Tulokset Danske Ã…rgangsmesterskaber Grp. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgang grp 1 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 juni 2015 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 606 | 34.64 | 1:12.21 | 1:49.72 | 2:26.57 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 591 | 33.42 | 1:10.89 | 1:49.52 | 2:27.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mathilde Laugesen | 2001 | 587 | 35.17 | 1:12.46 | 1:50.46 | 2:28.09 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 584 | 34.59 | 1:11.75 | 1:50.67 | 2:28.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | 574 | 34.01 | 1:11.78 | 1:50.59 | 2:29.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 570 | 34.97 | 1:12.13 | 1:51.05 | 2:29.58 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
7 | Emma Brogaard | 2001 | 566 | 34.74 | 1:14.13 | 1:54.26 | 2:29.95 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 565 | 34.46 | 1:12.29 | 1:50.47 | 2:29.99 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Line J. V. Hededal | 2001 | 562 | 35.17 | 1:13.48 | 1:52.33 | 2:30.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Julie Stampe | 2002 | 560 | 35.84 | 1:13.98 | 1:52.67 | 2:30.50 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 543 | 36.28 | 1:14.37 | 1:54.04 | 2:32.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Cecilie Grøndal | 2002 | 539 | 36.63 | 1:15.70 | 1:54.50 | 2:32.40 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Melanie Eggertsen | 2002 | 537 | 36.48 | 1:15.31 | 1:54.42 | 2:32.62 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Zenia Aarestrup | 2001 | 536 | 35.58 | 1:14.09 | 1:53.47 | 2:32.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Sofie Nielsen | 2001 | 535 | 36.55 | 1:15.05 | 1:54.45 | 2:32.79 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 533 | 36.08 | 1:14.90 | 1:54.18 | 2:33.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 530 | 35.53 | 1:14.79 | 1:54.65 | 2:33.22 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 529 | 35.73 | 1:14.62 | 1:54.44 | 2:33.36 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 520 | 38.42 | 1:17.25 | 1:56.52 | 2:34.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Andersen | 2001 | 517 | 37.49 | 1:16.01 | 1:55.26 | 2:34.57 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Elkjær | 2001 | 512 | 35.35 | 1:14.59 | 1:54.95 | 2:34.98 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 510 | 36.21 | 1:15.63 | 1:56.24 | 2:35.19 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 510 | 36.14 | 1:15.19 | 1:55.80 | 2:35.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 509 | 37.71 | 1:16.42 | 1:56.49 | 2:35.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Karoline Sørensen | 2002 | 504 | 36.40 | 1:16.03 | 1:56.20 | 2:35.89 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Pernille Pedersen | 2001 | 502 | 37.86 | 1:17.76 | 1:57.14 | 2:36.08 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 501 | 37.54 | 1:16.94 | 1:56.93 | 2:36.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Caroline Mathiesen | 2001 | 497 | 35.61 | 1:14.84 | 1:55.50 | 2:36.59 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
29 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 486 | 37.12 | 1:17.54 | 1:58.09 | 2:37.70 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
30 | Line Sloth Holm | 2001 | 481 | 37.58 | 1:18.16 | 1:59.09 | 2:38.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Marie Christensen | 2002 | 481 | 37.08 | 1:16.83 | 1:57.54 | 2:38.33 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
32 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 478 | 36.80 | 1:17.10 | 1:58.31 | 2:38.60 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 478 | 37.19 | 1:17.38 | 1:58.45 | 2:38.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emilie Krog | 2002 | 477 | 38.03 | 1:18.93 | 1:59.69 | 2:38.73 | |||
Durup IF | ||||||||||
35 | Julie Gadgaard | 2001 | 473 | 37.55 | 1:18.39 | 1:59.00 | 2:39.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Thea Søe Bach | 2002 | 471 | 38.17 | 1:18.51 | 1:59.49 | 2:39.36 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | Caroline Laursen | 2002 | 463 | 37.66 | 1:18.48 | 2:00.11 | 2:40.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Ida Bøgh Hald | 2001 | 462 | 36.33 | 1:16.92 | 1:58.71 | 2:40.39 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 461 | 37.94 | 1:19.18 | 2:01.23 | 2:40.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 460 | 37.90 | 1:18.86 | 2:00.24 | 2:40.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
