tessa Helenius | 2000 | 340 | 1:14.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
47 | Jenny Myllynen | 2000 | 337 | 1:14.76 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
48 | Tara Hintsanen | 2000 | 336 | 1:14.87 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
49 | Matilda Laurila | 2001 | 328 | 1:15.46 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
50 | Anni Manninen | 2001 | 310 | 1:16.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
51 | Sarah Tepponen | 2001 | 309 | 1:16.97 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
52 | Julianna Rintala | 2001 | 305 | 1:17.32 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
53 | Petra Mäkiaho | 2001 | 286 | 1:18.95 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
54 | Johanna Luukkonen | 2001 | 263 | 1:21.21 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
55 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 261 | 1:21.42 | ||||||
Vanders | ||||||||||
56 | Sini Hirvonen | 2001 | 259 | 1:21.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Fanny Talonpoika | 2001 | 255 | 1:22.01 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
58 | Jenna Saarinen | 2001 | 222 | 1:25.94 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
59 | Marianne Uusitalo | 2001 | 195 | 1:29.67 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
60 | Ida Heino | 2000 | 166 | 1:34.65 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Lotta Rantakare | 2001 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Emmi Laitinen | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Stella Pajunen | 2001 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Lejos oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 613 | 1:01.29 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Emma Suomio | 1998 | 549 | 1:03.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Anniina Perkiö | 1999 | 538 | 1:04.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Milla Koskela | 1999 | 500 | 1:05.57 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Heidi Manninen | 1999 | 472 | 1:06.86 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Henni Känkänen | 1999 | 437 | 1:08.61 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Emma Ingberg | 1999 | 434 | 1:08.73 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Johanna Hyvönen | 1999 | 427 | 1:09.13 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Ida Törnqvist | 1999 | 370 | 1:12.50 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Elina Heino | 1999 | 329 | 1:15.36 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Oona Hytö | 1999 | 313 | 1:16.67 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Janette Qureshi | 1999 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Lejos Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 336 | 1:07.47 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
2 | Markus Nuorinko | 2003 | 274 | 1:12.18 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Tuukka Inkilä | 2003 | 242 | 1:15.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Niklas Hatakka | 2003 | 240 | 1:15.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Oliver Annus | 2003 | 240 | 1:15.46 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
6 | Eemil Kankare | 2003 | 239 | 1:15.50 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 232 | 1:16.29 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 226 | 1:16.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Elias Kallonen | 2003 | 215 | 1:18.19 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Leo Parviainen | 2003 | 213 | 1:18.48 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Benjamin Hoot | 2003 | 211 | 1:18.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Roni Koskinen | 2003 | 210 | 1:18.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Luukas Vainio | 2003 | 208 | 1:19.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Oscar Taht | 2003 | 200 | 1:20.17 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Egor Prysakov | 2004 | 190 | 1:21.54 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
16 | Hugo Johannes Maranil | 2005 | 183 | 1:22.60 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
17 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 181 | 1:22.88 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Roope Ollikainen | 2004 | 180 | 1:23.08 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Sami Pönkä | 2003 | 179 | 1:23.18 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Otto Kuusisto | 2004 | 176 | 1:23.58 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
21 | Aapo Kaasinen | 2003 | 176 | 1:23.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Matvei Kozlov | 2005 | 176 | 1:23.68 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
23 | Kasper Holopainen | 2003 | 169 | 1:24.74 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Leo Oksman | 2004 | 169 | 1:24.75 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
25 | Antti Malmberg | 2003 | 167 | 1:25.17 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Alexsandr Sapogov | 2005 | 166 | 1:25.27 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
27 | Tatu Saareks | 2003 | 165 | 1:25.49 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
28 | Waldemar Palombi | 2004 | 155 | 1:27.21 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Antti Musikka | 2005 | 151 | 1:28.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Lucas Tepponen | 2003 | 150 | 1:28.21 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
31 | Grigorii Shakov | 2005 | 149 | 1:28.48 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
32 | Aapo Ahlroos | 2004 | 137 | 1:30.80 | ||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Touko Ylönen | 2003 | 135 | 1:31.27 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
34 | Egor Yashkin | 2005 | 135 | 1:31.44 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
35 | Matti Nätti | 2004 | 131 | 1:32.26 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Sampo Nord | 2005 | 129 | 1:32.70 | ||||||
Vanders | ||||||||||
37 | Eeti Virolainen | 2004 | 128 | 1:32.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Aarne Eskelinen | 2004 | 126 | 1:33.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Joonas Jaakkola | 2004 | 126 | 1:33.51 | ||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Kaius Lehtinen | 2003 | 125 | 1:33.58 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
41 | Rony Kulju | 2004 | 125 | 1:33.63 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 124 | 1:33.99 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
43 | Oskari Toivonen | 2004 | 121 | 1:34.79 | ||||||
Vanders | ||||||||||
44 | Veeti Salminen | 2004 | 120 | 1:35.04 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Matti Penttinen | 2006 | 119 | 1:35.22 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
46 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 119 | 1:35.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Tanel Moor | 2005 | 116 | 1:36.03 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
48 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 109 | 1:37.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
49 | Miko Mikkola | 2004 | 105 | 1:39.16 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
50 | Jaakko Jokinen | 2003 | 99 | 1:41.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Santtu Kosunen | 2003 | 98 | 1:41.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Onni Niemi | 2005 | 97 | 1:41.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Miska Törmi | 2004 | 95 | 1:42.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
54 | Konsta Pekkala | 2003 | 94 | 1:43.12 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
55 | Nico Kulju | 2006 | 62 | 1:58.34 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Anton Petrov | 2004 | 62 | 1:58.38 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Lauri Manninen | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Alex Peter From | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Lejos Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Jokinen | 2001 | 453 | 1:01.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Eetu Einto | 2001 | 428 | 1:02.20 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Joona Mikkola | 2001 | 414 | 1:02.94 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Matias Pennanen | 2001 | 406 | 1:03.34 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Oskari Aalto | 2002 | 402 | 1:03.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jere Nevalainen | 2001 | 402 | 1:03.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Isak Gramén | 2001 | 399 | 1:03.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aaron Antikainen | 2001 | 389 | 1:04.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Veeti Haikonen | 2001 | 387 | 1:04.34 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Olli Malmberg | 2001 | 379 | 1:04.78 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Uku Pärismää | 2001 | 373 | 1:05.12 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
