Results for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgang grp 2, 2015 | Udskriftsdato | 20 juni 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2015 |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Kvik Piger C1 Kastrup | 2003 | 488 | 9:46.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:08.03 | 2:21.80 | 2:21.80 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 1:14.56 | 2:30.07 | 4:51.87 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 1:12.32 | 2:30.11 | 7:21.98 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 1:10.06 | 2:24.90 | 9:46.88 | ||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 2003 | 480 | 9:49.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 1:11.32 | 2:25.13 | 2:25.13 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:11.35 | 2:25.78 | 4:50.91 | ||||||
Sara S. Karmark | 2003 | 1:14.34 | 2:33.33 | 7:24.24 | ||||||
Molly Ibsen | 2003 | 1:11.01 | 2:25.71 | 9:49.95 | ||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2003 | 478 | 9:50.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 1:10.36 | 2:24.46 | 2:24.46 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 1:11.78 | 2:30.04 | 4:54.50 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:11.97 | 2:28.86 | 7:23.36 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:12.07 | 2:27.55 | 9:50.91 | ||||||
4 | A6 Piger | 2003 | 466 | 9:55.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 1:09.92 | 2:24.55 | 2:24.55 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:12.25 | ||||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 6:07.98 | 7:26.41 | 7:26.41 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 1:11.72 | 2:29.56 | 9:55.97 | ||||||
5 | Esv Sprintmonstre | 2003 | 461 | 9:58.03 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 1:11.06 | 2:28.98 | 2:28.98 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 1:13.01 | 2:30.09 | 4:59.07 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:15.34 | 2:34.11 | 7:33.18 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:10.54 | 2:24.85 | 9:58.03 | ||||||
6 | Hovedstaden Piger 1 | 2003 | 449 | 10:03.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Clara Carlquist | 2003 | 1:12.57 | 2:29.51 | 2:29.51 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 1:11.49 | 2:29.02 | 4:58.53 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 1:13.65 | 2:31.76 | 7:30.29 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:13.58 | 2:33.09 | 10:03.38 | ||||||
7 | Sigma Stars 1 | 2003 | 443 | 10:05.95 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 1:12.96 | 2:28.40 | 2:28.40 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 1:14.11 | 2:33.80 | 5:02.20 | ||||||
Ingrid Lindemann | 2003 | 1:13.75 | 2:32.33 | 7:34.53 | ||||||
Mille Pedersen | 2003 | 1:11.54 | 2:31.42 | 10:05.95 | ||||||
8 | Kvik Piger C2 Kastrup | 2003 | 419 | 10:17.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 1:12.83 | 2:30.77 | 2:30.77 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 1:10.98 | 2:32.43 | 5:03.20 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 1:16.68 | 2:35.48 | 7:38.68 | ||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 1:17.65 | 2:38.60 | 10:17.28 | ||||||
9 | Aalborg Piger | 2003 | 415 | 10:19.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:10.09 | 2:26.81 | 2:26.81 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:11.18 | 2:29.77 | 4:56.58 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:15.71 | 2:33.51 | 7:30.09 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 1:22.11 | 2:49.08 | 10:19.17 | ||||||
10 | Køge Piger 1 | 2003 | 414 | 10:19.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 1:13.14 | 2:27.83 | 2:27.83 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 1:13.26 | 2:31.51 | 4:59.34 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 1:15.92 | 2:38.44 | 7:37.78 | ||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 1:16.02 | 2:42.06 | 10:19.84 | ||||||
11 | Sto - Klovnefisk | 2003 | 375 | 10:40.40 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
My Phuong Bui | 2003 | 1:15.36 | 2:36.18 | 2:36.18 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:21.14 | 2:47.88 | 5:24.06 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 1:17.31 | 3:15.99 | 8:40.05 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 1:21.60 | 2:00.35 | 10:40.40 | ||||||
12 | Gsc Piger 2 | 2003 | 371 | 10:42.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Amalie Schou | 2003 | 1:14.03 | 2:36.32 | 2:36.32 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 1:20.61 | 2:44.04 | 5:20.36 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 1:16.27 | 3:15.81 | 8:36.17 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:26.76 | 2:06.46 | 10:42.63 | ||||||