41 | Cecilie V Jensen | 2002 | 457 | 38.67 | 1:19.50 | 2:00.49 | 2:41.00 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
42 | Anna Andersen | 2001 | 456 | 36.85 | 1:17.48 | 2:00.17 | 2:41.11 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
43 | Claudia Sperling | 2002 | 455 | 37.66 | 1:18.40 | 2:00.10 | 2:41.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
44 | Natascha Laigaard | 2002 | 454 | 37.33 | 1:18.29 | 2:00.42 | 2:41.31 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
45 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 453 | 39.11 | 1:19.41 | 2:00.66 | 2:41.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
46 | Josefine Nickelsen | 2001 | 452 | 37.29 | 1:18.20 | 2:00.04 | 2:41.55 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
47 | Lærke Rask Sander | 2002 | 449 | 38.01 | 1:19.17 | 2:00.91 | 2:41.96 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
48 | Louise Hvarre | 2001 | 441 | 38.59 | 1:20.24 | 2:02.26 | 2:42.89 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
49 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 439 | 38.54 | 1:20.51 | 2:01.89 | 2:43.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
50 | Josefine Due Christensen | 2001 | 438 | 37.98 | 1:19.82 | 2:02.04 | 2:43.26 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
51 | Sibel Simonsen | 2001 | 436 | 39.15 | 1:21.24 | 2:02.95 | 2:43.58 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
52 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 435 | 40.09 | 1:22.09 | 2:04.40 | 2:43.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Katharina N Møller | 2001 | 435 | 37.87 | 1:18.97 | 2:01.62 | 2:43.67 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
54 | Johanne B. Hansen | 2002 | 429 | 39.43 | 1:21.49 | 2:03.40 | 2:44.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
55 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 428 | 39.84 | 1:21.84 | 2:04.52 | 2:44.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 427 | 38.37 | 1:20.09 | 2:03.36 | 2:44.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
57 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 423 | 39.72 | 1:21.82 | 2:04.42 | 2:45.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Carli Mark | 2002 | 422 | 38.21 | 1:19.76 | 2:03.18 | 2:45.27 | |||
Durup IF | ||||||||||
59 | Mathilde van der Linden | 2002 | 421 | 39.99 | 1:22.63 | 2:05.69 | 2:45.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
60 | Emilie Bast | 2002 | 417 | 38.40 | 1:20.34 | 2:03.61 | 2:46.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
61 | Mille Graasbøll | 2002 | 415 | 38.85 | 1:21.19 | 2:03.69 | 2:46.25 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
62 | Line Strandby | 2001 | 415 | 40.11 | 1:21.38 | 2:04.01 | 2:46.32 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
63 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 410 | 39.70 | 1:22.46 | 2:05.13 | 2:46.97 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
64 | Maja Johansen | 2002 | 408 | 39.33 | 1:21.81 | 2:05.03 | 2:47.16 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
65 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 407 | 37.91 | 1:20.07 | 2:04.76 | 2:47.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
66 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 404 | 39.73 | 1:22.33 | 2:04.93 | 2:47.70 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
67 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 399 | 38.63 | 1:20.76 | 2:05.01 | 2:48.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
68 | Emma Bruhn | 2002 | 399 | 38.73 | 2:06.87 | 2:48.46 | 2:48.46 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
69 | Signe Søby Jensen | 2001 | 399 | 39.56 | 1:22.08 | 2:05.19 | 2:48.48 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
70 | Camilla Hougaard | 2002 | 396 | 39.65 | 1:22.76 | 2:06.35 | 2:48.85 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
71 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 392 | 39.64 | 1:22.76 | 2:06.82 | 2:49.45 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
72 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 389 | 39.63 | 1:23.20 | 2:06.61 | 2:49.85 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
73 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 384 | 40.16 | 1:23.06 | 2:06.90 | 2:50.67 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
74 | Alma Thrige Dyrehauge | 2002 | 360 | 40.34 | 1:24.58 | 2:09.90 | 2:54.37 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
75 | Emilia Steen | 2002 | 357 | 40.13 | 1:23.71 | 2:08.96 | 2:54.88 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |