Results for Arena Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup | Utskriftsdatum | 11 april 2015 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 april 2015 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Jäderblom | 2006 | Simklubben Ena | 27.80 | ||||||
- | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 18.20 | ||||||
2 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 22.93 | ||||||
3 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 23.30 | ||||||
4 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 25.11 | ||||||
- | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 15.01 | ||||||
2 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.21 | ||||||
3 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 16.21 | ||||||
4 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 17.19 | ||||||
5 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 17.45 | ||||||
6 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 18.19 | ||||||
7 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 18.22 | ||||||
8 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.49 | ||||||
9 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 18.70 | ||||||
10 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 19.26 | ||||||
11 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 19.49 | ||||||
12 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 19.60 | ||||||
13 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 20.38 | ||||||
14 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.48 | ||||||
15 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.96 | ||||||
- | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elias Fahlstedt | 2003 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Felix Adler | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 12.99 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 13.36 | ||||||
3 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 13.39 | ||||||
4 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.19 | ||||||
5 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.22 | ||||||
6 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 14.34 | ||||||
7 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 14.46 | ||||||
8 | Dennis Bädicker | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.80 | ||||||
9 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 14.85 | ||||||
10 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 15.09 | ||||||
11 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 15.86 | ||||||
12 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 16.69 | ||||||
13 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 16.76 | ||||||
14 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 16.80 | ||||||
15 | Axel Björkqvist Andersson | 2000 | Wisby Simsällskap | 17.11 | ||||||
16 | Stefan Lajsic | 2000 | Simklubben Neptun | 17.32 | ||||||
17 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 18.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 april 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 09:58 |