Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Grp. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Danske Årgang grp 1 2015 | Udskriftsdato | 30 juni 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 juni 2015 |
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.87 | 59.25 | |||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.90 | 1:00.89 | |||||
3 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 29.39 | 1:00.91 | |||||
4 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.22 | 1:01.71 | |||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.41 | 1:01.85 | |||||
6 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 29.95 | 1:02.03 | |||||
7 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.98 | 1:02.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.71 | 1:03.34 | |||||
9 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 30.40 | 1:03.56 | |||||
10 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.39 | 1:03.62 | |||||
11 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.00 | 1:03.78 | |||||
12 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.68 | 1:04.12 | |||||
13 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.32 | 1:04.16 | |||||
14 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.35 | 1:04.46 | |||||
15 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.40 | 1:04.63 | |||||
16 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 31.80 | 1:04.69 | |||||
17 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.49 | 1:04.99 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 31.55 | 1:05.13 | |||||
19 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 32.48 | 1:05.16 | |||||
20 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.25 | 1:05.37 | |||||
21 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.07 | 1:05.40 | |||||
22 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 31.57 | 1:05.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
23 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 32.04 | 1:06.00 | |||||
24 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.66 | 1:06.22 | |||||
25 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.35 | 1:06.34 | |||||
25 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.13 | 1:06.34 | |||||
27 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.08 | 1:06.39 | |||||
28 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.44 | 1:06.86 | |||||
29 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.68 | 1:07.10 | |||||
30 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.20 | 1:07.11 | |||||
31 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 33.33 | 1:07.24 | |||||
32 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 32.46 | 1:07.29 | |||||
33 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.20 | 1:07.32 | |||||
34 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.77 | 1:07.41 | |||||
35 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.92 | 1:07.44 | |||||
36 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 32.78 | 1:07.71 | |||||
37 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.57 | 1:07.83 | |||||
38 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.98 | 1:07.94 | |||||
39 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.66 | 1:07.97 | |||||
40 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 33.48 | 1:08.40 | |||||
41 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder Svømmeklub | 33.50 | 1:08.41 | |||||
42 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 33.46 | 1:08.78 | |||||
43 | Daniel C. Biørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 33.90 | 1:08.99 | |||||
44 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.64 | 1:09.02 | |||||
45 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 33.63 | 1:09.08 | |||||
45 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 33.32 | 1:09.08 | |||||
47 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.76 | 1:09.71 | |||||
48 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 33.76 | 1:09.73 | |||||
49 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | 1:09.82 | |||||
50 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.48 | 1:09.89 | |||||
51 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.17 | 1:09.90 | |||||
52 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 33.46 | 1:10.12 | |||||
53 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.46 | 1:10.14 | |||||
54 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 33.72 | 1:10.47 | |||||
55 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.32 | 1:12.37 | |||||
56 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.93 | 1:12.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |