Resultater for Farum Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
09 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:01 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1996 |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robert Palosaari |
1992 |
|
646 |
34.21 |
1:13.19 |
1:49.88 |
|
2:26.86 |
|
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lasse Pittioni |
1995 |
|
621 |
34.03 |
1:11.83 |
1:50.02 |
|
2:28.85 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marco Brander |
1996 |
|
348 |
40.78 |
1:26.66 |
2:13.58 |
|
3:00.41 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1999 |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
596 |
34.08 |
1:11.79 |
1:50.77 |
|
2:30.86 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
559 |
35.84 |
1:15.76 |
1:55.03 |
|
2:34.12 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus B. Larsen |
1997 |
|
506 |
35.80 |
1:16.35 |
1:57.61 |
|
2:39.29 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas Hyllested |
1999 |
|
480 |
36.65 |
1:18.41 |
2:00.30 |
|
2:42.18 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Ulrich |
1998 |
|
433 |
36.65 |
1:19.00 |
2:03.06 |
|
2:47.84 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
424 |
38.18 |
1:21.12 |
2:05.18 |
|
2:48.96 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Forsberg |
1997 |
|
383 |
38.59 |
1:22.28 |
2:08.02 |
|
2:54.77 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
|
356 |
41.01 |
1:27.44 |
2:14.02 |
|
2:59.14 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Aavang Jensen |
1998 |
|
330 |
40.83 |
1:27.47 |
2:15.31 |
|
3:03.79 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ali Raeisi |
1998 |
|
306 |
38.14 |
1:25.01 |
2:16.51 |
|
3:08.46 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:01 |
|