Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgang grp 2, 2015 | Udskriftsdato | 21 juni 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2015 |
Løb 27, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 510 | 1:16.27 | 2:44.89 | 4:22.10 | 5:35.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 509 | 1:16.42 | 2:45.23 | 4:18.55 | 5:36.08 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 507 | 1:18.55 | 2:45.27 | 4:20.07 | 5:36.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tine Petersen | 2003 | 480 | 1:21.53 | 2:48.00 | 4:29.85 | 5:42.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 479 | 1:23.19 | 2:51.34 | 4:27.17 | 5:42.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 461 | 1:21.53 | 2:50.67 | 4:33.49 | 5:47.25 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Julie Laugesen | 2003 | 453 | 1:15.42 | 2:42.77 | 4:30.32 | 5:49.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Ida S Olesen | 2003 | 452 | 1:24.56 | 2:49.52 | 4:28.98 | 5:49.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 451 | 1:23.15 | 2:53.75 | 4:33.31 | 5:49.83 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Sofie Maagøe | 2003 | 448 | 1:21.51 | 2:51.29 | 4:31.83 | 5:50.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Esther Else Grubert | 2003 | 428 | 1:22.12 | 2:54.55 | 4:37.29 | 5:56.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 423 | 1:21.86 | 2:57.58 | 4:42.40 | 5:57.53 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Amalie Nielsen | 2003 | 415 | 1:24.61 | 2:55.11 | 4:35.76 | 5:59.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 412 | 1:23.11 | 2:56.78 | 4:42.90 | 6:00.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Amalie Michelsen | 2003 | 411 | 1:27.31 | 2:59.88 | 4:39.82 | 6:00.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 407 | 1:26.81 | 3:04.26 | 4:42.45 | 6:02.20 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mia Lindberg | 2003 | 404 | 1:33.14 | 3:05.12 | 4:46.19 | 6:03.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 399 | 1:32.70 | 3:00.51 | 4:45.10 | 6:04.32 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Josefine Heuer | 2003 | 396 | 1:20.44 | 2:52.07 | 4:42.63 | 6:05.47 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Naja Thomsen | 2003 | 393 | 1:30.41 | 3:01.91 | 4:47.65 | 6:06.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 393 | 1:27.94 | 3:03.43 | 4:44.92 | 6:06.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 384 | 1:25.29 | 3:02.81 | 4:44.69 | 6:09.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
23 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 382 | 1:32.90 | 3:03.00 | 4:48.13 | 6:09.64 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
24 | Selma Pruzljanin | 2003 | 375 | 1:27.31 | 3:00.93 | 4:46.77 | 6:12.02 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amalie Schou | 2003 | 373 | 1:32.44 | 3:07.54 | 4:49.49 | 6:12.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Cecilie Christiansen | 2003 | 371 | 1:20.73 | 2:53.21 | 4:45.12 | 6:13.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Anna Bull Kramer | 2003 | 371 | 1:26.54 | 3:07.51 | 4:50.04 | 6:13.40 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 371 | 1:29.70 | 3:05.24 | 4:53.41 | 6:13.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Caroline Veggerby | 2003 | 370 | 1:27.25 | 3:05.25 | 4:54.02 | 6:13.72 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 365 | 1:17.57 | 2:56.20 | 4:47.98 | 6:15.51 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
31 | Mille Pedersen | 2003 | 360 | 1:29.23 | 3:04.95 | 4:53.31 | 6:17.09 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | My Phuong Bui | 2003 | 358 | 1:23.61 | 2:57.94 | 4:53.02 | 6:17.92 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
33 | Amalie Kristensen | 2003 | 357 | 1:34.41 | 3:09.51 | 4:56.32 | 6:18.19 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Luna Gammelgaard | 2003 | 357 | 1:29.30 | 3:06.56 | 4:54.97 | 6:18.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 356 | 1:36.63 | 3:13.34 | 4:53.78 | 6:18.61 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
