Resultat för Sollentuna simfestival 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 22/3 Insim 14.00 Start 15.00
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2015 | Utskriftsdatum | 22 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 mars 2015 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 27.17 | 57.22 | |||||
2 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 27.60 | 57.93 | |||||
3 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.77 | 1:00.52 | |||||
4 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.68 | 1:02.03 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 26.85 | 57.75 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.42 | 59.60 | |||||
3 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.16 | 1:01.12 | |||||
4 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.48 | 1:01.95 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 29.26 | 1:02.47 | |||||
6 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 30.33 | 1:04.46 | |||||
7 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 30.60 | 1:05.32 | |||||
8 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 30.01 | 1:05.35 | |||||
9 | Olle Österman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 29.85 | 1:05.80 | |||||
10 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.85 | 1:06.50 | |||||
11 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 31.82 | 1:09.70 | |||||
12 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.64 | 1:11.07 | |||||
13 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.65 | 1:13.10 | |||||
14 | Jonas Petersson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.18 | 1:13.48 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.59 | 1:00.88 | |||||
2 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.76 | 1:05.72 | |||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.01 | 1:05.79 | |||||
4 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.01 | 1:06.29 | |||||
5 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 31.41 | 1:07.17 | |||||
6 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 31.88 | 1:07.89 | |||||
7 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.49 | 1:09.04 | |||||
8 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 33.75 | 1:10.84 | |||||
9 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.92 | 1:11.43 | |||||
10 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.48 | 1:11.79 | |||||
11 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.03 | 1:11.95 | |||||
12 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.06 | 1:12.63 | |||||
13 | Oscar Grönqvist | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.85 | 1:23.15 | |||||
14 | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.24 | 1:23.73 | |||||
15 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 38.02 | 1:24.50 | |||||
16 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.70 | 1:36.26 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.32 | 1:10.02 | |||||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 34.90 | 1:14.55 | |||||
3 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.34 | 1:14.83 | |||||
4 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 34.69 | 1:15.41 | |||||
5 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.74 | 1:17.32 | |||||
6 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.13 | 1:18.63 | |||||
7 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.45 | 1:19.51 | |||||
8 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 40.22 | 1:23.54 | |||||
9 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.39 | 1:23.81 | |||||
10 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 40.80 | 1:25.05 | |||||
11 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 40.27 | 1:28.38 | |||||
12 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 39.93 | 1:30.68 | |||||
13 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 45.60 | 1:40.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2015 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 15:21 |