Results for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | Vest rgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stvne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Horsens Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 29 maj 2015 |
Lb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 571 | 32.74 | 1:09.44 | 1:47.97 | 2:25.55 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 540 | 32.16 | 1:08.63 | 1:47.70 | 2:28.24 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 491 | 32.81 | 1:12.07 | 1:52.34 | 2:33.03 | |||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
4 | Karina Hybye Olesen | 2001 | 473 | 34.22 | 1:13.09 | 1:53.61 | 2:34.98 | |||
Nyborg Svmmeklub | ||||||||||
5 | Emma Jrgensen | 2001 | 461 | 34.15 | 1:14.97 | 1:56.87 | 2:36.31 | |||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
6 | Helene Marie Andersen | 2001 | 450 | 35.33 | 1:14.67 | 1:55.66 | 2:37.55 | |||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
7 | Iben Bak | 2001 | 382 | 37.13 | 1:19.70 | 2:03.32 | 2:46.33 | |||
Nyborg Svmmeklub | ||||||||||
8 | Silja sp Logadottir | 2001 | 379 | 36.75 | 1:19.18 | 2:03.07 | 2:46.87 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Thea Se Bach | 2002 | 371 | 37.27 | 1:20.49 | 2:04.91 | 2:47.97 | |||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
10 | Sascha Lausten | 2002 | 363 | 36.53 | 1:18.26 | 2:03.27 | 2:49.30 | |||
Ikast Svmmeklub | ||||||||||
11 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 343 | 38.26 | 1:23.09 | 2:08.52 | 2:52.46 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
12 | Maja Meinert | 2001 | 336 | 36.69 | 1:20.51 | 2:06.82 | 2:53.70 | |||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
13 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 331 | 38.74 | 1:24.06 | 2:10.15 | 2:54.59 | |||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Anne Bjstrup Bertelsen | 2002 | 329 | 36.81 | 1:21.07 | 2:07.75 | 2:54.92 | |||
Brnderslev SK08 | ||||||||||
15 | Didde Meyer | 2001 | 328 | 37.59 | 1:21.53 | 2:08.44 | 2:55.12 | |||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
16 | Thilde Timmermand | 2002 | 324 | 37.21 | 1:22.87 | 2:09.91 | 2:55.76 | |||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
17 | Louise Hvarre | 2001 | 318 | 37.82 | 1:23.58 | 2:10.37 | 2:56.82 | |||
Svmmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Alberte Korsgaard | 2001 | 303 | 38.86 | 1:24.76 | 2:14.10 | 2:59.64 | |||
Ringe Svmme Klub | ||||||||||
19 | Julie Fink | 2001 | 300 | 39.93 | 1:26.10 | 2:13.71 | 3:00.37 | |||
Svmmeklubben Snderborg | ||||||||||
20 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 292 | 40.44 | 1:27.29 | 2:15.16 | 3:01.87 | |||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
21 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 261 | 38.64 | 1:26.70 | 2:17.51 | 3:08.85 | |||
IHF Svmning | ||||||||||
22 | Liv Persson | 2001 | 256 | 38.99 | 1:25.70 | 2:16.45 | 3:09.99 | |||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 255 | 43.09 | 1:32.74 | 2:24.20 | 3:10.38 | |||
Odense Svmme Klub | ||||||||||
24 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 251 | 41.90 | 1:30.72 | 2:21.05 | 3:11.42 | |||
Struer Svmmeklub | ||||||||||
25 | Ida Sund | 2002 | 250 | 42.03 | 1:30.25 | 2:21.15 | 3:11.51 | |||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie Gregersen | 2002 | 216 | 41.04 | 1:30.59 | 2:24.59 | 3:21.08 | |||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
- | Karen Hazell Brink | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:33 |