12 | Kalle Mäkinen | 2002 | 362 | 1:05.81 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Eemeli Raninen | 2001 | 351 | 1:06.50 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Saku Suomalainen | 2001 | 345 | 1:06.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Eerikki Laitala | 2001 | 342 | 1:07.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Eemil Kylmä | 2001 | 340 | 1:07.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Verneri Viisanen | 2002 | 335 | 1:07.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aaro Märsylä | 2001 | 332 | 1:07.73 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Juho Ruuskanen | 2001 | 327 | 1:08.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Leo Mikkonen | 2002 | 327 | 1:08.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Oskari Rantamäki | 2001 | 321 | 1:08.50 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 318 | 1:08.72 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Niklas Linnanen | 2001 | 315 | 1:08.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Teemu Annala | 2001 | 312 | 1:09.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Ivan Turbin | 2001 | 309 | 1:09.36 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Danila Shishinin | 2002 | 294 | 1:10.52 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 293 | 1:10.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Ville Aaltonen | 2001 | 292 | 1:10.63 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
29 | Joel Syrjä | 2002 | 289 | 1:10.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Oscar Skjäl | 2002 | 286 | 1:11.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Veeti Vainionpää | 2001 | 282 | 1:11.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Henri Jokinen | 2002 | 275 | 1:12.05 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Reino Heinikangas | 2002 | 273 | 1:12.24 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
34 | Timi Aaltonen | 2001 | 267 | 1:12.76 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Viktor Leinonen | 2001 | 256 | 1:13.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Ali Gardberg | 2001 | 253 | 1:14.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Alexander Beresten | 2001 | 251 | 1:14.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
38 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 249 | 1:14.55 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
39 | Aleksanteri Nord | 2002 | 242 | 1:15.24 | ||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Samuel Leppänen | 2002 | 239 | 1:15.50 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
41 | Max Åström | 2002 | 238 | 1:15.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Leevi Korpinen | 2001 | 237 | 1:15.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Touko Luukkonen | 2002 | 228 | 1:16.74 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
44 | Alexander Fyhr | 2002 | 227 | 1:16.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
45 | Ilari Silventoinen | 2002 | 212 | 1:18.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Onni Järvinen | 2002 | 208 | 1:19.13 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
47 | Martti Rautell | 2002 | 205 | 1:19.53 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
48 | Kirill Levo | 2002 | 204 | 1:19.61 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
49 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 196 | 1:20.74 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
50 | Doria Sadojevic Jelacik | 2002 | 196 | 1:20.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Joel Korhonen | 2002 | 194 | 1:21.01 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
52 | Samuli Hartikainen | 2001 | 191 | 1:21.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Aleksi Vuorio | 2002 | 190 | 1:21.56 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
54 | Tuomas Tolppala | 2002 | 182 | 1:22.69 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
55 | Otto Sormunen | 2002 | 179 | 1:23.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Leo Kallionpää | 2002 | 176 | 1:23.65 | ||||||
Vanders | ||||||||||
57 | Birger Niskanen | 2002 | 172 | 1:24.27 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
58 | Ville Kuusimäki | 2002 | 163 | 1:25.87 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
59 | Aaron Utulahti | 2002 | 149 | 1:28.41 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
60 | Harri Connell | 2001 | 137 | 1:30.78 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Mikael Karlsson | 2001 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Lejos Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Seppälä | 1999 | 515 | 58.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 501 | 59.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Henri Kyyrä | 1999 | 496 | 59.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Otto Laakso | 1999 | 481 | 59.83 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Leevi Luhtanen | 2000 | 481 | 59.87 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Georgy Babenov | 2000 | 478 | 59.96 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Martti Tervanen | 2000 | 464 | 1:00.59 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Aleksej Belfer | 2000 | 456 | 1:00.93 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Henry Hatanpää | 2000 | 455 | 1:00.95 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Jere Kujansuu | 1999 | 444 | 1:01.47 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Elias Herlevi | 2000 | 443 | 1:01.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Rami Rissanen | 1999 | 441 | 1:01.60 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Janek Erik Päike | 2000 | 413 | 1:02.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Ronald Õunamägi | 2000 | 410 | 1:03.12 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
15 | Pessi Länsirinne | 2000 | 403 | 1:03.47 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Andreas Toivanen | 1999 | 394 | 1:03.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Ville Laukkanen | 1999 | 391 | 1:04.10 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Lauri Helin | 2000 | 385 | 1:04.43 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Lauri Jämsén | 2000 | 383 | 1:04.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Elias Soukola | 1999 | 383 | 1:04.58 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Henri Koski | 2000 | 383 | 1:04.58 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Roope Koski | 1999 | 378 | 1:04.84 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Kristofer Ojaste | 1999 | 371 | 1:05.26 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
24 | Oliver Keho | 2000 | 362 | 1:05.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Otto Kallama | 1999 | 360 | 1:05.93 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Jarkko Lehtola | 1999 | 346 | 1:06.77 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 311 | 1:09.17 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
28 | Tuomas Kivistö | 2000 | 291 | 1:10.73 | ||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Rasmus Backman | 2000 | 279 | 1:11.76 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Miska Ekström | 2000 | 275 | 1:12.13 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
31 | Matias Blomfelt | 2000 | 274 | 1:12.15 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
32 | Aku Ovaskainen | 2000 | 234 | 1:16.02 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
33 | Matias Jokilahti | 2000 | 191 | 1:21.33 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Lejos Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elmo Kiuru | 1997 | 607 | 55.40 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Mikko Pesso | 1997 | 597 | 55.71 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Oiva Lahtinen | 1997 | 542 | 57.53 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Jon Lundgren | 1998 | 539 | 57.62 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Antti Leiponen | 1998 | 533 | 57.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Joonas Kotiranta | 1998 | 502 | 59.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Heikki Tervanen | 1998 | 440 | 1:01.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Dmitry Nosov | 1998 | 430 | 1:02.15 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 23, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Koskelo | 2005 | 260 | 1:34.35 | 3:17.60 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Tinja Lasonen | 2004 | 253 | 1:37.49 | 3:19.24 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Nicole Yisrael | 2004 | 251 | 1:35.52 | 3:19.79 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Helmi Lehtonen | 2004 | 227 | 1:44.00 | 3:26.51 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Vlada Guljajeva | 2004 | 226 | 1:39.34 | 3:27.03 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Lumi Luoma | 2005 | 216 | 1:42.09 | 3:30.18 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Roona Karola | 2004 | 212 | 1:40.76 | 3:31.47 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Beata Niskanen | 2004 | 199 | 1:43.49 | 3:35.91 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Nelli Vihola | 2005 | 186 | 1:49.96 | 3:40.64 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 143 | 1:56.35 | 4:00.70 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Iida Herrala | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 23, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 504 | 1:19.23 | 2:38.43 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Lydia Rintanen | 2002 | 436 | 1:18.12 | 2:46.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Katriin Hansalu | 2003 | 426 | 1:17.96 | 2:47.56 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
