Resultater for Nyborg Ã…rgangsCup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 12 april 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 april 2015 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 29.73 | ||||||
2 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 31.09 | ||||||
3 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 39.32 | ||||||
4 | Nikki Trustrup | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 42.22 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 31.65 | ||||||
2 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.72 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 34.99 | ||||||
2 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.64 | ||||||
3 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 38.21 | ||||||
4 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 39.92 | ||||||
5 | Sebastian K Nielsen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 43.29 | ||||||
6 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 44.99 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.71 | ||||||
2 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.80 | ||||||
3 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 46.85 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 36.95 | ||||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 38.85 | ||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 39.83 | ||||||
4 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 43.78 | ||||||
5 | Mathias Pedersen | 2003 | Kalundborg SK | 47.02 | ||||||
6 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 48.76 | ||||||
7 | Jacob Thomsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 49.46 | ||||||
8 | Sofus Krogh | 2003 | Herlev Svømning | 50.94 | ||||||
9 | August B Bjerregaard | 2003 | O.S.L.F. | 58.20 | ||||||
10 | Gustav Johs Hansen | 2003 | Frem Odense | 1:02.94 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Lorentsen | 2004 | Kalundborg SK | 40.64 | ||||||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 41.34 | ||||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 42.15 | ||||||
4 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 44.99 | ||||||
5 | Sebastian Emil Fuglsang K | 2005 | Frem Odense | 45.51 | ||||||
6 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 46.86 | ||||||
7 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 46.90 | ||||||
8 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 48.12 | ||||||
9 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | Odense Svømme Klub | 49.47 | ||||||
10 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 49.75 | ||||||
11 | Frederik V. Roe-Holst | 2004 | Frem Odense | 50.24 | ||||||
12 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 56.42 | ||||||
13 | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | 58.41 | ||||||
13 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 58.41 | ||||||
15 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 59.64 | ||||||
16 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.44 | ||||||
17 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.46 | ||||||
18 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.26 | ||||||
- | Thorbjørn Nøttrup | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 12 april 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |