Tulokset Arena Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup | Utskriftsdatum | 11 april 2015 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | SK ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 april 2015 |
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.31 | ||||||
2 | Gustav Jäderblom | 2006 | Simklubben Ena | 24.41 | ||||||
3 | Olle Thorsén | 2006 | Köpings Simsällskap | 25.00 | ||||||
4 | Elis Lejonqvist | 2007 | Bålsta Simklubb | 27.54 | ||||||
5 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 33.80 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 19.93 | ||||||
2 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 21.83 | ||||||
3 | Lukas Jakobsson | 2005 | Bålsta Simklubb | 23.72 | ||||||
4 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 23.97 | ||||||
5 | Gustav Thorsén | 2004 | Köpings Simsällskap | 25.14 | ||||||
6 | Lucas Sjögren | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.44 | ||||||
7 | Oskar Stenman | 2005 | Strängnäs Simklubb | 29.47 | ||||||
8 | Erik Wällstedt | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.34 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 17.00 | ||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 17.20 | ||||||
3 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 18.63 | ||||||
4 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 19.01 | ||||||
5 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 20.01 | ||||||
6 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 20.57 | ||||||
7 | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | 20.65 | ||||||
8 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 20.69 | ||||||
9 | Hampus Frykman | 2002 | Bålsta Simklubb | 20.79 | ||||||
10 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 20.95 | ||||||
11 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 21.53 | ||||||
12 | Joachim Carlsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 21.81 | ||||||
13 | Axel Thorsén | 2003 | Köpings Simsällskap | 21.83 | ||||||
14 | Elias Fahlstedt | 2003 | Strängnäs Simklubb | 21.88 | ||||||
15 | Martin Helén | 2003 | Gimo Simsällskap | 22.20 | ||||||
16 | Felix Adler | 2002 | Simklubben Neptun | 24.20 | ||||||
17 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.72 | ||||||
18 | Mike Medina | 2002 | Köpings Simsällskap | 25.09 | ||||||
19 | Marcus Ardanius | 2003 | Bålsta Simklubb | 25.17 | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 14.78 | ||||||
2 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 14.82 | ||||||
3 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 15.69 | ||||||
4 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 15.98 | ||||||
5 | Dennis Bädicker | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.16 | ||||||
6 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 16.43 | ||||||
7 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.68 | ||||||
8 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 17.27 | ||||||
9 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 17.36 | ||||||
10 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 17.46 | ||||||
11 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 18.14 | ||||||
12 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 18.33 | ||||||
13 | Daniel Engman | 2001 | Gimo Simsällskap | 18.63 | ||||||
14 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 19.44 | ||||||
15 | Stefan Lajsic | 2000 | Simklubben Neptun | 20.71 | ||||||
16 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 21.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 11 april 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 10:25 |