4 | Liisa Räikkönen | 2002 | 398 | 1:19.28 | 2:51.43 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Ida Grundström | 2002 | 389 | 1:25.47 | 2:52.71 | |||||
Vanders | ||||||||||
6 | Ellen Antikainen | 2003 | 383 | 1:22.95 | 2:53.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Charlotte Ingberg | 2002 | 378 | 1:20.98 | 2:54.38 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Hanne Grete Hanvere | 2003 | 343 | 1:26.58 | 3:00.07 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
9 | Annina Toimela | 2002 | 324 | 1:26.98 | 3:03.60 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Helmi Viitasalo | 2002 | 303 | 1:32.39 | 3:07.70 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
11 | Ida Lehtovaara | 2003 | 293 | 1:37.45 | 3:09.80 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 291 | 1:33.55 | 3:10.30 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Miisa Mäkelä | 2002 | 290 | 1:33.05 | 3:10.58 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Sofia Harju | 2002 | 282 | 1:31.72 | 3:12.19 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Mette Hämeenaho | 2002 | 278 | 1:30.86 | 3:13.23 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Saana Vähämaa | 2002 | 272 | 1:36.20 | 3:14.51 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
17 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 263 | 1:34.22 | 3:16.68 | |||||
Vanders | ||||||||||
18 | Cami Wacklin | 2002 | 251 | 1:34.07 | 3:19.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Susanna Kuisma | 2003 | 197 | 1:44.46 | 3:36.68 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Liisa Penttinen | 2003 | 196 | 1:51.29 | 3:36.90 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Edla Wuori | 2003 | 186 | 1:40.96 | 3:40.93 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Vilja Laaksonen | 2002 | DSQ | su | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 23, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 559 | 1:13.17 | 2:33.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Raakel Bärlund | 2001 | 555 | 1:13.67 | 2:33.42 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Paula Peltola | 2001 | 526 | 1:14.34 | 2:36.20 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Marilla Parhiala | 2000 | 475 | 1:15.26 | 2:41.59 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
5 | Lotta Auvinen | 2001 | 471 | 1:19.79 | 2:42.11 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Wilma Andreasen | 2000 | 458 | 1:17.58 | 2:43.65 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Hanna Kareinen | 2000 | 437 | 1:22.68 | 2:46.18 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Sofia Lehtinen | 2000 | 433 | 1:18.63 | 2:46.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Nadine Medarhri | 2000 | 426 | 1:16.86 | 2:47.57 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Jenny Nieminen | 2001 | 406 | 1:21.69 | 2:50.26 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Millariina Bruce | 2001 | 405 | 1:22.34 | 2:50.45 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Anna Luukka | 2000 | 395 | 1:20.62 | 2:51.87 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Myra Bengts | 2000 | 391 | 1:24.36 | 2:52.47 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Aino Pere | 2000 | 362 | 1:24.53 | 2:57.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 357 | 1:25.13 | 2:57.72 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Jenni Rantanen | 2001 | 343 | 1:28.55 | 3:00.09 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 342 | 1:23.38 | 3:00.32 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Jonna Tiesmäki | 2001 | 335 | 1:20.31 | 3:01.50 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Hilda Harle | 2001 | 326 | 1:30.21 | 3:03.12 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 316 | 1:25.32 | 3:05.13 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
21 | Mariel Mylly | 2001 | 310 | 1:28.34 | 3:06.25 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Katariina Kivi | 2001 | 294 | 1:32.60 | 3:09.71 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 291 | 1:30.87 | 3:10.31 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Erja Tiljander | 2000 | 258 | 1:35.56 | 3:18.06 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 248 | 1:37.59 | 3:20.61 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
26 | Helena Viitasalo | 2001 | 196 | 1:49.33 | 3:37.15 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | DNS | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Vuokko Suomäki | 2001 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Fanny Virtanen | 2000 | DSQ | su | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Veronica Wahlstedt | 2000 | DSQ | su | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 23, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pinja Peippo | 1999 | 479 | 1:15.91 | 2:41.16 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Patricia Vainio | 1998 | 408 | 1:21.15 | 2:50.06 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Sofia Väljä | 1999 | 386 | 1:24.56 | 2:53.11 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Ida Törnqvist | 1999 | 347 | 1:28.41 | 2:59.38 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 320 | 1:28.26 | 3:04.29 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Laura Haapanen | 1999 | 291 | 1:28.84 | 3:10.22 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 286 | 1:21.57 | 2:52.91 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Aleksei Dimitriev | 2003 | 284 | 1:22.15 | 2:53.43 | |||||
Nevskya Volna | ||||||||||
3 | Henri Heikkilä | 2003 | 244 | 1:27.24 | 3:02.34 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
4 | Lauri Tolvanen | 2003 | 217 | 1:34.58 | 3:09.50 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
5 | Leo Parviainen | 2003 | 211 | 1:30.30 | 3:11.20 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Juho Elia Marjala | 2003 | 206 | 1:32.78 | 3:12.79 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Roope Ollikainen | 2004 | 201 | 1:36.47 | 3:14.33 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Onni Äijälä | 2004 | 195 | 1:32.77 | 3:16.32 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Juuso Rahikainen | 2003 | 189 | 1:37.67 | 3:18.32 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Pauli Rantamäki | 2003 | 188 | 1:33.92 | 3:18.84 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Alexander Nyman | 2004 | 173 | 1:37.91 | 3:24.49 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Markus Nuorinko | 2003 | 165 | 1:42.24 | 3:27.58 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Kasper Holopainen | 2003 | 165 | 1:38.23 | 3:27.82 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Joona Kuitu | 2004 | 126 | 1:54.80 | 3:46.97 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Mihkel Melker Marran | 2003 | DSQ | su | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Nico Peltonen | 2005 | DSQ | su | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Santeri Berggren | 2003 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mohamed Ezzat | 2001 | 449 | 1:10.46 | 2:28.87 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 408 | 1:09.92 | 2:33.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Semjon Griuntal | 2002 | 397 | 1:12.69 | 2:35.03 | |||||
Kometa | ||||||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 388 | 1:15.17 | 2:36.17 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Jesper Lietzen | 2002 | 372 | 1:16.33 | 2:38.45 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Atte Alila | 2001 | 356 | 1:14.57 | 2:40.80 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Aleksei Kharitonov | 2002 | 325 | 1:16.81 | 2:45.67 | |||||
Ekran | ||||||||||
8 | Matias Hjelm | 2002 | 297 | 1:24.37 | 2:50.68 | |||||
Vanders | ||||||||||
9 | Atte Oikari | 2001 | 290 | 1:23.26 | 2:52.05 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Samuli Korva | 2002 | 287 | 1:23.31 | 2:52.79 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Danila Shishinin | 2002 | 282 | 1:26.14 | 2:53.73 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Elmar Kaska | 2002 | 278 | 1:24.99 | 2:54.61 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
13 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 264 | 1:23.70 | 2:57.53 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Henri Jokinen | 2002 | 263 | 1:24.44 | 2:57.72 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Alexander Beresten | 2001 | 217 | 1:33.88 | 3:09.66 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Aarne Myllynen | 2002 | 214 | 1:32.45 | 3:10.47 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 213 | 1:31.29 | 3:10.79 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Alexander Fyhr | 2002 | 209 | 1:32.74 | 3:11.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Eetu Häkkinen | 2001 | 187 | 1:40.74 | 3:19.02 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 170 | 1:36.67 | 3:25.74 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Ville Kuusimäki | 2002 | 154 | 1:45.83 | 3:32.38 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Aleksi Vuorio | 2002 | 147 | 1:42.69 | 3:35.92 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
23 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 135 | 1:45.63 | 3:41.76 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Eerikki Laitala | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
- | Ivan Turbin | 2001 | DSQ | su | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Kasper Vaittinen | 2001 | DSQ | su | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elias Kuusisto | 1999 | 542 | 1:06.84 | 2:19.76 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Eetu Alitalo | 1999 | 515 | 1:08.07 | 2:22.22 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jonni Aho | 1999 | 470 | 1:09.97 | 2:26.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Kirill Egorov | 2000 | 452 | 1:11.32 | 2:28.51 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Verneri Mattila | 1999 | 429 | 1:09.00 | 2:31.14 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Juha Jernvall | 2000 | 369 | 1:16.71 | 2:38.82 | |||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
7 | Lauri Elomaa | 2000 | 314 | 1:20.38 | 2:47.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Horst | 1997 | 577 | 1:03.77 | 2:16.92 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turner Group |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Koskelo | 2005 | 218 | 48.91 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
2 | Milla Strandberg | 2005 | 203 | 50.14 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Elina Ryynänen | 2005 | 193 | 50.97 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Siiri Pekkala | 2005 | 175 | 52.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Nicole Haakana | 2005 | 169 | 53.22 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Nelli Vihola | 2005 | 158 | 54.46 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Mari Ann Marran | 2005 | 149 | 55.49 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
8 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 143 | 56.25 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Melissa Miettinen | 2005 | 143 | 56.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 134 | 57.57 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Milja Aarnivuo | 2005 | 130 | 58.09 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Heli Kuisma | 2006 | 130 | 58.12 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
13 | Karoliina Evert | 2006 | 127 | 58.62 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
14 | Jenni Kurki | 2005 | 125 | 58.91 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Inger Isaksen | 2005 | 120 | 59.71 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Anna Triin Reilent | 2005 | 120 | 59.72 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
17 | Saara Seppälä | 2005 | 116 | 1:00.36 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Susanna Ryynänen | 2006 | 115 | 1:00.55 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Janica Nieminen | 2005 | 115 | 1:00.57 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Anniina Ahonen | 2005 | 109 | 1:01.66 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Jonna Marjatta Laitinen | 2005 | 97 | 1:04.11 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Alexandra Petryshenko | 2005 | DNS | |||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
- | Emily Priidel | 2005 | DSQ | |||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Essi Ahvenainen | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sara Stenbacka | 2005 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
Sponsori: Turner Group |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 335 | 42.43 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
2 | Katriin Hansalu | 2003 | 313 | 43.39 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
3 | Hanne Grete Hanvere | 2003 | 295 | 44.26 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
4 | Taru Vannas | 2003 | 278 | 45.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Aino Paju | 2003 | 274 | 45.37 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Liinu Louhikoski | 2004 | 260 | 46.18 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 233 | 47.84 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Hanna Kangur | 2004 | 219 | 48.89 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
9 | Aava Aula | 2004 | 213 | 49.36 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Iida Herrala | 2004 | 209 | 49.64 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Julie Nikkilä | 2003 | 207 | 49.77 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Frida Kangastupa | 2003 | 206 | 49.87 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
13 | Vlada Guljajeva | 2004 | 204 | 50.01 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Henni Havén | 2004 | 202 | 50.20 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Sini Aarnivuo | 2003 | 194 | 50.85 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Susanna Kuisma | 2003 | 185 | 51.70 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Karmen Kaevats | 2003 | 175 | 52.66 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
18 | Maria Rintala | 2003 | 171 | 53.11 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Laura Helena Koppel | 2003 | 154 | 54.99 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
20 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 143 | 56.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Tiia Kuisma | 2003 | 136 | 57.26 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Aliina Karvonen | 2004 | 132 | 57.82 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Maija Nätti | 2004 | 125 | 58.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Anna Edwards | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
Sponsori: Turner Group |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Murto | 2001 | 521 | 36.62 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Janina Ollikainen | 2000 | 457 | 38.25 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Julia Sottinen | 2000 | 428 | 39.09 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Tessa Helenius | 2000 | 423 | 39.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Milla Nikkanen | 2002 | 414 | 39.53 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
6 | Petra Uusikumpu | 2001 | 384 | 40.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 378 | 40.76 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
8 | Vilma Hottinen | 2002 | 366 | 41.20 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Merit Piisang | 2001 | 357 | 41.52 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
10 | Hanna Marie Raag | 2001 | 343 | 42.08 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
11 | Nea Winqvist | 2002 | 342 | 42.13 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
12 | Jasmin Rosnell | 2000 | 329 | 42.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Lotta Rantakare | 2001 | 327 | 42.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Janita Brunila | 2002 | 317 | 43.20 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Emmi Kaunisto | 2002 | 306 | 43.70 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Hilla Mäkivuokko | 2001 | 283 | 44.85 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Tara Hintsanen | 2000 | 283 | 44.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Liis Soon | 2002 | 279 | 45.09 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
19 | Mikaela Jokela | 2002 | 254 | 46.53 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Ellen Strandberg | 2002 | 252 | 46.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Noona Rantanen | 2002 | 248 | 46.90 | ||||||
Vanders | ||||||||||
22 | Agneta Kallas | 2002 | 239 | 47.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 222 | 48.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
24 | Ida Heino | 2000 | 214 | 49.26 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
25 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 203 | 50.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
26 | Fanny Talonpoika | 2001 | 195 | 50.80 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Annika Toiviainen | 2002 | 178 | 52.35 | ||||||
Vanders | ||||||||||
28 | Julia Ingberg | 2002 | 158 | 54.45 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Iida Parvinen | 2002 | 88 | 1:06.10 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Diana Belozjorova | 2000 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Noora Kanerva | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Turner Group |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Ingberg | 1999 | 532 | 36.37 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Roosa Andelin | 1998 | 491 | 37.36 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Henni Känkänen | 1999 | 412 | 39.61 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Emilia Kokko | 1999 | 381 | 40.64 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Suvi Taskinen | 1998 | 361 | 41.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turner Ovipalvelu |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roope Ollikainen | 2004 | 213 | 44.55 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 184 | 46.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Alexander Nyman | 2004 | 172 | 47.79 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Leo Oksman | 2004 | 135 | 51.89 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
5 | Miska Törmi | 2004 | 131 | 52.32 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Jesse Lintusalo | 2004 | 130 | 52.48 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Joona Kuitu | 2004 | 122 | 53.62 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Aleksi Pehkonen | 2004 | 115 | 54.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Tanel Moor | 2005 | 115 | 54.65 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
10 | Waldemar Palombi | 2004 | 111 | 55.38 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Hugo Johannes Maranil | 2005 | 102 | 56.80 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
12 | Aarne Eskelinen | 2004 | 91 | 59.03 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Matti Nätti | 2004 | 90 | 59.28 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Miko Mikkola | 2004 | 67 | 1:05.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Onni Niemi | 2005 | 52 | 1:11.12 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Anton Petrov | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Nico Kulju | 2006 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: Turner Ovipalvelu |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kalle Mäkinen | 2002 | 347 | 37.85 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Oskari Arvo | 2002 | 340 | 38.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Matias Hjelm | 2002 | 297 | 39.87 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Marcus Forsel | 2003 | 292 | 40.11 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 290 | 40.20 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
6 | Eemil Kankare | 2003 | 285 | 40.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Aleksei Dimitriev | 2003 | 276 | 40.87 | ||||||
Nevskya Volna | ||||||||||
8 | Elmar Kaska | 2002 | 268 | 41.24 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
9 | Reino Heinikangas | 2002 | 215 | 44.42 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Ilari Silventoinen | 2002 | 159 | 49.12 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Samuel Leppänen | 2002 | 157 | 49.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Elias Kallonen | 2003 | 153 | 49.77 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Ville Kuusimäki | 2002 | 151 | 49.94 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Oscar Taht | 2003 | 146 | 50.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Kaius Lehtinen | 2003 | 116 | 54.53 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 69 | 1:04.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Konsta Pekkala | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Turner Ovipalvelu |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juha Jernvall | 2000 | 464 | 34.37 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
2 | Juho Seppälä | 1999 | 460 | 34.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Rami Rissanen | 1999 | 449 | 34.76 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Lauri Karo | 2000 | 447 | 34.80 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Pessi Länsirinne | 2000 | 436 | 35.09 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Ronald Õunamägi | 2000 | 390 | 36.42 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
6 | Ville Laukkanen | 1999 | 390 | 36.42 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Jarkko Lehtola | 1999 | 360 | 37.41 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Oliver Juursoo | 2001 | 344 | 37.96 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Leevi Luhtanen | 2000 | 342 | 38.05 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Janek Erik Päike | 2000 | 322 | 38.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Lauri Törmä | 2000 | 318 | 38.98 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Otto Kallama | 1999 | 308 | 39.39 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Pyry Nurminen | 2001 | 297 | 39.87 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Oskari Niemi | 2001 | 279 | 40.71 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Joona Mikkola | 2001 | 258 | 41.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Aaro Märsylä | 2001 | 198 | 45.65 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Ali Gardberg | 2001 | 177 | 47.33 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Lukas Vahtera | 2001 | 165 | 48.53 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Oskar Nordquist | 1999 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Turner Ovipalvelu |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 596 | 31.62 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Antti Leiponen | 1998 | 572 | 32.05 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Mikko Pesso | 1997 | 539 | 32.69 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Lassi Ruohonen | 1998 | 398 | 36.18 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Niklas Valkonen | 1997 | 389 | 36.44 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Lauri Kuitunen | 1998 | 358 | 37.46 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 27, 200m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Malmin Korupaja |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | 525 | 1:08.72 | 2:20.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Emma Uusküla | 2002 | 507 | 1:08.23 | 2:21.66 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Anna Vira | 2002 | 474 | 1:10.63 | 2:24.83 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Julia Koivisto | 2002 | 452 | 1:11.48 | 2:27.14 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Lena Maula | 2002 | 415 | 1:13.40 | 2:31.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Ilona Juuri | 2002 | 377 | 1:16.02 | 2:36.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Liinu Louhikoski | 2004 | 344 | 1:18.98 | 2:41.18 | |||||
Vanders | ||||||||||
8 | Mikaela Jokela | 2002 | 338 | 1:17.31 | 2:42.08 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Jade Huhtamaa | 2002 | 338 | 1:17.43 | 2:42.09 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Reetta Kuusisto | 2002 | 336 | 1:17.44 | 2:42.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Noona Rantanen | 2002 | 321 | 1:21.06 | 2:44.91 | |||||
Vanders | ||||||||||
12 | Ella Haravuori | 2002 | 307 | 1:19.82 | 2:47.43 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Julie Nikkilä | 2003 | 305 | 1:22.30 | 2:47.75 | |||||
Vanders | ||||||||||
14 | Ellen Strandberg | 2002 | 305 | 1:21.84 | 2:47.79 | |||||
Vanders | ||||||||||
15 | Saima Huovinen | 2003 | 285 | 1:22.42 | 2:51.68 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
16 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 281 | 1:25.93 | 2:52.48 | |||||
Vanders | ||||||||||
17 | Miisa Mäkelä | 2002 | 277 | 1:26.52 | 2:53.18 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
18 | Daniela Degenhardt | 2003 | 276 | 1:25.97 | 2:53.41 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Milla Rintanen | 2004 | 272 | 1:25.22 | 2:54.20 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Anni Hyttinen | 2004 | 272 | 1:26.29 | 2:54.30 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Vilja Laaksonen | 2002 | 257 | 1:24.31 | 2:57.52 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Aino Paju | 2003 | 252 | 1:27.75 | 2:58.69 | |||||
Vanders | ||||||||||
23 | Nicole Yisrael | 2004 | 250 | 1:26.40 | 2:59.12 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Aada Rissanen | 2004 | 246 | 1:26.22 | 3:00.08 | |||||
Vanders | ||||||||||
25 | Sanna Pajula | 2003 | 232 | 1:27.82 | 3:03.78 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Pinja Kallio | 2004 | 205 | 1:31.35 | 3:11.54 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
27 | Milla Strandberg | 2005 | 196 | 1:32.31 | 3:14.23 | |||||
Vanders | ||||||||||
28 | Essi Kallunki | 2004 | 186 | 1:32.36 | 3:17.80 | |||||
Vanders | ||||||||||
29 | Tiia Kilpeläinen | 2003 | 180 | 1:36.66 | 3:19.85 | |||||
Vanders | ||||||||||
30 | Melissa Miettinen | 2005 | 167 | 1:36.59 | 3:25.08 | |||||
Vanders | ||||||||||
31 | Henni Havén | 2004 | 165 | 1:36.21 | 3:25.74 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Silja Eloranta | 2004 | 162 | 1:37.23 | 3:27.03 | |||||
Vanders | ||||||||||
33 | Essi Kortelainen | 2003 | 152 | 1:37.88 | 3:31.25 | |||||
Vanders | ||||||||||
34 | Erika Andreasen | 2002 | 133 | 1:43.72 | 3:40.93 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
