2020-04-07   22:30:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2015    Udskriftsdato  09 maj 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  20:29   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 maj 2015         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Jákupsson  1994    730          26.69   
  Farum Svømmeklub                   
Kevin Witt Christensen  1995    682          27.30   
  Farum Svømmeklub                   
Samuel Törnqvist  1997    653          27.70   
  Väsby Simsällskap                   
Marcus Olesen  1995    602          28.47   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Kaas Elmgreen  1999    593          28.60   
  Lyngby Svømmeklub                   
Lars Breum Hansen  1997    550          29.33   
  Helsinge Svømmeklub                   
Hampus Svensson  1999    548          29.36   
  Landskrona Simsällskap                   
Jonas Olczyk  1994    537          29.57   
  Gentofte Svømme Klub                   
William Matras  1998    531          29.67   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
10  Alfred Christensson  1998    525          29.79   
  Landskrona Simsällskap                   
11  Chris Johansen  1996    515          29.99  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub                   
12  Phillip Riis  1998    512          30.04   
  Roskilde Svømning                   
13  Daniel Christian  1998    512          30.04   
  Farum Svømmeklub                   
14  Frederik O. Møller  1999    506          30.15   
  Gentofte Svømme Klub                   
15  Mads Jørner  1998    500          30.28  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub                   
16  Maxemillian Pedersen  1996    499          30.30   
  Sigma Swim Allerød                   
17  Gustav Bækgaard  1997    498          30.32   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
18  Frederik Rindshøj  1999    491          30.47   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
19  Oskar Hoff  1998    490          30.48   
  Landskrona Simsällskap                   
20  Asbjørn Garne  1995    486          30.56   
  Gentofte Svømme Klub                   
21  Victor Emil Lundgaard  1998    444          31.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
22  Nicolai Møbius Pedersen  1996    421          32.06   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
23  Mikkel Ulrich  1998    382          33.11   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 maj 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark