Results for Sollentuna simfestival 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Söndag 22/3 Insim 14.00 Start 15.00
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2015 | Utskriftsdatum | 22 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 mars 2015 |
Gren 35, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 31.36 | 1:12.13 | 1:53.04 | 2:28.41 | |||
Gren 35, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.40 | 1:00.31 | 1:40.10 | 2:10.89 | |||
2 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.29 | 1:03.92 | 1:43.95 | 2:16.01 | |||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.12 | 1:05.76 | 1:46.59 | 2:19.94 | |||
4 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 29.59 | 1:05.54 | 1:48.21 | 2:22.24 | |||
5 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.02 | 1:09.12 | 1:53.54 | 2:26.03 | |||
6 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.66 | 1:12.09 | 1:59.67 | 2:34.41 | |||
- | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 28.91 | 1:03.69 | 1:45.32 | 2:18.07 | |||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 31.08 | 1:10.12 | 1:52.97 | 2:24.96 | |||
3 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.55 | 1:08.02 | 1:54.86 | 2:28.18 | |||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.84 | 1:09.85 | 1:55.55 | 2:28.29 | |||
5 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.24 | 1:09.49 | 1:55.37 | 2:28.95 | |||
6 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.35 | 1:12.29 | 1:58.65 | 2:33.04 | |||
7 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.41 | 1:12.32 | 1:56.44 | 2:33.05 | |||
8 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 33.69 | 1:13.70 | 1:58.53 | 2:33.98 | |||
9 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 31.34 | 1:11.71 | 2:00.78 | 2:34.17 | |||
10 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.16 | 1:13.98 | 1:58.78 | 2:34.66 | |||
11 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.25 | 1:15.11 | 2:02.51 | 2:36.60 | |||
12 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.83 | 1:12.54 | 2:00.92 | 2:38.36 | |||
13 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.90 | 1:13.70 | 2:05.17 | 2:43.42 | |||
14 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.05 | 1:15.90 | 2:04.11 | 2:44.28 | |||
15 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 36.48 | 1:18.56 | 2:09.30 | 2:45.73 | |||
16 | Alexander Ahlgren | 2000 | IF Åland | 37.63 | 1:22.67 | 2:12.82 | 2:55.50 | |||
17 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.08 | 1:27.46 | 2:16.20 | 2:57.13 | |||
18 | Gabriel Henkel | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.67 | 1:29.66 | 2:27.98 | 3:09.70 | |||
19 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.09 | 1:32.72 | 2:34.07 | 3:16.73 | |||
- | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DNF | ||||||
- | Lucas Johnsson | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Grönqvist | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Tim Lundwall | 2001 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.67 | 1:12.00 | 1:58.41 | 2:33.64 | |||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.13 | 1:14.18 | 2:01.30 | 2:39.67 | |||
3 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.45 | 1:17.90 | 2:02.43 | 2:40.23 | |||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 34.35 | 1:14.30 | 2:05.19 | 2:41.83 | |||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 34.14 | 1:15.68 | 2:06.25 | 2:42.42 | |||
6 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.21 | 1:19.20 | 2:05.37 | 2:43.60 | |||
7 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.75 | 1:20.15 | 2:10.00 | 2:48.46 | |||
8 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.93 | 1:20.12 | 2:12.36 | 2:50.76 | |||
9 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 37.80 | 1:22.14 | 2:12.87 | 2:51.25 | |||
10 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.93 | 1:21.33 | 2:12.77 | 2:52.56 | |||
11 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.10 | 1:23.39 | 2:15.17 | 2:56.76 | |||
12 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.48 | 1:24.63 | 2:16.63 | 2:56.89 | |||
13 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.92 | 1:26.67 | 2:20.99 | 2:59.44 | |||
14 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 41.15 | 1:26.03 | 2:20.64 | 3:02.57 | |||
15 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 40.36 | 1:28.64 | 2:22.34 | 3:05.36 | |||
16 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 43.75 | 1:33.33 | 2:23.31 | 3:05.85 | |||
17 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 41.15 | 1:31.78 | 2:24.09 | 3:06.11 | |||
18 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 41.72 | 1:28.91 | 2:27.32 | 3:07.10 | |||
19 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 44.89 | 1:34.52 | 2:32.09 | 3:09.77 | |||
20 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.60 | 1:38.26 | 2:39.39 | 3:22.90 | |||
- | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 22 mars 2015 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 17:01 |