2020-04-07   22:11:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2015    Udskriftsdato  09 maj 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  07:30   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 maj 2015         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Lendt  2000    582          35.69   
  Trelleborg Sim                   
Frederikke Mertins  2000    581          35.71   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Emma Wahlund  1998    566          36.02   
  Väsby Simsällskap                   
Amanda Glerup Andersen  1998    562          36.09   
  Slagelse Svømmeklub                   
Thea Laurberg Simonsen  1997    561          36.13   
  Lyngby Svømmeklub                   
Josefine Søgaard Andresen  2000    549          36.38   
  Lyngby Svømmeklub                   
Signe Skousen  1999    535          36.70   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Maria Munch-Menzer  2001    530          36.82  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub                   
Astrid Ovesen  1999    524          36.95   
  Slagelse Svømmeklub                   
10  Nicole Bennetsen  2000    493          37.71   
  Gentofte Svømme Klub                   
11  Helena Højsted Eriksen  2000    470          38.31   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Julie Schmidt  1995    466          38.41  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød                   
13  Marina Heller Hansen  1994    459          38.62  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød                   
14  Anika Bryde  2000    454          38.77   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
14  Nicola Parfitt  2000    454          38.77   
  Trelleborg Sim                   
16  Astrid Albertsson  2000    453          38.78   
  Väsby Simsällskap                   
17  Mathilde Huberts  2000    451          38.85   
  Helsingør Svømmeklub                   
18  Rosemarie Blicher  2000    447          38.97   
  Gentofte Svømme Klub                   
19  Kamilla Larsen  1996    446          38.98   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
20  Anna Fiedler  2001    436          39.28   
  Hørsholm Svømmeforening                   
20  Cecilie Jørgensen  1998    436          39.28   
  Helsinge Svømmeklub                   
22  Katrine Tetzschner Madsen  2000    428          39.52   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
23  Marta Kruse Johansen  2000    402          40.37   
  Helsingør Svømmeklub                   
24  Cecilie Salskov Jensen  2000    400          40.42   
  Hørsholm Svømmeforening                   
25  Laura Dorenda  2001    381          41.08   
  Landskrona Simsällskap                   
26  Emilia Frederiksen  2000    380          41.11   
  Trelleborg Sim                   
27  Ninwa Somi  1998    360          41.89   
  Landskrona Simsällskap                   
28  Caroline Høst Lorenzen  1999    352          42.19   
  Helsingør Svømmeklub                   
29  Isabelle Moreau  2001    352          42.20   
  Landskrona Simsällskap                   
30  Felicia Schubert  2001    349          42.29   
  Trelleborg Sim                   
31  Cecilie Meyn  2000    343          42.54   
  Hørsholm Svømmeforening                   
32  Frida Thunheim-Glad  2001    300          44.47   
  Trelleborg Sim                   
Mathilde Olsen  1998              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Melinda Andersson  2000              DNS   
  Landskrona Simsällskap                   
Nikoline Nilsson Norby  2000              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
Anne-Sofie Lindblad  1997              DSQ  Tyvstart 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 maj 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark