Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgang grp 2, 2015 | Udskriftsdato | 20 juni 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2015 |
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 615 | 29.31 | 1:03.41 | 1:41.80 | 2:14.00 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 555 | 29.53 | 1:05.25 | 1:47.20 | 2:18.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Houen | 2001 | 505 | 30.50 | 1:08.61 | 1:50.74 | 2:23.08 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 494 | 29.84 | 1:09.50 | 1:50.05 | 2:24.20 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 484 | 29.28 | 1:07.04 | 1:50.47 | 2:25.17 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 477 | 33.41 | 1:11.62 | 1:52.77 | 2:25.87 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 469 | 31.14 | 1:10.51 | 1:52.40 | 2:26.68 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 466 | 31.31 | 1:09.87 | 1:54.69 | 2:26.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Felix Lund | 2001 | 466 | 30.95 | 1:12.38 | 1:54.21 | 2:27.03 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 456 | 32.42 | 1:11.04 | 1:53.00 | 2:28.10 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 444 | 31.00 | 1:10.93 | 1:57.18 | 2:29.40 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mathias Vestergaard | 2001 | 443 | 32.44 | 1:11.08 | 1:56.41 | 2:29.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Jensen | 2001 | 442 | 31.40 | 1:09.30 | 1:56.88 | 2:29.62 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
14 | Mads Sørensen | 2001 | 440 | 32.46 | 1:12.77 | 1:55.58 | 2:29.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Rasmus Hald | 2001 | 439 | 31.44 | 1:12.02 | 1:57.74 | 2:29.95 | |||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 437 | 32.10 | 1:11.22 | 1:55.12 | 2:30.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Frølund | 2001 | 435 | 32.35 | 1:12.13 | 1:56.91 | 2:30.37 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | August Weilguny | 2001 | 434 | 31.01 | 1:10.76 | 1:57.56 | 2:30.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johan Nielsen | 2001 | 433 | 33.34 | 1:13.23 | 1:56.41 | 2:30.58 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 431 | 34.03 | 1:13.41 | 1:55.88 | 2:30.90 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 427 | 31.35 | 1:10.16 | 1:57.83 | 2:31.36 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 426 | 32.20 | 1:11.48 | 1:56.53 | 2:31.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Alfred August Grubert | 2001 | 424 | 33.42 | 1:10.08 | 1:55.20 | 2:31.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 423 | 32.18 | 1:13.53 | 1:56.94 | 2:31.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Matthias Hansen | 2001 | 416 | 31.81 | 1:10.33 | 1:59.91 | 2:32.70 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Christoffer Weiss | 2001 | 415 | 34.91 | 1:14.88 | 2:00.06 | 2:32.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 413 | 31.34 | 1:13.84 | 1:56.64 | 2:33.07 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 412 | 33.06 | 1:11.98 | 1:57.11 | 2:33.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Anders Rasmussen | 2001 | 409 | 33.57 | 1:13.52 | 1:59.53 | 2:33.48 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 408 | 36.37 | 1:17.34 | 1:59.34 | 2:33.68 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Anders Vestergaard | 2001 | 406 | 33.88 | 1:14.18 | 1:58.95 | 2:33.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mathias Rasmussen | 2001 | 406 | 33.33 | 1:13.16 | 1:59.46 | 2:33.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Jakob Grene | 2001 | 398 | 32.65 | 1:13.40 | 1:58.92 | 2:34.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 394 | 34.33 | 1:11.58 | 1:58.99 | 2:35.49 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Christian Bonde | 2001 | 393 | 35.28 | 1:16.35 | 2:01.83 | 2:35.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 392 | 33.64 | 1:13.89 | 2:00.72 | 2:35.74 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Thomas Schiby | 2001 | 391 | 33.78 | 1:14.39 | 2:00.79 | 2:35.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mert Kaya | 2001 | 390 | 34.23 | 1:15.47 | 2:01.93 | 2:36.03 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
39 | William S. Michaelsen | 2001 | 389 | 33.74 | 1:15.42 | 2:00.42 | 2:36.08 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
40 | Benjamin Rohde | 2001 | 389 | 33.35 | 1:12.64 | 2:00.62 | 2:36.15 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
41 | Johann Kristian Møller | 2001 | 385 | 33.60 | 1:14.64 | 2:02.40 | 2:36.59 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
42 | Frederik Røgind | 2001 | 366 | 35.65 | 1:18.55 | 2:03.37 | 2:39.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
43 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 354 | 34.89 | 1:19.18 | 2:05.44 | 2:41.15 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Laurits Kenskov | 2001 | 348 | 33.44 | 1:15.35 | 2:07.54 | 2:42.01 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
45 | Christian Skinhøj | 2001 | 340 | 36.61 | 1:19.43 | 2:05.18 | 2:43.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
46 | Oskar Vårdal | 2001 | 337 | 34.76 | 1:18.04 | 2:06.69 | 2:43.78 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
47 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 336 | 33.96 | 1:18.62 | 2:06.72 | 2:43.84 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
48 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 317 | 36.14 | 1:20.01 | 2:07.96 | 2:47.16 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
49 | Christian Hovmark | 2001 | 294 | 38.46 | 1:27.17 | 2:14.42 | 2:51.32 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | akut syg | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Lawrence Langley | 2001 | akut syg | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Emil Kragh | 2001 | DSQ | ej samt berør v50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Sebastian Jensen | 2001 | DSQ | afsl på mave v100 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 495 | 30.11 | 1:05.68 | 1:50.10 | 2:24.09 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 465 | 30.82 | 1:09.04 | 1:55.13 | 2:27.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 459 | 30.94 | 1:08.56 | 1:54.75 | 2:27.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 457 | 32.88 | 1:12.41 | 1:54.32 | 2:27.92 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 455 | 32.01 | 1:10.49 | 1:54.15 | 2:28.15 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Stjernholm | 2002 | 421 | 35.10 | 1:14.55 | 1:57.11 | 2:32.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | David Arneskov | 2002 | 417 | 31.44 | 1:10.35 | 1:57.90 | 2:32.59 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 411 | 33.46 | 1:12.51 | 1:55.96 | 2:33.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 409 | 31.70 | 1:11.48 | 1:57.75 | 2:33.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 406 | 33.81 | 1:14.85 | 1:57.41 | 2:33.90 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 400 | 32.34 | 1:11.32 | 1:58.69 | 2:34.61 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mathias Pedersen | 2002 | 400 | 32.04 | 1:10.03 | 1:58.91 | 2:34.63 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 397 | 33.16 | 1:13.30 | 2:00.86 | 2:34.99 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Alfred Højberg | 2002 | 389 | 35.68 | 1:14.69 | 2:00.07 | 2:36.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Søgaard | 2002 | 376 | 32.75 | 1:15.80 | 2:00.66 | 2:37.81 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 369 | 33.08 | 1:16.82 | 2:02.98 | 2:38.90 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 368 | 36.05 | 1:18.88 | 2:03.01 | 2:39.04 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Nicolai Wiuff | 2002 | 364 | 33.89 | 1:15.78 | 2:02.54 | 2:39.62 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Jakob Tietgen | 2002 | 363 | 33.90 | 1:14.47 | 2:04.85 | 2:39.70 | |||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 361 | 33.79 | 1:15.79 | 2:04.22 | 2:40.02 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Simon Perzynski | 2002 | 353 | 35.11 | 1:17.50 | 2:04.54 | 2:41.22 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
22 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 353 | 34.97 | 1:14.83 | 2:04.85 | 2:41.25 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Victor Arendt Skytte | 2002 | 352 | 35.07 | 1:16.51 | 2:04.82 | 2:41.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 338 | 34.78 | 1:16.51 | 2:05.19 | 2:43.52 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
25 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 338 | 36.78 | 1:21.20 | 2:07.67 | 2:43.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ole Damgaard | 2002 | 337 | 34.68 | 1:16.34 | 2:08.50 | 2:43.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Casper Brinch | 2002 | 332 | 35.13 | 1:17.63 | 2:07.09 | 2:44.61 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Christoffer Hove | 2002 | 321 | 36.76 | 1:21.82 | 2:10.45 | 2:46.46 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Christian Boutrup | 2003 | 314 | 37.49 | 1:22.18 | 2:10.39 | 2:47.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
30 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 312 | 35.97 | 1:21.35 | 2:10.63 | 2:48.00 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
31 | Emil Steenberg | 2002 | 309 | 36.41 | 1:21.44 | 2:10.93 | 2:48.61 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Oliver Hallenborg | 2002 | 298 | 40.10 | 1:25.65 | 2:14.77 | 2:50.55 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
33 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 297 | 36.37 | 1:20.24 | 2:12.33 | 2:50.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 291 | 36.81 | 1:19.98 | 2:11.62 | 2:52.02 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
35 | Mikkel Gummer | 2002 | 289 | 35.39 | 1:23.62 | 2:13.54 | 2:52.30 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
36 | William Ohrt | 2002 | 285 | 39.16 | 1:26.99 | 2:14.63 | 2:53.08 | |||
Kolding SK | ||||||||||
37 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 282 | 40.95 | 1:26.62 | 2:13.85 | 2:53.81 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 280 | 39.30 | 1:23.83 | 2:14.66 | 2:54.24 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
39 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 272 | 39.84 | 1:22.89 | 2:18.67 | 2:55.77 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
40 | Mingus Okkerholm | 2002 | 271 | 41.23 | 1:28.11 | 2:17.21 | 2:56.00 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 242 | 36.44 | 1:23.56 | 2:21.91 | 3:02.89 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |