Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgang grp 2, 2015 | Udskriftsdato | 19 juni 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2015 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 543 | 25.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 533 | 25.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Felix Lund | 2001 | 504 | 26.27 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 504 | 26.27 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | 489 | 26.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Houen | 2001 | 472 | 26.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lawrence Langley | 2001 | 463 | 27.02 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 457 | 27.14 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Mads Toft | 2001 | 452 | 27.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 444 | 27.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 441 | 27.46 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Christian Crone | 2001 | 440 | 27.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | 439 | 27.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Oskar Lindholm | 2001 | 438 | 27.53 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 436 | 27.57 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Matthias Hansen | 2001 | 430 | 27.69 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Gustav Sidenius | 2001 | 430 | 27.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Victor Bjerre | 2001 | 430 | 27.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alexander Rendlev | 2001 | 429 | 27.71 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Mads Sørensen | 2001 | 427 | 27.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Martin H. Abel | 2001 | 425 | 27.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | William Christoffersen | 2001 | 421 | 27.89 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Malthe Levisen | 2001 | 417 | 27.97 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Oliver Mølby | 2001 | 413 | 28.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathias Vestergaard | 2001 | 412 | 28.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Christoffer Weiss | 2001 | 407 | 28.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mark Viskum | 2001 | 407 | 28.21 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Roar Andersen | 2001 | 399 | 28.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Alexander Stær | 2001 | 397 | 28.45 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
30 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 383 | 28.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Thomas Schiby | 2001 | 376 | 28.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mathias Holm | 2001 | 363 | 29.30 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
33 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | 363 | 29.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Jonas Hansen | 2001 | 359 | 29.42 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | Chris Rasmussen | 2001 | 353 | 29.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Jonas Andersen | 2001 | 347 | 29.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 317 | 30.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 463 | 27.02 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 455 | 27.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 433 | 27.62 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 433 | 27.62 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 427 | 27.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 424 | 27.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Møller | 2002 | 418 | 27.95 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 418 | 27.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jakob Tietgen | 2002 | 411 | 28.12 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Ole Damgaard | 2002 | 406 | 28.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Mads Kloster | 2002 | 405 | 28.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gustav Stjernholm | 2002 | 402 | 28.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 400 | 28.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 385 | 28.73 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | 381 | 28.83 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 379 | 28.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 378 | 28.90 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 372 | 29.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Gustav Fabiansen | 2002 | 364 | 29.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alfred Højberg | 2002 | 359 | 29.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jonas Kjær | 2003 | 359 | 29.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Joachim Hjertmann | 2002 | 359 | 29.42 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 353 | 29.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 353 | 29.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
25 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 351 | 29.63 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | August Ryom | 2002 | 351 | 29.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 347 | 29.75 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Julius Henriksen | 2002 | 347 | 29.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Mikkel Quaade | 2003 | 344 | 29.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | William Svarer | 2002 | 341 | 29.92 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
31 | Joakim Køhn | 2003 | 334 | 30.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
32 | Mikkel Hjelm | 2003 | 328 | 30.30 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Emil Frydenholm | 2002 | 320 | 30.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | William Vig Stærmose | 2002 | 318 | 30.62 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
35 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 312 | 30.81 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
36 | Altin Misimi | 2002 | 311 | 30.83 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
36 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 311 | 30.83 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
38 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 304 | 31.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Oliver L Nelander | 2002 | 299 | 31.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Christoffer Hove | 2002 | 292 | 31.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
41 | Oliver Hallenborg | 2002 | 283 | 31.82 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
42 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 271 | 32.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 juni 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:50 |