35 | Maria Rintala | 2003 | 127 | 1:45.74 | 3:44.40 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Iines Makkonen | 2002 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Laji 27, 200m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Malmin Korupaja |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 610 | 1:04.48 | 2:13.19 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Wilma Andreasen | 2000 | 550 | 1:07.87 | 2:17.86 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Ella Aalto | 2000 | 540 | 1:06.89 | 2:18.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Ronja Riihinen | 2000 | 527 | 1:06.57 | 2:19.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Vuokko Suomäki | 2001 | 523 | 1:08.12 | 2:20.15 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Reetta Rantakokko | 2001 | 523 | 1:08.14 | 2:20.20 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Helene Hirvonen | 2001 | 504 | 1:09.10 | 2:21.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Juuli Miettinen | 2000 | 501 | 1:08.29 | 2:22.20 | |||||
Vanders | ||||||||||
9 | Hanna Kareinen | 2000 | 500 | 1:07.84 | 2:22.28 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Nea Tiesmäki | 2000 | 492 | 1:10.17 | 2:23.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Janina Ollikainen | 2000 | 491 | 1:08.33 | 2:23.13 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Anniina Murto | 2001 | 474 | 1:10.77 | 2:24.86 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 467 | 1:10.99 | 2:25.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emmi Saarela | 2001 | 463 | 1:09.26 | 2:26.04 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Aino Pajari | 2001 | 426 | 1:11.78 | 2:30.07 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Pippi Nordström | 2001 | 425 | 1:14.36 | 2:30.18 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
17 | Veera Heikkinen | 2001 | 421 | 1:13.73 | 2:30.73 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
18 | Annika Lepistö | 2001 | 403 | 1:12.96 | 2:32.87 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Noora Kokko | 2001 | 386 | 1:14.86 | 2:35.13 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
20 | Jenny Nieminen | 2001 | 383 | 1:13.54 | 2:35.46 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Liia Louhikoski | 2001 | 378 | 1:15.88 | 2:36.25 | |||||
Vanders | ||||||||||
22 | Emmi Laitinen | 2001 | 376 | 1:15.43 | 2:36.44 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Jasmin Rosnell | 2000 | 375 | 1:16.06 | 2:36.63 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 373 | 1:16.92 | 2:36.82 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
25 | Katariina Kivi | 2001 | 338 | 1:18.29 | 2:42.09 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Lisa Maula | 2001 | 337 | 1:20.21 | 2:42.23 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Mariel Mylly | 2001 | 328 | 1:19.53 | 2:43.69 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
28 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 328 | 1:18.82 | 2:43.75 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
29 | Sanni Kuitunen | 2000 | 296 | 1:17.95 | 2:49.34 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
30 | Sarah Tepponen | 2001 | 295 | 1:22.24 | 2:49.59 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
31 | Erja Tiljander | 2000 | 224 | 1:25.34 | 3:05.92 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Heta Känkänen | 2001 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Lotta Aho | 2000 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Yasmin Laouari | 2001 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Jenna Kilpeläinen | 2001 | DNF | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 27, 200m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Malmin Korupaja |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pinja Peippo | 1999 | 596 | 1:04.53 | 2:14.18 | |||||
Vanders | ||||||||||
2 | Nina Haltia | 1999 | 552 | 1:04.18 | 2:17.69 | |||||
Vanders | ||||||||||
3 | Anniina Perkiö | 1999 | 551 | 1:06.94 | 2:17.76 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Milla Koskela | 1999 | 481 | 1:08.99 | 2:24.15 | |||||
Vanders | ||||||||||
5 | Roosa Andelin | 1998 | 445 | 1:10.67 | 2:27.95 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Johanna Hyvönen | 1999 | 440 | 1:10.97 | 2:28.53 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Patricia Vainio | 1998 | 429 | 1:12.26 | 2:29.70 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Emma Ingberg | 1999 | 425 | 1:12.24 | 2:30.22 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Sofia Väljä | 1999 | 338 | 1:17.45 | 2:42.06 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
10 | Laura Haapanen | 1999 | 283 | 1:19.59 | 2:52.01 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 28, 200m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Malmin Korupaja |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Nevalainen | 2001 | 387 | 1:07.26 | 2:19.86 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Eetu Einto | 2001 | 379 | 1:06.97 | 2:20.87 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Olli Malmberg | 2001 | 365 | 1:09.94 | 2:22.72 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Matias Hjelm | 2002 | 350 | 1:11.50 | 2:24.69 | |||||
Vanders | ||||||||||
5 | Veeti Haikonen | 2001 | 346 | 1:08.76 | 2:25.17 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Eemeli Raninen | 2001 | 345 | 1:09.86 | 2:25.37 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Uku Pärismää | 2001 | 338 | 1:08.63 | 2:26.40 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
8 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 306 | 1:13.55 | 2:31.22 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Ivan Turbin | 2001 | 302 | 1:14.87 | 2:31.98 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Danila Shishinin | 2002 | 300 | 1:13.88 | 2:32.25 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Ville Aaltonen | 2001 | 298 | 1:14.71 | 2:32.60 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Ruslan Panschin | 2001 | 293 | 1:14.67 | 2:33.48 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Atte Oikari | 2001 | 270 | 1:15.22 | 2:37.75 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Viktor Leinonen | 2001 | 252 | 1:17.97 | 2:41.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Jesper Werdi | 2001 | 233 | 1:17.51 | 2:45.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Oskari Niemi | 2001 | 228 | 1:21.36 | 2:46.77 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Aleksanteri Nord | 2002 | 222 | 1:21.63 | 2:48.28 | |||||
Vanders | ||||||||||
18 | Touko Luukkonen | 2002 | 215 | 1:21.49 | 2:50.19 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Oliver Annus | 2003 | 211 | 1:21.93 | 2:51.27 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
20 | Elias Kallonen | 2003 | 204 | 1:23.36 | 2:53.26 | |||||
Vanders | ||||||||||
21 | Joel Korhonen | 2002 | 195 | 1:24.73 | 2:55.74 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
22 | Roni Koskinen | 2003 | 184 | 1:26.14 | 2:59.17 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Eetu Häkkinen | 2001 | 174 | 1:28.31 | 3:02.38 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 164 | 1:26.01 | 3:06.01 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
25 | Sami Pönkä | 2003 | 161 | 1:29.23 | 3:07.30 | |||||
Vanders | ||||||||||
26 | Antti Musikka | 2005 | 151 | 1:31.46 | 3:11.31 | |||||
Vanders | ||||||||||
27 | Mio Heinola | 2005 | 151 | 1:31.60 | 3:11.43 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
28 | Lucas Tepponen | 2003 | 145 | 1:31.70 | 3:13.90 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
29 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 140 | 1:29.81 | 3:16.43 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
30 | Oskari Toivonen | 2004 | 133 | 1:37.54 | 3:19.81 | |||||
Vanders | ||||||||||
31 | Aapo Ahlroos | 2004 | 132 | 1:37.96 | 3:20.19 | |||||
Vanders | ||||||||||
32 | Joonas Jaakkola | 2004 | 131 | 1:37.81 | 3:20.70 | |||||
Vanders | ||||||||||
33 | Sampo Nord | 2005 | 123 | 1:38.97 | 3:24.95 | |||||
Vanders | ||||||||||
34 | Veeti Salminen | 2004 | 112 | 1:41.60 | 3:31.38 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Matti Nätti | 2004 | 109 | 1:44.43 | 3:33.52 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Rony Kulju | 2004 | 99 | 1:44.89 | 3:40.45 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Miko Mikkola | 2004 | 85 | 1:52.78 | 3:51.29 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Carl-Victor Vaenerberg | 2002 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 28, 200m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Malmin Korupaja |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | 534 | 1:01.91 | 2:05.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Jan Strömberg | 1999 | 494 | 1:03.28 | 2:08.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jonni Aho | 1999 | 493 | 1:04.51 | 2:09.09 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Elias Kuusisto | 1999 | 488 | 1:03.13 | 2:09.55 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Anton Helin | 1999 | 470 | 1:03.89 | 2:11.