13 | Hovedstaden Piger 2 | 2003 | 355 | 10:52.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Hannah Höesch | 2003 | 1:17.84 | 2:43.31 | 2:43.31 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 1:15.90 | 2:37.41 | 5:20.72 | ||||||
Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 1:21.66 | 2:49.15 | 8:09.87 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 1:17.98 | 2:42.18 | 10:52.05 | ||||||
14 | Lyngby Piger 1 | 2003 | 354 | 10:52.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Ella Stenholt | 2003 | 1:16.44 | 2:41.93 | 2:41.93 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:16.09 | 2:39.03 | 5:20.96 | ||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 1:20.79 | 2:46.67 | 8:07.63 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 1:17.46 | 2:45.01 | 10:52.64 | ||||||
15 | Agf Piger 1 | 2003 | 346 | 10:58.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 1:19.28 | 2:45.00 | 2:45.00 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 1:12.74 | 2:31.11 | 5:16.11 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:18.26 | 3:27.76 | 8:43.87 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 1:30.91 | 2:14.21 | 10:58.08 | ||||||
16 | Hørsholms Tøser | 2003 | 341 | 11:01.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 1:20.72 | 2:50.54 | 2:50.54 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 1:16.32 | 2:37.90 | 5:28.44 | ||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 1:23.86 | 2:47.61 | 8:16.05 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 1:21.71 | 2:45.28 | 11:01.33 | ||||||
17 | Køge Piger 2 | 2003 | 341 | 11:01.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 1:19.96 | 2:43.82 | 2:43.82 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 1:19.60 | 2:43.95 | 5:27.77 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 1:23.17 | 2:50.55 | 8:18.32 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 1:20.37 | 2:43.05 | 11:01.37 | ||||||
18 | Havnens Sild | 2004 | 335 | 11:05.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 1:18.29 | 2:40.35 | 2:40.35 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:19.89 | 2:42.91 | 5:23.26 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 1:26.14 | 2:54.83 | 8:18.09 | ||||||
Maria Guldager Jensen | 2004 | 1:18.36 | 2:47.18 | 11:05.27 | ||||||
19 | Gentofte Piger 2 | 2004 | 334 | 11:05.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Clara Toft | 2004 | 1:21.05 | 2:46.91 | 2:46.91 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 1:21.76 | 2:48.06 | 5:34.97 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 2:06.47 | 3:28.45 | 9:03.42 | ||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 1:22.53 | 2:01.91 | 11:05.33 | ||||||
20 | Piger Gti | 2003 | 333 | 11:06.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 1:24.73 | 2:56.83 | 2:56.83 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 1:17.11 | 2:43.65 | 5:40.48 | ||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 2:10.01 | ||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 9:48.20 | 11:06.64 | 11:06.64 | ||||||
21 | Triton Talent Piger | 2003 | 315 | 11:18.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 1:27.54 | 3:01.91 | 3:01.91 | ||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 1:24.59 | 2:53.51 | 5:55.42 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 1:17.75 | 2:37.63 | 8:33.05 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 1:19.37 | 2:45.65 | 11:18.70 | ||||||
22 | Sigma Stars 2 | 2003 | 313 | 11:20.07 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Julie K Rose | 2003 | 1:18.13 | 2:41.80 | 2:41.80 | ||||||
Asta Rygaard Jonas | 2003 | 1:18.28 | 2:41.61 | 5:23.41 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 1:22.19 | 2:48.95 | 8:12.36 | ||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 1:30.28 | 3:07.71 | 11:20.07 | ||||||
23 | Gsc Piger 3 | 2003 | 280 | 11:46.09 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 1:24.46 | 2:52.20 | 2:52.20 | ||||||
Kaya Rolin | 2003 | 1:22.34 | 2:51.14 | 5:43.34 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 1:23.64 | 2:51.96 | 8:35.30 | ||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 1:35.85 | 3:10.79 | 11:46.09 | ||||||
24 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 266 | 11:57.99 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Sia Aagaard | 2004 | 1:26.53 | 2:55.25 | 2:55.25 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 1:28.10 | 3:04.87 | 6:00.12 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:32.41 | 3:08.93 | 9:09.05 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:22.28 | 2:48.94 | 11:57.99 | ||||||
- | Horsens Piger 3 | 2003 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura-Marie Høj | 2003 | 1:17.34 | 2:42.02 | 2:42.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 juni 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |