Tulokset UGP2 och Lödde Öppna
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Start 14.00
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | U Gp 2 Lödde Öppna | Utskriftsdatum | 07 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 mars 2015 |
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.41 | ||||||
2 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.01 | ||||||
3 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Triton | 34.18 | ||||||
4 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 35.39 | ||||||
5 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 36.08 | ||||||
6 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.35 | ||||||
7 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 36.81 | ||||||
8 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.07 | ||||||
9 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 37.11 | ||||||
10 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 37.94 | ||||||
11 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 38.58 | ||||||
12 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.78 | ||||||
13 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.94 | ||||||
14 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 40.85 | ||||||
15 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.25 | ||||||
16 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 42.26 | ||||||
17 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.50 | ||||||
18 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 42.55 | ||||||
19 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 42.61 | ||||||
20 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.08 | ||||||
21 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.16 | ||||||
22 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.57 | ||||||
23 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.87 | ||||||
24 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 45.53 | ||||||
25 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.40 | ||||||
- | Philip Petresi | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.81 | ||||||
2 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.67 | ||||||
3 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 33.75 | ||||||
4 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.06 | ||||||
5 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 37.75 | ||||||
6 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.94 | ||||||
7 | Elliot Jönsson | 2001 | Simklubben Lödde | 42.52 | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 29.39 | ||||||
2 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 32.24 | ||||||
3 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 33.14 | ||||||
4 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.19 | ||||||
5 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 33.69 | ||||||
6 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 34.30 | ||||||
7 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.06 | ||||||
8 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.38 | ||||||
9 | Axel Ståhl | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.40 | ||||||
10 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.54 | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.55 | ||||||
2 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 28.96 | ||||||
3 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.37 | ||||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.15 | ||||||
5 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 31.03 | ||||||
6 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.54 | enl TL | |||||
7 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.16 | ||||||
8 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.40 | ||||||
9 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 33.86 | ||||||
10 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 34.48 | ||||||
11 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 35.08 | ||||||
12 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.38 | ||||||
- | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 07 mars 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 14:43 |