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Rami Rissanen | 1999 | 464 | 1:03.41 | 2:11.74 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Martti Tervanen | 2000 | 448 | 1:05.27 | 2:13.23 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Leevi Luhtanen | 2000 | 417 | 1:05.61 | 2:16.49 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Janek Erik Päike | 2000 | 408 | 1:05.27 | 2:17.44 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Otto Laakso | 1999 | 393 | 1:05.13 | 2:19.15 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Andreas Toivanen | 1999 | 365 | 1:07.67 | 2:22.62 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Henri Koski | 2000 | 340 | 1:07.80 | 2:26.11 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 319 | 1:10.34 | 2:29.22 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Roope Koski | 1999 | 312 | 1:10.89 | 2:30.25 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Otto Kallama | 1999 | 285 | 1:12.66 | 2:34.89 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Mika Arkkila | 2000 | 275 | 1:12.46 | 2:36.82 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Miska Ekström | 2000 | 250 | 1:17.35 | 2:41.72 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Aku Ovaskainen | 2000 | 193 | 1:21.14 | 2:56.20 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 28, 200m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Malmin Korupaja |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Horst | 1997 | 588 | 59.01 | 2:01.71 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Elmo Kiuru | 1997 | 543 | 1:01.75 | 2:04.99 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Jon Lundgren | 1998 | 479 | 1:03.03 | 2:10.36 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Joonas Kotiranta | 1998 | 445 | 1:03.77 | 2:13.53 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Heikki Tervanen | 1998 | 403 | 1:05.01 | 2:17.98 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 29, 100m PU T-13,T-15,T-17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: TNT Suomi |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Kallio | 2002 | 542 | 1:08.63 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Nea Winqvist | 2002 | 403 | 1:15.74 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Emmi Kaunisto | 2002 | 382 | 1:17.09 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Katriin Hansalu | 2003 | 382 | 1:17.15 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
5 | Alexandra Arenius | 2002 | 370 | 1:17.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 332 | 1:20.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Olivia Koski | 2002 | 330 | 1:20.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Lena Maula | 2002 | 281 | 1:25.43 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Jessica Kujanpää | 2002 | 275 | 1:26.01 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Mette Hämeenaho | 2002 | 265 | 1:27.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Saana Yritys | 2003 | 249 | 1:28.94 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Alida Öhberg | 2002 | 219 | 1:32.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Liisa Räikkönen | 2002 | 217 | 1:33.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Matilda Laitinen | 2004 | 216 | 1:33.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Taiga Yritys | 2003 | 206 | 1:34.75 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
16 | Tinja Lasonen | 2004 | 188 | 1:37.59 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Cinja Åvist | 2003 | 163 | 1:42.43 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Tilda Selonen | 2003 | DNF | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Taru Vannas | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
Laji 29, 100m PU T-13,T-15,T-17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: TNT Suomi |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 501 | 1:10.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Janette Setälä | 2001 | 427 | 1:14.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Paula Peltola | 2001 | 406 | 1:15.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Julia Sottinen | 2000 | 397 | 1:16.11 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Nadine Medarhri | 2000 | 387 | 1:16.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Jessika Rissanen | 2001 | 379 | 1:17.35 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Marilla Parhiala | 2000 | 378 | 1:17.38 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Ida Nordquist | 2001 | 371 | 1:17.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Emmi Laitinen | 2001 | 319 | 1:21.86 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 295 | 1:24.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Petra Uusikumpu | 2001 | 284 | 1:25.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Matilda Laurila | 2001 | 277 | 1:25.80 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
13 | Annika Lepistö | 2001 | 276 | 1:25.90 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Vilma Kotola | 2001 | 262 | 1:27.39 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
15 | Stella Pajunen | 2001 | 240 | 1:30.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 29, 100m PU T-13,T-15,T-17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: TNT Suomi |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Kukkonen | 1999 | 474 | 1:11.76 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Johanna Hyvönen | 1999 | 378 | 1:17.39 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Elina Heino | 1999 | 175 | 1:40.01 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Emma Suomio | 1998 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 01 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 22:46 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 30, 100m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: TNT Suomi |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mohamed Ezzat | 2001 | 419 | 1:08.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Matias Pennanen | 2001 | 360 | 1:11.67 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 357 | 1:11.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Jesper Lietzen | 2002 | 319 | 1:14.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Kalle Mäkinen | 2002 | 309 | 1:15.47 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Aaro Märsylä | 2001 | 236 | 1:22.52 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Veeti Vainionpää | 2001 | 224 | 1:24.02 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Oliver Juursoo | 2001 | 223 | 1:24.15 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 196 | 1:27.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Pyry Nurminen | 2001 | 178 | 1:30.60 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Rasmus Söderholm | 2002 | 167 | 1:32.61 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 157 | 1:34.49 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Ali Gardberg | 2001 | 133 | 1:39.96 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Ilari Silventoinen | 2002 | 132 | 1:40.04 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Samuel Leppänen | 2002 | 130 | 1:40.65 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Aarne Myllynen | 2002 | 128 | 1:41.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Ville Kuusimäki | 2002 | 100 | 1:49.70 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Marcus Forsel | 2003 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 30, 100m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: TNT Suomi |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 523 | 1:03.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Lauri Törmä | 2000 | 518 | 1:03.54 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Verneri Mattila | 1999 | 480 | 1:05.14 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Anton Helin | 1999 | 451 | 1:06.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Pessi Länsirinne | 2000 | 434 | 1:07.39 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
6 | Elias Soukola | 1999 | 397 | 1:09.39 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Jani Savander | 1999 | 289 | 1:17.13 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Laji 30, 100m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: TNT Suomi |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikko Pesso | 1997 | 606 | 1:00.27 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Henrik Häkkinen | 1998 | 543 | 1:02.53 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Niklas Valkonen | 1997 | 473 | 1:05.45 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Oskar Mäkelä | 1998 | 465 | 1:05.86 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Lassi Ruohonen | 1998 | 384 | 1:10.15 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Lauri Kuitunen | 1998 | 369 | 1:11.14 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 22:46 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 01 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 22:46 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 31, 800m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 563 | 1:11.05 | 2:27.89 | 3:45.41 | 5:01.43 | 10:03.98 | ||
Vanders | 6:19.27 | 7:35.95 | 8:52.88 | |||||||
2 | Sini Silvennoinen | 2002 | 510 | 1:14.37 | 2:33.86 | 3:54.08 | 5:12.97 | 10:24.13 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:31.43 | 7:50.34 | 9:08.32 | |||||||
3 | Lydia Rintanen | 2002 | 489 | 1:16.76 | 2:39.44 | 3:58.76 | 5:18.57 | 10:32.85 | ||
Aurajoen Uinti | 6:38.72 | 7:58.10 | 9:16.69 | |||||||
4 | Ida Grundström | 2002 | 474 | 1:14.73 | 2:35.08 | 3:56.26 | 5:17.93 | 10:39.53 | ||
Vanders | 6:39.17 | 7:59.40 | 9:20.79 | |||||||
5 | Milla Nikkanen | 2002 | 442 | 1:17.03 | 2:41.01 | 4:06.07 | 5:28.96 | 10:54.51 | ||
Nurmijärven Uinti | 6:51.59 | 8:13.41 | 9:35.19 | |||||||
6 | Kaisla Kangas | 2002 | 442 | 1:17.54 | 2:40.36 | 4:03.74 | 5:27.56 | 10:54.82 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:51.28 | 8:14.80 | 9:37.51 | |||||||
7 | Janita Brunila | 2002 | 440 | 1:17.12 | 2:39.17 | 4:02.34 | 5:26.20 | 10:55.44 | ||
Uimaseura Aquila | 6:49.88 | 8:14.01 | 9:37.56 | |||||||
8 | Katariina Niemi | 2002 | 438 | 1:17.09 | 12:39.98 | 4:03.67 | 5:27.52 | 10:56.35 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:51.15 | 8:14.77 | 9:37.72 | |||||||
9 | Ilona Juuri | 2002 | 392 | 1:18.84 | 2:46.03 | 4:13.85 | 5:40.88 | 11:21.24 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 7:08.52 | 8:34.76 | 10:00.82 | |||||||
10 | Tinja Turunen | 2002 | 375 | 1:20.72 | 2:48.58 | 4:17.68 | 5:46.75 | 11:31.64 | ||
Simmis Wanda | 7:15.04 | 8:42.57 | 10:09.67 | |||||||
11 | Vilma Hottinen | 2002 | 358 | 1:18.80 | 2:48.36 | 4:18.26 | 5:47.49 | 11:42.37 | ||
Simmis Wanda | 7:17.42 | 8:46.51 | 10:15.83 | |||||||
12 | Annika Toiviainen | 2002 | 352 | 1:20.15 | 2:48.45 | 4:18.94 | 5:50.10 | 11:46.00 | ||
Vanders | 7:20.93 | 8:50.72 | 10:19.98 | |||||||
13 | Annina Toimela | 2002 | 342 | 1:21.50 | 2:53.10 | 4:23.09 | 5:53.55 | 11:52.84 | ||
Helsingfors Simsällskap | 7:24.83 | 8:55.65 | 10:25.73 | |||||||
14 | Mikaela Jokela | 2002 | 341 | 1:20.03 | 2:49.72 | 4:22.44 | 5:53.79 | 11:53.75 | ||
Tuusulan Uimaseura | 7:25.71 | 8:56.35 | 10:26.27 | |||||||
15 | Jenny Kareinen | 2002 | 320 | 1:24.64 | 2:55.94 | 4:27.67 | 5:59.53 | 12:08.53 | ||
Keravan Uimarit | 7:31.74 | 9:05.43 | 10:38.23 | |||||||
Laji 31, 800m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Vuokko Suomäki | 2001 | 564 | 1:10.09 | 2:27.09 | 3:44.73 | 5:01.34 | 10:03.54 | ||
Aurajoen Uinti | 6:19.32 | 7:35.43 | 8:51.89 | |||||||
2 | Heta Känkänen | 2001 | 533 | 1:11.74 | 2:29.28 | 3:47.66 | 5:05.75 | 10:15.22 | ||
Porin Uimaseura | 6:23.46 | 7:41.58 | 8:59.55 | |||||||
3 | Cia Wacklin | 2001 | 514 | 1:12.18 | 2:31.18 | 3:49.95 | 5:09.15 | 10:22.46 | ||
Cetus Espoo | 6:27.43 | 7:46.23 | 9:05.49 | |||||||
4 | Jessika Rissanen | 2001 | 501 | 1:12.99 | 2:32.16 | 3:51.74 | 5:11.93 | 10:28.05 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:32.14 | 7:52.78 | 9:11.83 | |||||||
5 | Roosa Paukku | 2000 | 465 | 1:12.35 | 2:32.73 | 3:53.65 | 5:16.53 | 10:43.68 | ||
Nurmijärven Uinti | 6:40.59 | 8:04.16 | 9:26.86 | |||||||
6 | Isabel Hagelin | 2001 | 456 | 1:10.27 | 2:31.32 | 3:54.27 | 5:17.31 | 10:47.79 | ||
Simmis Wanda | 6:40.84 | 8:04.27 | 9:27.50 | |||||||
7 | Pippi Nordström | 2001 | 434 | 1:17.81 | 2:42.95 | 4:08.31 | 5:32.95 | 10:58.62 | ||
Helsingin Uimarit | 6:56.27 | 8:17.42 | 9:38.52 | |||||||
8 | Veera Heikkinen | 2001 | 428 | 1:17.55 | 2:39.95 | 4:03.42 | 5:27.54 | 11:01.47 | ||
Helsingin Uimarit | 6:51.54 | 8:16.30 | 9:40.10 | |||||||
9 | Myra Bengts | 2000 | 423 | 1:17.49 | 2:41.45 | 4:05.84 | 5:30.07 | 11:04.36 | ||
Cetus Espoo | 6:55.20 | 8:18.79 | 9:42.41 | |||||||
10 | Anna Luukka | 2000 | 415 | 1:16.29 | 2:39.87 | 4:04.79 | 5:29.79 | 11:08.51 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:55.10 | 8:21.49 | 9:46.48 | |||||||
11 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 414 | 1:15.89 | 2:38.84 | 4:03.77 | 5:29.15 | 11:08.83 | ||
Vanders | 6:54.42 | 8:20.04 | 9:44.93 | |||||||
12 | Sofia Lehtinen | 2000 | 407 | 1:17.12 | 2:41.08 | 4:06.21 | 5:31.45 | 11:12.63 | ||
Cetus Espoo | 6:58.09 | 8:24.16 | 9:50.56 | |||||||
13 | Liia Louhikoski | 2001 | 372 | 1:21.95 | 2:50.91 | 4:19.56 | 5:47.88 | 11:32.99 | ||
Vanders | 7:15.58 | 8:42.99 | 10:10.16 | |||||||
14 | Ronja Vallenius | 2001 | 369 | 1:20.44 | 2:49.94 | 4:19.33 | 5:48.19 | 11:35.43 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 7:16.20 | 8:44.94 | 10:11.43 | |||||||
15 | Aino Pere | 2000 | 361 | 1:18.48 | 2:44.20 | 4:13.26 | 5:44.73 | 11:40.39 | ||
Cetus Espoo | 7:16.17 | 8:45.04 | 10:14.66 | |||||||
16 | Anni Manninen | 2001 | 358 | 1:20.56 | 2:49.38 | 4:20.11 | 5:50.92 | 11:42.50 | ||
Simmis Wanda | 7:20.67 | 8:50.25 | 10:17.92 | |||||||
17 | Jonna Salminen | 2001 | 355 | 1:21.25 | 2:51.76 | 4:22.09 | 5:52.19 | 11:44.18 | ||
Nurmijärven Uinti | 7:22.02 | 8:50.95 | 10:18.98 | |||||||
18 | Fanny Virtanen | 2000 | 329 | 1:23.88 | 2:54.94 | 4:25.89 | 5:58.49 | 12:02.14 | ||
Cetus Espoo | 7:32.43 | 9:04.61 | 10:35.09 | |||||||
19 | Fanny Talonpoika | 2001 | 263 | 1:27.46 | 3:06.81 | 4:46.69 | 6:25.91 | 12:57.89 | ||
Simmis Wanda | 8:05.89 | 9:45.63 | 11:23.94 | |||||||
Laji 31, 800m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Jenni Kukkonen | 1999 | 547 | 1:11.11 | 2:27.79 | 3:44.93 | 5:02.62 | 10:09.89 | ||
Keravan Uimarit | 6:20.35 | 7:37.58 | 8:54.64 | |||||||
2 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 434 | 1:13.88 | 2:35.44 | 3:59.26 | 5:23.18 | 10:58.71 | ||
Aurajoen Uinti | 6:47.56 | 8:11.66 | 9:35.83 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 22:46 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 01 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 22:46 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 32, 800m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Kasper Envalds | 2001 | 494 | 1:08.80 | 2:22.80 | 3:37.78 | 4:52.61 | 9:48.81 | ||
Vanders | 6:07.42 | 7:21.98 | 8:36.42 | |||||||
2 | Joona Mikkola | 2001 | 401 | 1:13.54 | 2:34.32 | 3:55.65 | 5:18.11 | 10:31.24 | ||
Simmis Wanda | 6:39.52 | 8:00.74 | 9:19.06 | |||||||
3 | Taneli Lantta | 2001 | 391 | 1:15.52 | 2:36.65 | 3:58.83 | 5:20.93 | 10:36.69 | ||
Vanders | 6:43.08 | 8:03.71 | 9:22.39 | |||||||
4 | Olli Malmberg | 2001 | 364 | 1:18.08 | 2:41.62 | 4:04.26 | 5:27.29 | 10:51.80 | ||
Octopus Lohja | 6:49.76 | 8:12.94 | 9:35.06 | |||||||
5 | Niklas Linnanen | 2001 | 354 | 1:14.90 | 2:38.91 | 4:04.68 | 5:29.43 | 10:57.61 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:53.23 | 8:16.80 | 9:38.69 | |||||||
6 | Ruslan Panschin | 2001 | 326 | 1:19.19 | 2:44.78 | 4:10.72 | 5:35.68 | 11:16.24 | ||
ORCA Helsinki | 7:03.17 | 8:29.84 | 9:54.19 | |||||||
7 | Lukas Vahtera | 2001 | 276 | 1:22.61 | 2:53.86 | 4:26.54 | 5:59.22 | 11:55.14 | ||
Simmis Wanda | 7:30.65 | 9:01.82 | 10:30.59 | |||||||
8 | Tuomas Hyvönen | 2001 | 271 | 1:23.82 | 2:56.00 | 4:29.50 | 6:02.99 | 11:59.17 | ||
Helsingfors Simsällskap | 7:36.73 | 9:07.79 | 10:36.42 | |||||||
9 | Leevi Korpinen | 2001 | 269 | 1:25.13 | 4:29.83 | 6:02.96 | 9:05.66 | 12:01.30 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 10:35.97 | 12:01.30 | ||||||||
10 | Oscar Taht | 2003 | 262 | 1:25.55 | 2:55.84 | 4:27.94 | 5:59.83 | 12:07.49 | ||
Simmis Wanda | 7:32.06 | 9:04.43 | 10:37.00 | |||||||
11 | Jesper Werdi | 2001 | 248 | 1:23.37 | 2:58.18 | 4:34.75 | 6:11.13 | 12:20.94 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 7:46.93 | 9:20.19 | 10:51.58 | |||||||
Laji 32, 800m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Henri Kyyrä | 1999 | 526 | 1:06.76 | 2:18.90 | 3:32.18 | 4:45.62 | 9:36.56 | ||
Vanders | 5:59.59 | 7:12.51 | 8:25.49 | |||||||
2 | Elias Soukola | 1999 | 497 | 1:08.73 | 2:22.55 | 3:36.47 | 4:51.65 | 9:47.65 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:06.67 | 7:21.93 | 8:36.85 | |||||||
3 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 481 | 1:07.33 | 2:21.88 | 3:37.44 | 4:52.82 | 9:53.93 | ||
Simmis Grani | 6:08.39 | 7:24.31 | 8:39.82 | |||||||
4 | Valtteri Lausala | 1999 | 477 | 1:08.47 | 2:24.09 | 3:40.44 | 4:56.71 | 9:55.91 | ||
Simmis Grani | 6:12.26 | 7:28.23 | 8:42.92 | |||||||
5 | Martti Tervanen | 2000 | 471 | 1:10.26 | 2:25.87 | 3:41.33 | 4:57.28 | 9:58.04 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:12.51 | 7:28.58 | 8:43.61 | |||||||
6 | Georgy Babenov | 2000 | 463 | 1:07.60 | 2:22.58 | 3:39.24 | 4:56.18 | 10:01.53 | ||
ORCA Helsinki | 6:13.33 | 7:31.23 | 8:47.80 | |||||||
7 | Lauri Elomaa | 2000 | 430 | 1:11.32 | 2:29.42 | 3:46.84 | 5:05.13 | 10:16.77 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:23.56 | 7:42.40 | 9:00.75 | |||||||
8 | Jani Savander | 1999 | 406 | 1:09.03 | 2:27.77 | 3:47.19 | 5:07.81 | 10:28.52 | ||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 6:29.54 | 7:52.86 | 9:13.48 | |||||||
9 | Henry Hatanpää | 2000 | 403 | 1:09.83 | 2:28.72 | 3:49.24 | 5:09.49 | 10:30.02 | ||
Nurmijärven Uinti | 6:32.05 | 7:54.01 | 9:14.84 | |||||||
10 | Aleksej Belfer | 2000 | 393 | 1:11.24 | 2:31.09 | 3:53.40 | 5:16.37 | 10:35.68 | ||
ORCA Helsinki | 6:39.54 | 8:01.53 | 9:21.22 | |||||||
11 | Juha Jernvall | 2000 | 389 | 1:13.53 | 2:32.00 | 3:52.39 | 5:13.61 | 10:37.38 | ||
Uimaseura Aquila | 6:35.41 | 7:57.34 | 9:18.98 | |||||||
Laji 32, 800m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Rasmus Virta | 1998 | 605 | 1:04.73 | 2:14.13 | 3:23.69 | 4:33.52 | 9:10.36 | ||
Cetus Espoo | 5:43.04 | 6:53.23 | 8:03.21 | |||||||
2 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 562 | 1:06.29 | 2:17.49 | 3:28.09 | 4:40.58 | 9:24.01 | ||
Heinolan Isku | 5:52.44 | 7:03.95 | 8:16.42 | |||||||
3 | Oskar Mäkelä | 1998 | 445 | 1:11.24 | 2:28.66 | 3:46.50 | 5:05.04 | 10:09.89 | ||
Octopus Lohja | 6:23.12 | 7:40.53 | 8:57.51 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 22:46 |