Results for Sollentuna simfestival 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2015 | Utskriftsdatum | 21 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 mars 2015 |
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Borin | 1989 | Turebergs Simklubb | 24.60 | ||||||
2 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 26.78 | ||||||
3 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.46 | ||||||
4 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 27.62 | ||||||
5 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim | 27.64 | ||||||
6 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägen Simförening | 28.10 | ||||||
7 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.15 | ||||||
8 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 28.34 | ||||||
9 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.44 | ||||||
10 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 28.50 | ||||||
11 | Cristian de Andrade | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.42 | ||||||
12 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.63 | ||||||
13 | Tobias Rindå | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.00 | ||||||
14 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.00 | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 26.12 | ||||||
2 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.47 | ||||||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 27.50 | ||||||
4 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.09 | ||||||
5 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.21 | ||||||
6 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.27 | ||||||
7 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.29 | ||||||
8 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.62 | ||||||
9 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 30.03 | ||||||
10 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.65 | ||||||
11 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.07 | ||||||
12 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.18 | ||||||
13 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.16 | ||||||
14 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.03 | ||||||
15 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 37.59 | ||||||
16 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 39.51 | ||||||
- | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.20 | ||||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.34 | ||||||
3 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 29.50 | ||||||
4 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.59 | ||||||
5 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 29.82 | ||||||
6 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 29.85 | ||||||
7 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.06 | ||||||
8 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 30.10 | ||||||
9 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.71 | ||||||
10 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.07 | ||||||
11 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.20 | ||||||
12 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.91 | ||||||
13 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 31.95 | ||||||
14 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.99 | ||||||
15 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.29 | ||||||
16 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.21 | ||||||
17 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.43 | ||||||
18 | Viktor Bernås Östrand | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.21 | ||||||
19 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 34.29 | ||||||
20 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.67 | ||||||
21 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 34.94 | ||||||
22 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.09 | ||||||
23 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.57 | ||||||
24 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.62 | ||||||
25 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 35.72 | ||||||
26 | Gabriel Henkel | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.84 | ||||||
27 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.17 | ||||||
28 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.76 | ||||||
29 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.91 | ||||||
30 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.03 | ||||||
- | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.28 | ||||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.07 | ||||||
3 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.31 | ||||||
4 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 33.86 | ||||||
5 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 33.87 | ||||||
6 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.30 | ||||||
7 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.78 | ||||||
8 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.90 | ||||||
9 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.97 | ||||||
10 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.40 | ||||||
11 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.60 | ||||||
12 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 35.82 | ||||||
13 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.12 | ||||||
14 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.58 | ||||||
14 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.58 | ||||||
16 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.71 | ||||||
17 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.52 | ||||||
18 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 40.75 | ||||||
19 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 41.35 | ||||||
20 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 42.99 | ||||||
21 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 43.75 | ||||||
22 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 44.62 | ||||||
23 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.86 | ||||||
24 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 45.03 | ||||||
25 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 45.17 | ||||||
26 | Leo Svanfeldt | 2002 | Turebergs Simklubb | 51.61 | ||||||
27 | Hjalmar Mueller | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.92 | ||||||
- | Matei Cananau | 2002 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 21 mars 2015 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 11:47 |