36 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 355 | 1:25.84 | 3:01.04 | 4:52.32 | 6:18.87 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Christine Krogh | 2003 | 355 | 1:37.64 | 3:16.83 | 4:59.67 | 6:19.02 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
38 | Julie K Rose | 2003 | 351 | 1:35.18 | 3:15.19 | 4:54.82 | 6:20.52 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
39 | Silke Larsen | 2003 | 343 | 1:33.85 | 3:13.42 | 4:58.16 | 6:23.28 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 340 | 1:32.90 | 3:07.06 | 4:56.22 | 6:24.36 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
41 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 337 | 1:35.70 | 3:10.29 | 4:58.19 | 6:25.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 335 | 1:31.71 | 3:08.37 | 4:59.52 | 6:26.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
43 | Olivia Mammen | 2003 | 333 | 1:27.19 | 3:10.63 | 4:59.11 | 6:27.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
44 | Laura Boutrup | 2003 | 320 | 1:32.49 | 3:12.81 | 5:09.55 | 6:32.16 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
45 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 316 | 1:34.83 | 3:13.88 | 5:07.23 | 6:34.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
46 | Amalie Schade Kanstrup | 2003 | 315 | 1:27.65 | 3:14.37 | 5:04.40 | 6:34.33 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
47 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 306 | 1:38.52 | 3:10.66 | 5:09.77 | 6:37.94 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Celia Puggaard | 2003 | DSQ | ej samt berør v300 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 27, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 419 | 1:21.90 | 2:53.68 | 4:37.86 | 5:58.59 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 414 | 1:31.02 | 3:04.80 | 4:41.21 | 6:00.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 385 | 1:24.60 | 3:00.21 | 4:41.37 | 6:08.94 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 378 | 1:26.94 | 3:00.26 | 4:51.52 | 6:11.23 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 367 | 1:28.10 | 3:01.34 | 4:53.50 | 6:14.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 367 | 1:31.06 | 3:01.08 | 4:52.71 | 6:14.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 363 | 1:31.08 | 3:06.09 | 4:55.29 | 6:16.12 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Camille Nørby | 2004 | 334 | 1:37.46 | 3:15.61 | 4:58.46 | 6:26.56 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 327 | 1:30.77 | 3:11.03 | 4:57.80 | 6:29.36 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 325 | 1:45.55 | 3:23.26 | 5:06.51 | 6:30.07 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Rebecca Hoeck | 2004 | 324 | 1:31.77 | 3:08.78 | 5:05.91 | 6:30.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 317 | 1:40.27 | 3:18.51 | 5:11.60 | 6:33.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 307 | 1:37.80 | 3:18.17 | 5:13.55 | 6:37.54 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Emma Stoltz | 2004 | 300 | 1:44.14 | 3:24.83 | 5:13.08 | 6:40.76 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Mia Hvarre | 2004 | 293 | 1:37.38 | 3:16.40 | 5:10.70 | 6:43.96 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Sia Aagaard | 2004 | 291 | 1:40.06 | 3:24.50 | 5:15.92 | 6:44.72 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 290 | 1:33.91 | 3:12.30 | 5:13.59 | 6:45.27 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Malou Soelberg | 2004 | 289 | 1:35.81 | 3:14.39 | 5:15.22 | 6:45.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Olivia Callesen | 2004 | 287 | 1:46.72 | 3:28.33 | 5:19.14 | 6:46.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katrine Bonefeld | 2004 | 280 | 1:49.27 | 3:26.39 | 5:18.46 | 6:49.85 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Jasmin Philip | 2004 | 278 | 1:43.06 | 3:22.57 | 5:21.17 | 6:51.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 277 | 1:48.59 | 3:30.58 | 5:18.09 | 6:51.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 275 | 1:48.14 | 3:43.55 | 5:23.37 | 6:52.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laura Marie Dige | 2004 | 268 | 1:37.24 | 3:21.86 | 5:13.88 | 6:56.07 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | DSQ | 2 flyb eft vend v250 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |