Results for Farum Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stvne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangr | Farum Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 08 maj 2015 |
Lb 16, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 0-1996 |
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jkupsson | 1994 | 711 | 58.19 | 58.19 | |||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 689 | 28.61 | 58.80 | |||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
3 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 522 | 31.17 | 1:04.47 | |||||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
4 | Asbjrn Garne | 1995 | 496 | 31.46 | 1:05.59 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
5 | Chris Johansen | 1996 | 482 | 32.27 | 1:06.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
6 | Bjrn Wismann | 1996 | 358 | 35.08 | 1:13.11 | |||||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
7 | Marco Brander | 1996 | 350 | 36.95 | 1:13.66 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
- | Marcus Olesen | 1995 | DNS | |||||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
Lb 16, 100m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 1997-1999 |
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Samuel Trnqvist | 1997 | 629 | 29.49 | 1:00.59 | |||||
Vsby Simsllskap | ||||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 595 | 30.13 | 1:01.74 | |||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | 580 | 30.15 | 1:02.26 | |||||
Helsinge Svmmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Dalhj Paulsen | 1998 | 578 | 30.53 | 1:02.33 | |||||
Sigma Swim Birkerd | ||||||||||
5 | Daniel Christian | 1998 | 554 | 30.51 | 1:03.23 | |||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
6 | William Matras | 1998 | 553 | 30.37 | 1:03.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
7 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 485 | 32.35 | 1:06.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
8 | Frederik O. Mller | 1999 | 480 | 31.65 | 1:06.30 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
9 | Oskar Hoff | 1998 | 463 | 32.35 | 1:07.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Landskrona Simsllskap | ||||||||||
10 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 455 | 31.99 | 1:07.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 434 | 33.01 | 1:08.59 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svmmeklub | ||||||||||
12 | Marcus Rappenborg | 1999 | 429 | 33.20 | 1:08.85 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | ||||||||||
13 | Jacob Weberg | 1997 | 425 | 34.33 | 1:09.07 | |||||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
14 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 418 | 32.83 | 1:09.46 | |||||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
- | Phillip Riis | 1998 | DNS | |||||||
Roskilde Svmning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |