Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgang grp 2, 2015 | Udskriftsdato | 20 juni 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2015 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 574 | 30.30 | 1:02.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 568 | 30.41 | 1:02.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 515 | 31.37 | 1:04.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Emma Stecher | 2003 | 496 | 31.52 | 1:05.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 495 | 32.07 | 1:05.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 473 | 32.03 | 1:06.80 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 468 | 32.20 | 1:07.03 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ingrid Lindemann | 2003 | 466 | 32.12 | 1:07.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Molly Ibsen | 2003 | 463 | 32.48 | 1:07.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Karoline Lagoni | 2003 | 458 | 32.35 | 1:07.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Houe Andersen | 2003 | 455 | 32.02 | 1:07.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 454 | 32.13 | 1:07.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 441 | 32.46 | 1:08.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 440 | 33.01 | 1:08.41 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 440 | 32.92 | 1:08.43 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 440 | 33.49 | 1:08.43 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Mille Pedersen | 2003 | 431 | 32.55 | 1:08.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 428 | 32.84 | 1:09.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 421 | 33.18 | 1:09.42 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 417 | 32.87 | 1:09.68 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
21 | Elena Westmark Holm | 2003 | 416 | 32.39 | 1:09.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | My Phuong Bui | 2003 | 416 | 33.29 | 1:09.73 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
23 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 414 | 33.36 | 1:09.83 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 412 | 33.56 | 1:09.93 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 410 | 33.54 | 1:10.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 408 | 33.69 | 1:10.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julie Laugesen | 2003 | 406 | 33.45 | 1:10.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Sara S. Karmark | 2003 | 405 | 34.46 | 1:10.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Maria Lund | 2003 | 404 | 33.41 | 1:10.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
30 | Mia Lindberg | 2003 | 404 | 34.29 | 1:10.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 400 | 33.52 | 1:10.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Emilie Meng | 2003 | 400 | 33.28 | 1:10.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Naja Thomsen | 2003 | 399 | 34.29 | 1:10.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Caroline Veggerby | 2003 | 396 | 33.78 | 1:10.90 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
35 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 389 | 33.85 | 1:11.27 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Sofie Maagøe | 2003 | 386 | 34.20 | 1:11.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Luna Gammelgaard | 2003 | 383 | 34.46 | 1:11.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 383 | 33.88 | 1:11.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Amalie Schou | 2003 | 380 | 34.60 | 1:11.83 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
40 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 358 | 33.82 | 1:13.30 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
41 | Signe Thomsen | 2003 | 355 | 35.12 | 1:13.48 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
42 | Louise Dahl | 2003 | 345 | 34.76 | 1:14.18 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
43 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 342 | 34.89 | 1:14.39 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
44 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 332 | 35.34 | 1:15.16 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
45 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 327 | 35.32 | 1:15.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
46 | Camilla Kaavé | 2003 | 321 | 36.82 | 1:15.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
47 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 316 | 36.44 | 1:16.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
48 | Johanne A Andersson | 2003 | 307 | 37.00 | 1:17.12 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
49 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 305 | 36.75 | 1:17.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
50 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 300 | 36.32 | 1:17.71 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
51 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 243 | 39.20 | 1:23.34 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Michelle Philipsen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 450 | 32.49 | 1:07.94 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 423 | 33.28 | 1:09.32 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 416 | 33.54 | 1:09.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 407 | 33.89 | 1:10.23 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 405 | 33.85 | 1:10.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 401 | 34.72 | 1:10.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 394 | 33.55 | 1:10.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | 392 | 34.34 | 1:11.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 381 | 34.57 | 1:11.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 377 | 34.36 | 1:12.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 376 | 34.76 | 1:12.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Cille Christensen | 2004 | 371 | 35.04 | 1:12.42 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 370 | 34.63 | 1:12.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 362 | 35.03 | 1:13.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 361 | 34.09 | 1:13.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Caroline Holm | 2004 | 353 | 35.57 | 1:13.65 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 353 | 35.87 | 1:13.67 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 352 | 35.19 | 1:13.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 349 | 35.30 | 1:13.90 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Anne Sofie Evald | 2004 | 335 | 35.72 | 1:14.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 335 | 35.19 | 1:14.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Thorsen | 2004 | 335 | 35.76 | 1:14.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
23 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 331 | 35.62 | 1:15.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Mathilde Hagihara | 2004 | 331 | 34.34 | 1:15.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Laura L. Hørning | 2004 | 328 | 36.46 | 1:15.46 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
26 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 317 | 37.39 | 1:16.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 315 | 36.70 | 1:16.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Martha Bjerg | 2004 | 313 | 37.29 | 1:16.62 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 313 | 38.09 | 1:16.65 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
30 | Sophia Bøttger | 2004 | 311 | 36.49 | 1:16.78 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Clara Toft | 2004 | 303 | 36.74 | 1:17.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Clara Dreier | 2004 | 303 | 36.22 | 1:17.51 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 300 | 37.99 | 1:17.72 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
34 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 296 | 36.28 | 1:18.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Olivia Callesen | 2004 | 288 | 37.53 | 1:18.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Anna Varming | 2005 | 279 | 37.45 | 1:19.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 278 | 37.60 | 1:19.77 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 276 | 37.80 | 1:19.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Caroline Villum Færch | 2005 | 273 | 38.77 | 1:20.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
40 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 265 | 38.63 | 1:21.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 260 | 38.68 | 1:21.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
42 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 256 | 38.46 | 1:21.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
43 | Nønne Christensen | 2004 | 256 | 39.45 | 1:22.00 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
44 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 255 | 40.38 | 1:22.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Eva Hjort | 2004 | 255 | 37.85 | 1:22.11 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Søs Freund | 2004 | 242 | 40.20 | 1:23.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Signe Krag Andersen | 2004 | 207 | 41.11 | 1:27.98 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
48 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 194 | 44.00 | 1:29.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |