Resultat för Farum Cup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | 621 | 32.82 | 1:08.51 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Esben Norup | 1996 | 576 | 33.18 | 1:10.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 530 | 33.33 | 1:12.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 528 | 35.78 | 1:12.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 512 | 34.59 | 1:13.03 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 511 | 34.82 | 1:13.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Andreas Mårtensson | 1997 | 494 | 35.06 | 1:13.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Mikkel Ulrich | 1998 | 480 | 34.37 | 1:14.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 470 | 35.97 | 1:15.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 441 | 36.13 | 1:16.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Oskar Hoff | 1998 | 440 | 35.78 | 1:16.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Salim Celikovic | 1998 | 387 | 37.23 | 1:20.18 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
13 | Jonas Hyllested | 1999 | 386 | 37.16 | 1:20.26 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Peter Forsberg | 1997 | 379 | 37.84 | 1:20.76 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ali Raeisi | 1998 | 338 | 38.22 | 1:23.91 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 337 | 39.40 | 1:23.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marco Brander | 1996 | 337 | 39.74 | 1:23.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 337 | 39.52 | 1:23.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Steen | 1997 | 287 | 42.17 | 1:28.59 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |